Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBF 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Garip - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    PCX 125
    Merhaba arkadaşlar..Bugun de boş durmadım..çorlu grubu ile gezdik..alp kardeşim halil kardeşime çok teşekkürler..Ayrı bi konu açıcam ama önce burda bikaç resim paylaşayım dedim..2 günde toplam 380 km yol yaptım...Cumartesi günü gezimde ve istanbul dönüşü yolda toplam 288 km de 2.48 lt yakıt sarf etmişim..bu aldığım en düşük rakamdı çünkü ,yüksek devir kullanmamıştım bugun de düpnisa mağarası kıırklareli/demirköy ve fatih sultan mehmet dökümevine gittik..yagmur ve boool bol rüzgar yedik :( ama süperdi..Arkadaşlara çok teşekkürler..

ehliyet alalı taaam 1 ay oldu..11 temmuzda motoru aldığımda 2750 km de idi.16 ağustos da ehliyet aldığımda + 500 oldu..3250....3600 de bakıma sokmuştum..şu anda motorum 7150 km de..Cbf hala gıcır gıcır .. maşallah...bugünden bikaç resim..

birGarip..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    TATLIHIZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    (14) Yamaha Ybr (16) Yamaha Ybr
    s.a arkadaslar cb ye bınen varmı? Duz yolda kac basar bu konuda bılgı yok malesef.

Alıntı TATLIHIZ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    s.a arkadaslar cb ye bınen varmı? Duz yolda kac basar bu konuda bılgı yok malesef.
    120'yi şimdiye kadar hiç geçemedim.Hız göstergesi her denememde 110 ile 120 arasında sabit kalıyor, gazı köklememe rağmen gram oynamıyor.

Çift kişi bindiğimde ise ibre sabit 100'de kalıyor, geçmiyor

rahmi34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2015Yamaha Mt 09 Abs

sıra geldi, direksiyon sınavına

ethemm76 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yuki Snoopy 80cc.
    Alıntı clanturk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    120'yi şimdiye kadar hiç geçemedim.Hız göstergesi her denememde 110 ile 120 arasında sabit kalıyor, gazı köklememe rağmen gram oynamıyor.

Çift kişi bindiğimde ise ibre sabit 100'de kalıyor, geçmiyor
    Aynı cbf in değerler gibi.

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:42 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:25 ----------

Hayırlı olsun Rahmi kardeşiöm, en kısa zamanda ehl. cebine koyman dileği ile.

kanmix_x - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cbf150,Ybr,Tvs üçlüsü :)]
    Alıntı rahmi34 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    http://f1209.hizliresim.com/11/l/d516c.jpg

Linki verinde bizde bakalım kaç almışız sınavdan

buldum 100 almışım

Adı :
    RAMAZAN
    Soyadı :
    AK
    Baba Adı :
    MUKTAT
    Kurumu :
    42946
    İl Kodu :
    42
    Sertifika :
    A2
    Sınav Hakkı :
    1

D e r s le r
    Ders Adı
    Açıklama

MOTOR_A12

Puanı

100

GİRDİ
    İmza yok
    Ne Oldu Ha, Vuruyummu Sırtına
    Oğlum Bak Git

Motosikleti
    '16 Z-One S Mondial
    Uzun tür cami almış tim dün itibariyle taktım fakat boyum kısa oldugundanmidir , kaska gelen rüzgar yüzünden yolda çıkarmak zorunda kaldım , orijinale döneceğim sanırım yada o cami kisalttiracagim
    Uzaklarda bir güneş doğuyor!..

Motosikleti
    2015Yamaha Mt 09 Abs
    sağol ethem abi, ekim 15 e kadar cebimde kısmetse
    tebrikler kanmix_x, sonunda alacağız şu ehliyeti

benim motorda 5.000 - 7.000 devir arası ses geliyor demiştim zırıltı şeklinde. resimde ki grenaja bağlı siyah parçadan geldiğini tespit ettim, elimle dokunduğumda kesiliyordu ve tıkladığımda ses yapıyordu. bende bunu çözmek için siyah parçayı söktüm, siyah parça ile gri grenaj arasına 1 er parça deri gibi birşey koydum ve sıktım. sonuç olarak ses gitti ve sadece motorumun kendi sesiyle baş başa kaldım. aynı sıkıntıyı yaşayan arkadaşlar varsa, bir kontrol etsinler

Motosikleti
    '16 Z-One S Mondial
    sağol ethem abi, ekim 15 e kadar cebimde kısmetse
    tebrikler kanmix_x, sonunda alacağız şu ehliyeti

benim motorda 5.000 - 7.000 devir arası ses geliyor demiştim zırıltı şeklinde. resimde ki grenaja bağlı siyah parçadan geldiğini tespit ettim, elimle dokunduğumda kesiliyordu ve tıkladığımda ses yapıyordu. bende bunu çözmek için siyah parçayı söktüm, siyah parça ile gri grenaj arasına 1 er parça deri gibi birşey koydum ve sıktım. sonuç olarak ses gitti ve sadece motorumun kendi sesiyle baş başa kaldım. aynı sıkıntıyı yaşayan arkadaşlar varsa, bir kontrol etsinler
    http://f1209.hizliresim.com/11/l/d52sk.jpg

Resimdeki grenaja bağlı siyah parça derken ? Kırmızı bı daire icine alabilirsen daha faydalı olabilir

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:39 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:01 ----------

Gerçi dikkat edince resmin ortasında tek bı siyah parça var anlaşılmasında pek de sıkıntı yok
    Uzaklarda bir güneş doğuyor!..

Motosikleti
    Kymco CK125 / honda cbf 150
    daha önce oradan ses gelenler hemen anlarlar hangi parça olduğunu...
    benmki sonra sonra azaldı ve şuan bir problem yok...

jr. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco Xciting 500 Ri
    ethem, baharda kısmetse gıcır cbf'imi satıyorum. senin de düşündüğün gibi gts 250 evo olabilir 2. el.
    jr. ben...bıretpitin yandan yemişi.

cd0345 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    12" CBF 150
    http://f1209.hizliresim.com/11/l/d516c.jpg

hayırlı olsun rahmi kardeş 1 ay sonra direksiyon 1.5 aya kadar ehliyet elinde yani =) hadi hayırlı olsun şimdiden

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:11 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:52 ----------

arkadaşlar bu gün cadde bostan mutluhan hondaya gittim cbr için fiyat sorayım dedim sinir oldumya

adam cbr a 9800 diyo 480 lira plaka masrafıymış içimden sövdüm bi...

adam benim motora 3400-3500 fiyat veriyo :S

neyse sinir oldum dönerken güngörden fiyat aldım hiç pazarlıksız 9300 dedi plakasız (mutluhan foyası ortaya çıkmasın diye fiyat vermedi plakasız :S ama onun hesabına göre 9320 ye geliyo ama ben sordum olmuyo plkasız flan vermiyoruz bizim bayi filan diyo)

sonuç olarak güngöründe dediği en fazla 3800-3900 eder servis gözünde en temizi diyor ama dışarda 4300 e filan gider heralde diyo ama

4500 den aşağı yzan yok sahibindende neyse sıfır cbf alacak arkadaşlara duyrulur mutluhan sözde 4500 e plaka ruhsat dahil cbf veriyomuş :S

Motosikleti
    2015Yamaha Mt 09 Abs
    Alıntı cd0345 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hayırlı olsun rahmi kardeş 1 ay sonra direksiyon 1.5 aya kadar ehliyet elinde yani =) hadi hayırlı olsun şimdiden

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:11 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:52 ----------

arkadaşlar bu gün cadde bostan mutluhan hondaya gittim cbr için fiyat sorayım dedim sinir oldumya

adam cbr a 9800 diyo 480 lira plaka masrafıymış içimden sövdüm bi...

adam benim motora 3400-3500 fiyat veriyo :S

neyse sinir oldum dönerken güngörden fiyat aldım hiç pazarlıksız 9300 dedi plakasız (mutluhan foyası ortaya çıkmasın diye fiyat vermedi plakasız :S ama onun hesabına göre 9320 ye geliyo ama ben sordum olmuyo plkasız flan vermiyoruz bizim bayi filan diyo)

sonuç olarak güngöründe dediği en fazla 3800-3900 eder servis gözünde en temizi diyor ama dışarda 4300 e filan gider heralde diyo ama

4500 den aşağı yzan yok sahibindende neyse sıfır cbf alacak arkadaşlara duyrulur mutluhan sözde 4500 e plaka ruhsat dahil cbf veriyomuş :S
    en fazla 1 ay içinde elimde ehliyet

bende istiyorum bir 250 lik ama bakalım ne zaman a kısmet.

Garip - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    PCX 125
    hey arkadaş ya..merakınız nedir arkadaş yaa..cbf neyinize yetmiyor..öncelikle, 250 lik motora binince insan basar gider.bu hız demektir.Daha çok risk demektir..2. de yakıt.çok yakar..3. bi yatırırsanız motoru aha gitti..en az 200 tl den çıkarsınız..ben yatırdım ankarada cbf yi..çimde ama..biraz aşağı alayım mtooru öyle park edeyim dedim, binmedim üstüne yürüyorum motoru götüyorum..ana bayır aşağı hızlandı, mecbur ön frene bastım direksiyonu kırdım yoksa düşecem ben de, anaaa pat yattı yana..ama çime yattı şükür..kaldırırken fark ettim ki motor gerçekten ağır..ne işiniz var 250 likle..binin arkadaş şu motora..ben olmuşum 110 kg boy var 1.96 ben bile mırın gırın etmiyorum siz çıta gibi adamlar begenmiyorsunuz..ayıp ayıp...
    blueway2, onurpark ve ethemm76 bunu beğendiler.
    birGarip..

chemical - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbr1000RR-cbr 250R
    Napalım kanımız hızlı akıyor insan oğlu işte hep daha fazlasını istiyo yapıcak bişi yok şaka bir yanada şu bizim cbfin aynı kasası 250 olsaydı sanırım son motorum olurdu. 90km/h az bir rakam değil ama her otobana çıkışımda gerçekten yetmediğini hissediyorum ve çok can sıkıcı. İstanbul - izmit arası otobanda bile en sağ şeritte kamyonlar 100-110 gidiyor adam geç işareti yapıyo ama geçemiyosunki motor gitmiyor buda gerçekten çok risk yaratıyor emniyet şeridinden gitmek zorunda kalıyosun burada yavaş olmak daha çok risk yaratıyor. Türkiye şartlarının motoru 250cc hem cbr250 cbften çok az daha fazla yakıyor sonuçta tek silindir 250cc enjeksiyonlu parça bakım masraflarıda yakın birbirine. 110-120-130 çok rahat gidiyor ben zaten cbr250de alsam 90a sabitlerim kamyon araba sollucağım zaman 120-130 yapar sıkıntısız geçerim tek amacım bu zaten
    Gelmemiş yarından hepmi şikayetçiyiz

Motosikleti
    Yuki Snoopy 80cc.
    Alıntı jr. adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ethem, baharda kısmetse gıcır cbf'imi satıyorum. senin de düşündüğün gibi gts 250 evo olabilir 2. el.
    O motora bitiyorum, hele beyazı !! Benimde cbf 150 yi satarsam alacağım tek motordur. Scooterın tadını konforunu biliyorum, ilk motorum scooterdi. Birde bence 250cc maxi scooter sınıfında piyasada en çok tutulanı ve en çok olanı, motor kaliteli, parça bol, emsallerine göre parça ucuz. O motoru ne zaman görsem, görüş alanımdan çıkanekadar gözlerimi alamamışımdır. Eşimle sıkça seyahat ettiğimizden yolculu kullanımada çok müsait, ulaştığı max. hız ivmelenme gayet yeterli. Bu kavram göreceli dir ama benim için çok yeterli. Ben 90-100 giderken nasıl yanımdan geçtiklerini gördüğümde.. ooo yeter.. diyorum zaten. Sıfırı 9720 tl Ama 8000-8500 tle ye 1000-2000 km de gts evo lar var.

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:50 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:24 ----------

Alıntı Garip1701 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hey arkadaş ya..merakınız nedir arkadaş yaa..cbf neyinize yetmiyor..öncelikle, 250 lik motora binince insan basar gider.bu hız demektir.Daha çok risk demektir..2. de yakıt.çok yakar..3. bi yatırırsanız motoru aha gitti..en az 200 tl den çıkarsınız..ben yatırdım ankarada cbf yi..çimde ama..biraz aşağı alayım mtooru öyle park edeyim dedim, binmedim üstüne yürüyorum motoru götüyorum..ana bayır aşağı hızlandı, mecbur ön frene bastım direksiyonu kırdım yoksa düşecem ben de, anaaa pat yattı yana..ama çime yattı şükür..kaldırırken fark ettim ki motor gerçekten ağır..ne işiniz var 250 likle..binin arkadaş şu motora..ben olmuşum 110 kg boy var 1.96 ben bile mırın gırın etmiyorum siz çıta gibi adamlar begenmiyorsunuz..ayıp ayıp...
    Beğenmemek değil ya, sonra ne alınabilir, alırsam ne alırım, bu motoru 10 sene daha kullanamayacağımız kesin. Ben 2 sene daha rahat kullanırım, ama sonrası geç te olsa elbette olacak. Veya cbf 150 kalitesine emsal Honda başka 150 lik motor getirir aynı segment, oda olabilir. Veya ben sym gts evo alanekadar honda çok güzel bi 250 lik makine getirir, kasa cbf 150 tarzı veya çok benzer bi model vb. Olabilir. 250 cc üzerini zaten düşünmüyorum. Şu anda motorumdan elbette çok memnunum. Cbf 150 ekonomisi ile adamı mal mülk sahibi yapar, ihya eder. Şu anda zaten cc yükseltmeye bütçem uygun değil, daha farklı planlarımız var. Ama ilerde, en erken 2-3 sene sonra elim bollaşırsa en fazla 250 cc olmak kaydıyla bi terfi düşünebilirim.

moto-baytar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cemsid cbf 150
    selam arkadaşla... bende çok yakın zamanda aldığım bir cbf 150 ile karıtmış bulunmaktayım.....2007 model cemsid adını verdiğim bir motorum var...

eski kullanıcılar olarak size bir kaç soru sormak istemekteyim ... zamana yayacam elbet şimdilik bir soru ile başlıyacağım...( bu arada kurye motoru değil sanırım ama bende yeni motor almaya heves edip işi çok bilmediği için motora ederinden fazla verenlerdenim ( kazıklanmak deniyo du buna galiba )
    neyse.

cbf 150 lerin sele kilidi mekanizması mevcut sol arkada bir anahtarla açılıp kapanıyor.. aldığım kişi o kolay iş ya halledilir o falan filan diyince bende direk tamam ya diye bi hevesle kaşına gözüne bakmadan atladım aldım .. şimdi benim sele yerine oturmamakta haliyle tutup çekip alıyosun ...

nasıl olucakmış bu diye sağına soluna bakarken farkettimki sol arkada anahtarın girip açtığı kilit mekanizmasının içinde anahtar kırılmış ve kilit mekanizması ebediyen açık formda kalmış öyle kitlemiyo seleyi...
    tormavidayla falan çevirmişler biraz bende çevirdim anahtar iş yapıyo kilit mekanizmasını kıpırdatıo ama mekanizma seleyi yinede kitlemiyo .. anladığım kadarıyla tümden değişicek oraları tabi bu tecrbesiz kardeşinizin kıt bilgisi dahilinde vardığı bir sonuç...

başına bu tarz bişey gelen varmı . bilgisi olan varmı... bu konuyla ilgili ne yapılabilir nerde değiştirilir ?

hayır internetten bktığım yedek parçacılarda bu parçada mevut değil anlaşılan çok bozulan bişey değil ? nasıl becerdilerse...
    tavsiyele ve ardımlarınızı bekliyorum arkadaşlar...

Motosikleti
    Yuki Snoopy 80cc.
    Alıntı moto-baytar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    selam arkadaşla... bende çok yakın zamanda aldığım bir cbf 150 ile karıtmış bulunmaktayım.....2007 model cemsid adını verdiğim bir motorum var...

eski kullanıcılar olarak size bir kaç soru sormak istemekteyim ... zamana yayacam elbet şimdilik bir soru ile başlıyacağım...( bu arada kurye motoru değil sanırım ama bende yeni motor almaya heves edip işi çok bilmediği için motora ederinden fazla verenlerdenim ( kazıklanmak deniyo du buna galiba )
    neyse.

cbf 150 lerin sele kilidi mekanizması mevcut sol arkada bir anahtarla açılıp kapanıyor.. aldığım kişi o kolay iş ya halledilir o falan filan diyince bende direk tamam ya diye bi hevesle kaşına gözüne bakmadan atladım aldım .. şimdi benim sele yerine oturmamakta haliyle tutup çekip alıyosun ...

nasıl olucakmış bu diye sağına soluna bakarken farkettimki sol arkada anahtarın girip açtığı kilit mekanizmasının içinde anahtar kırılmış ve kilit mekanizması ebediyen açık formda kalmış öyle kitlemiyo seleyi...
    tormavidayla falan çevirmişler biraz bende çevirdim anahtar iş yapıyo kilit mekanizmasını kıpırdatıo ama mekanizma seleyi yinede kitlemiyo .. anladığım kadarıyla tümden değişicek oraları tabi bu tecrbesiz kardeşinizin kıt bilgisi dahilinde vardığı bir sonuç...

başına bu tarz bişey gelen varmı . bilgisi olan varmı... bu konuyla ilgili ne yapılabilir nerde değiştirilir ?

hayır internetten bktığım yedek parçacılarda bu parçada mevut değil anlaşılan çok bozulan bişey değil ? nasıl becerdilerse...
    tavsiyele ve ardımlarınızı bekliyorum arkadaşlar...
    Aramıza hoşgeldin diyeyim ilk önce. Parça piyasada var. Sorun olmaz. Sen yeterki paradan haber ver Problemli sele kilit göbeğini işinin ehli bi anahtarcıya göster, belki kurtarır. Olmazsa set olarak, kontak göbeği, depo kapağı ve sele kilidi değiecek. Veya sadece sele kilidini değiştireceksin. ama bu seti sanırım almak zorunda kalacaksın, kontak göbeğini ve depo kapağını değiştirmeden de, sadece sele kilit göbeğini değiştirerek te kullanabilirsin. 2 anahtarı olucak motorunun, bi sele için, diğeri kontak ve depo kapağı için. Ama yinede sen bunu set olarak almak zorunda kalabilirsin. Anahtarları bir olduğundan tek tek satılmıyorlar. Örnek bi kaç link vereyim.

http://www.rialli.com/urunler/362_ho...omple-cbf-150/

http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...4434411/detay/

http://motorsikletyedekparcaci.net/C...RJ,PR-878.html

jr. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco Xciting 500 Ri
    garip,

baharda 4 senedir cbf kullanıyor olacağım. artık ben eleğimi asayım.

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:09 ---------- bir önceki mesaj zamanı 08:39 ----------

ben motoruma aşığım bilirsiniz ama hayat akıyor, biraz değişiklik gerek, benim de ilk motorum sukutır (beat)

cbf'nin bozuk yol esnekliği ve konforundan vazgeçip rüzgar, su koruması, otomatik vites, bagaj, torpido, serbest ayak pozisyonu, kombine fren gibi şeylere kavuşacağım. ha bi de güç var

bozuk yol kullanmamaya büyük motorumdan alıştım.

herkese güzel bir çalışma günü (eğer var ise-nasıl birşeyse ) diliyorum .
    jr. ben...bıretpitin yandan yemişi.

moto-baytar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cemsid cbf 150
    Alıntı ethemm76 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aramıza hoşgeldin diyeyim ilk önce. Parça piyasada var. Sorun olmaz. Sen yeterki paradan haber ver Problemli sele kilit göbeğini işinin ehli bi anahtarcıya göster, belki kurtarır. Olmazsa set olarak, kontak göbeği, depo kapağı ve sele kilidi değiecek. Veya sadece sele kilidini değiştireceksin. ama bu seti sanırım almak zorunda kalacaksın, kontak göbeğini ve depo kapağını değiştirmeden de, sadece sele kilit göbeğini değiştirerek te kullanabilirsin. 2 anahtarı olucak motorunun, bi sele için, diğeri kontak ve depo kapağı için. Ama yinede sen bunu set olarak almak zorunda kalabilirsin. Anahtarları bir olduğundan tek tek satılmıyorlar. Örnek bi kaç link vereyim.

http://www.rialli.com/urunler/362_ho...omple-cbf-150/

http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...4434411/detay/

http://motorsikletyedekparcaci.net/C...RJ,PR-878.html
    Teşekkür ettim ethem mudur.
    "Size bi kaç soru sorucam ilk sorum sele kilidi" demiştim ya
    Diğer sorum da zaten direksiyon kilidi kitlemiyo kontakmi degiaicek diyecektim.madem takım satılıyor o zaman kontak sele depo full degiscez.
    Beni biraz fazla kandırmışlarsa eğer.
    Ben motoru baştan yapicam anlaşılan.
    Ustaya gösterdim yüruru süper motoru edermiş kaçırma dediydi. Inşallah ordan bir maraza doğmaz.

Yeni sorularimla cok başınızı agritcam gibi duruyo

Hosgelmisim aranıza iti sürüşleri arkadaşlar.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 8 kullanıcı var. (0 üye ve 8 misafir)

Bu Konudaki Etiketler