Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mz Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    borabuhara - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    transalp 700
    Slm lar arkadaşım numara doğru tekrar kontrol edin lütfen ben hem camgöz motor adanadan hemde burdan kargoyla parça aldım http://camgoz.com.tr/ buda net adresi numaranın doğruluğunu ordan da kontrol edebilirsin site yapım aşamasında kolay gelsin

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    redgarenk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MZ ETZ 251 / 89
    Alıntı borabuhara adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Slm lar arkadaşım numara doğru tekrar kontrol edin lütfen ben hem camgöz motor adanadan hemde burdan kargoyla parça aldım http://camgoz.com.tr/ buda net adresi numaranın doğruluğunu ordan da kontrol edebilirsin site yapım aşamasında kolay gelsin
    ilgin için teşekkür bora abi, eyvallah.
    kontrol ettim, numara aynen senin yazdıın gibi ve aradığım numaraya baktım tekrar aynı numarayı aramışım bi yanlışlık yok. bi daha arararım yarın bakalım.
    ama daha ilginç bişey başıma geldi o camgoz.com.tr ye girdiğimde bilgisayara da virüs bulaştı. zor bela hallettim. o siteye girmeye çalışan arkadaşlar dikkat etsin.
    iyi akşamlar...
    Motorize Ressam

Motosikleti
    transalp 700
    OK kusura bakmayın sitesindeki durumdan haberim yoktu olmassa diğer yollardan arayıp bulabilirisiniz oranın telini, ayrıca sirkecide mz parçaları saten bir yer var bütün parçaları var ellerinde ama ismini hatırlayamadım bulduğumda buraya yazarım gene iyi günler..

batuhan35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki ER-5 Motosikleti: Kymco Activ 110
    Merhaba Arkadaşalar

siz MZ kullanıcısı arkadaşların yardımına ihtiyacım var

belediye ihalesınden alınma 2000 model ve 4000km de bir MZ buldum
    üzerınde HEPCO & BECKER yan çantaları ve Çanta aparatmarı mevcut
    bır de tur camı sızce bu motor için 2000TL fıyat yüksek mi.?

MOTORUN ORJİNAL FOTOĞRAFLARIDIR...

____it's my life_1982____

Motosikleti
    transalp 700
    Slmlar baktığınız motor a daha önce sahibinden com da görmüştük yılına göre bi hayli temiz motor fiyat olarakda zaten temiz modeller o fiyata yakın gidiyo bendeki de 2000 model ve 301 hakikaten inanılmaz seri motor arızada kolayna çıkarmıyolar tavsiye ediyorum fakat motor hakkında resme bakıp da yorum yapacak tecrübem yok sitede üstat arkadaşlar var onlara bi danış manı öneririm alp tunay-mzci nicki olanlar özellikle alırsan şimdiden hayırlı olsun.

Motosikleti
    MZ ETZ 251
    s.a arkadaşlar benim mz hakkında problemim var size bir kaç soru soracagım. benim motor... Mz etz 251 alman motor motor yolda 4-5 viteste aralıklarla patlıyordu eksozundan ateş atıyordu atmaya başladı yaklaşık bi 5-6 km gitti ve istop etti ve yolda kaldı tekrar calıştırmaya calışıyorum calışmıyor sürekli eksozdan patlama sesi geliyor bujiden olabilecegini düşündüm 2 tane sıfır buji ile degiştirdim ama yinede calışmadı sürekli eksozdan patlama yapıyor bir motorcuyu aradım adam usta degilmiş platinden yapar dedi bende bilmiyordum usta olmadıgını platinle oynadık platinide bozduk şimdi bu motorun ne sorunu vardır ve platini nasıl ayarlayabilirim eger resimli veya konuyu geniş bir şekilde anlatırsanız sevinirim benim bulundugum nokta bir kasaba motor tamircisi yada motordan anlayan kimse yok varda jawadan anlıyor... servise tamirciyede çok uzak bana yardımcı olursanız sevinirim.. şimdiden herkeşe çok tşk ederim

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Kırmızı aşkım ybr, sonrakı YAMAHA R_1 veya R_6

slm

!!! I p t a l !!!

kryeck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbr125
    Alıntı murat-0634 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    s.a arkadaşlar benim mz hakkında problemim var size bir kaç soru soracagım. benim motor... Mz etz 251 alman motor motor yolda 4-5 viteste aralıklarla patlıyordu eksozundan ateş atıyordu atmaya başladı yaklaşık bi 5-6 km gitti ve istop etti ve yolda kaldı tekrar calıştırmaya calışıyorum calışmıyor sürekli eksozdan patlama sesi geliyor bujiden olabilecegini düşündüm 2 tane sıfır buji ile degiştirdim ama yinede calışmadı sürekli eksozdan patlama yapıyor bir motorcuyu aradım adam usta degilmiş platinden yapar dedi bende bilmiyordum usta olmadıgını platinle oynadık platinide bozduk şimdi bu motorun ne sorunu vardır ve platini nasıl ayarlayabilirim eger resimli veya konuyu geniş bir şekilde anlatırsanız sevinirim benim bulundugum nokta bir kasaba motor tamircisi yada motordan anlayan kimse yok varda jawadan anlıyor... servise tamirciyede çok uzak bana yardımcı olursanız sevinirim.. şimdiden herkeşe çok tşk ederim
    Öncelikle geçmiş olsun, en iyi ihtimalle karbüratör pislenmiş olmalı en kötü ihtimal yatak sarmıştır. Yapacak birşey yok, bir şekilde ustaya göstermeniz gerekiyor.

Motosikleti
    MZ ETZ 251
    karbüratörü temizleme gibi bir şansımız varmı ??? k.bakmayın ORDA YATAK SARMIŞTIR. demişsiniz ama yatak sarması ne oldugunu ben bilmiyorum ??? fazla motordan anlamıyorum daha geniş açıklarsanız sevinirim ve bunun maliyeti kaça patlar... eger yatak felan sarmışsa ?

---------- Mesaj ekleme zamanı: 09:27 AM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 09:24 AM ----------

mz sürmek güzel rahat her yönüyle iyi ama bozuldumu kilitlenip kalıyorsun bildiginiz daha açık bir forum sitesi varmı anlatımlı felan ?

alp_tunay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf1000-cygnus
    Alıntı murat-0634 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    karbüratörü temizleme gibi bir şansımız varmı ??? k.bakmayın ORDA YATAK SARMIŞTIR. demişsiniz ama yatak sarması ne oldugunu ben bilmiyorum ??? fazla motordan anlamıyorum daha geniş açıklarsanız sevinirim ve bunun maliyeti kaça patlar... eger yatak felan sarmışsa ?

---------- Mesaj ekleme zamanı: 09:27 AM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 09:24 AM ----------

mz sürmek güzel rahat her yönüyle iyi ama bozuldumu kilitlenip kalıyorsun bildiginiz daha açık bir forum sitesi varmı anlatımlı felan ?
    Motorun sıkıntısı ateşlemesinden...... Platin meme yapmış olabilir di...Tabi siz bozmadan önce.... )
    Yeni platin alıp takın.... Buji yi söküp en üst ölü noktaya geldiğinde platin yapışmış olcak şekilde platin ayarını yapabilirsin..... Ölü noktayı da buji deliğinden tornavida falan sokup anlayabilirsin....

Yukardaki beyaz mz e gelince...Fiyatı makul..... Eğer hor kullanılmamışsa kaçırmasın derim...... Zaten çantalar 500 den fazla eder...
    T Ü R K İ Y E. . . .T Ü R K L E R İ N D İ R

N E ... M U T L U... T Ü R K Ü M... D İ Y E N E

kryeck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbr125
    Motor yağ yatağında yağ olmazsa veya biter de farkında olmazsanız krank mili erir, kırılır motor bloğuna zarar verir. Bu duruma ustalar yatak sarması derler.
    Maliyetini bilmiyorum, karbüratörü işten anlamayan birisi yapamaz. Karbüratörcüye gideceksiniz.

Motosikleti
    MZ ETZ 251
    tşk ederim herşey için artık yapacak birşey yok mecbur bir ustaya gidecegiz alp _tunay abi senin yorumlarını okudum motordan iyi anlıyorsun rambo_vet@hotmail.com eklerseniz sevinirim yada telinizi bi verebilirseniz en azından size bazı şeyleri tanışabilirim.yolda kaldıgımda sağını solunu iyice bozmayız...

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Kırmızı aşkım ybr, sonrakı YAMAHA R_1 veya R_6

slm

Slm arkadaslar MZ 251 ve 301 bu ıkı motosıklet KM.de kaç kurus yakar_?

Motosikleti
    peugeot 154 lvs

mz 251 sorunu

Selam arkadaşlar biz bir mz 251 alıcaz.Yanlız motor 3. vitese geçmiyor ses yapıyor
    1-2-4-5 sağlam . Pek bilgimiz yok 2 den 4 e geçtiinde motor kendini toplayabilirmi??
    birde ileride yaptıracak olsak bize kaça mal olur ?? biligsi olan arkadaşlar lutfen yardım....

motordelisi_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs apache Rtr 150
    km de 200-250 bin arası yakar
    Dünya üzerinde Türk’ten daha büyük, ondan daha eski, ondan daha temiz bir millet yoktur ve bütün insanlık tarihinde görülmemiştir... M.KEMAL ATATÜRK

bu mz ler 2 zamanlımı 4 zamanlı olsaydı daha ii dilmiydi, nie 2 zamanlı yapmışlar ne avantajı var biraz açıklarmısınız arkadaşlar...

Motosikleti
    cbf1000-cygnus
    Alıntı KWsuperlıght adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu mz ler 2 zamanlımı 4 zamanlı olsaydı daha ii dilmiydi, nie 2 zamanlı yapmışlar ne avantajı var biraz açıklarmısınız arkadaşlar...
    80-90 yılları arasında 4 zamanlı motosiklet icat edilmemişti....

Şaka bir tarafa düşük cc li motosikletler iki zamanlı üretiliyordu o zamanlar...4 zamanlı motorlar da vardı ama Ülkemizde çok nadirdi.....

2 Zamanlı olmasaydı bu gün mz de sıradan bir motor du..Ama 2 zamanlı efsanesinde anılır her zaman...

Motosikleti
    mz 301 etz

mz 301

arkadaşlar herkese slm lar

slmlar cümleten.bende 99 mz 301 fun var.kranka baglı elktronik ateşleme diye bişey varo oyanarsa buji ateşleme yaparmı?ve onu nerden bulabilirim yardımcı olursanız sevinirim.acemi oldugum için sizlerden bilgi alayım dedim

Motosikleti
    cbf1000-cygnus
    Alıntı asilax adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    slmlar cümleten.bende 99 mz 301 fun var.kranka baglı elktronik ateşleme diye bişey varo oyanarsa buji ateşleme yaparmı?ve onu nerden bulabilirim yardımcı olursanız sevinirim.acemi oldugum için sizlerden bilgi alayım dedim
    Eğer yanarsa doğal olarak yapmaz ateşleme.... Parçasını her ilde parçacılarda bulabillrisin... Hangi ilde olduğunu yazmadığın için yer söyleyemiyorum...

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler