Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBF 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    ben bu hafta değil ondan önceki haftaki aşırı yagışlarda hergün kullandım michelanı bir damla kaymadı bu lastik çok güven veriyor panik fren yaptım 3 kere üçündede ön kaymadı arka hafif kitlendi ama normaldir o.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    cbr125cbr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF150'2011 Kırmızı
    Alıntı ethemm76 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    @Cbr125cbr; Cevabın için teşk ederim. Son sorum, anes motora nasıl giderim. Kocaeli yönünden otobandan geleceğim. Avupa yakasında olduğunu biliyorum. FSM den geçtikten sonra tarif edebilecek var mı =? Motorumu servisten sıfır alırken ön arka sıfır michalenle çıkartmıştım. Artçılı kullandığım için arka 10 binde bitti. Yani dişleri baya azaldı. Ön ise neredeyse yeni gibi. Bende ineternetten unilli diye dişlimi dişli bi lastik aldım arkaya kışı çıkarayım düşüncesiyl, yazın yine ön arka michalen alırım dedim. Ama hata yapmışım. Bundan sonra 20 binde ön arka michalen, aradaki 10 veya 12 binde bir arka michalen değiştirip yoluma devam edicem. Lastik şu:

http://www.rialli.com/urunler/motors...ss-dis-lastik/

Hata yapmışım. Bu lastikten uzak durun. Motorun sürüş kalitesi ve güvenliği bozuldu. Virajlara yatamıyorum. Motor yatmamak için direniyor. Ön yatmak istiyor, arka taraf direniyor. Motoru yatırmak istediğimde önün ve arkanın verdiği tepki çok farklı. Michalenle 80 le girdiğim viraja bu lastikle 60 a düşmem gerekiyor. Lastik michalen gibi yuvarlak hatlı değil, köşeli olduğu için ve dişleri itibariyle yola tutunan kısımlarında fazla boşluk olduğundan virajda kayıyor. Lastiği taktığım ilk gün tatlı bi bağlantı yolunda michalen var sandım ve motoru yatırdım. Az kaldı bariyerlerden ucuyordum. Arka kaydı ve ayaklarımla motoru yola sokmaya çalışltım. Bi daha michalenden başka lastik takmıyıcam. Franrasız malı ama ne yapıyim. Boykot çerçevesinde bir ara alıp almamak arasında çelişkiye düştüm ama. Aynı kalitede başka seçenek yok. Yapmış adamlar. Ne yapayım.
    şöyle bir harita işine yarar sanırım, bir de şu fransız muhabbetine Türk gümrükler bir şey yapmıyorsa bizim boykot yapmamızın bir anlamı yok.

http://g.co/maps/uhsm3

ethemm76 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yuki Snoopy 80cc.
    Teşekkürler cbr125cbr, mutlaka haritanın faydası olacaktır.

sercan2667 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '''14 Crypton&''05 TDM 900''22 GSX-S 1000
    arkadaşlar ölesine bir servise götürdüm..2000km'de 100 gram eksilmiş.nasıl sizce.usta gayet iyi..yağ yakma fln yok dedi?
    2020 'Tracer 900 İcon Blue

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    uçuyor..
    Alıntı sercan2667 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar ölesine bir servise götürdüm..2000km'de 100 gram eksilmiş.nasıl sizce.usta gayet iyi..yağ yakma fln yok dedi?
    yaqı yakmıyorsa bu motorun neresine qidiyor bu 100qram yaq.? : ) narin yapısı var mümkün olduqunca zorlamadan kullan motorunu bir kaç yaq deqişimi sonrasında iyice azalacaktır..

sercan2667 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '''14 Crypton&''05 TDM 900''22 GSX-S 1000
    motor 7bin oldu bu arada.gayet sesinden gidişinden.hızından memnunum.bu aralar fazla sıkıştırdım..istemeden..max.125 km hız..yaptım şuana kadar..çanta ihtiyaç olmasa..takmayacağım..ama kask eldiven fln için lazım oluyor.
    2020 'Tracer 900 İcon Blue

Motosikleti
    Yuki Snoopy 80cc.
    Alıntı sercan2667 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yağ eksiltmemiş olsaydı motorundan 100 gram eksik yağ çıkmamış olurdu. Eğer önlemini alırsan bu seviyeleri geçmez. Ama önlem almaz ve böyle kullanırsan ilerki km lerde, özellikle yaz aylarında bu tüketim daha da bu artacaktır. Buna karşı önlem nasıl alınır, alınmazsa ne olur alınırsa ne kazanılır. 50 kere yazdım geçmiş sayfalarda mevcut.

mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    Yağ eksiltmemiş olsaydı motorundan 100 gram eksik yağ çıkmamış olurdu. Eğer önlemini alırsan bu seviyeleri geçmez. Ama önlem almaz ve böyle kullanırsan ilerki km lerde, özellikle yaz aylarında bu tüketim daha da bu artacaktır. Buna karşı önlem nasıl alınır, alınmazsa ne olur alınırsa ne kazanılır. 50 kere yazdım geçmiş sayfalarda mevcut.
    yahu 2012 ye giriyoruz cbf 150 halen yağ eksiltiyor...ayıptır yahu...satın kurtulun şu motoru... 2007 Ocağından beri bu böyle...
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT
    (1992/2020) Köftestar&Pandastar&Banstar

aykan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA PCX/HONDA NF
    Alıntı mete_han adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yahu 2012 ye giriyoruz cbf 150 halen yağ eksiltiyor...ayıptır yahu...satın kurtulun şu motoru... 2007 Ocağından beri bu böyle...
    Kanka 2011 in son dakikalarında alıntı yapıyorum, burda hava yağmur ayaz millet sokakta ben evde foruma takılıyorum)valla nevar bu cbf de bende bilmiyorum aldık bikere sattık bidaha aldık saattık şimdi gene cbf aldık 3 üncü cbf....şunu diyebilirim cbf piyasadaki en mantıklı seçim parasının satın alabileceği en iyi motor yağ yakmıyormu yakıyor.. işçilik dandikmi dandik) ama geçiniyoruz bir şekilde ileride ne gösterir bilemem ama bir motor daha alırsam bu kesinlikle 600cc olur oda cbf 600 yada xj6 yamaha olur...HEPİNİZE MUTLU YILLAR...

Motosikleti
    Yuki Snoopy 80cc.
    Vay Metocum, eksiltsin sorun değil, takibi kolay, Allah başka dertler vermesin inşallah Yeni yılınız kutlu olsun ark..lar. 4 dk kaldı

kimi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 1000RR
    2012'nin ilk mesajı benden olsun o zaman, herkese yağ yakan motoruyla mutlu bir yıl diliyorum..

Motosikleti
    Honda Cbf 150 (Kırmızı)
    Wallahi billahi bu nedir arkadaş ne yağ yakma mevzusuymuş bu böyle Beynim sulandı yağ yakma yazılarını okumaktan...Eminim motoru tasarlayan mühendisler kendi aralarında bu yağ yakma mevzusunu bu kadar konuşmamışlardır. Ben yağıyla hiç ilgilenmiyorum.Serviste ne koyuyorlarsa o. Hiç sıkıştırmadığım için kritik seviyelerde yağ yakacağını düşünmediğim için kontrolünü dahi çok nadir yaparım.Ayda bir belki yaparım belki yapmam...Mesela 500 km sonra 6000 bakımı var motoru teslim edicem paşa paşa yağını değişecekler.Bende felsefe bu

Yanlız arkadaşlar lastiklerimiz tam bi facia haberiniz olsun.Bugün motorum töt attıAkşama doğru motorla geziye çıktım.Hafif yağmur çiseledi yerler sırılsıklam olmasada ıslandı.Lastiklerin ne derece vahim olduğunu bildiğim için çok temkinli sürdüm.Bi yerde dik bi yokuştan yavaş yavaş süzülürken bi teyzemiz beni biraz geç fark etti bende yavaşlamak için yani çok hafif sertlikte bi fren sıktım ve lastikler direk kızaklamaya girdi.Motor ufak bi sarsıldı.Tekerin kaydığını fark ettim.Du bakalım nası kayıyomuş diyip arka frene biraz daha sert bastığımda arka teker tamamen kitlendi.Kitlenme esnasında motorun arkası yaklaşık 20 santim bi sağa bi sola gitti geldi.Bilerek yaptığım için toparlayabildim.Ancak ALLAH korusun ani bişey olsa düşünmek bile istemiyorum.Düşmek an meselesi..Bunu zaten biliyordum ona göre davranıyordum ancak bu gün birebir şahit oldum.Aman arkadaşlar ne yapın ne edin o lastiklerinizi değişin.Veya yağmurlu havalarda binmeyin...Çok riskli çok...

Bu arada sağlıkla,mutlulukla,huzurla nice yıllara arkadaşlar.Hepinize iyi yıllar
    Yavru enduro mu geliştirmekle geçiyor günlerim:)

mstf_gnc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Asya motor elegant 150
    lastiklerimiz derken durolardan bahsediyoruz :D değilmi?
    geçen sabah arka duro m da iki adet inşaat demiri batmıştı iyiki dublex lastik yoksa işe gidemicektim..
    hemen benzincide hava vurdum sonra 40 km gittim işe vardım gördümki ayrı ayrı yerlerde ikitane 3 ile 4 cm lik çivi gibi demir parçası
    tamirciye gittim abi bi bak lastik içine beyaz bişey doldurdu bu sana 6 ay gider dedi 10 tane patlakda olsa kapatıyormuş.
    neyse buda bana bahane oldu michelin fransız olmasına rağmen almamız lazım piyasa da daha sağlamını göremiyorum ne ırc nede pirelli yaramaz..
    Honda CBF 150 ((2007 2008 (siyah) 2011)) ve CBR 125 R HRC ((2011)) CBF 150 (((2011 Gümüş))).... Asya Motor Elegant 150 (170cc) Kırmızı

K o r @ y - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ATOM KARINCA
    Aynen kardeşim, kötü bi deneyim oldu benim için, bende zaten motor sıfırken servisten çıkmadan ön arka michalen almıştım. Duroların dandikliğini eski motorumdan biliyorum. 10 bin seviyelerinde artçılı kullandığımdan arka lastiğin dişlleri baya azaldı. Bende sezon başına kadar bi lastik alayımda idare etsin sezon başı ön arka yine mich...takarım demiştim ama aldığım arka lastik çok kötü çıktı. 35 tl daha fazla verip michalen almadım ya, yanarım yanarım buna yanarım. Şimdide yeni lastik sökersem verdiğim paraya yazık falan diye bari sezon başına kadar kullanayım diyorum. Zaten mecbur kalmadıkça yağmurda veya zemin ıslakken kullanmıyorum. Avuntumuzda bu işte ne yapalım.

Arkadaşlar, kardeşim sıfır Suzuki V-Strom 650 aldı. Biraz önce sesini telefonda dinletti. Sesi bile cezbedici. 6000 deviri geçme demişler rodajda. Herhalde bizim cbf ler gibi falan bi rodajı var. 6000 devirde de 110-120 yapıyormuş makine. Koray, sana bahsetmiştim ya kardeşim düşünüyor diye, bilmem hatırlarmısın. İşte düşündüğünü hayata geçirdi en sonuda. Şu an Gebze' de, yarın gelecek inşallah. Bi tadına bakıcaz bakalım
    hatırladım abi.. çok selamlarımı ilet..motoru mükemmel bir seçim..havalar iyi olunca bi gezi yaparız ..motoru yerinde inceleriz

senin motorun yok diye niye millete gaz veriyon ki alacağın motor cbf 150 den başka değil garson ortaya bi 75,000 çek

aykan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA PCX/HONDA NF
    Bugün motorumu biraz çıkartayım dedim haftada 1 çıkarıyorum diğer günler 100 lük honda wavem var ona biniyorum biraz resim çektim...

Uploaded with ImageShack.us

ubuntu67 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar NS200
    arkadaşlar 3. kez soruyorum olumlu olumsuz bir cevap verin de ben de alırken ona göre seçeyim... cbf ye sis farı takmak istiyorum, acaba eski koruma demirinden mi isteyim yoksa yeni gelen koruma demirinden mi?

yeni demir grenaja doğru kıvrıldığından sis farı takılabilir mi , hiç takılmışını görmediğimden soruyorum, bir el atın...

haftaya sipariş vereceğim çünkü...

vabisciler - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf 150 . fiesta 1.6 tdci ghia.detroit fuller.
    iyide normal kuru yoldada arka teker kızaklar. motorun arka hafif olduğundan arkalar çabuk kızaklıyor tutmuyor hatta.
    bu efe mut'lu

Motosikleti
    Yuki Snoopy 80cc.
    Alıntı ubuntu67 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar 3. kez soruyorum olumlu olumsuz bir cevap verin de ben de alırken ona göre seçeyim... cbf ye sis farı takmak istiyorum, acaba eski koruma demirinden mi isteyim yoksa yeni gelen koruma demirinden mi?

yeni demir grenaja doğru kıvrıldığından sis farı takılabilir mi , hiç takılmışını görmediğimden soruyorum, bir el atın...

haftaya sipariş vereceğim çünkü...
    Yeni koruma demirlerinin motoru koruma etkisi oldukça düşük. Sadece şekli güzel, o kadar. Bence eski klasik koruma demirlerinden al. Hem motoru ve grenajlarını koruma işlevi daha sağlıklı, hemde takmayı düşündüğün sis farlarını daha kolay takabilirsin. Sağ ve sol üst kısmına rahatlıkla takılabilir. Yeni koruma demirinin dışa doğru bi açılımı yok. Yeni demire sis farı montajlamayı başarsan bile sanırım iki lambanında açısı oldukça dar olacak. Yani koruma demirinin dışa doğru uzun bi payı olmadığından dolayı.

Kardeşim dün sıfır dl-650 Vstrom unu teslim almıştı. Bu gün 8-10 km anayolda kullandım. Dehşet bi makine. Ama boyum 1.77 olduğu halde ayaklarımın parmak uçları değiyor. Yani cbf 150 de ayağa kalkınca tabanlar tam yere basıyor. Koltuktan bile kalkmış oluyorum. Ama v-strom bana göre baya yüksek geldi ve şehir içine girilecek motor değil. Ama ana yol ve uzun yol konfor canavarı. Arkada yolcu olmak ta çok konforlu, sürüş yapmakta. Sonra eve gelince kendi motoruma bi baktım şöyle, canım istemedi bi an binmek. Cbf 150 motorun varken yüksek cc emanet malı çok fazla benimsememek, alışmamak lazım. Yani neredeyse biraz daha kullansam motoru satıp yüksek cc bişey almak için borca harca giricem Ama, tarzınıza, boyunuza, bütçenize, kullanım amacınıza uygunsa, cbf 150 den sonra geçilebilecek bence 1 numara makine.

mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    Alıntı aykan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kanka 2011 in son dakikalarında alıntı yapıyorum, burda hava yağmur ayaz millet sokakta ben evde foruma takılıyorum)valla nevar bu cbf de bende bilmiyorum aldık bikere sattık bidaha aldık saattık şimdi gene cbf aldık 3 üncü cbf....şunu diyebilirim cbf piyasadaki en mantıklı seçim parasının satın alabileceği en iyi motor yağ yakmıyormu yakıyor.. işçilik dandikmi dandik) ama geçiniyoruz bir şekilde ileride ne gösterir bilemem ama bir motor daha alırsam bu kesinlikle 600cc olur oda cbf 600 yada xj6 yamaha olur...HEPİNİZE MUTLU YILLAR...

sanada hepi niv yır aga...yağ yaksada çamura batsada yan yatsada forever cbf 150 disyoun yani..dur seni bi arayayım waveni Allahın izni peygamberin kavliylen isteyem bi...

Alıntı K o r @ y adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    senin motorun yok diye niye millete gaz veriyon ki alacağın motor cbf 150 den başka değil garson ortaya bi 75,000 çek
    maturum yok ama klavyem var...

Vay Metocum, eksiltsin sorun değil, takibi kolay, Allah başka dertler vermesin inşallah Yeni yılınız kutlu olsun ark..lar. 4 dk kaldı
    etoşşş sanada iyi seneler...
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT
    (1992/2020) Köftestar&Pandastar&Banstar

GuNMember - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki CharmandER-5 2005
    Tekrar Merhaba Arkadaşlar,Dün Biraz Daha Motorla Oynadım Ve Son Hali Bu Oldu (:

Özel Seriii CBF 150R

Arkadaşlar birde bir sorunum var. motoru aldıgımın 2 veya 3. haftasında ayaklıktan dustu ve taş saksının ustune yattı malesefkı depomda bir ezıklık oldu. bu ezıklıgı nasıl duzeltebılırız yada duzeltılebılırmı? bayagı bı göçtü sag taraf. servıse sordum depo ıcın 575tl fıyat verdıler.çıkma depo buldum fakat 0 motorada cıkma depo takmak boyle ufak bı sorun ıcın ıcıme sınmıyor.
    "TayGuN"
    "GuNControll"
    "Hızlı Gidebilirim Sen Yapma Telaş (; "

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 6 kullanıcı var. (0 üye ve 6 misafir)

Bu Konudaki Etiketler