Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBF 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    slameram - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cbf 150 Kırmızı
    Alıntı zenon adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Onu nerden gördün ya :D
    Algıda seçicilik diyelim.Aç olanın hep yiyecek,susuz olanın hep çeşme görmesi gibi bir şey.
    Justice for all.Herkes için adalet.Emmim,dayım,hısımım,akrabam olmasa da.Ha,bizim aşiretten olmasa da...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    GP500-1st - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Devir sayaçlı cbf ler geldiğine 80 km hızdaki devir nedir nedir?

Alper Kaya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 600 FA (2011) Honda CBR 500R (2014)
    Alıntı GP500-1st adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Devir sayaçlı cbf ler geldiğine 80 km hızdaki devir nedir nedir?
    6500devir civarı bu devirde 80-85te oluyor benim motor
    bir yere gitmek için arabaya binilir motora binmek için her yere gidilir Önemli Olan Varmak Değil Yolda Olmaktır...

vabisciler - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf 150 . fiesta 1.6 tdci ghia.detroit fuller.
    bu arada resimde zincir korumalığı kırılmış gibimi duruyor benmi öyle görüyorum. evet yanlış görmüşüm tamam .
    bu efe mut'lu

GP500-1st - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı alper150zc adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    6500devir civarı bu devirde 80-85te oluyor benim motor
    Cbr 6. vites 80 km de 6000 devirde oluyor. Cbf le hemen hemen aynıymış demekki. Dişli olylarına genelde karşıyım ama teknik veirde max tork 5250 devir dediği için ani hızlanma çok kullanmayan ve ara ara uzun yol yapan biri için 38 dişli kulaklar konfor ve yakıt için iyi tercih bence

380 km uzun yolda yolun 200 km si 65-95(motoru sağdan soldan devircek derecede tokatlayan aşırı rüzgar dolayısıyla) yolun kalanı 1000lik bi Ktm ye ayak uydurmak ve bursa otoban dolayısıyla 105-130 arası(9000-10.500d/d) sollamalı tam gaz 2.75 lt ortalama yakıt değeri ölçtüm.

Cbf çiler bol uzun yol yapıyor aynı kullanım tarzında cbf kesin olarak daha az yakıyormu? 80-100 km arası hızlarda 2.5-2.6 lt yakardı tahminimce

Meraktan soruyorum yoksa 0.2-0.3 lt yakıt ile bişey girmiyo cebimize ama kulağa hoş geliyo işte

Motosikleti
    Alıntı GP500-1st adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Cbr 6. vites 80 km de 6000 devirde oluyor. Cbf le hemen hemen aynıymış demekki. Dişli olylarına genelde karşıyım ama teknik veirde max tork 5250 devir dediği için ani hızlanma çok kullanmayan ve ara ara uzun yol yapan biri için 38 dişli kulaklar konfor ve yakıt için iyi tercih bence

380 km uzun yolda yolun 200 km si 65-95(motoru sağdan soldan devircek derecede tokatlayan aşırı rüzgar dolayısıyla) yolun kalanı 1000lik bi Ktm ye ayak uydurmak ve bursa otoban dolayısıyla 105-130 arası(9000-10.500d/d) sollamalı tam gaz 2.75 lt ortalama yakıt değeri ölçtüm.

Cbf çiler bol uzun yol yapıyor aynı kullanım tarzında cbf kesin olarak daha az yakıyormu? 80-100 km arası hızlarda 2.5-2.6 lt yakardı tahminimce

Meraktan soruyorum yoksa 0.2-0.3 lt yakıt ile bişey girmiyo cebimize ama kulağa hoş geliyo işte
    aşa yukarı aynı yakıyor bende ç.kale gezimde dönüste istanbula kadar 90-100km arası gitim 2.7lt civarı bi yakıt yaktı 100km de ama sorarsan bana cbr 125 daha ekonomik derim baksana 105-130lardan bahsediyosun :D enjeksiyon güzel şey ya :D
    bir yere gitmek için arabaya binilir motora binmek için her yere gidilir Önemli Olan Varmak Değil Yolda Olmaktır...

Motosikleti
    Honda CBF 150 - 2009(siyah)
    Evet arkadaşlar bu gün ilk vize işlemimi yaptırıcam motorumla tavsiyeleriniz varmı ? Yada yapmam gereken bi hazırlık ?
    [COLOR="#006400"][B]ŞÜKRÜ ERSAL ÖZTÜRK[/B][/COLOR]

Motosikleti

arkadaşlar alın size gerçek bir motor . adamlar 1954 de bu motoru yapmış ki bizim şu anlata anlata öve öve bitiremediğimiz 2011 model cbf den çok üstün özelliklere sahip . motor şanzıman şaft ve difransiyel resmen bir araba düzeneği . kollarda ki sinyal hem hoş hem zekice bilakis arkada sinyal yok , arka çamurluk menteşeli ortadan açılıyor ve tekerin kolay sökülmesini sağlıyor, sesini zaten anlatamam yolda bakanların boynu kırılacak, sele altında orjinal pompası ve daha bir sürü özellik. kendi motorumu böyle motorların yanında motor hesabına almadığım için hiçbir zaman doğru düzgün ne fotosunu çektim nede avundum . önünde şapkamı çıkartıp saygıyla eğiliyorum . .
    bu efe mut'lu

ubuntu67 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar NS200
    bmw çok hoşmuş , kazasız belasız binersiniz inşallah...

bu arada altın elbiseli adam da cbf 150 yi tanıttı ama 2010 modelini... bulgur pilavı gibi dedi motora

Motosikleti
    BMW R80 GS
    Alıntı vabisciler adlı üyeden alıntı Mesajı göster

arkadaşlar alın size gerçek bir motor . adamlar 1954 de bu motoru yapmış ki bizim şu anlata anlata öve öve bitiremediğimiz 2011 model cbf den çok üstün özelliklere sahip . motor şanzıman şaft ve difransiyel resmen bir araba düzeneği . kollarda ki sinyal hem hoş hem zekice bilakis arkada sinyal yok , arka çamurluk menteşeli ortadan açılıyor ve tekerin kolay sökülmesini sağlıyor, sesini zaten anlatamam yolda bakanların boynu kırılacak, sele altında orjinal pompası ve daha bir sürü özellik. kendi motorumu böyle motorların yanında motor hesabına almadığım için hiçbir zaman doğru düzgün ne fotosunu çektim nede avundum . önünde şapkamı çıkartıp saygıyla eğiliyorum . .
    benim BMW'm 1993 model 48000 kmde. bakıma girmesi gerek ama bir bakım 5-600 tlye mal oluyor.1 lt benzin ile 10-17 km arası yapıyor buda çok yüksek bir maliyet Ama kesinlikle yaşadığım zevke değer 3. viteste bile gaza basınca önünün kalkması gerçekten çok güzel
    BMW R80 GS 1993 & MERCEDES E 250 CGI BlueEFFICIENCY 2012 & YAMAHA YBR 125 ESD OLACAK İNŞALLAH

TheNightHawk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 700
    Vabisciler, 1954 de bu BMW nin fiyatı ne civardaydı. Ayrıca Honda'nın GoldWing gibi bu motorla kıyaslayabileceğin uyduruk airbag li Abs li falan bir modeli mevcut.

Motosikleti
    arkadaşlar motor malesef bana ait değil işyerinde bir arkadaşımızın. bu motor türkiyede fazla para etmiyor ama almanyada para yetmiyormuş almaya. oda kıymetinin anlaşılamamsından olsa gerek. 1954 demişizde zaten günümüzdede bmw ucuz motoru yokki. goldwing zaten bence motor değil o daha ayrı bir klasman geri vitesi felan ne oluyorsa artık...
    bu efe mut'lu

Motosikleti
    Cbf 150 Kırmızı
    Birkaç fotoğrafta ben ekleyeyim.

---------- Post added at 16:47 ---------- Previous post was at 16:35 ----------

url=http://goo.gl/mc9cY][/url]
    [img=http://b1109.hizliresim.com/11/9/18/12119.jpg]

Justice for all.Herkes için adalet.Emmim,dayım,hısımım,akrabam olmasa da.Ha,bizim aşiretten olmasa da...

Motosikleti
    Alıntı slameram adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Birkaç fotoğrafta ben ekleyeyim.

---------- Post added at 16:47 ---------- Previous post was at 16:35 ----------

url=http://goo.gl/mc9cY][/url]
    [img=http://b1109.hizliresim.com/11/9/18/12119.jpg]

2009 model 6000km ben 2011model 7000km hiç gezmiyomusun nabıyosun :D

Motosikleti
    slamaeram çok temiz motorun var hatta benim motordan bile diyebilirim ama okadar anahtar ses yapmıyormu orda. bide heryanı çızar.
    bu efe mut'lu

Motosikleti
    Cbf 150 Kırmızı
    Alıntı vabisciler adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    slameram çok temiz motorun var hatta benim motordan bile diyebilirim ama okadar anahtar ses yapmıyormu orda. bide heryanı çızar.
    Motoru haftasonları kullanıyorum.Bir de burada yayla havası var bugün üzerimde polar ceket varken akşam 18:00 civarı 40km hızı geçmediğim halde üşüdüm.Diyeceğim o ki fazla kullanma imkanım olmuyor.Son 3 haftadır motordan ayrı idim.Salı günüde 5 haftalığına ayrılacağım sonrasın da buralar kış olur zaten.

herkese iyi akşamlar bugün ehliyet sınavım vardı ve geçtim ilk defa bugün motor kullandım daha doğrusu scooter. ve çok kısa da olsa rüzgarı hissetmek çok güzel.
    şimdi sıra cbf150 almada ama aklıma takılan sorular var. yardımlarınızı rica ediyorum. öncelikle sıfır almayı düşünüyorum. tavsiye edebileceğiniz bayii varmı acaba istanbul içerenköydeyim ben. yada sıfır almayıp da full aksesuarlı az kullanılmış 2011 model mi alsam diyorum. sizce nasıl olur ilk sahibi olmak güzel bişeey tabi ama çok prösedürü varmış galiba ilk alışta ne dersiniz.

jr. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco Xciting 500 Ri
    anahtarlık güzel.

benimki de 2009 model 8binde. fırsat buldukça şehir içi dışı gezmeme rağmen bu kadar yapabildim. demek ki çok fırsat bulamıyorum
    jr. ben...bıretpitin yandan yemişi.

zenon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda nc700xa
    Valla benim ki 2010 model ve bunun 6 ali askerdeydim 28.000 km de ben boş gezenin boş kalfasıyım galiba :D

Öğrendiğim bir kaç bilgisi sizinle paylaşmak istiyorum. Hafta sonu sübap ayarı yaptırdım ve garantideki motorlardan sübap ayarı ücreti almıyorlarmış bu işlemi ANES motorda yaptırdım ilkkez garantiden yararlandım

ikinci bir konda bazı markalarda garanti de yıllın dolmasada 30.000 km olduğunda motor garanti dışı cıkıyor diye biliyordum HONDA da durum farklıymış km kac olursa olsun süre baz alınıyor ve garantisi devam ediyor.

Herkeze keyifli sürüşler.
    Ötenazi hakkımı yaşayarak kullanıyorum. Z @ B ! T
    Gideceği yeri bilmeyene hiç bir GPS yardımcı olmaz!...

arkadaşlar aldığım son bilgileri baylaşmak istiyorum.tekleme ile ilgili bir arpa boyu yol alınmış değil.konu honda japonyadan gelecek mühendis heyetine intikal edilmiş.heyet gelecek incelemelerde bulunacak,evine dönecek üzerinde çalışacak testler yapacak,şundanmış diyecek ve bizimde problemimiz çözülecek.ama bu dediklerim ne zaman olur allah bilir.nitekim heyetin ne zaman geleceği bile belli değilmiş.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 4 kullanıcı var. (0 üye ve 4 misafir)

Bu Konudaki Etiketler