Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mz Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    PHAETONW12 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    http://www.sahibinden.com/modifiyeli...XQQdisplayitem

bu arkadaş çok yaratıcıymış biraz daha özenli yapsa çok güzel bir motor olacakmış,bu arada bende mz yok,neden geldin diye soracak olursanız bundan yaklaşık 15 sene önce ilk kullandığım vitesli motosiklet mz251 di,severim mz'leri

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    alp_tunay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf1000-cygnus
    Koptum buna yaaa.... 4 saniyede 120 ......

Paylaşım için teşekkür....
    T Ü R K İ Y E. . . .T Ü R K L E R İ N D İ R

N E ... M U T L U... T Ü R K Ü M... D İ Y E N E

Motosikleti
    mz 251
    zorunamı ğitti alp tunay 120 de yapar 160 da

Motosikleti
    cbf1000-cygnus
    Alıntı mzcı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ahanda bir arıza daha.... Bu topiğe gelen arıza çıkarıyor.... Kısadevre yapıyor.....

maranga44 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    siyah mz 301
    alp tunay kardeşim merhaba iznin olursa bir sorum olcak bende 2003 model mz 301 var motorun biraz acemisiyim kusura bakma. bu pazar hava soğuk falan dinlemdim bir saat gezdim fakat farkettimki vites kolunun yanındaki kutudan bir tıkırtı ses geliyor ne olabilir acaba.vites geçişlerinde bir problem yoktur ama. ilgin için teşekkür ederim

Motosikleti
    YAMAHA XJ6N
    rizede ki ismail ustayı tanıyrmsn tanıyrsan onda mz varmı acaba bi bilgilendirirsen sevinirim bekliyrm

headhunter251 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    FZ6 Fazer
    Alıntı PHAETONW12 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    http://www.sahibinden.com/modifiyeli...XQQdisplayitem

bu arkadaş çok yaratıcıymış biraz daha özenli yapsa çok güzel bir motor olacakmış,bu arada bende mz yok,neden geldin diye soracak olursanız bundan yaklaşık 15 sene önce ilk kullandığım vitesli motosiklet mz251 di,severim mz'leri
    puhahahaha. abi nerden buldun bunu yha akşam akşam yarıldım gülmekten haa

Ne diyordu?dur bi daha bakiimkafayı mı sıyırmış bu herif yha 4 sn. 120 yapıomuş
    Abi 600F kullandım halidbin (cüneyt abimin)motoruydu ben basmadım ama beraber bindiğimizde 3 sn.de 100 km. hıza ulaşabiliyordu.Ayrıca R1 bile 100 km. hıza 2.8 sn. gibi bi sürede çıkabiliyor.Bu adam kalkmış 4 sn.de 120 diyorvalla ben buna en münasip olmayan yerimler gülerim yha.Birde araba egzostu takmaz mı allam yha,turbo ile besleniyormuş.turbo nedir biliyor mu ki öyle diyor.
    *Turbo:Egzost gazının itme gücüyle döndürdüğü bir pervanenin bir mille bağlanmış olan karşılık pervanesini döndürerek silindire daha hızlı bir hava akımını sağlar ve egzost yolunun daha bi açık olarak çalışmasına yardımcı olur.pervanelerin egzosttan hareket alanı bir nevi aspiratör,motora hava üfüreni ise vantilatör görevindedir
    bu motorun egzost çıkışında nerde turbo charger var?gören varsa söylesin de ben de göriim
    Birde aklıma takılan şey;malum bizim motorlar 2 zamanlı.yakıta karışarak yağlama yapıyor ve yüklendiğiniz zaman yakamadığı yağ-yakıt karışımını egzosttan atmak durumunda kalıyor.peki bu motorun egzostundan nasıl çıkıyor bu karışım.Eğer ki bunun bir yolu varsa çok ciddiyim bir tanede benim KocaKurt'a takalım

Alıntı mzcı adlı üyeden alıntı Mesajı göster

abi 120'de yapar 160'da yapar!ama o kadar kısa sürede imkanı yok 120'ye çıkamaz.Görmeden inanmam
    ..:: Nerde O Eski Günler? ::..

bulbul - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mz etz 1992
    motoru ayakligina kaldirip tekeri bosa dondururse tabi olur canim neden olmasin km saatini 140 bidaha 140 yaptirir vallah bilmem kacsaniyede yaptirir artik hee hee

benim siyah canavarda gercek samata degil ayakliginin uzerine aliyorum 1 2 3 viteste fazla yapmiyor ama 4 5 viteste gaza yukleniyorum 90 km falan acyip ses geliyor hir hir hir diye motoruda salliyor normal suruste ise yukse viteste sanki at surer gibi tekliyor bilginiz varmi tesekkurler

Motosikleti
    mz 251
    sevgili bülbül meksefe platin ve bujiyi değiştir kalbüratörü temizle iyi bir karbüratör buji ve platin ayarı yaparsan sorun cözülür yok eger çözülmezse at ğitsin

Motosikleti
    FZ6 Fazer
    Alıntı bulbul adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    motoru ayakligina kaldirip tekeri bosa dondururse tabi olur canim neden olmasin km saatini 140 bidaha 140 yaptirir vallah bilmem kacsaniyede yaptirir artik hee hee

benim siyah canavarda gercek samata degil ayakliginin uzerine aliyorum 1 2 3 viteste fazla yapmiyor ama 4 5 viteste gaza yukleniyorum 90 km falan acyip ses geliyor hir hir hir diye motoruda salliyor normal suruste ise yukse viteste sanki at surer gibi tekliyor bilginiz varmi tesekkurler
    eğer anladığım doğruysa;motorun yüksek viteste devirli kullanırken stopa çekip tekrar çalışma durumu yaşıyor.Anladığım doğruysa abi;bujini değiştir,meksefeyide değiştir platin ayarına baktır.tüm bunlardan sonra hala aynı sorun sürerse karbüratör şamandıra ayakları var onların ayarı kaçtımı benzin yetiştiremez.en son çare olarak bunu yapmalısın,sebep: şamandıra ayakları çok ince bir metal bağlantıyla tutarlar birbirlerini.eğer ki ilk olarak bu yoldan gitmeye kalkarsan ve eğer sorun ateşleme elemanlarından birisindeyse şamandıra ayaklarını heba etmiş olursun ve yeni bir karbüratör kiti alman gerekir...şimdiden Kolay gelsin...

Motosikleti
    cbf1000-cygnus
    Alıntı maranga44 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    alp tunay kardeşim merhaba iznin olursa bir sorum olcak bende 2003 model mz 301 var motorun biraz acemisiyim kusura bakma. bu pazar hava soğuk falan dinlemdim bir saat gezdim fakat farkettimki vites kolunun yanındaki kutudan bir tıkırtı ses geliyor ne olabilir acaba.vites geçişlerinde bir problem yoktur ama. ilgin için teşekkür ederim
    O ses mz lerin doğal sesidir... Mz demek tıkırtı demek..... Aşırı olmadığı sürece tıkırtıları dert etme....

Motosikleti
    mz etz 1992
    arkadaslar buji yeni kalburator iyi benimkinde platin yok elokturonik ateslemeliymis ayakligina kaldirdimmi 80km 90 km de motor ayakliginin ustude nerdeyse tersine donecek aklima geldi ornek olarak taksi surerken duz yolda 3 cu fitesle gidiyorsun ama gaz vermiyorsun taksi stop edecek gibi olur hir hir diye fites dusumek zorunda kalirsin benim duldulde gaz veriyon lakir lakir ses geliyor dislidenmi krank kolundanmi bilyalardanmi ama bosta gaz veriyom normal calisiyor icini kendim acsam toparlayamam en iyisi ustasina goturmek kafanizi agritmiyorum demi arkadaslar selamlar

PHAETONW12 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    arkadaslar buji yeni kalburator iyi benimkinde platin yok elokturonik ateslemeliymis ayakligina kaldirdimmi 80km 90 km de motor ayakliginin ustude nerdeyse tersine donecek aklima geldi ornek olarak taksi surerken duz yolda 3 cu fitesle gidiyorsun ama gaz vermiyorsun taksi stop edecek gibi olur hir hir diye fites dusumek zorunda kalirsin benim duldulde gaz veriyon lakir lakir ses geliyor dislidenmi krank kolundanmi bilyalardanmi ama bosta gaz veriyom normal calisiyor icini kendim acsam toparlayamam en iyisi ustasina goturmek kafanizi agritmiyorum demi arkadaslar selamlar
    bahsettiğin şey bana avans vuruntusunu çağrıştırıyor ama elektronik ateşleme diyorsun

motor kültürüm var ama kendime ait motoru yeni alıcam.kısmetse cbr honda 125 ama içimden bi ses beni mz le başla mz le başla diye fişfikliyo bakalım noolucak...

Motosikleti
    cbf1000-cygnus
    Alıntı volkan tantürk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    motor kültürüm var ama kendime ait motoru yeni alıcam.kısmetse cbr honda 125 ama içimden bi ses beni mz le başla mz le başla diye fişfikliyo bakalım noolucak...
    Sen cıbırla başla.... Mz başlangıç için pek ideal değil.... Mutlaka aşka gelir asılırsın gaza....

maranga44 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    siyah mz 301
    alp tunay kardeşim daha önce böyle bir sorun yoktu.acaba ben vites değiştiriken 2-3 arsında bazen kalıyordu ama biraz daha sert basınca geçiyordu ondan kaynaklanmış olabilirmi

Motosikleti
    cbf1000-cygnus
    Alıntı maranga44 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    alp tunay kardeşim daha önce böyle bir sorun yoktu.acaba ben vites değiştiriken 2-3 arsında bazen kalıyordu ama biraz daha sert basınca geçiyordu ondan kaynaklanmış olabilirmi
    Olabilir...Aradaki saclardan birisi eğilmiş olabilir... Debriyaj ayarını iyi yaptırırsan sorun çözülür sanıyorum...

Debriyaj telinin girdiği yerde yuvarlak bir kapak var... 3 tane alyan başlı (5numara) vidayı açıp içerde dönen sonsuz dişlinin kontrasını gevşet... Sonra dışardaki çentikli vidayı az bişey gevşet.... Tekrar kontrayı sıkmayı unutma....

Ya da iyi bir uztayla halledebilirsin..... dEdiğimgibi aşırıya kaçmadığı sürece ses korkmadan binebilirsin....

Motosikleti
    FZ6 Fazer
    abi yüksek viteste diyorsun ileri-geri silkeleme gibi bişey söylüyorsun,ve söylediklerine göre ateşleme sisteminde hiçbir sorun yok.Bu bahsettiğin belli viteslerde vuruntu halinde görülüyorsa eğer ki vites geçiş dişlilerin aşınmış olabilir.o dişliler o kadar nalet bişey ki mm. ayarları var belli bi ölçüden kaydığı zaman vurduruyor.Benim 3. vitesimde sorun vardı 3 e takınca motor dediğin gibi devir isteyen bir araba veya benzini bitmekte olan bir araba gibi vurduruyordu direk bir üst vitese atıyordum.
    Senin bu sorunun en çok hangi viteste oluyor onu bi yaz ve dene bakalım yüksek devirde diğer viteslerde aynı şeyi yapıcak mı?

Herkese iyi sürüşler dilerimm...

Motosikleti
    mz etz 1992
    hunter kardes ufak fiteste az yapiyor ama yuksek fiteste daha cok yapiyor viteslerde sorun yok yagini degistircektim icinden 200 gr yag cikti sahibi acaba yagsiz kullanincami disliler asinmis olabilirmi motor one yuguldumu ses gelmiyor saygilar

Motosikleti
    FZ6 Fazer
    hunter kardes ufak fiteste az yapiyor ama yuksek fiteste daha cok yapiyor viteslerde sorun yok yagini degistircektim icinden 200 gr yag cikti sahibi acaba yagsiz kullanincami disliler asinmis olabilirmi motor one yuguldumu ses gelmiyor saygilar
    abi sen iyi bir ustaya git,anlat böyle böyle oluyor de,büyük ihtimalle tüm bu sonuçlara göre şanzumanı açıcaktır.Şimdiden kolay gelsin diyorum Allah işinizi rast getirsin inş.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)

Bu Konudaki Etiketler