Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mz Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    yamyamaha - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kymco Xciting500 geti gy 200 ( skygo ) & cbf 150
    arkadaşlar bir arkadaşımda mz ön jant ve arka janttı var göbekleri ve ön jantta disk kide var. ihtiyaç olan bana özelden mesaj atsın. arkadaşımla irtibat kurdururum.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

MRB ARKADAŞLAR BENDE DE Bİ TANE MZ VAR AMA MARŞ PEDALI SIKIŞMIŞ BASAMIYORUM SORUN NEREDEDİR SİZCE !

MZ781 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MZ ETZ 251/1993 , Bajaj Boxer 150
    Piston,segman veya biyel kolu sıkışması ,marş pedalı değil. 2.vitese tak çok yavaşça ileri geri hafif vurdur açmazsa komple motor açılacak.Ha vurdurmadan önce bujiyi sök enjektörle 1-2 cc 2 zamanlı yağı piston üstüne püskürt.Neticede açsa bile o silindir kafasını muhakkak aç bak ki leke hasar varmı diye.varsa ona göre çare bul.

Motosikleti
    mz 251
    merhaba arkadaşlar tın tın çalışan küheylanım çalışmaz oldu yardım edin yaşadığım yerdeki usta kıtlığı nedeniyle kendim bişeyler yapmak zorundayım benim sorunum şu bujiye elektrik geliyo karbüratöre benzin gidiyo bakıldığında bi sorun yok gibi duruyo ama motor çalışmıyo çok uğraşıp kablolarla oynadığımda çalışıyo bi iki tın tın yine gidiyo rica minnet baktırdığım motorculardan birisi platin ayarlarına falan baktı bobine elektrik gelmiyo oda elektrikçinin işi dedi ama o da basından mı savdı bilmiyorum sizce sorun ne olabilir yardımlarınızı bekliyorum kazasız sürüşler.

Motosikleti
    Karbüratöre benzin gidiyor, bujide elk var.Eeee formül tamam Hiçmi çalışmıyor?Çalışıyorda tekliyormu? Kömürler ne alemde? Platin ayarı nasıl (ki muhtemelen oynamışssındır ) ? Birde garip olan bobine elk gelmiyorsa bujiye nasıl gidiyor? Her neyse yarım yamalak veriyor herhalde. Platin ayarı,kömürler,bobin bir daha bakacaksın anlaşılan.Ustalar bakmıyor doğru çünkü usta yok .Şimdikiler ayar filan bilmez.Yenisini kullan tak yaparlar.Hem daha kolay ,zahmetsiz.

mz_17 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MZ ETZ 150, MZ ETZ 251, MR 150 Vulture
    Tüm motosiklet camiasının Mübarek Kurban Bayramı kutlu olsun...

Mz_251 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MZ ETZ 251/1996
    merhaba bende bi tane mz var buji sürekli yağlama yapıyor bujiyi değiştiriyoruz 1 hafta felan gidiyor sonra tekrar bozuluyor sorun nedir bi fikri olan varmı?

Motosikleti
    Şu mz_17 girerse foruma cevaplasın onu elektrik işlerinden iyi anlar kendisi.

sinan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Mz_251 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    merhaba bende bi tane mz var buji sürekli yağlama yapıyor bujiyi değiştiriyoruz 1 hafta felan gidiyor sonra tekrar bozuluyor sorun nedir bi fikri olan varmı?
    büyük ihtimal krank keçelerin şanzıman yağını silindir içerisine kaçırıyor olabilir

Motosikleti
    Krank keçelerinden 90 numara yağı krank yatağına alıp bujiyi yağlaması çok uzak ihtimal.Lakin arkadaşın motorunun piston istediği söylenebilir.Birde yağı pompadan mı kullanıyor ,yoksa benzine mi yağ katıyor?Pompadan ise tel aralığı nekadar?Benzine karıştırıyorsa hangi oranda?Platin ayarı tammı?vs.vs.

Mz_251 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MZ ETZ 251/1996
    Alıntı MZ781 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Krank keçelerinden 90 numara yağı krank yatağına alıp bujiyi yağlaması çok uzak ihtimal.Lakin arkadaşın motorunun piston istediği söylenebilir.Birde yağı pompadan mı kullanıyor ,yoksa benzine mi yağ katıyor?Pompadan ise tel aralığı nekadar?Benzine karıştırıyorsa hangi oranda?Platin ayarı tammı?vs.vs.
    3-4 gün önce pompanın ayarlarıyla oynadık biraz, sanki düzeldi gibi bakalım deniyoruz artık.İstanbulda MZ parça satan veya tamiri yapan bir usta biliyormusunuz.TEŞEKKÜRLER

Motosikleti

01ky232 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Mz_251 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    3-4 gün önce pompanın ayarlarıyla oynadık biraz, sanki düzeldi gibi bakalım deniyoruz artık.İstanbulda MZ parça satan veya tamiri yapan bir usta biliyormusunuz.TEŞEKKÜRLER
    bence yag pompasının ayarına baktır başka bi yerde olması mümkün değil

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:29 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:27 ----------

arkadaşlar aranıza yeni katıldım bir mz hastası olarak avatarımdaki de benim makina 251den dönme 301 77.5 piston.

Motosikleti
    Niye 77,5 ? Öyle mi başlattınız? 75 mm den orayamı geldi? MZ 301 75 mm piston çapıyla başlar malum...Öyleyse son hakkının üzerine sonradan icad edilmiş yapay hakkı kullanıyorsun.77 mm de son buluyor çünkü.Aslına bakarsanız kendi motorumun silindirini 21 yıl sonra geçenlerde değiştirdim.Şu an sıfır motor açmaya çalışıyorum.Silindir her rektifiyede çapta 0,5 mm inceliyor. 4.inceltmede bu çapta 2 mm demek .Emin olmamakla beraber buda ısınmada artış gibi geliyor bana.

öncelikle 251 silindiri 77.5 mm yaptırdım üst kapaktan ve pistonun üzerinden alldırdım yanma alanı genişlesin ve motor daha çok güçlensin diye ayrıca pistonun alt eteklerinden 3 er milim kestim sürtünme de dolayısı ile azaldı bir mzn sizce 2. viteste ve 3. viteste debriyaj kullanmadan önünü kaldırıabilmesi mümkün mü saydığım işlemlerle elbette mümkün ben adanalıyım bizim oralarda şikesiz mze binmezler ve orjinal 301e dönüp de bakmazlar 251 alıp 77.5 yapıp binerler dediğiniz gibi ısınmıyo ve ayrıca yakıtta muazzam derecede ekonomik oluyo bende anlamadım ama benim motorum öyle 120 km de 15 lila 20 lira ısınma olayında silindir etekleri inceldikçe motor ısındığını anlamaz sizce silindir etegi kalın olan motor mu daha çabuk soğur ince olnmı tabiki ince olan rüzgar notorun ısısını etekler ince olduğu için dengeliyor gayette sağlıklı 3 senedir biniyorum ne bi ses var silindirde ne de aşırı ısınma... buraya yeni katılmış olabilirim ama ben 23 yaşındayım elimden 5 tane mz geçti tabi hurda niyetine parçaladıklarım ayrı...

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:43 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:27 ----------

https://www.facebook.com/pages/Adana-MZ-Tutkunlar%C4%B1-EFE-MOTOR/486801684695325?id=486801684695325&sk=photos_strea m bi bakın derim modifiyeli mz görün biraz..

Motosikleti
    Verdiğin facebook adresindeki MZ leri inceledim.Hayli yol katetmişe benziyor bunu yapan usta.Böyle bir MZ i netin farklı yerlerinde gördük tabiki.Gerçeğini görüp kullanmak nasip olmadı.Ne tür makine olursa olsun .Orijinal halini ve bakımını seven biriyim.Aklıma takılan şu:MZ bir kişi 50-100 km lik yolculukları ısınma babında duymayan bir motor.Yaptığınız işlemlerden sonra iki kişi kesintisiz kaç km yol yapabiliyorsunuz?Silindirdeki ısınmayı ve performansı gerçek olarak bu yansıtabilir. Varmı bir tecrübe?Çünkü yapılan modifiye sport kullanıma uygun.Özellikle o arka teker ve ön süspansiyondaki kısaltma böyle bir yolculukta sorun olmazmı?

sipsivri - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA XL 650 V TRANSALP
    İstanbul'da MZ kullanmak zor artık.Bir şey olduğunda çoğu yer bakmıyor,baksa da anlamıyor,anlasa da parçası olmayınca bir şey yapamıyor.Neyseki bu sorunumu hallettim.Sultanbeyli'de MZ lere bakan bir yer buldum.TEM'in paralelinde Demokrasi Cad.de Gecem Yataklarının hemen yanında,Yeşilırmak Motor.İki ustası da (Mustafa ve Hasbi) MZ Fabrikasınından yetişmişler,motorları gözü kapalı biliyorlar.İyi biz MZ Servisi arayan arkadaşlara tavsiye ederim.

Kartvizitini de koyayım

[IMG][/IMG]
    alp_tunay bunu beğendi.

https://www.facebook.com/photo.php?v=4290321786651&set=vb.486801684695325&t ype=3&theater

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:00 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:58 ----------

gönderdiğim linlteki videoda belki görmüşsündür önce gnderdiğim linkteki fotolarda 01 sz plakalı mz kontak kapatmadan adanadan tokat zileye gitti tam 600 km

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:05 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:00 ----------

süspansiyon kısaltmaları olayında da bilirsiniz mz orjinal hali ile virajlarda biraz cuvallamaya başlıyo kısa ve sert süspansiyonla mzn viraj lardaki yetenegi biraz olsun artıyo hatta çok artıyo diyelim biz ona

bsabora - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Adana toprakları mzlerin jawaların 200 km hızı gördüğü yegane şehirdir.Mz e 80 mm piston döküp taktığımız zamanlar oldu.

cümleten selamun aleyküm mz 301 sportstarın benzin deposu ve yan kapakları lazım elinde olan varsa lütfen buraya yazabilir mi ücret görüşülür rengi filan önemli değil ezik çürük olmasın yeterli.ayrıca elimde mz in arka ön orjinal çelik jantları orjinal 251 benzin deposu ve yan kapakları var isteyen olursa benimle iletişim kurabilir herkeze hayırlı günler abiler

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler