Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBF 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Dogan88 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Crypton T115
    arkadaslar bişey sorucam bu motorlarda gaz verince lambaların verimli yanması oluyor rolantide bi kısılıp bi acılıo sönük yanıo. bunun caresi var mı bulundumu?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    brs3417 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    şimdilik 4 teker
    Bende motoru alınca ona bi çare bulcam. Direk aküye bağlanabilir ama bi yapan varsa sağlıklı olup olmadığını öğrenmek iyi olurdu

Alıntı Dogan88 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaslar bişey sorucam bu motorlarda gaz verince lambaların verimli yanması oluyor rolantide bi kısılıp bi acılıo sönük yanıo. bunun caresi var mı bulundumu?
    Alıntı brs3417 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bende motoru alınca ona bi çare bulcam. Direk aküye bağlanabilir ama bi yapan varsa sağlıklı olup olmadığını öğrenmek iyi olurdu
    Arkadaşlar biraz zaman ayırıp önceki sayfaları gözden geçirirseniz, bir çok arkadaşımız bu bahsettiğiniz işlemi gerçekleştirdi.

Fakat bahsedilen konuları tekrar tekrar sorunca insanlara aynı cevapları yazmak zor gelebiliyor.

Lütfen vakit ayırıp önceki sayfaları okuyun. CBF150 hakkında konuşulmayan hiçbir detay kalmadı neredeyse.

Genel çözüm xenon far montajı yaparak sorun çözülebilir.
    Bir diğer seçenek ise aydınlatmayı direk aküden alarak araya bir on/off switch bağlanarak kullanılabilir.

Bu yöntemleri kullanan bir çok arkadaş var topikte, ama dediğim gibi biraz önceki sayfalara göz gezdirin. En azından forum içi yada konu içi "arama" fonksiyonunu kullanın
    Bilgi paylaştıkça çoğalır.
    "Bir insanın neye güldüğü zekasını, nasıl güldüğü ahlakını gösterir."

mücahit_89 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Discover 150
    Alıntı brs3417 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    tek ve kalıcı çözüm zenon takmak

Alıntı babaçi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ilandaki motor ile benim hyosung'u takas ettik,hayırlısıyla
    Hayırlı uğurlu olsun babaçi. Kazasız belasız kullanırsın inşallah

Alıntı muratcan7 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bakla çıkartılması gerekir mi bilemiyorum
    Muratcan uzamış ve gergileri sona dayanmış zincirden bakla çıkartıp kullanmak çok tehlikelidir.
    Artık uzaması gereken yerde sürüş anında kopup hayati tehlikeye bile sebep olabilir.
    Bu yüzden çok tehlikeli, zincir gergilerin sona kadar geldikten sonra o zinciri kaldır çöpe at, yeni zincir tak.

Motosikleti
    transalp yavrusu
    selam cbf ailesi
    bişey sorayım bakalım bileniniz varmı ön fren diskinden ince bi ses geliyor sanki tozlanmışgibi, biraz inceledim bişey bulamadım bide kaliperlerin orda sanki gres yağı sıkmak için plastikle kapatılmış bi bölme var, acaba doğrumu tahmin ettim gres yağımı sıkılıyo o ıkısma bileniniz varmı acaba ?

ah metehan abi ah yaz günü ne ettin sen şimdi kendi kendine durup fotolarınla iç çekersin, gezi yazısıda yapamazsın

---------- Mesaj ekleme zamanı: 19:10 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 19:08 ----------

Alıntı Dogan88 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    caresi var dostum cbf ten anlayan bi usta bulursan halederler ama anlaması lazım elektrik devresinden, laf aramızda bende yaptırmadım belli bi süre sonra alışıyorsun uygun vitesle gittimi sıkıntı olmuyo.
    İnsan olmak yetmez, yetmiyor zaten süpermen olmak lazım bazen..

brs3417 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    şimdilik 4 teker
    Evet geçmiş sayfa araması yapmadan sordum konuyu görünce

xenon takma işinede bi bakıyım galba en mantıklısı ve güzeli o olur.

ellvis_78 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda cbf 150
    Alıntı muratcan7 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhabalar.

Yeni cbf'im ile 750km yapmış bulunmaktayım. İlk şikayetim zincir çok gevşedi. Gerçekten ses yapıyor ve vites atarken zincirin hareketini hissedebiliyorum. Gevşeme germekle olucak gibi değil sanki. Bakla çıkartılması gerekir mi bilemiyorum.

Onun dışında emin olmamakla beraber sanki önceki cbf'imde orta sehpadayken gidon kilitlenirse , gidon kilidi açılmadan orta sehpa'dan aşağı inmiyordu diye hatırlıyorum. Ama bunda öyle değil. Normaldede böyle sanırım...

Yaz okulum olduğundan pek gezemiyorum. 1000 km olsun bakıma götüreceğim çorluya .Onun dışında gayet memnunum makinamden

yeni motorun hayırlı olsun
    motorun yeni ise zincirden bakla cıkmaması lazım . 14000 deyim 4 defa gerdim ufak ufak . zinciri yagsız bırakma uzamaz
    orta sehpanın kılıtle bı alakası yok gidon kilitliyken orta sehpaya cıkarmak biraz zahmetli hepsi o kadar

Alıntı ilhan YAZICI adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    selam cbf ailesi
    bişey sorayım bakalım bileniniz varmı ön fren diskinden ince bi ses geliyor sanki tozlanmışgibi, biraz inceledim bişey bulamadım bide kaliperlerin orda sanki gres yağı sıkmak için plastikle kapatılmış bi bölme var, acaba doğrumu tahmin ettim gres yağımı sıkılıyo o ıkısma bileniniz varmı acaba ?

ah metehan abi ah yaz günü ne ettin sen şimdi kendi kendine durup fotolarınla iç çekersin, gezi yazısıda yapamazsın
    Merhaba İlhan
    O ıslık sesi balata ve disk arasına giren toz veya farklı yabancı parçalardan dolayı geliyor.
    Çözüm olarak "balata temizleyici sprey"lerden sıkarsan bu sesi kesebilirsin.
    5-10 liraya büyük marketlerde satılıyor.
    O sesin bir zararı yok ama ben ses istemem dersen uygulayabilirsin.

Bahsettiğin plastik kapalı yer ise ön fren hidrolik sisteminin yağını boşaltmak için kullanılıyor.

Dibindeki civatayı gevşetirsen fren hidrolik yağı akacaktır. Eski yağı boşalttıktan sonra yeni yağı (en az DOT4 standartlarında bir fren hidrolik yağı kullanmak lazım), ön fren manetinin oradaki dikdörtgen hidrolik kutusunun kapağını sökerek ekliyorsun.

Dogan88 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Crypton T115
    elimde zaten xenon var zaten bu hafta alınca hemen takıcam ama arka stop lambasıda yanıyor aynı sekilde o yuzden sordum . geçmiş sayfa olarak bazı sayfalarına baktım ama hak verin 800 sayfa olcak nerdeyse hepsine bakmak iman gucu ister . bunu izmirde dogru sekilde yapıcak(bornova civarında tercihim.) guvenebilceğim bi yer var mı?

ellvis_78 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda cbf 150
    aydoğanx kardeşim cevaplamis bende aynısını tekrara etmemek için sildim

Motosikleti
    transalp yavrusu
    Dibindeki civatayı gevşetirsen fren hidrolik yağı akacaktır. Eski yağı boşalttıktan sonra yeni yağı (en az DOT4 standartlarında bir fren hidrolik yağı kullanmak lazım), ön fren manetinin oradaki dikdörtgen hidrolik kutusunun kapağını sökerek ekliyorsun.[/QUOTE]

teşekür ettim bilmiyordum öğrenmiş oldum, ne demişler bilmemek değil öğrenmemek ayıp
    İnsan olmak yetmez, yetmiyor zaten süpermen olmak lazım bazen..

m.şanveren - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Shadow vt 750 2006
    Yaaa 3 haftadan beri deliricem nerdeyse,hafta içi gündüz güneşli,akşamları serin.

Hafta sonu ise gökgürültülü yağışlı,bir dahaki pazara karda yağsa yol yapıcam...

öffff yaaaa
    "İnanç, görünmeyene inanmaktır. Görünmeyene inanırsanız kimsenin göremediğini görürsünüz" A. Şerif İZGÖREN

sedat_57 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2000 ford
    Alıntı m.şanveren adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yaaa 3 haftadan beri deliricem nerdeyse,hafta içi gündüz güneşli,akşamları serin.

Hafta sonu ise gökgürültülü yağışlı,bir dahaki pazara karda yağsa yol yapıcam...

öffff yaaaa
    Bu gün buraytı sel aldı mehmet abi metehan donuna kadar ıslanmış uludaga gitmişlerdi benide çağirmişti ben yarın uzun yola çıkacagım için geri çevirmiştim allahtan gitmemişim
    https://www.youtube.com/watch?v=GGatfgQkPGY

Motosikleti
    Honda Shadow vt 750 2006
    Sedat ıslanmak sorun değilde ''keyif alamıyorum beee kardeşim''

Mete abinin ıslak halide amma komik olur haaa

Ah bee Mete abii....

Telefonda konuştuğumuz güzergahamı çıkıyosun ''karadeniz sahil kalmasın''
    "İnanç, görünmeyene inanmaktır. Görünmeyene inanırsanız kimsenin göremediğini görürsünüz" A. Şerif İZGÖREN

muratgün - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    şimdilik yok
    cümleten hayırlı aksamlar arkadaslar ve artık bı muddet memleketımde manısadayım buralardan selamlar olsun angaradan kurtuldum acıkkk

Motosikleti
    Honda Shadow vt 750 2006
    Alıntı muratgün adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    cümleten hayırlı aksamlar arkadaslar ve artık bı muddet memleketımde manısadayım buralardan selamlar olsun angaradan kurtuldum acıkkk

Eyvalah usta.Hayırlı akşamlar...

Memlekete alıştımmı,Ankaraya geri gelmek zor olur

Alıntı ilhan YAZICI adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    teşekür ettim bilmiyordum öğrenmiş oldum, ne demişler bilmemek değil öğrenmemek ayıp
    Rica ederim İlhan kardeşim.

Alıntı muratgün adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayırlı akşamlar Murat. Bizdende Manisa'ya selam olsun
    Ankara-Manisa yolculuğun nasıl geçti? Muayene işini ne yaptın, bir sonuca bağlayabildinmi?

babaçi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Comet
    Alıntı sedat_57 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu gün buraytı sel aldı mehmet abi metehan donuna kadar ıslanmış uludaga gitmişlerdi benide çağirmişti ben yarın uzun yola çıkacagım için geri çevirmiştim allahtan gitmemişim
    len ne don kaldı ne atlet ıslanmadık,motor bloğunun üstüne kadar resmen dizlerimize kadar su dolu yollardan geçtik,hyo maşallah ha kaldı ha kalacak derken tık demeden geçti göllerden.

armutluya yol almak isteyenlere duyurulur...

yoldaki asfalt resmen su olmuş yok böyle bişey ömrü hayatımda görmedim.

faciayı birebir yaşadık valla bir ara yolda boğulacam sandım
    Ne irfandır veren ahlâka yükseklik nede vicdandır, Fazilet hissi insanlarda, Allah korkusundandır

aparat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda cbf 150
    Alıntı m.şanveren adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Mete abinin ıslak halide amma komik olur haaaAh bee Mete abii...
    hakikaten komikti Metenin ıslak hali
    ...kağıttan gemilerle okyanusları geçemezssin...
    Drift Religion

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 12 kullanıcı var. (0 üye ve 12 misafir)

Bu Konudaki Etiketler