Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBF 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Garip - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    PCX 125
    Alıntı cd0345 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar bu kamera hakkında konuşulmuştu geçenlerde nihat abi sen sormuştun sanırım =) bi bak

http://www.motosiklet.net/forum/satilik-motosiklet-aksesuarlari/113237-kask-kamerasi-ve-lastik.html
    hüseyin aliexpress den getirtsek nasıl olurki
    birGarip..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    chemical - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbr1000RR-cbr 250R
    Gençler bizim arka stop led olmadığından f1 çakar devresi bağlayınca olmuyor yani led gibi olmuyor malesef hondanın uyuzluğu led yapsana arkadaş şunu. F1 çakar trafikte çok işe yarıyor frene basınca yanıp yanıp söndüğü için arkadakinin dikkatini baya çekiyor. Nette gezerken şu ilanı gördüm ledli kendinden çakarlı bu tarz lambayı kullanan varmı acaba?

http://www.sahibinden.com/ilan/yedek-parca-aksesuar-donanim-tuning-aksesuar-tuning-motosiklet-motosiklet-stop-lambasi-icin-cift-duylu-cakar-led-ampul-118729690/detay
    Gelmemiş yarından hepmi şikayetçiyiz

korbygs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MCX 162 CC
    ıphone zincir yağı beyaz tutkal gibi yapışıyo zincire bir damla sıçratmıyor .

sercan2667 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '''14 Crypton&''05 TDM 900''22 GSX-S 1000
    Ramazan ve Nihat ağabey ellerine sağlık güzel olmuş.
    Mazottan daha etkili zift çıkarmak için bildiğiniz bir şey var mı?
    2020 'Tracer 900 İcon Blue

rahmi34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2015Yamaha Mt 09 Abs
    bu aralar hepimiz modifiye peşindeyiz havalar ısınmaya başlıyor, ondan mıdır nedir

BatuhanK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ziftten kastınız, janta sıçrayan zincir yağıysa mutfakta yağ çözücü olarak kullanılan '' cif '' jantları tertemiz yapar

Garip - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    PCX 125
    Modifiye aslında hiç sevmem ama ben uğraşacak birşey aramamdan kaynaklanıyor

Teşekkürler Sercan

Bu hafta sonu depoyu kaplamayı düşünüyorum ve motoru toplamayı işte o zaman belli olacak nasıl olduğu

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:03 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:00 ----------

Alıntı BatuhanK adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ziftten kastınız, janta sıçrayan zincir yağıysa mutfakta yağ çözücü olarak kullanılan '' cif '' jantları tertemiz yapar
    Gerçekten yaa, ben de diyorum mazotla kim uğraşacak kokusunu da sevmiyorum zaten.

Ciddi denemek lazım
    birGarip..

rahmi34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2015Yamaha Mt 09 Abs

alışveriş ten dönüş
    mücahit_89, Garip ve sercan2667 bunu beğendiler.

dockerengin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR125 > CBF150 > CRF250L > XZ250R 4V > ?
    Alıntı chemical adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Gençler bizim arka stop led olmadığından f1 çakar devresi bağlayınca olmuyor yani led gibi olmuyor malesef hondanın uyuzluğu led yapsana arkadaş şunu. F1 çakar trafikte çok işe yarıyor frene basınca yanıp yanıp söndüğü için arkadakinin dikkatini baya çekiyor. Nette gezerken şu ilanı gördüm ledli kendinden çakarlı bu tarz lambayı kullanan varmı acaba?

http://www.sahibinden.com/ilan/yedek-parca-aksesuar-donanim-tuning-aksesuar-tuning-motosiklet-motosiklet-stop-lambasi-icin-cift-duylu-cakar-led-ampul-118729690/detay
    O çakarlı ledden kullanmadım ama ben kendi yaptığım şeyi paylaşayım. 5'li powerled ve çakar devre alıp kendim stop lambasına bağladım. Powerledler gerçekten çok güçlü ben çok memnun kaldım. Ledleri çanta tablasına vidaladım.
    Ledler 3lü ve 2li olarak ayrı bağlanmış. Isterseniz kesip 3lü ve ikili olarak ayrı da kullanabilirsiniz. Fotoğraflar ve video aşağıda. Kafanıza takılan birşey olursa sorun elimden geldiğince cevaplarım.

Ledleri 40 lira, çakar devreyi ise 15 liraya aldım. Devrede 4 mod var. Sürekli yanan, önce sağ sonra sol yanan, polis çakarı ve devamlı çakar modları var. Ben en son modu kullanıyordum ama devrede bir salaklık oldu. Ben modu değiştirdikçe o değişiyor ve sürekli yanan moda geçiyor. Bu arada devrenin tek modlusu ve 10 lira olanı da vardı ama o kalmamıştı bitmişti ben de bu 4 modlu olanından aldım.
    Garip ve ercan41 bunu beğendiler.

ümit_150_zc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    suzuki vstrom 250
    Alıntı dockerengin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    O çakarlı ledden kullanmadım ama ben kendi yaptığım şeyi paylaşayım. 5'li powerled ve çakar devre alıp kendim stop lambasına bağladım. Powerledler gerçekten çok güçlü ben çok memnun kaldım. Ledleri çanta tablasına vidaladım.
    Ledler 3lü ve 2li olarak ayrı bağlanmış. Isterseniz kesip 3lü ve ikili olarak ayrı da kullanabilirsiniz. Fotoğraflar ve video aşağıda. Kafanıza takılan birşey olursa sorun elimden geldiğince cevaplarım.

http://imageshack.us/a/img855/4969/stopr.jpg

http://imageshack.us/a/img213/2682/stop2w.jpg

http://imageshack.us/a/img443/1403/stop1.jpg

http://www.youtube.com/watch?v=UmYDfvD6UnY

Ledleri 40 lira, çakar devreyi ise 15 liraya aldım. Devrede 4 mod var. Sürekli yanan, önce sağ sonra sol yanan, polis çakarı ve devamlı çakar modları var. Ben en son modu kullanıyordum ama devrede bir salaklık oldu. Ben modu değiştirdikçe o değişiyor ve sürekli yanan moda geçiyor. Bu arada devrenin tek modlusu ve 10 lira olanı da vardı ama o kalmamıştı bitmişti ben de bu 4 modlu olanından aldım.
    bende kullanmıştım bu çakar devresinden...
    ve belli bi süre sonra devre kafayı yiyor..
    bazen yanmıyo yanıp sönüyo....
    sonra çıkarrtım attım..
    aksaraydan almıştım.

dockerengin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR125 > CBF150 > CRF250L > XZ250R 4V > ?
    Alıntı ümit_150_zc adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bende kullanmıştım bu çakar devresinden...
    ve belli bi süre sonra devre kafayı yiyor..
    bazen yanmıyo yanıp sönüyo....
    sonra çıkarrtım attım..
    aksaraydan almıştım.
    Ben de aksaraydan aldım. Çakar devresi problemliymiş demekki ama ledlerde şuan bir problem gözükmüyor.

ümit_150_zc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    suzuki vstrom 250

---------- Post added at 17:29 ---------- Previous post was at 17:27 ----------

---------- Post added at 18:00 ---------- Previous post was at 17:29 ----------

16 mart çanakkale yol hazırlıgı

karlı yollar göz gözü görmüyodu..ellerimi silecek niyetine kullandım vizörden kar temizledim

100 km kaldı ama donmamızada az kaldı

çok şükür 8 saatlik yolun sonunda vardık çanakkale ye .

dönüş yolu hava 2 derece yine donduk..
    ama degdi oraları gezip görmelk...
    rahmi34, Garip, jackal_64 ve 2 diğerleri bunu beğendiler..

jackal_64 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900
    Alıntı ümit_150_zc adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ama iyi gezdik demi ümit çok soğuk olmasına rağmen ben çokzevk aldım en kısa zamanda tekrarlayalım kardeşim..
    komançi1478 bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı BatuhanK adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Honda yazan yer varya.Vitesler fln yazan yer 1-N-2-3-4-5.Alt takımın olduğu yerler desem daha doğru olur.
    Yolun en son ki yapım aşaması. Zift dökülmesi

---------- Post added at 18:36 ---------- Previous post was at 18:20 ----------

Bir de benim bu disk aynasında ufak tekek çizikler mevcut.Disk aynasının ömrü var mıdır.

Motosikleti
    cbr1000RR-cbr 250R
    Alıntı sercan2667 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ramazan ve Nihat ağabey ellerine sağlık güzel olmuş.
    Mazottan daha etkili zift çıkarmak için bildiğiniz bir şey var mı?
    teşekkürler sercan. Zifti çıkartmak için kerosen sanayideki adıyla gaz yağı kullan. Gaz yağını cam sil şişesine doldur onunla sık biraz beklet zahmetsizce sökücek nerden bulurum dersen benzinliklerde artık kalmadı sanayide araman lazım.

cd0345 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    12" CBF 150
    Silikon zincir yağı kullanmadım hiç. Gulf un zincir yağını almıştım hala kullanıyorum ben gaz yağıyla zinciri temizliyorum sonra spreyle yağı sıkıp motoru bırakıyorum akşamdan 1 gün sonra falan biniyorum ozaman sıçrama olmuyor. Bide fazla sıkmıyorum yeteri kadar sıkıyorum ama sık sık bu işlemi yapıyorum 200-300kmde 1.
    Egzos konusunda ise istanbulda yapanlar var hatta adamlar abarttı yosi falan yapıyolar çakmasını ama sesinden anlaman imkansız o derece ben güvenilir bulmuyorum bu iş için ciddi arge şart alıcak olsam tiger düşünürüm hem fiyatıda uygun sayılır diğer egzoslara göre sesinide beğendim.
    bencede abi ya çocuğu durdurmak aklıma hiç gelmedi normalde bu güne kadar bizim motor gibi motorlara takılanlar çok rahatsız edici itici sadece gelen geçen baksın diye yapılmış barım barım duman atan egsozlardı

ama bu ne bileyim abi evet aynen cbr a bencede bi çok egsoz gördüm en güzel tiger carbon duruyor ve seside çok hoş bu egsozun seside öyleydi ama =)

neyse abi bende senin dediğn sistemle yağlıyorum ama çoku sıkıyorum ne yapıyorum kararını bilmiyorumki =)

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:21 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:14 ----------

Alıntı Garip1701 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hüseyin aliexpress den getirtsek nasıl olurki
    olur abi var bi çok model kamera bu kameranın garantisi var diye bide nihat abi ilgilendi diye söyledim =) baktığın bi model varmı abi bi ara md80 i 32 gb yada 16 g b hafıza kartı ile idi 10 $ dı kampanya idi

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:32 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:21 ----------

nihat abi tamda bu konu gündemimde sana şunları göderiyim aralarında f1 stop var hiç onla uğraşma çok pahalı
    http://www.aliexpress.com/item/Free-Shipping-12-LED-Car-Rear-Tail-Brake-Stop-Light-Taillight-Safety-Fog-DRL-Flash-White/727047606.html

http://www.sahibinden.com/ilan/yedek-parca-aksesuar-donanim-tuning-aksesuar-tuning-otomobil-arazi-araci-yeni-nesil-iki-modlu-f1-cakar-stop-difrizor-cakari-118738979/detay
    bu benim favorim abi bende çantanın alt tarafına takmayı planlıyorum =)

http://www.aliexpress.com/item/2pcs-set-3W-LED-DRL-Eagle-Eye-Car-Motorcycle-Daytime-Running-Tail-Backup-Light-Wholesale-Eagle/753605448.html

bu ürün çok hoş aslında arabalrdaki park sensörleri gibi kaportayı delip vidalıyorsun cbf in farın iki yanına 3 tane sıralı güzel durabilir

http://www.sanalpazar.com/Modacar-Led-Mavi-Halkali-Projektor-Tipi-Sis-Lambasi-49117__isp6570250

buda ucuz yollu

http://www.sanalpazar.com/Space-Ucgen-Lamba-15-Ledli-85a35415__isp6570057

bide bunu alıcam sanırım =)

http://www.modacar.com.tr/urun/photon-s2-35-watt-xenon-efect-5000k-motorsiklet-far-ampulu-85d023.aspx

ya arkadaşlar bide şu angelli sisler sıkıntı çıkartırmı ?

http://www.sanalpazar.com/Modacar-Led-Mavi-Halkali-Projektor-Tipi-Sis-Lambasi-49117__isp6570250

http://www.724tikla.com/product/space-sis-lambasi-yuvarlak-105mm-2-li-set-beyaz-angel-85a40817-67349

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:37 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:32 ----------

Alıntı korbygs adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ıphone zincir yağı beyaz tutkal gibi yapışıyo zincire bir damla sıçratmıyor .

teşekkürler bilgi için link varmı iphone zincir yağının birçok modeli var baktımda =)

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:40 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:37 ----------

Alıntı rahmi34 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ne yaptın olum sen =)

yan sepet şart olmuş sana =)

Motosikleti
    cbr1000RR-cbr 250R
    Benim amacım orijinal stopu ledli hale getirip çakar takmak. Yani başka bir dışarıya bişey takmam istemiyorum. Standart halojen ampulu ledli ampulle değiştire bilirmiyim? değişirse ona birde devre taktımmı tamamdır.

cd0345 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    12" CBF 150
    Benim amacım orijinal stopu ledli hale getirip çakar takmak. Yani başka bir dışarıya bişey takmam istemiyorum. Standart halojen ampulu ledli ampulle değiştire bilirmiyim? değişirse ona birde devre taktımmı tamamdır.
    anladım abi daha önce forumda yazanlar var dı çakar olurmu öyle olurmu bilmiyorum 3 kanatlımı 5 kanatlımı ne led stop ampülü diye birşey vardı ama nasıl olur bilmiyorum abi =)

ben diyorum bu angel lı sislerden koruma demirine takayım bide o beyaz ampülü arkayada F1 stop =)

cayıl cayıl =)

korbygs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MCX 162 CC
    sirkecide doğu bankın orda ki motosiklet aksesuarı satan bi dükkandan almıştım 75 liraya o ringli zincir almıştım taıwan malı ağustostan beri yeni gerdim bilmem artık zincir yağ ilişkisinden dolayımıdır yoksa her 300 km de bir yağlamamdan dolayımıdır yoksam zincirin dayanıklılığından dolayımıdır bilinmez sadece zincir yağı ıphone deyip almıştım o zaman 35 tl di bittiğinden beri de arkadaşım motosiklet tamircisi olduğu için yağ sıkıntım yok

---------- Mesajlar birleştirildi - 04:32 ---------- bir önceki mesaj zamanı 04:26 ----------

yazın da bi ç.kale yapıp gelmiştim yazlıkta da 200 km yaptım zincir baya sağlam çıktı ama zincir temizleyiciside almıştım yanında yağlamadan önce temizleyip öyle yağlama yapıyorum ama bence cbf in cantlarına siyah daha çok yakışıor ben olsam senin yerinde siyaha boyatırım bundan önce cbf vardı bende onun kini boyatmıştım 100 tl ye iki cantı fırın boyada daha yakışıklı oluor

Motosikleti
    Vizelerin stresini dün motorla sabahtan akşama kadar şehir de dolaşarak çıkardım.
    Valla iyi ki Cbf almışım diyorum.(Ufak motorlar arasından)Michilen de ısındı mı değme keyfime
    Ybr,Apache sürdüğün zaman bile insanı tatmin etmiyor.Kiii..Apache kullanıcısı bile titreşiminden bıkmış artık.

---------- Post added at 14:19 ---------- Previous post was at 14:15 ----------

Alıntı cd0345 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    anladım abi daha önce forumda yazanlar var dı çakar olurmu öyle olurmu bilmiyorum 3 kanatlımı 5 kanatlımı ne led stop ampülü diye birşey vardı ama nasıl olur bilmiyorum abi =)

ben diyorum bu angel lı sislerden koruma demirine takayım bide o beyaz ampülü arkayada F1 stop =)

cayıl cayıl =)
    Hacım kanatlı manatlı orjinali en iyisidir. : )Bir ara 5K Philips görünümlü Phantom almıştım.Hepsiburada.com'dan gece önünü bile göremiyor adam.
    Angel zorlar aküyü.Bir de sis farı varsa.Akünün dili olsa da konuşsa der adam.Yapan arkadaşlar var da.Standart Cbf ile aküsü aynı süre zarfında mı bitiyordur acaba ?
    YUASA Kuru Akü.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 11 kullanıcı var. (0 üye ve 11 misafir)

Bu Konudaki Etiketler