Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBF 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    cbr125cbr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF150'2011 Kırmızı
    Alıntı mücahit_89 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşım cbf'ine uzun cam almıştı onun motoru kullanırken benim başım ağrıyordu bütün rüzgar kafada sanki boks macı yapar gibi kafa bi ileri bi geri,ben olsam daha kısa bi cam alırım satılan uzun cam çok uzun ya daha uzun olcak ya daha kısa bu boyut tam kafaya yolluyor ruzgarı...
    Boy ortalamasına göre hesaplamışlar camın uzunluğunu sanırım bende bir problem yok. 183boy

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    mücahit_89 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Discover 150
    Alıntı cbr125cbr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Boy ortalamasına göre hesaplamışlar camın uzunluğunu sanırım bende bir problem yok. 183boy
    bende tam 183 boy ve ruzgar tam kafamdamotordan inmek istiyorum oderece rahatsız ediyo beni...sen ya çok dik oturyon yada kambur sana vurmuyo

cbr125cbr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF150'2011 Kırmızı
    Alıntı mücahit_89 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bende tam 183 boy ve ruzgar tam kafamdamotordan inmek istiyorum oderece rahatsız ediyo beni...sen ya çok dik oturyon yada kambur sana vurmuyo
    hımm ya bizim camlar aynı boy veya şekilde değil ya da oturmada bir problem var. Profil resmimdeki gibi oturuyorum gelende daha dike yakın. Hatta dik oturunca dikkatimi daha rahat toplayabiliyorum.

mücahit_89 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Discover 150
    Alıntı cbr125cbr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hımm ya bizim camlar aynı boy veya şekilde değil ya da oturmada bir problem var. Profil resmimdeki gibi oturuyorum gelende daha dike yakın. Hatta dik oturunca dikkatimi daha rahat toplayabiliyorum.
    profil resminde bile camın hızası tam kafanda,cam beni rahatsız etti denemeden almamak lazım,mesela bizim arkadaş kullanıyor oda sıkıntı yok diyo..ama giderken camın altına kapandığında çok güzel oluyo ruzgar yoknormal oturmada benim kafayı ağrıtıyo

Motosikleti
    '16 Z-One S Mondial
    Benim boy 170 , rüzgar benim kaski asar mı yani boy kısa olduğu icin rüzgar i tüm vücuttan engeller mi
    Uzaklarda bir güneş doğuyor!..

ethemm76 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yuki Snoopy 80cc.
    Alıntı mondial50tt adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim boy 170 , rüzgar benim kaski asar mı yani boy kısa olduğu icin rüzgar i tüm vücuttan engeller mi
    Yok yine hissedersin ama sorun olmaz, sonra o camı sökmek canın istemez. Hatta söküp kısa camı takarsan (Bu ne biçim şeymiş yaw) deyip tekrar uzun camı takarsın. Ben nasıl olsa yaz geldi diye geçenlerde kısa camı taktım. 20-30 km yol yaptım ve tekra ruzun cama geçtim Alışırsanız ilaç gibi gelir. Artık göğsüne rüzgar almıyorsun, göğsüne aldığın rüzgara karşı direnmiyorsun. O işi ön cam hallediyor. Ayrıca bu ön cam motorun performansını biraz arttırıyor. Çünki artık rüzgara karşı 90 derece açıyla duran vücudunuz yerine, daha eğik açılı olan uzun cam rüzgarı daha kaliteli yarabiliyor. Ve motor bir nebze daha akıcı ve rüzgara karşı performanslı olabiliyor. Çüni vücudunuzun büyük kısmı eğimli camın arkasında kalıyor.

Motosikleti
    '16 Z-One S Mondial
    Alıntı ethemm76 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yok yine hissedersin ama sorun olmaz, sonra o camı sökmek canın istemez. Hatta söküp kısa camı takarsan (Bu ne biçim şeymiş yaw) deyip tekrar uzun camı takarsın. Ben nasıl olsa yaz geldi diye geçenlerde kısa camı taktım. 20-30 km yol yaptım ve tekra ruzun cama geçtim Alışırsanız ilaç gibi gelir. Artık göğsüne rüzgar almıyorsun, göğsüne aldığın rüzgara karşı direnmiyorsun. O işi ön cam hallediyor. Ayrıca bu ön cam motorun performansını biraz arttırıyor. Çünki artık rüzgara karşı 90 derece açıyla duran vücudunuz yerine, daha eğik açılı olan uzun cam rüzgarı daha kaliteli yarabiliyor. Ve motor bir nebze daha akıcı ve rüzgara karşı performanslı olabiliyor. Çüni vücudunuzun büyük kısmı eğimli camın arkasında kalıyor.
    Denemekte fayda var o zaman , söküp takması kolay mıdır

GuNMember - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki CharmandER-5 2005
    Motoru Aldıgımdan Beri Uzun Cam İle Kullanıyorum.Bir Defasında Cam Kırıldı Orjinal Camı Taktım.Kısa Cam Cok Degısık Geldı Motoru Kullanamadım (: .Uzun Cam Vazgeçilmezimdir Tavsite Ederim. Kaskın Vizörünü Kapattıgınızda Rüzgar Sorunu Olmuyor En Önemlisi Gögsunuze Ruzgar Gelmıyor. 1 Senedır Kullanıyorum Hıc BIr Boyun Agrısı Yasamadım. Sadece Uzun Süre Kullandıgımda Normal Olan Bel Agrısı Oluyor Onunda Cözümu Bellık (:

Edit:

Abi 1411. Sayfayı Görmedim Yorum Yazdım Aynısnı Yazmışız (:
    "TayGuN"
    "GuNControll"
    "Hızlı Gidebilirim Sen Yapma Telaş (; "

Motosikleti
    Yuki Snoopy 80cc.
    Denemekte fayda var o zaman , söküp takması kolay mıdır
    Söküp takması çok kolay, 4 yada 5 olacak, şu an çıkartamadın, yıldız vida var, o vidaları sökünce cam kolayca çıkıyor. 5 dk nı almaz.

---------- Mesajlar birleştirildi - 03:28 ---------- bir önceki mesaj zamanı 03:26 ----------

Alıntı GuNMember adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Abi 1411. Sayfayı Görmedim Yorum Yazdım Aynısnı Yazmışız (:
    Sorun değil, gözlemler aynı yönde olduğuna göre demek oluyor ki bu uzun cam olayı güzel

Motosikleti
    '16 Z-One S Mondial
    İnternette 35 tl sanırım kargo ile 45 e gelir , aklınıza gelen daha uygun bir yer var mı

Direk buyuk cam oneriyorum dogru goruntu bozuluyor biraz ama gogsun disinda kafaya gelen ruzgarda kesiliyor kask bi anda sessiz kask haline donusuyor ruzgar sesi kayboluyor

Motosikleti
    honda cbf 150 siyah
    Alıntı gezgin_33 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bayır asagıya inmek motoru zorlamaması lazım. 2. vitesde bayır asagı kesiciye girene kadar basıp oyle gitmemişsindir... Bahsettigin ses balansor dişlisinden geliyor olabilir.
    ..... teşekkürler hocam.... eger balansör dişlisiyse tahminen masrafı ne olur...

baycall - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Nmax 155
    Tavsiye ederim. İyi günlerde kullan, mesajlarını yeni yanıtlayabildim. Kusura bakma.
    Estağfirullah abi,sağolasın.Gerçekten tecrübelerin bizim üzülmemizi engelliyor.Allah razı olsun.

Motosikleti
    Yuki Snoopy 80cc.
    İnternette 35 tl sanırım kargo ile 45 e gelir , aklınıza gelen daha uygun bir yer var mı
    Hayır, internette 25 tl İşte linki, ben rialliden çok alışveriş yaptım. Güvenlidir. Sadece iletişim bilgilerinden telefonunu al ve sipariş vereceğini söyleyerek güncel stok bilgisi teyidi al sipariş vermeden önce. Dediğin gibi 8-10 tl de kargosu olur, ama değer bence. Takmasıda çok basit. İşte linki:

http://www.rialli.com/urunler/362_ho...model-cbf-150/

fatih545 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '16Pulsar200-16'MT07
    Motor ilk çalıştırıldığında pek belli olmayan, motor ısındıkça artan, motor özellikle sıcakken motorun sesini kasksız dinlediğinde şıkı şıkı şıkı... motorun kendi çalışması ile birlikte aynı tempoda çıkan bi ses, soğukken ilk çalıştırma anında olmayan rahatsız edici bir ses. Kakksız bu yönde bi kontrol et.
    Abi kelimesi kelimesine anı yaşadım resmen Bugün servise gidicem sbuap ayarı için bende..
    *İyi gelişmiş refleksler şanstan daha hızlıdır.

*Ön sezilerini dikkate almayı öğren.Bir gün hayatını kurtarabilir.

baycall - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Nmax 155
    Alıntı fatih545 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Abi kelimesi kelimesine anı yaşadım resmen Bugün servise gidicem sbuap ayarı için bende..
    Vallahi ben farketmedim ama farkedememiş de olabilirim.Artık zamanla anlarız.

Motosikleti
    Honda CBF 150 gümüş gri
    merhabalar sevgili cbf 150 kullanan arkadaslar. 2 sene kadar önce bir cbf 150 almıştım ancak aldıktan 1 ay sonra maalesef bazı maddi sorunlar sebebi ile satmak zortunda kaldım. şu an durumu tıoparladım ve tekrar kursağımda kalan bu tadı yaşamak istiyorum. 3500-3600 tl ye 2010- 2011 model cbf 150 arıyorum arkadaşlar. satmak isteyen var ise bilginize sunulur.

jr. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco Xciting 500 Ri
    Agalar, Özenplexi'nin sitesine bakın, piyasadaki bütün ön camları bu arkadaşlar üretiyormuş.

Hatta telefon ettiğimde 2 farklı boy olduğunu söylediler.

İlk elden alırsanız uygun olur.
    jr. ben...bıretpitin yandan yemişi.

Motosikleti
    '16 Z-One S Mondial
    2farkli boy derken biri orijinal olan digeri uzun olanı kastetmiş olabilir mı

cd0345 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    12" CBF 150
    Alıntı chemical adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ninja daha kalteli diyor kullananlar cbr250den banada öyle geliyor, çift silindir olması avantaj daha fazla beygiri var cbr dan ama parçası pahalı. Cbr ın grenajları ucuz yan büyük grenajı54 liraydı ninjanın tahmin bile edemiyorum hatta cbr250 alanlar geyik yapıyordu koruma takozu alacağımıza grenaj alırız daha ucuz diye birde birkaç makine mühendisi arkadaşımdan ve motordan anlayan ustalardan pek olumlu yanıt alamadım cbrın motoru hakkında bir kaç seneye görücez falan dediler ama ninjanın kalitesi senelerdir ortada ancak yenileme şart cbr daha modern göstergeler vs... bende 250cc düşünüyorum bu motordan sonra ancak benimde aklımda soru işaretleri var şimdiden. Ama kesinlikle hyo olmaz şu aralar inazumaya takılmış durumdayım bir çıksın kullanıcıları görelim ona göre bakıcaz. Ama cbr mı ninjamı dersek bence ninja özellikle beyaz olanına hastayım oda yeni modellerde yok malesef aslında kawa bir yenilemeye gitse şu göstergeleri değiştirse tadından yenmez.
    valla bende bi hoy diyorum gayet şekil hız filan desen sınıfında iyi bi yerde
    ama ben hondaya bindikten sonra kalite alış satışta kolaylık zarar payı parça olayı hepsi çok önemli
    ninja çok hoşuma gidiyor beyaz yada yeşil olacak ancak yeşil yenilerinde daha güzel sanki gibi
    ana yedeği çok pahalı diyorlar
    honda hoşuma gidiyor cbr güzel görüntü filan ne kadar arananı karşılamasada yakıt olarak daha düşük diğerlerine gre parça ucuz ama ben 2. el düşündüğüm için 2. el çok az alternatifi var henüz ancak çok kullanan var bilmiyorum çok karasızım
    aradığım rahat sabit haz hani biz nasıl 5500 devirlerde rahat 80 gidiyoruz rahat 130/140 yapsa aslında yeterli çift kişide zaten 120 ye düşer diye düşünüyorum

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 7 kullanıcı var. (0 üye ve 7 misafir)

Bu Konudaki Etiketler