Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBF 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    '16 Z-One S Mondial
    arkadaşlar bugün 200km kadar yol yaptım , boyle bir üşüme hatırlamıyorum korumalık mont ne varsa giydim ama çok üşüdüm hasta olmam inşallah...

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:49 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:36 ----------

bunun bir çözümü var mıdır?
    Uzaklarda bir güneş doğuyor!..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Ramazan Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW GS 1200 / Honda Africa Twin dct1000L- VESPA LX
    http://www.youtube.com/watch?v=LFqs4HMFjyA&feature=youtu.be

bir video..
    rahmi34, Garip ve ercan41 bunu beğendiler.
    Fuzuliye sormuşlar "sevmek mi daha güzel sevilmek mi?" Sevişmiyorsanız ikisi de fuzuli demiş... SEMTİN HAYLAZI

Garip - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    PCX 125
    Adaş Allah sabır versin.. :(
    birGarip..

Motosikleti
    '16 Z-One S Mondial
    Allah kolaylık versin
    Uzaklarda bir güneş doğuyor!..

cd0345 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    12" CBF 150
    Alıntı sgurdal adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    rialliden aldığım kurye tipi elcik korumaları taktım
    tabi motorun tipi kaydı ama sağlık daha önemli dedim, ellerim hiç üşümüyor artık ve yağmurda ıslanmayacak

http://img9.imageshack.us/img9/2882/img0828v.jpg

hazır aynalar sökülmüşken yine rialliden gelen ybr aynalarını da monte ettim

http://img39.imageshack.us/img39/3677/img0829yh.jpg

bunlar da mstech power led sis lambalarım

http://img338.imageshack.us/img338/84/img0830bf.jpg

özellikle o kadar yukarı monte ettirdim, ileriyi daha iyi aydınlatması için, malum farlar rezalet önümü göremiyordum şimdi çok iyi oldu

http://img526.imageshack.us/img526/1862/img0831jv.jpg

http://img14.imageshack.us/img14/6145/img0832xp.jpg
    abi bu sis farlarını nereden kaça aldın ? link varmı? bende sis almak istiyorum =) aslında kendim yapmayı düşündüm ümit beyinki gibi ama malzemeleri nereden nasıl temin ederim nasıl yaparım pek anlamıyorum elektrik işinden =)

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:14 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:10 ----------

Alıntı player77 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kar buz olduğu zaman nasıl motosiklet kullanılır . Tavsiye edeceğiniz birşeyler var mıdır? Lastik modeli ya da ,kaymasın diye yapılabilecek birşeyler biliyormusunuz? Teşekkürler...
    arka lastik havasını biraz indirip ön lastiği aynı bırakabilirsiniz karı yarması için buz içinde çamaşır ipi sağlam ve kalın olandan 3 cm gibi aralıkla bağlayabilirsiniz sıkı sıkı lastiğe ne kadar uzun ömürlü olur bilemem =)

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:17 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:14 ----------

Alıntı TEKTEKER_RAMÇO adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    http://www.youtube.com/watch?v=LFqs4HMFjyA&feature=youtu.be

bir video..
    ramazan abi havalar ısınınca senle tanışmak isterim çok yakınımda oturuyorsun ancak motora binemiyorum pek havalardan dolayı =)

karda ve buzda uyguladığınız önerdiğiniz birşey varmı kaymamak yada daha hakim olmak için ?

abi bu arada işiniz çok zor bence bu mesleği yapan herkes aldığı paranın katkat fazlasını hakediyor sizi görünce inan imreniyorum her hava koşulunda motora binmek istiyorum bende ama işte okula giderken sözlümle gidiyorum hem kendimi riske atsam bile onu atamıyorum hemde onun için daha zor oluyor olsun biz ulaşımı sağlıyoruz öyle yada böyle ama allah bu havalarda tüm kurye arkadaşlara yardım etsin korusun inş...

sgurdal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 500
    Alıntı cd0345 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    abi bu sis farlarını nereden kaça aldın ? link varmı? bende sis almak istiyorum =) aslında kendim yapmayı düşündüm ümit beyinki gibi ama malzemeleri nereden nasıl temin ederim nasıl yaparım pek anlamıyorum elektrik işinden =)
    mst tech led farlar. iletişim adresini özel mesaj ile yolladım.
    Kymco CK125 -> Kuba STR250 -> Kawasaki ER6N -> Suzuki DRZ 400SM -> Yamaha FZ6 Fazer -> RKS Titanic200 -> Honda CBF150 -> Kuba STR250 -> Ybr 125 Esd -> Hyosung GT250

ethemm76 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yuki Snoopy 80cc.
    Alıntı sereye adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motorum; 2011 eski kasa CBF 150

Eski (NGK) bujinin tırnak aralığı 1.0 mm. civarındaydı sanki ve çok kolay çalışıyordu, Usta 0.8 mm. ye düşürdü, ölçüsü o sanırım.
    Yenisini taktım, o da orj NGK. Her iki bujide de kolay çalışmıyor. Zamanın yoktu, eski bujiyi önceki tırnak aralığı değerine getirip deneyemedim.

Gerçi havalar soğudu, muhakkak etkisi vardır ama, sanki eski bujiyi hiç ellemetseydim, bu havalarda dahi sorunsuzca çalışacaktı.

Bir şeyleri yanlış mı yapıyorum?
    Hocam Selamlar, yetkili servisten orjinal olduğundan emin olarak aldığım bujinin tırnak aralığını sorgulama gereği kesinlikle duymadım. Bence bunu sorgulamaya ve tırnak aralıklarına müdahale etmeye hiç ihtiyaç yok. Alın orjinal bujinizi, takın, 8000 km de bir değiştirin. Hepsi bu. Peki bu arada zaten 1 mm boşlukla daha kolay çalışan bujinin tırnak aralığını, ustanız neden 0,8 mm ye düşürdü acaba. Orjinal buji alın, tırnak aralığını sorgulama gereksinimi duymadan 8000 km kullanın. ben 60 bin km dir böyle yapıyorum. Sıkıntı yok.

Bide Hocam eski kasalarda motoru çalıştırırken, jikle açık dahi olsa, motor ısınıncaya kadar gaz kolunu bırakmamanız gerekiyor, yoksa motor stop ediyor. Bu sezonda, motoru jiklesiz çalıştırmak zaten heyli zor olur.

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:14 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:12 ----------

Dün gece saat 01:00 da 20 km yol yaptım kar yağışı altında Tabiki buzlanma ve zeminde kar yoktu. Altıma 4 kat, üstüme 4 kat+2 mont giyince hiç üşümedim Hayli keyifli idi.
    DaRkNeSs- bunu beğendi.

ümit_150_zc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    suzuki vstrom 250
    merhaba bi önceki sayfada gördügüm mst tech yapmış oldukları sis farları fiyat olara 90 ile100 lira arası sanırım..
    herkesin bunu almaya gücü yetmeyebilir veya pahallı gelebilir..
    bende böle bi çalışma yapmıştım.power ledi sis farı tasına yerleştirerek geçmiş resimlerdede görmüssünüzdür..
    yaklaşık bunları ben daha önceki motorumla beraber 4 aydır kullanıyorum ..
    ve bunları maliyeti 40 lira gibi tutuyo..
    işten arta kalan ve bos zmaanlarımda bunlardan yapıp satışa sunmayı düşünüyorum..40 lira maliyeti varsa 50- ve ya 60 liradan..
    bi kaç gün içinde malzeme alıp yapmaya başlıcam..
    örnek resim .
    [IMG][/IMG]
    [IMG][/IMG]

K o r @ y - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ATOM KARINCA
    bende de var mesut abiden almıştım.. tek ledli gündüz farı.. motoru sattıktan sonra elde kaldı..
    isteyen olursa uygun fiyattan veririm.. özelden mesaj atmanız yeterli.
    nokta çizik yoktur..
    İLYAS41 bunu beğendi.

sgurdal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 500
    Alıntı ümit_150_zc adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    merhaba bi önceki sayfada gördügüm mst tech yapmış oldukları sis farları fiyat olara 90 ile100 lira arası sanırım..
    bende böle bi çalışma yapmıştım.power ledi sis farı tasına yerleştirerek geçmiş resimlerdede görmüssünüzdür..
    işten arta kalan ve bos zmaanlarımda bunlardan yapıp satışa sunmayı düşünüyorum..40 lira maliyeti varsa 50- ve ya 60 liradan..
    haklısınız fiyatı biraz fazla olabilir ama ne kadar para o kadar köfte gibi düşünebilirsiniz olayı
    gece far kapalı, sadece sisler açıkken foto çekelim iki ürün arasında dağlar kadar fark olacağından eminim.
    malzeme kalitesi, kaza ve düşmeler dahil ömür boyu garanti cabası.
    Kymco CK125 -> Kuba STR250 -> Kawasaki ER6N -> Suzuki DRZ 400SM -> Yamaha FZ6 Fazer -> RKS Titanic200 -> Honda CBF150 -> Kuba STR250 -> Ybr 125 Esd -> Hyosung GT250

mehmet eren - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 250R
    Arkadaşlar cok sevdiğim 6ay önce severek aldığım kıymetlim motorumu araba alacağım dolayısı ile satmak zorunda kalıyorum
    sahibinden.com a ilanı daha koymadım resimlerini bu hafta sonu çekip koyacam
    dosta gidecek motor 2010 model 19000kmde (orjinal km)
    300km önce micheln lastik aldım 250 tl değerinde
    ben aldım alalı 2000km yapmadım
    fiyat olarak 3800 tl düşünüyorum ilgilenenler araya bilirler(0507 704 08 05)

motorumun şimdilik bendeki tek resmi bu

cd0345 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    12" CBF 150
    Alıntı sgurdal adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    mst tech led farlar. iletişim adresini özel mesaj ile yolladım.
    teşekkürler hocam çok güzel cihazlar inşallah fiyatıda uygundur alma imkanım olur =)

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:08 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:03 ----------

örnek resim .
    http://<a href="http://img449.yukle....af0351.jpg</a>
    http://<a href="http://img446.yukle....af0444.jpg</a>
    abi bu sisler aydınlatmakta yeterli oluyormu ? 4 lü olanlarından yapsak ne kadar tutar maliyet? bunu yapmayı düşünüyorum senden öğrendiğim gibi ancak karşıya geçemiyorum burada alzeme nereden bulacağım bilmiyorum ve bu sis farı tasını hiç bir yerde görmedim hep sis farı olarak satılıyor sanırım =)

muratgün - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    şimdilik yok
    Alıntı TATLIHIZ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    abi nerdesin orda .. bi cbf daha var 41 plakalı .. senimi o..
    yok abim o benim sadıcın cbfsi benimki 10 plaka hoş gerçi oda benim üstüme ama akaşamüstüleri bazen orlarda oluyorum çay içmeye berberin yanındaki takipçiye ;)

---------- Post added at 03:54 ---------- Previous post was at 03:39 ----------

inat ettim babadan dolayı cbfye binmeyecem satalım ilan günceldir dostlar

http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...9209209/detay/

İlan No: 109209209

örnek resim .
    http://<a href="http://img449.yukle....af0351.jpg</a>
    http://<a href="http://img446.yukle....af0444.jpg</a>
    ümitcim sudan yağmurdan etkilenme oluyormu...koray daha öncede boyle bişey yapmıştı,içine su aldığı için bozulmuştu.eger sudan etkilenmeyen bişeyse bende isterim valla.
    Adam adamdır, olmasa da pulu; Eşek eşektir,olsada hint kumaşından çulu.[COLOR="#B22222"][/COLOR]

ümit_150_zc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    suzuki vstrom 250
    Alıntı İLYAS41 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ümitcim sudan yağmurdan etkilenme oluyormu...koray daha öncede boyle bişey yapmıştı,içine su aldığı için bozulmuştu.eger sudan etkilenmeyen bişeyse bende isterim valla.
    hocam ben bu led leri 3 lü şekilde sis farı tasına koyuyorum ve sis far tasını silikonla sabitliyorum..
    yani ben 4 aydır yagmur karda kullanıyorum ..
    siz normal bi sis farı olarak düşünün bunu..
    sis farı tasını çıkartıp içine 3 lü ledi yerleştirip.sonra camı tekrar silikonla takıyoruz yerine..
    sürücüsü falan hepsi olucak ..
    artı motora baglantı aparatı ile..

Ramazan Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW GS 1200 / Honda Africa Twin dct1000L- VESPA LX
    slm millet nasılsınız....
    Fuzuliye sormuşlar "sevmek mi daha güzel sevilmek mi?" Sevişmiyorsanız ikisi de fuzuli demiş... SEMTİN HAYLAZI

rapsy_09 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı ümit_150_zc adlı üyeden alıntı
    Dostum elcik korumalar hoşuma gitti.Yararı oluyor mu? ve fiyatını öğrenebilir miyim?

Motosikleti
    Yamaha YZF R25 2015
    Merhaba arkadaslar 1.5 ay once yaptigim kazadan beri motor hala toplanmadi.
    Adamlara hic bir parca icin kac para diye sormadim hepsi orjinal olacak motor fabrikadan ciktigi gibi olacak dedim ama 1.5 aydir grenaj geliyor cizik cikiyor , on maşalar geliyor yan sanayi cikiyor. Hepsini geri cevirdim, bu motor 3 ay daha yatsa boyle toplamam ne yaparsaniz yapin fabrikadan ciktigi gibi istiyorum dedim, dedim ama icimden de motorun hala yatacagini bilmek canimi sikmaya basladi iyice. Alip baskasina goturucem kimseyi tanimiyorum ne yapicam bilmiyorum ya.
    Oyle iste canim sikiliyorrrr

Selamün Aleyküm.Ben cbf 150 almayı düşünüyorum. Ancak yeni başayanlar için nasıl bir motordur? 2013 modeli çıkacakmı yada çıktımı? 2012 modelle arasında pek fark olurmu sizce? Ve 2012 modele sahip olan arkadaşlardan bu modellerde belirgin bir sorun varmı acaba? Yeni başlayan birisi nasıl motor sürmeyi öğrenebilir? B sınıf ehliyetim var A2 ehliyet nasıl alabilirim? 2.eldeki durumu nedir? Yardımcı olursanız çok sevinirim.

cbr125cbr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF150'2011 Kırmızı
    Alıntı saqopasha adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaslar 1.5 ay once yaptigim kazadan beri motor hala toplanmadi.
    Adamlara hic bir parca icin kac para diye sormadim hepsi orjinal olacak motor fabrikadan ciktigi gibi olacak dedim ama 1.5 aydir grenaj geliyor cizik cikiyor , on maşalar geliyor yan sanayi cikiyor. Hepsini geri cevirdim, bu motor 3 ay daha yatsa boyle toplamam ne yaparsaniz yapin fabrikadan ciktigi gibi istiyorum dedim, dedim ama icimden de motorun hala yatacagini bilmek canimi sikmaya basladi iyice. Alip baskasina goturucem kimseyi tanimiyorum ne yapicam bilmiyorum ya.
    Oyle iste canim sikiliyorrrr
    Para vericem diyorsan vidasına kadar orjinal yetkili servislerde vardır.(Olmayan da izmit fabrikadan getirtir) Çanakkaledekilere yetkili servislere götürebilirsin. Eğer şuan götürdüğün servis yetkili servis ise Honda fabrikaya bir maile bakar ben orjinal istememe rağmen yan sanayi satmak istiyorlar diye. Ya da istanbuldan kargo ile istetebilirsin. Fotoğraflarını ve en azından bildiğin parçalarını sıralayabilirsin. Çizik çıkma ihtimali çok düşük olun bence.

---------- Post added at 21:05 ---------- Previous post was at 21:02 ----------

Alıntı vacco adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selamün Aleyküm.Ben cbf 150 almayı düşünüyorum. Ancak yeni başayanlar için nasıl bir motordur? 2013 modeli çıkacakmı yada çıktımı? 2012 modelle arasında pek fark olurmu sizce? Ve 2012 modele sahip olan arkadaşlardan bu modellerde belirgin bir sorun varmı acaba? Yeni başlayan birisi nasıl motor sürmeyi öğrenebilir? B sınıf ehliyetim var A2 ehliyet nasıl alabilirim? 2.eldeki durumu nedir? Yardımcı olursanız çok sevinirim.
    1000. sayfadan sonrasını hızlıca okursan cevapların hepsini o kadar detaylı bulabilirsin ki, aslında hiç aklına gelmeyen soruların cevapları da var, hatta aradaki muhabbetler hoşuna gider harcayacağın en fazla 2 gün, birkaç saat. ( Bu sorulara verilecek kısa kısa cevaplardan ben olsam tatmin olmazdım o yüzden böyle yazıyorum.. ) Kasa olarak 2011den itibaren değişti 2011öncesi ve 2011sonrası aynı..

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 7 kullanıcı var. (0 üye ve 7 misafir)

Bu Konudaki Etiketler