Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBF 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    cbr125cbr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF150'2011 Kırmızı
    Alıntı ubuntu67 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    500km olunca 20-40 actewo koydum ben de... ama memnun değilim, sabahları çok geç ısınıyor makine, ayrıca vites geçişleri çok sertleşti, tak tuk ses geliyor vites küçültürken... şimdi 1000 km ye geldi, bakımı yaptıracam serviste ama hangi yağı koyacağımı bilmiyorum... serviste castrol 10-40 var bir de 20-40 actevo ...

ayrıca uzun tur camı taktırdım, aynalar değmesin diye direksiyonu bir cm geri aldık... şimdi elcik koruma takmak istiyorum , baktım debriyaj kolu ile tur camı arasında tam çevirince direksiyonu baş parmağım kadar bir boşluk kalıyor... acaba elcik korumalar uyar mı, bu forumda gördüğüm tur camlı ve elcik korumalı bir arkadaş vardı , kimdi o yav direksiyonu çok geri almak istemiyorum çünkü...

son problem de arka çanta... orjinal demirine taktık 35 lik kappa, tablanın yarısı dışarıda kaldı... tıkırtı yapıyor çukurlarda... o plastik tabla kırılabilir arazide... serviste korumalı siyah bir bağaj vardı, çok çirkin... acaba alternatif bir bağaj yokmu orjinali gibi gri, topcase i gönül rahatlığı ile takabileceğim ?

selamlar herkese...

http://img534.imageshack.us/img534/6720/img7534d.jpg
    Bendim sanırım o elciklerde sıkıntı olmuyor benim. üstelik yıllar önce "yarım cm" kendime yaklaştırmıştım, uzun camı taktıktan sonra tam geldi diyebilirim, bir kaç mm kalıyor.

Yani elcik koruma da taksan sıkıntı olmaz, zaten elcik korumaları kendin delmen gerekiyor.

Çanta tarafında bende kappa 46 var, orjinal demirine takılı. 5 senedir bir sıkıntı olmadı. Ayrıca çantamı neredeyse 15-20kg arasında doldurduğum oluyordu.
    Servise de çantayı getirip satan özen motora da sordum. Özellikle kuryelik yapmıyorsanız, gün boyu kullanmıyorsanız hiç bir sıkıntı olmaz dediler.

Karar sizin tabi..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    chemical - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbr1000RR-cbr 250R
    Yağ olarak castrol power1 10-40 kullanın arkadaşlar yaz kış farketmez biraz pahalı diğer yağlara göre 25tl 1lt si ama kullanınca hakkını veriyor anlarsınız
    Gelmemiş yarından hepmi şikayetçiyiz

cd0345 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    12" CBF 150
    Alıntı cbr125cbr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    1. Servis yolunu özlemiş motosiklet Hiç sağa doğru yattı mı ? biri tekme atmadan, ya da motosiklet sağa yatmadan o demirin yamulması zor

2. Yedek depodayken motosikletin gidişinde bir değişiklik olmaz, sadece benzinin bittiğinde yolda kalırsın O teklemeyi hangi devirlerde yaptığını tespit etmeye çalış, bu yeni modellerdeki tekleme olabilir mi acaba.,

3. Geçmiş olsun, mişlenlerin verdiği güvenin tadı paha biçilemez

4. Aynalar wiwi (çifti en fazla 20tl) ya da apache aynası (çifti 40-50tl) ile değişince o sorun da ortadan kalkar. ( bizim aynaların orjinalleri çok daha pahalı. )
    yok ya motor yatmadı hiç öyle bi kere bacağıma doğru yaslandı ama orda olma imkanı yok gibi

ya anlamadımki depo çeyrek doluydu ama :S neye uğradığımı şaşırdım 200 km de daha motor bakma imkanm olmadı devire

mişlenler tuzlu geliyor şimdilik yaz sonu inşallah

aynalar için link verirsen sevinirim =)

Kocaeli İl Temsilcisi piyanist_irf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kawasakı versys,honda wın-go
    selam dostlar yahu cbf 150 topiği var dediler geldim

gidip ybr topiclerinde maskara oluyoruz işte benim topiğim
    | ▌▌| ▌▌▌| ▌▌| ▌▌▌| ▌▌| ▌▌▌|
    |_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_| http://www.irfmotor.com/

canekin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    NC700x
    Alıntı piyanist_irf adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    selam dostlar yahu cbf 150 topiği var dediler geldim

gidip ybr topiclerinde maskara oluyoruz işte benim topiğim
    hoş geldiniz irfan bey,

ben şu sis farı işini hala sonuca vardıramadım, sizinle mesajlaştıktan sonrada arayışlarım işlerden dolayı yarım kaldı.

elektronikler öyle duruyor, içlerine koyulacak tasları bekliyorlar
    piyanist_irf bunu beğendi.

KaPTaNHaSaN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawa Z750
    [QUOTE=ubuntu67;2615368]500km olunca 20-40 actewo koydum ben de... ama memnun değilim, sabahları çok geç ısınıyor makine, ayrıca vites geçişleri çok sertleşti, tak tuk ses geliyor vites küçültürken... şimdi 1000 km ye geldi, bakımı yaptıracam serviste ama hangi yağı koyacağımı bilmiyorum... serviste castrol 10-40 var bir de 20-40 actevo ...

ayrıca uzun tur camı taktırdım, aynalar değmesin diye direksiyonu bir cm geri aldık... şimdi elcik koruma takmak istiyorum , baktım debriyaj kolu ile tur camı arasında tam çevirince direksiyonu baş parmağım kadar bir boşluk kalıyor... acaba elcik korumalar uyar mı, bu forumda gördüğüm tur camlı ve elcik korumalı bir arkadaş vardı , kimdi o yav direksiyonu çok geri almak istemiyorum çünkü...

son problem de arka çanta... orjinal demirine taktık 35 lik kappa, tablanın yarısı dışarıda kaldı... tıkırtı yapıyor çukurlarda... o plastik tabla kırılabilir arazide... serviste korumalı siyah bir bağaj vardı, çok çirkin... acaba alternatif bir bağaj yokmu orjinali gibi gri, topcase i gönül rahatlığı ile takabileceğim ?

selamlar herkese...

acteo 20/40 scoter yağıdır. viteslerinin sertleşmesi hem yağın kalınlığından hemde yağın özelliğinden. castrol power alacaktın. altın sarısı olan kutu( senin yağ metalik gri kutu. zaten üzerine iyice bakarsan scoter resmini de göreceksin.

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:20 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:13 ----------

görsellerini eklersem daha açıklayıcı olacak sanırım..
    Beni sevmeyeni ben hiç sevmem. hayat felsefem budur..

vabisciler - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf 150 . fiesta 1.6 tdci ghia.detroit fuller.
    slm .bir resim paylaşıyım dedim o kadar resmi yükledikten sonra ekranda süreniz doldu yazıyor hersey silindi. neyse başka bahara.
    Garip bunu beğendi.
    bu efe mut'lu

Garip - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    PCX 125
    arkadaşım tekrar bekleriz..baska bir sayfa aç o yazını yayınlamadan..o sayfayı yenile..süre doldu derse giriş yap.sonra bu sayfaya gel yazını yolla..
    birGarip..

ubuntu67 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar NS200
    rodajda olduğu için mineral yağ koy dediler... ondan 20-40 koydum... 10-40 sanırım yarı sentetik olacaktı... neyse , şimdi 1000 km bakımı var zorunlu götürecez zaten garanti için... power 10-40 koydururum...

teşekkürler, elcik korumaları da deneyeceğim, yorumunu yazarım tekrar ...

selamlar...

mrsago - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf 150 (12)
    arkadaşlar cbf 150 yazan stickerları söksem garanti olayında sıkıntı olurmu varmı bir bilgisi olan ?
    ya sev ya terket...

Alper Kaya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 600 FA (2011) Honda CBR 500R (2014)
    Alıntı mrsago adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar cbf 150 yazan stickerları söksem garanti olayında sıkıntı olurmu varmı bir bilgisi olan ?
    istersen grenajları çekiçle parçala bişey olmaz neden dersen motorun grenajı garanti dağilinde değil çünkü düşünsene sen şimdi düşsen grenajların kırılsa garantiden çıkıcakmı motor hayır sticer ondanda önemsiz bişey istersen sök yamaha yapıstır bişey diyemezler :D
    bir yere gitmek için arabaya binilir motora binmek için her yere gidilir Önemli Olan Varmak Değil Yolda Olmaktır...

mrsago - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf 150 (12)
    Alıntı alper150zc adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    istersen grenajları çekiçle parçala bişey olmaz neden dersen motorun grenajı garanti dağilinde değil çünkü düşünsene sen şimdi düşsen grenajların kırılsa garantiden çıkıcakmı motor hayır sticer ondanda önemsiz bişey istersen sök yamaha yapıstır bişey diyemezler :D
    bende öyle düşünüyorum ama eski sayfalarda bir arkadaş sökmüş sonrada pişman olmuştu diye hatırlıyorum o yüzden bi sorayım dedim cevap için teşekkürler
    ya sev ya terket...

syn022 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yok sattım Cbf'yi Maxi arıyorum.
    Castrol Power1 koyucam bende bu hafta motoruma 10-40 mı 10-50 mi koyayım? 2'side var. Hangisi daha iyi uyum sağlar?
    ~ - 2012 Skoda Octavia TDI DSG - 2011 Palio Sole 1.4 Premio ~

ethemm76 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yuki Snoopy 80cc.
    Alıntı syn022 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Castrol Power1 koyucam bende bu hafta motoruma 10-40 mı 10-50 mi koyayım? 2'side var. Hangisi daha iyi uyum sağlar?
    İkiside varsa 10w-50 yi tercih edebilirsin. Önümüz yaz. 10-50 daha iyi olur.

blueway2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Merhaba,820 km'deyim rodajın bitmesine az kaldı 250 km ye kadar 5000 devir-700 km ye kadar 6000 deviri aşmadan kullandım-1000 km ye kadarda 7,000 deviri aşmadan rodajı tamamlayacağım.1,000 km ilk bakım ve yağ değişimi yapılacak ama yetkili servisleri ile görüşmemde castrol power1 10-40 konulması gerektiğini mineral yağ konulmamalı diye belirttiler ama bazı arkadaşlar 3,000-4,000 kmlere kadar rodaj tamamlanmaz mineralden sonra yarı ve tam sentetiğe geçilebilir yazılıyor bunu anlayamadım.Birde motor 80ve biraz üzerinde giderken çok bağırıyor nasıl rahat uzun yol yapacağız böyle anlayamadım.
    Ek olarak çanta konusunda bilgi vermek isterim 46 lt.lik çanta almıştım ama tablanın yarısı açıkta kaldığından esnemeden dolayı tabla kırıldı.yeni tablanın altına demir kestirdim esnemesini alması için üzerine tabla üzerinede çanta zımba gibi oldu ayrıca çanta demiri falan almanıza gerek bulunmuyor sırf çanta için.

sercan2667 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '''14 Crypton&''05 TDM 900''22 GSX-S 1000
    Valla galiba sıcak memleket diye ustalar kış günü 10 40 koydular no problema
    2020 'Tracer 900 İcon Blue

Motosikleti
    Yuki Snoopy 80cc.
    Hey gözünü sevdiiminin motörü. Biraz önce kargo ile servisten hava filtresi ile buji istedim. Hava filt. 9.6 tl,i Buji 15.6 tl

Kocaeli İl Temsilcisi piyanist_irf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kawasakı versys,honda wın-go
    Alıntı canekin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hoş geldiniz irfan bey,

ben şu sis farı işini hala sonuca vardıramadım, sizinle mesajlaştıktan sonrada arayışlarım işlerden dolayı yarım kaldı.

elektronikler öyle duruyor, içlerine koyulacak tasları bekliyorlar
    aynen zaten o taslarından sebep bende yapmaya başlayamıyorum en sonunda gidip cnc de yaptıracağım zaten içini nasıl olsa yaparızda hep üşengeçlik işte iş güç ...

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:16 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:12 ----------

Alıntı ethemm76 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hey gözünü sevdiiminin motörü. Biraz önce kargo ile servisten hava filtresi ile buji istedim. Hava filt. 9.6 tl,i Buji 15.6 tl
    ethem aynısından banada lazım dostum nerden söyledin ?
    | ▌▌| ▌▌▌| ▌▌| ▌▌▌| ▌▌| ▌▌▌|
    |_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_| http://www.irfmotor.com/

Motosikleti
    Yuki Snoopy 80cc.
    Alıntı piyanist_irf adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ethem aynısından banada lazım dostum nerden söyledin ?
    DB Motor Ümraniye. Tel: 0 216 461 0606
    Bant kaydı telefon açılıyor. Buradan Yedek parça satış için 4 ü tuşluyorsun. Çıkan yetkiliye istediğin parçaları söylüyorsun. Sana istediğin parçaların stok bilgilerini ve fiyatını söylüyor. Sonra bu kişiye kargo için teslimat adresini veriyorsun. Ben Yurt içi kargo Kocaeli Karamürsel, şubeden alıcam dedim. Evde olmayabilirim falan diye. Yarın gün içinde yurt içi kargodan alıcam mesela.

Sonra ödeme konusunu nasıl yapacağın konusu için seni muhasebe bölümüne bağlıyor hemen. Çıkan kişi sana bi garanti bankası hesap numarası veriyor. İban no şeklinde. Bu hesaba malzeme tutarını eft veya havale yaptıktan sonra para db nin hesabında göründüğünde hemen malzemelerini kargoya veriyorlar. Ertesi gün elimde oluyor. Ben ne lazımsa buradan alıyorum. Gayet sağlıklı.

bahadirce - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Şu anda motorsuz...
    herkese iyi günler... 1 mart tarihinde dikiz aynası sipariş etmiştim çin'den. Kargom bugün elime ulaştı.
    Kargo ücreti ödemedim. Aşağıdaki linkten satın aldım. Sitede süper şeyler var, deneme amaçlı küçük bişe sipariş edim dedim önce.
    13,85 dolara dikiz aynası aldım. bu aynayı Türkiye'de satan yer bulamadım. Netten arayınca bu site çıktı karşıma.
    Adamlar nası oluyor da ücretsiz kargoyla yollayabiliyorlar anlamadım. 1-2 dolarlık şeyler var ücretsiz kargo diyor. sticker falan.
    gelmesi 20 gün sürdü. ama çok güzel oldu, üzerinde çince yazan bir kargoyla.. :c))
    aynaları takınca fotoğraf çekip paylaşacam arkadaşlar. ama sanırım h.sonunu bulabilir...

http://www.aliexpress.com/product-fm...olesalers.html
    AB rh (+)Biz rüzgarı hissetmeyi seçtik, klimayı değil...

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 misafir)

Bu Konudaki Etiketler