Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBF 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    CİHAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Fz6 fazer ve ybr 125
    Arkadaşlar elcik koruması isteyen varsa buraya yazabilir yada cepten ulaşabilirler.

http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...357226/detay/?

98 Beygir.....

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    syn022 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yok sattım Cbf'yi Maxi arıyorum.
    Alıntı Rebornx4 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Henüz motoru deneme şansım olmadı ama haftaya kadar gerekli açıklamaları buradan yapacağım. Bu konuda şunu söyleyebilirim, Benim 2010 model cbf de yağmurda stop etti birkaç kere. İlk 7500km motordan hiçbir şey beklemeyin. Aksırır, tıksırır, tekler. 7500km bir motor için çok çok az bir rakam. Taşların yerine oturmasını bekleyin ani karar vermeyin.

Bu konuyada haftaya cevap verebilirim. Tekleme sorununun giderildiğinden bahsediyor servisler. Bakalım göreceğiz... Bildiğim kadarıyla başka sorunu yoktu cbf'nin değil mi? Yağ yakmayı saymıyorum çünkü.
    Eyvah 7500 mü? Seneye kadar zor yaparım ben o kadar km'yi. Motordan çok memnunum. Çok güzel gidiyor yolda. 300 km oldu. Maşallahı var. Benim aldığım adam motoru bayiden çıkardığı gibi depoyu doldurmuş. 180 km yapmış. Bende o civarlarda aldım motoru tam doludan 1 kazık eksik gösteriyordu. Aldığımdan beri 120 km yaptım. 1 kazık düştü. Çok az yakıyor maşallahı var.
    ~ - 2012 Skoda Octavia TDI DSG - 2011 Palio Sole 1.4 Premio ~

evocamd - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBF 150 KIRMIZI (2011)
    Alıntı CİHAN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar elcik koruması isteyen varsa buraya yazabilir yada cepten ulaşabilirler.

http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...357226/detay/?

http://www.yukleresim.com/di-D96T.jpg
    Cihan sağolasın aldım bugun elcik korumalarını taktırdım süper oldu En büyük faydasını soyleyeyım kışlık eldiven kullanmama rağmen parmak uçlarım daima üşürdü artık üşümüyor sıcacık
    Tavsiye ederim Debriyaj somununun boyu yetersiz geliyor ancak sımdılık onu ıyıce sıktım somunu takmadım. Motorum hayallerimdeki gibi full + full oldu iyi havayı yakalayım resımlerı çekip koyacağım birde çakmaklık taktırdım.Yurtdısından navıgasyon tutucumda geldimiiii deymeyin keyfıme )
    Sevgiler
    4 Teker Bedenimi 2 Teker Ruhumu Taşır.

Motosikleti
    Honda Cbf 150 (Kırmızı)
    Daha duuuurr su ısıtıcılarımız da gelecekKahve keyfi yapıcaz daha
    Yavru enduro mu geliştirmekle geçiyor günlerim:)

ethemm76 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yuki Snoopy 80cc.
    Arkadaşlar, www.rialli.com a cbf 150 yedek parça başlığı altına yeni koydukları angel zenon la ilgili sizlerin ve benimde merak ettiğim bi kaç soruyu mail aracılığı ile kendilerine ilettim. Mailime çok kısa bir sürede cevap verdiler. Mailimden sonra ilanı güncellemişler. Yeni bi kaç fotoğrafta eklemişler. 35/35 uzun kısa 8000 k imiş. İlan şu:

http://www.rialli.com/urunler/362_ho...model-cbf-150/
    Bu arada Anesin taktığı angel kaç k acaba ? Oda 8000 k mı =? Eğer öyleyse gerçekten alınır. Montajda zorlanacağımızı pek sanmıyorum.

Ayrıca yazdığım maili ve aldığım cevap mailinide paylaşıyim.

Merhabalar,
    Kelvin değeri 8000K dır.12V 35W uzun/kısa .Montajı çok basit sadece aküden elektrik alınarak kit bulunan soket motorun orjinal soketine takılacak.Bağlantı şeması Ürünün içerisinde mevcuttur.Ürün honda servislerinde satılan üründür.

From: Ethem MUTLUCAN
    Sent: Friday, November 18, 2011 9:14 AM
    To: info@rialli.com
    [COLOR="#FF8C00"]Subject: Cbf 150 Angel zenon hk.

Slm, aktif olarak cbf 150 kullanmaktayım ve bir motosiklet sitesinde forum ortamında cbf 150 kullanıcıları başlığı altına aktif olarak yazmaktayım. Yeni getirdiğiniz angel xenon farı gördüğümde foruma yazdım, arkadaşlar kelvin lümen değerlerini merak ettiler. İlanı bu şekilde güncelliyebilirmisiniz ? Fotodan anladığım kadarıyla balastıda var fakat, bunu da yazarsanız daha olumlu olacaktır.

TheNightHawk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 700
    Ethem verdiğin bilgiler için çok teşekkür ederim. Bu fiyata bence gayet makul bir kit, dediğin gibi çok da zorlanacak birşey yok, orjinal far kablomuzu kite bağlıyormuşuz, fazladan aküden bir hat çekilecek sadece anladığım kadarıyla. Zahmet oldu sana da. Hepinize iyi forumlar, keyifli hafta sonları. Hayırlı Cumalar.

abolgi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 150 (GRİ)
    Alıntı NoVaRiX adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar, son durum nedir? Çözüm getirildimi bir takım sıkıntılara? Yoksa değişen birşey yok, aynı mı?
    arkadaşım motorunda tekleme olduğunu yazan arkadaşlar oldu, honda nın sorunu çözdüğü yazıldı hatta nasıl çözüldüğü detay resimli verildi, ben yaşamadım. yağmurda yaştada kullandım stop etme sorunu yaşamadım. yağ yakma diye bir rivayet var yağım 1000km bakımında değişti motosikletim 3400lerde yağda eksilme yok bu konuda kullanıcılar anlaşamıyorlar motoruna çok yağ koyan var, yanlış ölçen var var oğlu var. bu paraya alabileceğiniz, arkasında kurum desteği olan, en ucuz motosiklet bu. uzun yolda yaptım 750km den fazla en ufak bir sorun yaşamadım. ben oldukça memnunum anlayacağınız.
    Tekerlek döndüğü sürece hedefine varırsın. Önemli olan hedefe ulaşabilmektir, erken varmak değil. CBF 150[/COLOR]

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Benim de anlamadıgım konu millet bu kadar hafif motoru nasıl düşürüyor motor gelsin eve büyük ihtimal bench press barımı ve ağırlıkları atıcam bu motorla bench press yapıcam 150 kilo birşey bu ya

Motosikleti
    Alıntı ethemm76 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar, www.rialli.com a cbf 150 yedek parça başlığı altına yeni koydukları angel zenon la ilgili sizlerin ve benimde merak ettiğim bi kaç soruyu mail aracılığı ile kendilerine ilettim. Mailime çok kısa bir sürede cevap verdiler. Mailimden sonra ilanı güncellemişler. Yeni bi kaç fotoğrafta eklemişler. 35/35 uzun kısa 8000 k imiş. İlan şu:

Bu arada Anesin taktığı angel kaç k acaba ? Oda 8000 k mı =? Eğer öyleyse gerçekten alınır. Montajda zorlanacağımızı pek sanmıyorum.

Merhabalar,
    Kelvin değeri 8000K dır.12V 35W uzun/kısa .Montajı çok basit sadece aküden elektrik alınarak kit bulunan soket motorun orjinal soketine takılacak.Bağlantı şeması Ürünün içerisinde mevcuttur.Ürün honda servislerinde satılan üründür.

Slm, aktif olarak cbf 150 kullanmaktayım ve bir motosiklet sitesinde forum ortamında cbf 150 kullanıcıları başlığı altına aktif olarak yazmaktayım. Yeni getirdiğiniz angel xenon farı gördüğümde foruma yazdım, arkadaşlar kelvin lümen değerlerini merak ettiler. İlanı bu şekilde güncelliyebilirmisiniz ? Fotodan anladığım kadarıyla balastıda var fakat, bunu da yazarsanız daha olumlu olacaktır.
    Süpermiş. Kendimiz bağlayamasakta gider elektrikçiye 10 tlye taktırırız. Gayet uygun fiyat aslında.

Motosikleti
    Honda Cbf 150 (Kırmızı)
    @ethemm76 : Dostum sorduğun için teşekkür ederim.Aslında güzel bi far kitine benziyor ama o kelvin değeri 8000 değilde 6000 olsa idi tadından yenmez idiAma tabi 8000 de iyidir.Lümen değerlerine değinmemişler o da ayrı bi konu.Çok kötü olacağını da zannetmiyorum.İlgilenip bi kaç özelliğini yazsalar iyi olacaktı.Yalapşap iş yapıyorlar can sıkıcı tabi. Montajını bilir kişilere yaptırırsanız iyi olur.Zor değil ama işi bilen biri montajını çok güzel uygular.Forumumuzdan birileri alıpda taksa fotoğraflarını paylaşsa ne güzel olur.
    Yavru enduro mu geliştirmekle geçiyor günlerim:)

jr. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco Xciting 500 Ri
    ağır motoru düşürmek bence daha zor. ağır motoru her an daha temkinli kullanıyorum. bazı garip denemeler yapmıyorum.

ama çbufu alıp elimle gidondan tutup bisiklet gibi kaldırım indiriyorum, geçmemem gereken aralardan geçmeyi deniyorum. ayağa kalkıp bayır çıkmaya çalışıyorum. pratik ve kullanışlı oluşu gereksiz şeyler yaptırabiliyor. parçası da ucuz olunca.

bir de bence kafa koruma demiri düşünce çizilip bozulacak, grenajla aynı paraya gelmiyor mu?
    jr. ben...bıretpitin yandan yemişi.

Motosikleti
    Yamaha Tracer 700
    Jr. Bence kafa demiri de faydalı, önceki motorumda yoktu, kılıfı takıp çıkarırken kafa demiri olunca motorun grenajına değmiyor. Ayrıca ufak tefek garajda duvara sürtmelerde falan da işe yarar, demir sökülüp kolayca boyanır fakat grenajı boyatmak o kadar kolay olmaz.

Ayrıca Hafif motorla fantazi denendiği konusuna katılıyorum. Hafif diye her yere çıkıp inmeye çalışıyorsunuz. Ayağıma devrilir diye çekinmiyorsunuz. Fantaziye müsait Sonuçta tarlada taşa vurup devirsen, Vstrom' mu daha masraflı olur, yoksa cubuf mu demeye bile gerek yok Onun grenaj parasına cubufu komple sıfırlarsın.

sercan2667 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '''14 Crypton&''05 TDM 900''22 GSX-S 1000
    arkadaşlar cbf'ler kaç km de oldu..yeni alan arkadaşlarımıza hayırlı olsun.Duro lastikler yağmurlu günlerde kendini göstermeye başladı...5.bin bakımını yaptırdım canavar gibi..ses fln bişi yok nazar değmesin..fotoğraf makinasını yanıma almaya üşeniyordum bir daha kim pil alıp çalıştıracak diye bende fotoğraf çekmeyi seviyorum kalktım fotoğrafı iyi olan telefon aldım.Nokia C3-01 henüz denemedim..Fakat 5mp Flaşlı kamerası var..
    Eğer babamı ikna edersem..Panasonic Lumix HD 720 P Video Çeken Dijital Foto.Makinası Almak..Birde Vakumlu Kamera tutucu aldımı keyfime denecek yok..Bu arada Fotoğraf makinası alırken dikkat edilecek hususlarla ilgili farklı sitelerden topladığım yazılar var alırken dikkat edelim.Onu paylaşacağım düzenledikten sonra..
    Belki sırf markası yüzünden 500 liralık aletler..belki daha iyi özelliklere sahip olmasına rağmen başka bir markada 300 liradır..?
    Bu arada son sözüm iyiki cbf almışım diyorum bunda 20.bin geçirdimi acı tatlı bi 600 lüğe geçerim..Yarış motorları((hariç,sevmiyorum))

Motor düşürme olayına gelince benim ilk motorum cub motordu..ve yaşıma göre bir motordu 16-17 rahatça gücüm yetiyordu..fakat yaşım 18 oldu bunu aldım..ilk başlarda ağır gelmeye başladı..hatta baya bi düşürdüm....şimdi ise gayet uygun düşürmeden..Koruma demiri sağolsun.Hiçbir parçaya zarar gelmedi.
    2020 'Tracer 900 İcon Blue

Forumdan Uzaklaştırıldı
    piyasada bu motorun silindirlerini gördüm takım olarak satılıyor 110 tl gibi şimdi hondanını orjinal seti kaç para acaba ben hep orjinal yanlısıyımdırda?nereden alabilirim orjinalleri birde

Alper Kaya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 600 FA (2011) Honda CBR 500R (2014)
    Alıntı ethemm76 adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Merhabalar,

baktımda benim aneste taktırdığıma cok benziyor parçalar olarak aynı ürün olabilir die düşünmekteyim fiyatı gayet makul ama kendiniz takmanızı tavsiye etmem

Alıntı jr. adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ağır motoru düşürmek bence daha zor. ağır motoru her an daha temkinli kullanıyorum. bazı garip denemeler yapmıyorum.

ama çbufu alıp elimle gidondan tutup bisiklet gibi kaldırım indiriyorum, geçmemem gereken aralardan geçmeyi deniyorum. ayağa kalkıp bayır çıkmaya çalışıyorum. pratik ve kullanışlı oluşu gereksiz şeyler yaptırabiliyor. parçası da ucuz olunca.

bir de bence kafa koruma demiri düşünce çizilip bozulacak, grenajla aynı paraya gelmiyor mu?
    kafa koruma demiri çok gereklidir kafa grenajı 2 ye ayrılıyor sol ve sağ olma üzeri orjinal grenajın 1 tanesi sağ yada sol çifti 125tl 2si bir arada 250tl dir 1 demir 50tl dir demiri boyarsın kurtulursun ama grenaj çok dağa önemli yan sanayide sağ taraf orjinal sol taraf yan sanayi olursada bi ton farkı olabilir onuda geçtim yan sanayidede 60tl denaşa bulamasınız grenajı
    bir yere gitmek için arabaya binilir motora binmek için her yere gidilir Önemli Olan Varmak Değil Yolda Olmaktır...

Motosikleti
    CBF 150 (GRİ)
    Alıntı jr. adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Karagölde tırmandığımız yer gibi dimi evren. sayende ilk cross umu da yapmıştım hahaha.
    Tekerlek döndüğü sürece hedefine varırsın. Önemli olan hedefe ulaşabilmektir, erken varmak değil. CBF 150[/COLOR]

jr. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco Xciting 500 Ri
    aynen öyle..ama zevkli olmadı mı

alper demir çentilmez mi? boyasan da belli olur bence. iki karenaj da kırılmayacağına göre basit düşüşte, dedim ki karenaj parası demir parasına yakındır.
    jr. ben...bıretpitin yandan yemişi.

Motosikleti
    Yamaha Tracer 700
    Evren bana kafa grenajı çirkin ve gereksiz geliyordu. Yeni motoru alırken bir kampanyayla, koruma demirlerini dahil edince aldım. İnceleyince gördüm ki gayet sağlam bir şeymiş. Tipi de o kadar bozmuyor. Fayda maliyet oranı gayet güzel bir ürün , bütçesi genelde düşük olan bu tip motor sahibi arkadaşların takım olarak ilk olarak koruma demiri taktırmasını topcase ya da xenon dan daha önemli buluyorum. En azından yatırımı koruma açısından önemli. Mesela park halinde rüzgardan motor yattığında motor zarar görmez. İkinci bir masraf açmaz.

Motosikleti
    CBF 150 (GRİ)
    kafa korumaları takılınca öpücük atan bülent ersoya benziyor cıbıf

Motosikleti
    Cbf'imle havalar henüz tam soğumamışken azcık uğraşayım dedim. Ufaktan birşeyler yaptım. Plakamı söktüm. Kenarlarını sildim yazı karakterlerini kalınlaştırdım. Tank pad sipariş ettim. Koruma demiri sipariş ettim. Yaza doğruda kısmetse xenon far ve topcase alırım. Plakamı resmini atayım değişiklik olsun. Kendim boyadım.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 11 kullanıcı var. (0 üye ve 11 misafir)

Bu Konudaki Etiketler