Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBR 125R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    cakalaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR1000RR "2017
    Melo ; Lastikler cidden cok kayıyor.. Biliyorsun Lastiklerin üzerindeki desenler kaymayı önlüyor.. Ebat değil ama ebat ve desen bir arada oLunca daha bir güvenli oLuyor..

Benim motorla gayet güzel bir sekilde yatabiliyorum ; Hiç kayma olmadı su ana kadar ( ISLAK YOLLAR HARİÇ ) ...
    Yani diyeceğim orjinal lastiği ile istesen de yatamıyorsun ; Kayıyor ; Ysadım biliyorum
    Ya KASK TaK ; Ya ÖL

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    beat gitti geriye ne kaldı şimdi
    peki bişi merak ettim orjinalin aynı boyutunda kaliteli bi lastik de kayarmı yani kalını kadar olurmu ?

melocann - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YaMaHa YzF R25
    aga senin orjinal lastikler nerde lırken ilk sahibi vermedimi birde onları takta dene bi son hızı valla iiiice kafayı yedim ha
    kendini bişey zannedenlere uyuz oluyorum:

bilmiyorlar ki bugun bana yarın sana

Motosikleti
    Honda Cbr 125R '07
    Alıntı cakalaz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Melo ; Lastikler cidden cok kayıyor.. Biliyorsun Lastiklerin üzerindeki desenler kaymayı önlüyor.. Ebat değil ama ebat ve desen bir arada oLunca daha bir güvenli oLuyor..

Benim motorla gayet güzel bir sekilde yatabiliyorum ; Hiç kayma olmadı su ana kadar ( ISLAK YOLLAR HARİÇ ) ...
    Yani diyeceğim orjinal lastiği ile istesen de yatamıyorsun ; Kayıyor ; Ysadım biliyorum
    O konuda benden tecrübeliniz var mı?1 ayda 4 kere yatırdım motoru kaydığı içinOrjinal lastik kayıyor demek ki bunda herkes hem fikir mi?Görkeeem çıkıp ordan kaymıyo diyip moralimi bozma lütfen
    Esir iken mümkün müdür ibadet,yatıp kalkıp Atatürk'e dua et..Senin gibi dürzülerin yüzünden,dininden de soğuyacak bu millet.İşgaldeki hali sakın unutma,Atatürk'e dil uzatma sebepsiz.sen anandan yine çıkardın ama,baban kimdi bilemezdin .erefsiz.

Motosikleti
    CBR1000RR "2017
    Görkem Gelince ona da sorarız Ama o da onaylayacaktır.. Cünkü aynı durumu hem orj lastikte hem de şimdiki lastiklerle yapıp farkı gördm ben
    Ya KASK TaK ; Ya ÖL

Motosikleti
    Honda Cbr 125R '07
    peki sendeki 130luğun markası ne?
    Esir iken mümkün müdür ibadet,yatıp kalkıp Atatürk'e dua et..Senin gibi dürzülerin yüzünden,dininden de soğuyacak bu millet.İşgaldeki hali sakın unutma,Atatürk'e dil uzatma sebepsiz.sen anandan yine çıkardın ama,baban kimdi bilemezdin .erefsiz.

Motosikleti
    bende merakla bekliyorum cevabı

Motosikleti
    CBR1000RR "2017
    PireLLi ???
    Ya KASK TaK ; Ya ÖL

Motosikleti
    yannız ben görkemin cevabını merakla bekliyodum yanlış anlaşılmasın

Motosikleti
    Honda Cbr 125R '07
    Acaba Duro kullanan var mı ya onu çok övüyolar harika yol tutuyo falan diyolar

Motosikleti
    CBR1000RR "2017
    VaLLa Duro ların Çin malı olanlar da varmıs... Giresun da Çelik Marka bi motora takmıslar ; Çin li oLanı iyi değil demişlerdi bana..

Ama Korea Malı olanını cok öven arkadaşlarımız oLDu...Yani Duro alacaksan Korea Yazanı alacaksın
    Ya KASK TaK ; Ya ÖL

GorkeM - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Juba adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Görkeeem çıkıp ordan kaymıyo diyip moralimi bozma lütfen
    Uzgunum
    Tabi sadece ben kaymiyor dedigim icin kaymadıgı sonucuna varamayız.
    Fakat ben de bırkac ornek vereyım.
    Benim on orjinal (irc) arka duroydu. 2 marka ile de hic sorun yasamadim.
    Ozgur (praetorian) orjinal lastik kullanıyordu. Birlikte gittigimiz gezilerde
    virajlı yollarda hicbir sorun yasamadı.
    Shrieker ın motorun yalovada test ettım. Orjinal lastiklerle virajların keyfini cıkardık.

Ben orjinal lastikerin iyi oldugunu dusunuyorum.
    Hatta akın (ultraukala) hatırlar. Bende cbf150 test motoru varken birlikte
    yagmura yakalandik. Cbfin lastikleri 3. viteste bile patinaj cekerken orjinal
    lastikli cbr gayet guzel yol tutuyordu.

Fakat virajda en onemli seylerden biri lastik ne kadar iyi veya ne kadar kotu olursa olsun sizin ona guvenmenızdir.
    Eger viraja yatarken surekli ya kayarsa! diye dusunuyorsanız saglıklı vıraj alamazsınız.
    Orjinal lastiklere guvenmiyorsaniz cbrcup ta kullanılan mt75 leri deneyebilirsiniz.
    En azindan mt75ler ile nasil yatirdiklarini gordunuz.
    Forum Kuralları◄ ►Moto Aktuel◄ ►Türk Dil Kurumu
    Herkes düşüncelerinde yanılabilir. Ama aptallar bir türlü yanıldıklarını anlayamazlar. Cicero

Motosikleti
    CBR1000RR "2017
    Bu arada Görkem de buralarda hee

Görkem MT75 Pirelli miydi ?
    Ya KASK TaK ; Ya ÖL

Motosikleti
    Honda Cbr 125R '07
    Alıntı GorkeM adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Uzgunum
    Tabi sadece ben kaymiyor dedigim icin kaymadıgı sonucuna varamayız.
    Fakat ben de bırkac ornek vereyım.
    Benim on orjinal (irc) arka duroydu. 2 marka ile de hic sorun yasamadim.
    Ozgur (praetorian) orjinal lastik kullanıyordu. Birlikte gittigimiz gezilerde
    virajlı yollarda hicbir sorun yasamadı.
    Shrieker ın motorun yalovada test ettım. Orjinal lastiklerle virajların keyfini cıkardık.

Ben orjinal lastikerin iyi oldugunu dusunuyorum.
    Hatta akın (ultraukala) hatırlar. Bende cbf150 test motoru varken birlikte
    yagmura yakalandik. Cbfin lastikleri 3. viteste bile patinaj cekerken orjinal
    lastikli cbr gayet guzel yol tutuyordu.

Fakat virajda en onemli seylerden biri lastik ne kadar iyi veya ne kadar kotu olursa olsun sizin ona guvenmenızdir.
    Eger viraja yatarken surekli ya kayarsa! diye dusunuyorsanız saglıklı vıraj alamazsınız.
    Orjinal lastiklere guvenmiyorsaniz cbrcup ta kullanılan mt75 leri deneyebilirsiniz.
    En azindan mt75ler ile nasil yatirdiklarini gordunuz.
    Ve eveeeeeeet beklenen ateşleyici cevap yarın patlarsam Görkem i alın içeriBu mt75 in 130 lukları var mı ve fiyat acaba nedir sayın modum?

Evet Mt75 pirelli...
    Cbf250 ile bir kere yan yattigimdan dolayı mt75lere kisisel olarak pek ısınamadım.
    Ben taktıracak olsam Michelin Sporty taktırırdım. Zamanında aramıs ama bulamamıstım. Sanırım su an yine getirtiyormus buz motor.

Duroya gelecek olursak. Lastigi parcalayana kadar kullanmam goz onunde bulundurulursa fiyatına gore gayet guzel bir lastikti diyebilirim.

Juba
    Cupta 110luk Mt75 kullanılırdı. Eger 130 istiyorum dersen Mt75 tavsiye etmem. Yanak kalınlıgı dolayısıyla motorda igreti duruyor. 130 dersen Michelin sporty bulmanı siddetle tavsiye ederim. Buz motora bir sor getiriyorlarmıymıs.

Eger viraj egitimi yapacaksan lastigi dusunme. Oncelikle sunlari hatırla.
    -Limitlerini bil. Her seferinde biraz daha gelistir kendini.
    -Lastikler sogukken yatırma.
    -Yatma tekniklerini iyi kapmadan motoru cok yatırma.
    -Viraj hızına cok dikkat et. Dogru hızda dogru viteste viraja gir.
    -Viraj cizgisini iyi ogren. Sonrasında motoru yatırmayı ogren.
    Herkes düşüncelerinde yanılabilir. Ama aptallar bir türlü yanıldıklarını anlayamazlar. Cicero

Motosikleti
    Honda Cbr 125R '07
    Alıntı GorkeM adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Evet Mt75 pirelli...
    Cbf250 ile bir kere yan yattigimdan dolayı mt75lere kisisel olarak pek ısınamadım.
    Ben taktıracak olsam Michelin Sporty taktırırdım. Zamanında aramıs ama bulamamıstım. Sanırım su an yine getirtiyormus buz motor.

Duroya gelecek olursak. Lastigi parcalayana kadar kullanmam goz onunde bulundurulursa fiyatına gore gayet guzel bir lastikti diyebilirim.

Juba
    Cupta 110luk Mt75 kullanılırdı. Eger 130 istiyorum dersen Mt75 tavsiye etmem. Yanak kalınlıgı dolayısıyla motorda igreti duruyor. 130 dersen Michelin sporty bulmanı siddetle tavsiye ederim. Buz motora bir sor getiriyorlarmıymıs.
    Ok teşekkürler Görkem bu sporty i hiç denedin mi sen?Acaba nasıldır yatarsak kalkar mıyızBen lastikleri değiştircem çünkü böyle olmıcak yani korkudan yatamıyorum artık virajlara,arka teker hep kaycakmış gibi geliyo bide 4 kere sola düştüm artık sola dönerken dizimdeki yara yeri sızlıyo yeter artık gibisinden

Sportyi deneyemedim. Fakat iyi oldugu duyumunu aldım.
    Birkac kez cbr uzerinde gordum. Cbra en cok yakısan lastik diyebilirim.
    Ince yanaklı ve kucuk motosikletler icin uretilmis bir lastik. Bu yuzden cbr ile tam uyum gosteriyor.
    Artık testını de sen yaparsın bizim icin

Motosikleti
    CBR1000RR "2017
    Sporty NiN CBR 125 'e en cok yakısan lastik olduğunu bir kaç arkadas daha söylemişti.. CBR da en iyi bu lastik duruyormus..
    Ya KASK TaK ; Ya ÖL

Kendime alayım da once
    Maketini getirebilirim

http://clubhondacbr125r.com

Motosikleti
    Honda Cbr 125R '07
    Bu sporty nin 130/70 var o bizim motora olur mu acaba?Yoksa illa 80 mi olcak?

Bu arada cidden iyi duruyomuş ya motor üstünde.Ukraynada falan da mı yok ya bu cbr 250rr ne motormuş mübarek yurt dışında kime sorduysam yok

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 11 kullanıcı var. (1 üye ve 10 misafir)

Bu Konudaki Etiketler