Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mz Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Çok Asi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba RX9 almaya niyetli. Beyaz yada sarı düşünüyor
    Sigorta motora göre değil kişinin siciline göre fiyat değişiyor.

bu arada eline gelince şöyle yıkattır sonra güzel fotoğraflarını çekip yollasana bi bakak nasılmış canavar.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    egnkhrmn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MZ ETZ 251 1990
    Etzysf 151 lik olduguna bakma motorsikletlerin sigortalari buaralar 300 tlden asagisina bulamazsin ;)

Alıntı egnkhrmn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Etzysf 151 lik olduguna bakma motorsikletlerin sigortalari buaralar o 300 tlden asagisina bulamazsin ;)
    oy ben nerelere gidem :(

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:14 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:11 ----------

Alıntı Çok Asi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sigorta motora göre değil kişinin siciline göre fiyat değişiyor.

bu arada eline gelince şöyle yıkattır sonra güzel fotoğraflarını çekip yollasana bi bakak nasılmış canavar.
    sen iste çekem delioğlanı hazır olunca
    Çok Asi bunu beğendi.

Motosikleti
    MZ ETZ 125
    Merhaba etzysf. Bende de var 125 lik. bu yıl nisan da sigortasına 128 tl ödedim. Muayene ne kadar bilmiyorum ama 80 civarı olması lazım. harcı borcu yoksa tabi. Bende Ispartadayım. Motoru hemen hemen ben topladım sayılır. Fotoğrafları bende bekliyorum.

Alıntı MuZip adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba etzysf. Bende de var 125 lik. bu yıl nisan da sigortasına 128 tl ödedim. Muayene ne kadar bilmiyortum ama 80 civarı olması lazım. harcı borcu yoksa tabi. Bende Ispartadayım. Motoru hemen hemen ben topladım sayılır. Fotoğrafları bende bekliyorum.
    Muzip vermiş oldugun bilgiler için tesekkür ediyorum.Atarım resimleri.

585858 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW 1955 r25 Mz 1990 251 Honda cb 125 e
    Merhabalar mz ci arkadaşlar, benim mz de anlayamadığımız yada atladığımız bir sorun var 1989 251 etz miz 2 gün durduğunda çalışmamazlık yapıyor, vurdurunca çalışıyor. Geçenn vurdurdum çalışmadı güneşte biraz bekledi ve 27. vuruşumda aldı çalıştı. Şimdi sizlere sorum karbüratörden midir ateşlemeden mi kendisi platinli nedir dert dava platin değiş tim yine aynı yada silindir eskiliğinden olabilirmi?
    Alp tunay bey ve diğer fikri olan dostlarımın görüşlerini bekliyorum.

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:37 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:35 ----------

Diğer 1990 251 mz imde böyle bir sorun yaşamıyorum çünkü orjinal 25000 km de evet yanlış duymadınız, fakat 1989 mzi bizden önce çok kişi kullandı şu anda 27000 km de bi 100000 devirimiş olabilir.
    ZEMHERİ!

baran900 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    0372 322 73 14 burdan sigorta icin fiyat al poliçenizi adresinize kargoluyorlar en son 81 tl ye kestirdim poliçemi benden sonra bir arkadaş 48 tl ye kestirmis. tc kimliğe gore fiyat değişiyor

MZ781 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MZ ETZ 251/1993 , Bajaj Boxer 150
    İlk çalıştırmada benzin almıyor. Buda karbüratör kaynaklı. Cikleyi kontrol et. Ateşlemeden ise ya hiç çalışmaz ya da çalışır bozuk çalışır.

Motosikleti
    Cikle teli ve kolu sağlam ama mantıklı geliyor. Ozaman ateşlemede değil çünkü motor çalışınca herhangi bişey yok güzel gidiyor fakat hiç çalıştıramadığım zamanlar oluyor vurdurarak çalıştırıyorum. Neler denememi önerirsiinz sorunu tam bulmak için?
    ZEMHERİ!

MZ781 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MZ ETZ 251/1993 , Bajaj Boxer 150
    Cikle teli sağlamdır. Peki iş yapıyormu ? Önemli olan bu. Yani karbüratör sağlammı ? Kendininkiyle oynamadan çevrede bulursan başkasınınkiyle dene.Yoksa karbüratör elden geçecek veya değişecek. Ama İlk şunu dene. Bujiyi sök. Tırnak yuvasına bir-iki damla benzin damlat. Hemen tak ve çalıştır. Neticeyi yazarsın.
    585858 bunu beğendi.

alp_tunay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf1000-cygnus
    Alıntı 585858 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhabalar mz ci arkadaşlar, benim mz de anlayamadığımız yada atladığımız bir sorun var 1989 251 etz miz 2 gün durduğunda çalışmamazlık yapıyor, vurdurunca çalışıyor. Geçenn vurdurdum çalışmadı güneşte biraz bekledi ve 27. vuruşumda aldı çalıştı. Şimdi sizlere sorum karbüratörden midir ateşlemeden mi kendisi platinli nedir dert dava platin değiş tim yine aynı yada silindir eskiliğinden olabilirmi?
    Alp tunay bey ve diğer fikri olan dostlarımın görüşlerini bekliyorum.

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:37 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:35 ----------

Diğer 1990 251 mz imde böyle bir sorun yaşamıyorum çünkü orjinal 25000 km de evet yanlış duymadınız, fakat 1989 mzi bizden önce çok kişi kullandı şu anda 27000 km de bi 100000 devirimiş olabilir.
    Alün zayıf veya bitik olabilir....
    Eğer onda sorun yoksa karbüratördendir...
    Fazla benzin biriktirme yapıyor ve boğaza benzin gidiyor...
    Çalışmadığı zamanlarda benzin musluğunu kapalı tutmanızı öneririm...
    585858 bunu beğendi.
    T Ü R K İ Y E. . . .T Ü R K L E R İ N D İ R

N E ... M U T L U... T Ü R K Ü M... D İ Y E N E

Motosikleti
    Çalışmadığı zamanlarda kontağı kapat, marş koluna bas ve alta getir, geri bırakma ve kontak kapağıyken altta yaklaşık 10 kere kısa kısa marşa basarak pompala, böylece fazla gelmiş benzini atıcaksın, sonra kontağı aç ve sertçe marşa bas, genelde ilk seferinde alır.
    585858 bunu beğendi.

Motosikleti
    Akü yeni bosh İlkin bujinin oradan benzin döktüm ve çalıştı sonra karbüratörü komple söktüm orjinal karb. içindeki sarıdan olan şamandıra diğer mz m de olduğu gibi içine benzin almış lehimi eritilip benzini döktüm ve tekrar lehimledim halloldu içi dışı memeler temizlendi yarın takacağım. ayrıca karbüratörden silindire benzin geçişini sağlayan boğazın contasını değişmeyi düşünüyorum.

Bunların ziyadesinde şöyle bir durum var; bujiyi çıkardığımda benzin yoktu fakat iyi derecede yağ vardı diyeceksinizki gaz vermişsindir yağ pompasından gelmiştir gaz koluna dokunmadım. demek istediğim şu ki; alt karterden yukarıya motor yağ kaçırıyor silindirin yada pistonun forluğundan bitikliğinden olabilirmi? Motor çok yattığı zaman vurduruyoruz ve gelen benzinin zoruyla çalıştırıyor tahminimce fakat arkadan bir duman atıyor akıllara zarar ama bu motor baharın ilk çıkardığımızda oluyor yoksa haftada bir çalıştırdığımız zaman motor da duman felan yok.
    Fikirlerinizi bekliyorum fikirleriniz benim için ve tüm mz ciler için çok kıymetli.

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:35 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:33 ----------

Buji simsiyah çıkıyor temizleyip 5 dk çalıştırıyorum aynı tas aynı hamam ujide yeni, hava filtreside temiz.
    ZEMHERİ!

Motosikleti
    Alıntı 585858 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Akü yeni bosh İlkin bujinin oradan benzin döktüm ve çalıştı sonra karbüratörü komple söktüm orjinal karb. içindeki sarıdan olan şamandıra diğer mz m de olduğu gibi içine benzin almış lehimi eritilip benzini döktüm ve tekrar lehimledim halloldu içi dışı memeler temizlendi yarın takacağım. ayrıca karbüratörden silindire benzin geçişini sağlayan boğazın contasını değişmeyi düşünüyorum.

Bunların ziyadesinde şöyle bir durum var; bujiyi çıkardığımda benzin yoktu fakat iyi derecede yağ vardı diyeceksinizki gaz vermişsindir yağ pompasından gelmiştir gaz koluna dokunmadım. demek istediğim şu ki; alt karterden yukarıya motor yağ kaçırıyor silindirin yada pistonun forluğundan bitikliğinden olabilirmi? Motor çok yattığı zaman vurduruyoruz ve gelen benzinin zoruyla çalıştırıyor tahminimce fakat arkadan bir duman atıyor akıllara zarar ama bu motor baharın ilk çıkardığımızda oluyor yoksa haftada bir çalıştırdığımız zaman motor da duman felan yok.
    Fikirlerinizi bekliyorum fikirleriniz benim için ve tüm mz ciler için çok kıymetli.

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:35 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:33 ----------

Buji simsiyah çıkıyor temizleyip 5 dk çalıştırıyorum aynı tas aynı hamam ujide yeni, hava filtreside temiz.
    Motorun çekiş gücünde bir düşüş var mı?

Motosikleti
    Çkişte pek bi düşme yok.

Bugün karb taktım takarken gaz pistonunun iğnesinin sekmanı düştü kayboldu yedek vardı taktım, fakat sorunlar bitmedi motor rolantide durmuyor yandaki vidayla oynadım hikaye iğne ölçüleriyle oynadım olmuyor hava körüğü takılı karb geçtiği yer sıkılı, aşşağı karb kazan contası takılı sağlam, zil gibi gaz yiyor fakat rolantide durmuyor gaz kolunu bırakınca stop, şamandırayla alakalı olsa ya benzin çok gelir boğar yada gelmez benzin gaz yeme yarıda kesilir oda değil.
    Sökmeden önce motor rolantide duruyordu sadece ilk çalıştırınca vurduruyorduk. Sorun ne olabilir içinde karb kazanında 3 adet meme sötüm geri taktım temizledim. ordada sıkıntı yok jikle malzemelerinide sötüm temizledim taktım. herşey tamam ama rolantide durmuyor.
    ZEMHERİ!

Merhaba arkadaşlar..
    1991 model 301 mz sahibim.yeni topladım.fotoğraf yüklemesini öğrendiğim an yükleyecem fotoğrafını..
    Çözemediğim bir sorunla karşı karşıyayım.
    Motorun platin meksefe bobin yeni takıldı..
    Karbülatör eski tip bir karbülatör..
    Aküde yeni buji buji kablosu ve elekrtik tesisatı konple yeni
    Motorun sorunu şu
    Motor düşük devir kullanımda bujiyi kurumluyor ve bozuyor ..
    Ve sonra patlatmaya gaz yememeye başlıyor bujiyi değiştirdiğimde motor saat gşbi çalışıyor..
    Anlaşılır bir sorun değil ustalardan yardımlarını rica ediyorum..

Motosikleti
    Motora sente ayarı yapıldı mı? Pistonn yada silindire işlem uygulandımı ne durumda?
    ZEMHERİ!

Avans ayarı düzgün usta piston ve sagmamda düzgün motor tın tın çalışıyor sorun yok..
    Anlamadığım belirtiğim problemin sebebi..
    Karbülatörden kaynaklı olabilirmi acaba

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:21 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:26 ----------

Alp_tunay usta yardımınızı bekliyorum..

Herkese merhaba 7 yıldır garajda yatan 88 etz 151 akü değişti buji degişti bastık çalıştı;tamirciye yagı değişmesi gerekmezmi dedim;gerek yok dedi ?
    Birde depo küflenmişönceki sayfalarda küfle alakılı bir bölüm vardı ama bulamadım.Şimdiden teşekkürler.iyi sürüşler.

alp_tunay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf1000-cygnus
    Alıntı Mz1991 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Avans ayarı düzgün usta piston ve sagmamda düzgün motor tın tın çalışıyor sorun yok..
    Anlamadığım belirtiğim problemin sebebi..
    Karbülatörden kaynaklı olabilirmi acaba

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:21 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:26 ----------

Alp_tunay usta yardımınızı bekliyorum..
    Hava ayarı ile sorun var gibi gözüküyor...

Alıntı etzysf adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Herkese merhaba 7 yıldır garajda yatan 88 etz 151 akü değişti buji degişti bastık çalıştı;tamirciye yagı değişmesi gerekmezmi dedim;gerek yok dedi ?
    Birde depo küflenmişönceki sayfalarda küfle alakılı bir bölüm vardı ama bulamadım.Şimdiden teşekkürler.iyi sürüşler.
    Öncelikle ustanı değiştir...
    Sana Mz lerin yağının olmadığını söylemesi lazımdı...
    Dışarıdan kendi yağlama yapar...
    4 zamanli gibi yağının değişmesine gerek yok...
    Ama şu da var...
    Yağ diyince belki şanzuman yağı anlamış olabilir...
    Ama uzun süre yatan motorun yağının mutlaka değişmesi lazım...
    Hele ki yağ şanzuman yağı ise
    T Ü R K İ Y E. . . .T Ü R K L E R İ N D İ R

N E ... M U T L U... T Ü R K Ü M... D İ Y E N E

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)

Bu Konudaki Etiketler