Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBF 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    ethemm76 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yuki Snoopy 80cc.
    Alıntı rahmi34 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    anladım abi teşekkür ederim yorumun için. yarın kesinlikle götürmem gerek motoru bakıma, izin günüm ve günlük işe gidip geliyorum. bakımı yaparken ustanın yanında olucam ve incelicem bende. umarım sıfırlanma gibi birşey gerekmiyordur ve umarım ben yanlış ölçüyorumdur. sıfır motorun bu derecede yağ eksiltmesi mümkün olmamalı bence. yarın ola hayrola o zaman . birde 15-50 varsa ondan kullanmayı düşünüyorum bakalım.
    Ölçümün doğru olabilir. 1200 km de 200 gram yağ tüketimi çok ta fazla sayılmaz. Motor sıfırlaman gerekmeyecektir merak etme, sadece bundan yağ değişimini beklemeden yağ seviyeni ölçersin, eksik görürsen tamamlarsın, sorun ortadan kalkar. Böyle kullanırsan cbf in çok ekmeğini yersin. Bilgin olsun.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    rahmi34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2015Yamaha Mt 09 Abs
    Alıntı ethemm76 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ölçümün doğru olabilir. 1200 km de 200 gram yağ tüketimi çok ta fazla sayılmaz. Motor sıfırlaman gerekmeyecektir merak etme, sadece bundan yağ değişimini beklemeden yağ seviyeni ölçersin, eksik görürsen tamamlarsın, sorun ortadan kalkar. Böyle kullanırsan cbf in çok ekmeğini yersin. Bilgin olsun.
    tamam abi, kısmetse yarın sabah 8.30 da D&B hondanın kapısındayım . baksınlar bakalım nesi varmış. bakımdan sonra tekrar sonucu yazarım buraya
    bu arada yakıt tüketimini hesapladım. full depo benzinle 392 km yaptıktan sonra motor teklemeye başladı ve yedeğe geçtim.
    100km = 2.65 lt = 12.1 TL.
    Benzin = 4,57 TL
    Garip bunu beğendi.

Motosikleti
    cbf 150
    Arkadaslar motorsıkletımı satmaya karar verdım.
    ilgilenen arkadaslar.
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...97744401/detay

mali_181 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Şu an için motorsuz :(
    Arkadaşlar on fren balatalarimi değiştireceğim ama Honda servisleri 85-90 tl fiyat çekiyor interbetteki .25tl lik balatalardan alsam hata yapmış olurmuyum

Motosikleti
    Yuki Snoopy 80cc.
    Alıntı mali_181 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar on fren balatalarimi değiştireceğim ama Honda servisleri 85-90 tl fiyat çekiyor interbetteki .25tl lik balatalardan alsam hata yapmış olurmuyum
    Ben 1 kaç ay kadar önce Db motordan 55 tl ye kargo ile istetmiştim. Orj. balata gelmişti. Ama ucuz balataların ne gibi olumsuzlukları oluyor bilemiyorum.

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:55 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:29 ----------

Alıntı ugur1984 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaslar motorsıkletımı satmaya karar verdım.
    ilgilenen arkadaslar.
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...97744401/detay
    8000 km bakımında buji değişimi de var. Buji değişmedi mi ? Bence bujinide değiştir ve ilanını güncelle. Veya yazmayı unutmuş olabilirsin. İlanına ekle.

cd0345 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    12" CBF 150
    tamam abi, kısmetse yarın sabah 8.30 da D&B hondanın kapısındayım . baksınlar bakalım nesi varmış. bakımdan sonra tekrar sonucu yazarım buraya
    bu arada yakıt tüketimini hesapladım. full depo benzinle 392 km yaptıktan sonra motor teklemeye başladı ve yedeğe geçtim.
    100km = 2.65 lt = 12.1 TL.
    Benzin = 4,57 TL
    yakıt tüketimin bana çok gibi geldi ben %80 artçılı kullanımda 400 ü buluyorum ve gittiğim yol genelde bayır ama 80 i geçersem 300 e doğru kullanıma bağlı olarak yavaşlıyor =)

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:20 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:11 ----------

Ulusumuzun milli mücadele sürecindeki en büyük adımı; Büyük Taarruz Zaferinin 89. yıldönümünde, Mustafa Kemal Atatürk ve ordumuzun elde ettiği zaferi bir kez daha gururla kutluyoruz.
    Bu büyük zaferin 89. yıl dönümünde, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları ile vatanı uğruna canlarını feda eden aziz şehitlerimizi bir kez daha saygıyla anıyoruz...
    Ezan dinmez, bayrak inmez, bu vatan bölünmez, büyük türk milletinin zaferleri bitmez... 30 Ağustos Zafer Bayramınız Kutlu Olsun....

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:27 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:20 ----------

arkadaşlar fullde zafer bayramına özel saat 24 e kadar %12 indirim yararlanın derim =) ben motoru aldım alalı hep fullden alıyorum yakıtımı pendik sinem petrolden yada assya petrolden hiç kirli yakıt çıkmadı ve hizmet şahane yıkama ücretsiz masaj koltuğu internet çay çorba hepsi sınırsız ve ücretsiz sürekli % 7 ye yakın indirim ve bayramlarda filan extra indirim yapıyorlar ve yeni istasyon açılışlarında sadece o istasyonda %25 yapıyolar ben 2 kere yakaladım arabayıda motoruda fulledim =) kısacası öneriyorum

ayrıca 95 oktan ve 97 oktan her zaman aynı fiyata kullanan varsa ben kullanmayı düşünmüştüm servisim tek silindir motora önermiyoruz dedi

Motosikleti
    2015Yamaha Mt 09 Abs
    Alıntı cd0345 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yakıt tüketimin bana çok gibi geldi ben %80 artçılı kullanımda 400 ü buluyorum ve gittiğim yol genelde bayır ama 80 i geçersem 300 e doğru kullanıma bağlı olarak yavaşlıyor =)
    ben artçılı değilim ama, işe gidip gelirken otobanı kullanıyorum ve mecburen 90 ın üstüne çıkıyorum, otoban a çıkana kadarda dur kalk trafik, ışıklar vs. bunların yanında birde arada bir trafikte ki bazı mahlukatlardan kaçmaya çalışmamdan dolayı yüksek olabilir tüketimim

Motosikleti
    Yuki Snoopy 80cc.
    ben artçılı değilim ama, işe gidip gelirken otobanı kullanıyorum ve mecburen 90 ın üstüne çıkıyorum, otoban a çıkana kadarda dur kalk trafik, ışıklar vs. bunların yanında birde arada bir trafikte ki bazı mahlukatlardan kaçmaya çalışmamdan dolayı yüksek olabilir tüketimim
    Bu şekilde kullanımın sürekli olduğundan dolayı yağ ölçümün doğru olabilir. Çıkan yağı bakımında ölçtürt. Buraya yazarsın güzel olur, bakalım çubukta gördüğün gibi yağ yakmışmı görmüş oluruz. Sende yağı ölçtüğün yerin zemininin düz olduğundan ve ölçümünün doğru olduğundan emin olursun.

Sepetçioğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KAWASAKİ VERSYS 650
    İyi geceler arkadaşlar, sizlere bir sorum olacak bu cbf in çıplak yuvarlak farlı motoru veya buna benzer bir motor var mı? geçen yanımdan geçti, yeniye benziyorzu küçük yazıyla cbf 150 gibi gördüm, ne olabilir acaba bir fikriniz var mı?
    Olduğunuz yerde durarak, olmak istediğiniz yere varamazsınız!

Motosikleti
    2015Yamaha Mt 09 Abs
    Alıntı Sepetçioğlu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İyi geceler arkadaşlar, sizlere bir sorum olacak bu cbf in çıplak yuvarlak farlı motoru veya buna benzer bir motor var mı? geçen yanımdan geçti, yeniye benziyorzu küçük yazıyla cbf 150 gibi gördüm, ne olabilir acaba bir fikriniz var mı?
    Cbf 250 yuvarlak farlı ama başka varmı bilmiyorum
    Bu şekilde kullanımın sürekli olduğundan dolayı yağ ölçümün doğru olabilir. Çıkan yağı bakımında ölçtürt. Buraya yazarsın güzel olur, bakalım çubukta gördüğün gibi yağ yakmışmı görmüş oluruz. Sende yağı ölçtüğün yerin zemininin düz olduğundan ve ölçümünün doğru olduğundan emin olursun.
    abi sabah 8.30 da gidiyorum servise, yağını ölçtürceğimi söyledim telefonla arayıp ve ellerinde 15-50 varmı diye sordum varmış. hem yağ ölçülcek gerekli kontroller yapılcak ve yağ 15-50 konulacak. akşam eve geçtiğimde sonucu yazarım

kimi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 1000RR
    Alıntı Sepetçioğlu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    CB125E görmüş olabilirsiniz.

Motosikleti
    Yuki Snoopy 80cc.
    Cb 125 e de yuvarlak farlı değil. Cb 125 e in farı şu linkteki far:

http://www.rialli.com/urunler/382_ho...-honda-cb-125/

Motosikleti
    KAWASAKİ VERSYS 650
    Yok değil, cb125e yi biliyorum

Motosikleti
    cbf 150
    Ben 1 kaç ay kadar önce Db motordan 55 tl ye kargo ile istetmiştim. Orj. balata gelmişti. Ama ucuz balataların ne gibi olumsuzlukları oluyor bilemiyorum.

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:55 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:29 ----------

8000 km bakımında buji değişimi de var. Buji değişmedi mi ? Bence bujinide değiştir ve ilanını güncelle. Veya yazmayı unutmuş olabilirsin. İlanına ekle.
    etembey tesekkur ederım ılanı duzelttım.bujıyıde orjınalı ıle degıstırmıstım

Motosikleti
    KAWASAKİ VERSYS 650
    Sağol birader, hiç aklıma gelmedi 250 olacağı, ben 150 gördüm diye yanıldım, güzel motor ama beğendim.
    İyi geceler beyler, Allah'a emanet olun

onurpark - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Scooty Pep + Kawasaki EN 500
    Yüksek cc ye geçeceğimden dolayı motorumu satıyorum ; http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...97813268/detay

cd0345 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    12" CBF 150

abi sabah 8.30 da gidiyorum servise, yağını ölçtürceğimi söyledim telefonla arayıp ve ellerinde 15-50 varmı diye sordum varmış. hem yağ ölçülcek gerekli kontroller yapılcak ve yağ 15-50 konulacak. akşam eve geçtiğimde sonucu yazarım
    rahmi kardeş bi ricam olcak sorarmısın 4 bin bakımın işi ne kadar sürüyor neler değiştiriyorlar kaça maal oluyor neyi ne kadara takıyolar filan ben 10-50 koydurmak sitiyorum varsa kaç tl fiyatı

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:20 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:12 ----------

arkadaşlar burada istanbul kurtköy viaport avm de karting pistinin yanında duran bi cf motor diye bi markanın 150 lik bi motoru var cbf 150 ye benzetmeye çalışmışlar pek benzemiyo cb 125 e daha çok benziyor ama motor taş gibi çok kaliteli işçilik ve parça kaliteside honda kadar olmasada çinli gibi değil su soğutmalı ve bizimkinden güçlü makina ve bi forumda daha az yaktığı yazıyodu 1,8 litre diyolar 100km de :S titreşim yok cbf in konforu filan var yazmışlar ama :S

http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...90812668/detay

motor bunun tıpkının aynı

Garip - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    PCX 125
    Selam arkadaşlar..Yarın inşallah istanbula çok gitmememe ragmen sadece bir kez araba ile arkadaşımın geçirdiği yoldan gitmeye karar verdik.Çerkezköy Gebze yapacaz eşimle ve aşağıdaki rotayı kullanacaz.ordan amcamlarla beraber Hereke'ye gidecez inşallah..istanbul içi rotam şu şekilde...

Pazar gün dönüşte esenler otogara uğrayıp.kardeşimi karşılayıp otobüse bindirip çerkezköye dönüş yapacaz.plan bu şekilde..

Kafama takılan bir soru var.Esenler otogarında veya yakınında motoru en güvenli nereye park edebilirim ?
    birGarip..

Cazador45 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA Spacy Alfa
    Alıntı mali_181 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selam ben geçen hafta değiştirdim ön balataları servis 75 tl demişti sanayiden 7.5 tl ye aldım ve kendim değiştirdim 1 hafta oldu şuan için sorun yok servis tam 10 katı fiyat verdi bence hiç gerek yok servisler iş değil firen balatası 7.5 tl ön teker rolmenleri tanesi 5 tlden 2 adet 10 tl km okuyucu 7.5 tl km teli 5 tl toplam hepsine 25 tl verdim kendim değiştirdim ve şeytan kulağına sorun yok

Motosikleti
    2015Yamaha Mt 09 Abs
    abi sabah gittim servise, yağını ölçtüler 600gr yağ çıktı 400gr uçmuş yani. normal olup olmadığını sordum " yeni motor parçalar daha yeni alışıyor" felan dedi bende peki dedim. ipone 15-50 tam sentetik yağ koydurdum. motorun sesi felan kendine geldi şimdilik bir sıkıntı yok. sürekli yağını kontrol etmemi söyledi usta öyle yapıcam artık.
    Alıntı cd0345 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    rahmi kardeş bi ricam olcak sorarmısın 4 bin bakımın işi ne kadar sürüyor neler değiştiriyorlar kaça maal oluyor neyi ne kadara takıyolar filan ben 10-50 koydurmak sitiyorum varsa kaç tl fiyatı
    eve yeni geldim, yazdığını yeni gördüm. görseydim sorardım kusura bakmayasın :(

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 15 kullanıcı var. (0 üye ve 15 misafir)

Bu Konudaki Etiketler