Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBF 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    mücahit_89 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Discover 150
    Alıntı İLYAS41 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Feyizoğlundan sipariş vermiştim 2 ay önce 208 tl takımı...lastikçiyede 10 tl işçilikle halletmiştim.
    buz motor montaj balans dahil 230 tl fiyat aldım en uygun orda işcilikte titizim bu kadar para verip istediğim gibi olmazsa üzülürümbaşka yerlerde adam balans ne diyo gerekmez diyo

bu arada memnunmusunuz mişlenlerden,forumlarda yeni mişlenler iyi değil vs gibi yazılar okudum...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Alıntı sereye adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arka için michelin alacaktım, oğlumu gönderdim, lastiklerin 2011 üretimi olduğunu duyunca süratle kaç dedim.
    Sahibinden kargo dahil 3 taksit get sistemli 120 lira, dükkanda yine aynı ve burunlarından kıl aldırmıyorlamış.
    Firma ismi vermem doğru değil, ama buz motor değil.

70 liraya IRC NR25 modelini aldım. 2012 yılı 44. hafta lastikleri. Fabrikası bizim Düzce'de, Dadaş motor ıslak, kuru, kumlu yollarda testini yapmış, sonuç çok güzel diye rapor gelince 50 lira da kara geçmiş oldum.

Aslında motorunu çok kullanan veya kurye arkadaşların görüşleri daha gerçekçidir. Özelllikle deneyen arkadaşlar görüşlerini lütfederlerse seçimlerimizde yardımcı olmuş olurlar.
    rahmi arkadaş,yıllarca çeşit çeşit motosiklet kullandım ve bu motorlarda çeşitli lastikler deneme fırsatım oldu...bir önceki motorumda irc lastikler vardı ne öldürüyordu nede umduruyordu yani şuanki motoruma michelin taktırdım özellikle,ethem iyi bilir binlerce km yaptı michelinle...açıkça söyleyebilirimki virajlarda,ıslak zeminlerde yol tutuşuyla,ani frenlemelerde daha kısa mesafede kaymadan durabilme gibi kabiliyetleriyle hayatınızı kurtardığında anlıyorsunuz michelinin ne kadar kaliteli bir lastik olduğunu ve o parayı hakketiğini....
    bu lastikler özel depolarda saklanıyor siparişe göre depodan çıkartılıyor lastik,rafta beklemiyor,özelliğini kaybetmiyor yani...bildiğimiz köşe başı motor ustalarının malzeme satışı yaptığı usullerle rafta bulundurup müşteri istediğinde raftan indirilip verilmiyor yani 2011 in üretimide olsa taktığın irc lerden daha çok iş görüp seni daha çok memnun ederlerdi....Yinede hayırlı olsun güle güle kullan...

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:26 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:22 ----------

Alıntı mücahit_89 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    buz motor montaj balans dahil 230 tl fiyat aldım en uygun orda işcilikte titizim bu kadar para verip istediğim gibi olmazsa üzülürümbaşka yerlerde adam balans ne diyo gerekmez diyo

bu arada memnunmusunuz mişlenlerden,forumlarda yeni mişlenler iyi değil vs gibi yazılar okudum...
    motoru bayiden alırken neden michelin taktırmamışım diye ahvah ettim....bence hiç tereddüt etmeden alınacak tek lastik michelindir...pirelliye yönelmiştim bi ara,bizzat pirelli takan bir arkadaşla karşılastım,bana sakın taktırma demişti....michelinleri eskimis onun pirelli taktırmış hiç memnun değildi..
    Adam adamdır, olmasa da pulu; Eşek eşektir,olsada hint kumaşından çulu.[COLOR="#B22222"][/COLOR]

player77 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki 2006 DL650 K6 (Satıldı) ,Honda 2011 CBF150
    Alıntı mondial50tt adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    son gün ne zaman dı hgs ler için
    Arkadaşlar HGS mi test ettim ön camın altında ,gayet güzel çalıştı. 1 OCAKta KGS gişeleri HGS ye dönecek diyorlar. Benden o tarihten önce yoğunluk yokken .PTT şubelerinden yapabilirsiniz. Oh be dünya varmış...Neydi öyle KGS derdi. Dolumuda heryerden (Market ,benzin istasyonu vb) yapılabileceği iddia ediliyor ancak ben PTT şubeleri ya da PTT matik denilen ATM lerden doldurabilineceğini gördüm. Sanıyorum tek eksiği bakiyenizi göstermiyor! O da çok sorun değil. İnternetten bakılabiliyor.
    İşlerin yolunda gidiyorsa ,sakın endişenme hemen geçer :!:Morphy :-)
    http://www.motosiklet.net/forum/etkinlik-gezi-fotograflari/106287-2012-dogu-karadeniz-gezimiz-3850-km.html

Motosikleti
    '16 Z-One S Mondial
    Alıntı sgurdal adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ixs markasını duymadım hiç
    çantada bir numara kappa ve shad dır. kalitesine göre fiyatı yüksektir.
    ben shad 48 litre çantamı satıyorum. ilan linkini 1-2 sayfa önce verdim.

---------- Post added at 00:03 ---------- Previous post was at 00:01 ----------

google a sorsan aynı soruyu cevap veriyor, buraya yazıp cevap gelecek diye saatlerce beklemene gerek kalmıyor..

http://www.habercil.com/tag/hgs-nereden-alinir/
    sağol, motosikletler için uygulamanın farklı olup olmadığını öğrenmek için sormuştum zaten

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:41 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:39 ----------

Alıntı player77 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar HGS mi test ettim ön camın altında ,gayet güzel çalıştı. 1 OCAKta KGS gişeleri HGS ye dönecek diyorlar. Benden o tarihten önce yoğunluk yokken .PTT şubelerinden yapabilirsiniz. Oh be dünya varmış...Neydi öyle KGS derdi. Dolumuda heryerden (Market ,benzin istasyonu vb) yapılabileceği iddia ediliyor ancak ben PTT şubeleri ya da PTT matik denilen ATM lerden doldurabilineceğini gördüm. Sanıyorum tek eksiği bakiyenizi göstermiyor! O da çok sorun değil. İnternetten bakılabiliyor.

teşekkür ederim
    Uzaklarda bir güneş doğuyor!..

cd0345 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    12" CBF 150
    arkadaşlar yakın zamanda michelin lastik taktıran varmı en uygun acaba nerde taktırabilirim...bi arkadaş alcak bide ben bu buz motorda acaba indirim yaparlarmı?
    buz motor fiyatta pek birşey yapmıyor diye biliyorum ancak istanbulde en yeni tarihli michelinler onlarda oluyor çünkü çok satıyorlar

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:28 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:24 ----------

buz motordan yakın abime derbi gp1 250 scooter için lastik aldı daha önce innovasınada sürekli oradan alıyordu işçiliğini ve memnuniyetini hep anlatıyor (anadolu yakası şubesi için) bence 3-5 düşünme taktır ;)

rahmi34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2015Yamaha Mt 09 Abs
    8.000 bakımı ne kadar tutuyordu yahu ? cuma sabah yaptırmayı düşünüyorum kısmetse

sereye - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '08 Burgman 400 Siyah
    Alıntı İLYAS41 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ...
    bu lastikler özel depolarda saklanıyor siparişe göre depodan çıkartılıyor lastik,rafta beklemiyor,özelliğini kaybetmiyor yani...bildiğimiz köşe başı motor ustalarının malzeme satışı yaptığı usullerle rafta bulundurup müşteri istediğinde raftan indirilip verilmiyor yani
    ...
    Cevabınıza teşekkürler. Görüşleriniz çok önemli.
    Sezai Rahmi YILDIRIM / Düzce / 1959 / T.Öğretmen

vabisciler - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf 150 . fiesta 1.6 tdci ghia.detroit fuller.
    Alıntı rahmi34 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    8.000 bakımı ne kadar tutuyordu yahu ? cuma sabah yaptırmayı düşünüyorum kısmetse
    ya seddar . ne ara bindin hacı? benim motora 2 senedir sadece 4000 yapabildim bu arada 4000 bakımı varmıydı onuda unuttum . seneye allah kerim
    bu efe mut'lu

Motosikleti
    2015Yamaha Mt 09 Abs
    Alıntı vabisciler adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ya seddar . ne ara bindin hacı? benim motora 2 senedir sadece 4000 yapabildim bu arada 4000 bakımı varmıydı onuda unuttum . seneye allah kerim
    4.000 de bakım vardı, 6.000 de yağ değişimi, 8.000 yine bakım. buji felan değişcek

Motosikleti
    12" CBF 150
    Alıntı vabisciler adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ne yaptın abi sen ayda bi çarşıyamı iniyon motorla =)

ben bile az kullanmama rağmen 5200 oldu =) 2012 şubatta aldım motorumu yılda 7000 civarı olur sanırım =)

4.000 de bakım vardı, 6.000 de yağ değişimi, 8.000 yine bakım. buji felan değişcek
    dostum iş nasıl gidiyor alıştınmı varmı bi aksilik günde kaç km yapıyorsun kaç km oldu primler nasıl=) bana yokmu haftada 3 gün parttime =)

vabisciler - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf 150 . fiesta 1.6 tdci ghia.detroit fuller.
    ya bende kronik faranjite sebeb olduğu için motora fazla binmiyorum. yağ zamanı gelmiş o zaman bu gün opetten yağ alayımda koyayım dedim benzinli motorlar için litreside ucuzdu 15 lira , içeriği okuyunca dizel ve benzinli yazınca bıraktım. değilse bende servis olayı bitti şükürler olsun kendim hallediyorum .
    bu efe mut'lu

Motosikleti
    2015Yamaha Mt 09 Abs
    Alıntı cd0345 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ne yaptın abi sen ayda bi çarşıyamı iniyon motorla =)

ben bile az kullanmama rağmen 5200 oldu =) 2012 şubatta aldım motorumu yılda 7000 civarı olur sanırım =)

dostum iş nasıl gidiyor alıştınmı varmı bi aksilik günde kaç km yapıyorsun kaç km oldu primler nasıl=) bana yokmu haftada 3 gün parttime =)
    iyi be moruk nasıl olsun prim günlük değişiyor ne kadar teslimat varsa ona göre artıyor azalıyor işte. günde ortalama 150 km felan yapıyorum. 2500 km oldu başlayalı işe. avrupa yakası nı bilen kurye alabilir yakında, işler artmaya başladı. eğer kurye alınırsa ben sadece anadoluya bakıcam bugün topselviye felanda geldim

Motosikleti
    12" CBF 150
    iyi be moruk nasıl olsun prim günlük değişiyor ne kadar teslimat varsa ona göre artıyor azalıyor işte. günde ortalama 150 km felan yapıyorum. 2500 km oldu başlayalı işe. avrupa yakası nı bilen kurye alabilir yakında, işler artmaya başladı. eğer kurye alınırsa ben sadece anadoluya bakıcam bugün topselviye felanda geldim
    kanka eğer yolun düşer vaktin olursa ara pendik kurtköy kartal topselvi ve maltepe park ;) haftada 3 gün mc de çalışıyorum 350 tl filan alıcam ama kuryeye geçersem 450 filan verecekler kask mont pant. herşey veriyorlar ancak bakalım =) havalara bağlı

scooter le kışın karda yağmurda nasıl olur bilmiyorum =)

jr. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco Xciting 500 Ri
    işleriniz rast gitsin agalar, dikkatli sürün.
    jr. ben...bıretpitin yandan yemişi.

Garip - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    PCX 125
    selam arkadaşlar.havalar soğuk binemiyorum ama...akşam motorumu gördüm..merdiven boşluğuna çıkardım motoru...motorumu ilk gördüğümde içim gitti içim..

motoru ilk gördüm...olay şu;

mete_han, rahmi34 ve Hondahastasi bunu beğendiler.
    birGarip..

Motosikleti
    12" CBF 150
    çok acıklı abi ya =) =) :D
    ben biraz ıslandım bu gün ama biniyorum vaz geçemiyorum=)

mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    Alıntı K o r @ y adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    vay mete başkan yakında motoru rektefiye ettirirsin sen ... kaç bindesin.. hayın domdom
    1000 bakıma gittim aga..yağ değişti sübap ayarı yapıldı...sübap ayarı yapma dedim ustama ama yapalım dedi...artık fazla basmıcam sıkıştırmıcam 100 ü bile nadiren görürüm...maksimum 90 a bağlıycam...

Alıntı ethemm76 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yok yaw gezmiyor eskisi gibi, çaptan düşmüş Meto

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:55 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:51 ----------

Gangam, aynen dediğin gibi yaptım, basınçlı suyu her seferinde dayadım motor bloğuna Temizleme işi pek içime sinmez, 2 senede bi servise gidiyom zati Temizletmek işime gelmez, değiştirsinler adam gibi olur, zate motor garantide değil, bakımlarını ben yaptım, servise gitmedim. Gitseydim 4-5 tane marş motor parasını zaten yolda yiyecektim. Sorun değil, değiştirtiriz, bi daha da o yana doğru pek sus tutmayız, olur biter Abi bi kere yağmurda veya zemin ıslakken kullanman motorun batamsı için zaten yeterli. Leş gibi haftalarca mevcut kirinin üzerinde bulunmasını yüreğimde kaldırmıyor, yıkıyorum bende, ne yapıyim

Bu arada güncel bi kaç foto atsana başlık şenlensin.

ganga havalar sovık ve kış geldi nereye geziyon öle deli öpmüş gibi...vurdurma makinayı al marş motoru gitsin...foto çekmeyede üşeniyom valla çavuş...

Alıntı ümit_150_zc adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    merhaba size bi sorum olacak..
    beni eski kasa cbf bildiginiz üzere farlar gaz verince yükseliyo aydınlatma..
    ama ben motora eski motorumda olan sis farı aynı zamanda çakar devresi olan kendi yaptıgım bi tesisatı baglamak istiyorum..
    ama kontaga baglı olmasını istiyorum kontakla açılsın ..
    eger kontaga baglarsam normal farlar gibi gazı kesince ledlerdeki aydınlatmada düşermi..
    düşmemesi için ne yapmam lazım..
    aküden direk hat çekmeyi düşündüm ama araya anahtar koysam çocuklar direk basarsa yanar ışıklar ve aküm biter..
    çift anahtar koyup birini görünmeyen bi yeremi koysam..?
    led sis farı bu
    http://c1211.hizliresim.com/13/t/g8v3q.jpg
    Ümit sorularına cevap verecek arkadaşlar belli..ethem ve sgurdal gereğini anlatmış...yardımcı olamadım kusura bakma...

Alıntı player77 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar KGS den HGS ye geçiş yaptım. Etiket tipi olan versiyonunu da motosiklete yapıştırdım. Birde şeffaf kolibandı ile izole ettim. Henüz deneme fırsatım olmadı ama çalışacak gibi duruyor. Öncamın en altındaki küçük gri renkteki alan.. Varlığı belli bile olmuyor... Tavsiye ederim...

http://img191.imageshack.us/img191/3520/imag03831.jpg

Uploaded with ImageShack.us
    geçen bakım için Ümraniyeye gittim ..2.köprüden kaçak geçtim ben hgs olayını halen çözebilmiş değilim...hiç akıl işi değil ama bu hgs onu gördüm gişelerde gereksiz bir yoğunluk vardı öğlen vakti...iyice .oku eşelemiş devlet..kgs iyiydi düzeni kurmuştu insanlar...

Alıntı jr. adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Satışım iptal oldu arkadaşlar motosiklet bakan tanıdığınız varsa 2009 12 bin kmde tertemiz. siyah, topcase, yan demir arka demir. 4000 TL'dir
    fiyatı yüksek buldum hacı...temiz doğrudur ama bu modelde bir motora 4000 istemek bence biraz zalımlık olur..elini vicdanına koy bence en azından aldığın fiyata versen dua alırsın...sıfır plakasız 4500 agam...

Alıntı sereye adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arka için michelin alacaktım, oğlumu gönderdim, lastiklerin 2011 üretimi olduğunu duyunca süratle kaç dedim.
    Sahibinden kargo dahil 3 taksit get sistemli 120 lira, dükkanda yine aynı ve burunlarından kıl aldırmıyorlamış.
    Firma ismi vermem doğru değil, ama buz motor değil.

70 liraya IRC NR25 modelini aldım. 2012 yılı 44. hafta lastikleri. Fabrikası bizim Düzce'de, Dadaş motor ıslak, kuru, kumlu yollarda testini yapmış, sonuç çok güzel diye rapor gelince 50 lira da kara geçmiş oldum.

Aslında motorunu çok kullanan veya kurye arkadaşların görüşleri daha gerçekçidir. Özelllikle deneyen arkadaşlar görüşlerini lütfederlerse seçimlerimizde yardımcı olmuş olurlar.
    bende db hondada ırc taktırdım...mişlen harika ama kısa ömürlü bir lastik gerçek bu...50 lira eksiğine ön arkaya ırc taktırdım...yeni desenler...bu yeni geliştirilenden memnunumda...mişlen kadar iyi olmasada 10 bin kmde gabak olan bir lastiğe 230 veremezdim...
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT
    (1992/2020) Köftestar&Pandastar&Banstar

ümit_150_zc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    suzuki vstrom 250
    merhaba herkese..
    bugün bi arkadaşla ayazaga ormanında kısa bi gezi yaptık
    yoprak yol zevkli bi gezi idi..
    ayazagada oturdugum halde ilk defa gidiyorum bende :9

mete_han bunu beğendi.

Kaplanboğa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM Wolf 250ni
    beyler bizim motorlarla ön frenle arkasını kaldırabiliyoz mu :D

ümit_150_zc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    suzuki vstrom 250
    biraz video
    http://www.youtube.com/watch?v=BF46_CqlCWg" width=320 height=288 type=application/x-mplayer2 controller="true" loop="0" transparentstart="1" autostart="false">

---------- Post added at 22:26 ---------- Previous post was at 22:24 ----------

http://www.youtube.com/watch?v=BF46_CqlCWg
    mete_han bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 6 kullanıcı var. (0 üye ve 6 misafir)

Bu Konudaki Etiketler