Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBF 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    CBF150
    Alıntı syn022 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar allah izin verirse önümüzdeki hafta motoru depo'dan çıkarmayı düşünüyorum. Motorum Temmuz'da alındı. Şuan km 384'te. Çıkardığımda yağını değiştirmelimiyim? Pek binememiştim aldığımda havalar soğumaya başlamıştı. Ne dersiniz yağ değişikliği nasıl olur?
    eğer uzun süredir garajdaysa motor yağını değiştirmekte fayda var.Koyulan yağın ömrü 4000km yada 3 ay oluyordu galiba.Hangisi önce dolarsa değişim yapmak lazım.Gerçi ben 2binkmde bir değiştiriyorum o sana kalmış birşey ama ay olarak dolduysa km önemli değil değiştir yağını.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    syn022 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yok sattım Cbf'yi Maxi arıyorum.
    Alıntı VeNoM26 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    eğer uzun süredir garajdaysa motor yağını değiştirmekte fayda var.Koyulan yağın ömrü 4000km yada 3 ay oluyordu galiba.Hangisi önce dolarsa değişim yapmak lazım.Gerçi ben 2binkmde bir değiştiriyorum o sana kalmış birşey ama ay olarak dolduysa km önemli değil değiştir yağını.
    2 ayı geçti yatıyor depoda. Arada gidip çalıştırıyorum birkaç dakika. Yağ ne koymalıyım? Gelen yaz.
    ~ - 2012 Skoda Octavia TDI DSG - 2011 Palio Sole 1.4 Premio ~

Motosikleti
    CBF150
    Alıntı syn022 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2 ayı geçti yatıyor depoda. Arada gidip çalıştırıyorum birkaç dakika. Yağ ne koymalıyım? Gelen yaz.
    Ozaman siz en iyisi değiştirin zaten 500 kmde rodaj süresi olduğu için yağını değiştiriyor çoğu arkadaş.Bahaneyle rodaj yağınıda değiştirmiş olursunuz. Servisler 10/40 castrol kullanıyorlar sanırım.Ben shell kullanıyorum artık sizin tercihinize kalmış hangi markayı seçerseniz.Ama kalınlık olarak 10/40 olması gerekiyor

syn022 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yok sattım Cbf'yi Maxi arıyorum.
    Alıntı VeNoM26 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ozaman siz en iyisi değiştirin zaten 500 kmde rodaj süresi olduğu için yağını değiştiriyor çoğu arkadaş.Bahaneyle rodaj yağınıda değiştirmiş olursunuz. Servisler 10/40 castrol kullanıyorlar sanırım.Ben shell kullanıyorum artık sizin tercihinize kalmış hangi markayı seçerseniz.Ama kalınlık olarak 10/40 olması gerekiyor
    Tamam teşekkür ederim.
    ~ - 2012 Skoda Octavia TDI DSG - 2011 Palio Sole 1.4 Premio ~

vabisciler - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf 150 . fiesta 1.6 tdci ghia.detroit fuller.
    slm . arkadaşlar 3000 bakımında neler yapılıyor birisi bana söyleyebilirmi.
    bu efe mut'lu

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    uçuyor..
    yağ değişimi ve milleri yağlama vırık çırık kontrolü..ver 50 lira..hadi tekrar gel ama tamam mı yoksa motorun garantiden çıkar..

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:43 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:41 ----------

bu arada afedersin.. aleykum selam..

Alper Kaya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 600 FA (2011) Honda CBR 500R (2014)
    Alıntı dürümdöner adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yağ değişimi ve milleri yağlama vırık çırık kontrolü..ver 50 lira..hadi tekrar gel ama tamam mı yoksa motorun garantiden çıkar..

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:43 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:41 ----------

bu arada afedersin.. aleykum selam..
    yok öle ib olay 20tl ver bitiyor bende öle oldu anes te
    bir yere gitmek için arabaya binilir motora binmek için her yere gidilir Önemli Olan Varmak Değil Yolda Olmaktır...

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    uçuyor..
    Alıntı alper150zc adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yok öle ib olay 20tl ver bitiyor bende öle oldu anes te
    hehe dostum sana o zaman 20.50 açık yağ koymuşlar yağ 5 lira 15 de işçilik gece gece beni güldürdün Allah da senı güldürsun

Motosikleti
    CBF150
    Gerçekten nasıl oldu o iş sadece yağ 20 TL

Motosikleti
    hehe dostum sana o zaman 20.50 açık yağ koymuşlar yağ 5 lira 15 de işçilik gece gece beni güldürdün Allah da senı güldürsun
    ben gülüncek bişey sölemedim hatta kibardan çok kötü kazık yemişiniz dedim aneste yağ 13tl +5tl işçilik 18tl shell 10-40motorsiklet yağı + zincirim gerildi yağlandı lastiklerimin hava ayarı yapıldı debriyajımın ayarı yapıldı yani sizede çok üzüldüm 50tl of:D:D:D-benim en ağır bakımda ödediğim bedel 57tl oldu hava filtrem fren hidrolik yağım filan eklenmişti 8binmiydi neydi
    bir yere gitmek için arabaya binilir motora binmek için her yere gidilir Önemli Olan Varmak Değil Yolda Olmaktır...

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    uçuyor..
    yağ 20,işçilik 10,buji filtre gaz ayar kontrolü değişim değil kontrol ,kı ıvır zıvır, hadi yapmak zorundalar ama arka beşik mili ön ve arka teker milleri hani olmaz da 3ünü söküp gresleyip geri taktılar diyelim 20 lira da ona alsınlar 50 lira..beni yanlış anlama dostum servıs gerçekten işe erinmıyorsa ve kaliteli ve akıllıca bakım yapıyorsa tutup senin millerini söküp gresler..senin motoruna yaptılar mı bunu?

Motosikleti
    CBF150
    ben gülüncek bişey sölemedim hatta kibardan çok kötü kazık yemişiniz dedim aneste yağ 13tl +5tl işçilik 18tl shell 10-40motorsiklet yağı + zincirim gerildi yağlandı lastiklerimin hava ayarı yapıldı debriyajımın ayarı yapıldı yani sizede çok üzüldüm 50tl of:D:D:D-benim en ağır bakımda ödediğim bedel 57tl oldu hava filtrem fren hidrolik yağım filan eklenmişti 8binmiydi neydi
    Helal olsun ozaman onlara.Çünkü benim gittiğim honda servisinde 1 saatten aşağı bakım ücreti almıyorlardı.Yağ bile değiştirse kitliyor 1 saat bakım ücretini.Anes motor resmen 10 dk lık ücret kesmiş helal olsun...

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    uçuyor..
    8bin km de toplam kaç saat/km fren kullanımın var kı hidrolik ekliyorlar.. gene güldüm bak

Motosikleti
    8bin km de toplam kaç saat/km fren kullanımın var kı hidrolik ekliyorlar.. gene güldüm bak
    hidrolik kutusundaki yuvarlak camda gözükmemeye başlamıştı artık dot4 eklediler bilmiyorum kaçak falanda yoktu istanbul içinde çok takıldığım için trafik dur kalklarından olabilir :D

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    uçuyor..
    hidrolik kutusundaki yuvarlak camda gözükmemeye başlamıştı artık dot4 eklediler bilmiyorum kaçak falanda yoktu istanbul içinde çok takıldığım için trafik dur kalklarından olabilir :D
    alper kardeşim beni yanlış anlama az biraz bu işlerin içindeyim ukalalik olsun diye söylemiyorum samimiyetime inan..motorsiklet pahalı bir oyuncaktır herseyi pahalıdır ve en iyi servıs bile her zaman 4dörtlük iş yapmaz ve dediğin fiyatlara iş yapmaz..çünkü sen müşterisin ve düzen kapitalizm..

Motosikleti
    2012 CBF150 (Siyah)
    bugün itibariyle ben de aranızdayım arkadaşlar. tekeriniz düz bassın.

Motosikleti
    alper kardeşim beni yanlış anlama az biraz bu işlerin içindeyim ukalalik olsun diye söylemiyorum samimiyetime inan..motorsiklet pahalı bir oyuncaktır herseyi pahalıdır ve en iyi servıs bile her zaman 4dörtlük iş yapmaz ve dediğin fiyatlara iş yapmaz..çünkü sen müşterisin ve düzen kapitalizm..
    doru söliyosunuz benim canım sıkıldı sallıyorum bana komisyon veriyorlar bu işlerden peki :D

vabisciler - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf 150 . fiesta 1.6 tdci ghia.detroit fuller.
    evet banada 50lira olur dediler aşağı yukarı genel bakım ve sibob ayarınıda ekledi. 1500 ü 25 e yapmışlardı yağ ve debriyaj ayarı vs.
    bu efe mut'lu

cd0345 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    12" CBF 150
    arkadaşlar bu gün motorcuma uğradım bide ne göreyim =) CB125 diye bi model gelmiş =) offff offf offf durum =) cbr125 in naked i gibi bişi geldi bana spor görünümlü bişi ve fiyatıda 3500 dediler =) içim gitti tam 1 ay oldu motoru alalı =) bilseydim beklerdim =)

Motosikleti
    SYM EVO 250
    onu bunu boşverinde de

fiyatı 4350 olmuş.. :( 2. eller bile artar şimdi.. :(
    işte buna dokunma !!!

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 9 kullanıcı var. (0 üye ve 9 misafir)

Bu Konudaki Etiketler