Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBF 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    yzfomer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hondacbf150,Honda Today, MSX 125, YAMAHA DELIGHT
    metehan abi kılıf 10 numara oluş internetten alabileceğimiz bi adres varmı ki acaba aynısından ya da İzmir'de bu tarz bişi nerede bulabiliriz bilen varsa paylaşırsa sevinirim

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Honda Dylan 150
    Alıntı aykan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben biraz kıllık seziyorum bu işte yerde gazeteler fln titiz adam bu bizim metehandepo iyi olmuş..

yav abi sana bişey sorduk eski inovacı değilmisin kaç görür bu alet düzde yokuş aşşağı basayımmı basmıyayımmı????500 ü geçti diye kapatıyorum neolacak????
    Düzde 125 görür ama 1,000kmlerden sonra..

taylo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 150 Honda
    depo kılıfı soran arkadaş motosay.com imalatçısı oradan bakabilirsin

mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    ben biraz kıllık seziyorum bu işte yerde gazeteler fln titiz adam bu bizim metehandepo iyi olmuş..

yav abi sana bişey sorduk eski inovacı değilmisin kaç görür bu alet düzde yokuş aşşağı basayımmı basmıyayımmı????500 ü geçti diye kapatıyorum neolacak????
    İnnovanın en az 1500 km devirmesi lazım...ama abi sana bişey demiyom...çünkü kafana göre takılıyosun...heç söz dinlemezsin...

kanka bende bir paranoya var...mobiletteyken fayans lastiğimi hep indirirdi...o yüzden kalan bir önyargı...fayansla lastiği asla temas ettirmem...

Alıntı motorcu48 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bizim motorda sinyal verince tik tak sesi çıkmıyor, bende hep unutuyorum sinyalim açık kalıyo tabii.babamın kulladığıda today var onun sinyalleri(flaşörü)tik tak diye ses çıkarıyo hayranımdır o yönden ehuehuhegittim honda bayine today flaşörünü sordum fiyatı 12 ytl miş.hemen sparişi verdim servisteki ustayada sordum bizim motora uyum sağlarmı diye sağlar dedii.bu pazartesi veya salı günü flaşörüme kavuşucammm
    haco çalışırken o sesi zaten duyamıyorsun...sen bilin tabi ama garanti kapsamında değişir o bence...

Alıntı gezgin_33 adlı üyeden alıntı Mesajı göster

abi öyle deme bu adamlar ne yapar eder cıkartır bak kapıdan sonra güzelim motrundan olursun. Ayrıca depo kılıfı cok iyi olmuş . Bu depo kılıfı CBF 150 için orjınal mı yoksa özel mi yaptırdın. Benim de aklımda böyle bi kılıf ama bakalım ne zaman kısmet olacekk:...
    piyasada bunlardan var zaten..35-40 gayme en fazla Sirkecide...

Alıntı yzfomer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    metehan abi kılıf 10 numara oluş internetten alabileceğimiz bi adres varmı ki acaba aynısından ya da İzmir'de bu tarz bişi nerede bulabiliriz bilen varsa paylaşırsa sevinirim
    kanka tüm Honda bayilerinde olması lazım diye biliyorum...çok işe yarıyor...şıkda duruyor...birde dizlik takmak istiyorum artık depom çizilmeden...
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT
    (1992/2020) Köftestar&Pandastar&Banstar

erdo2002 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda cbf 150 kirmizu :) Şuanda motorsuz.
    Motoru yıkarken nasıl olucak peki o motor kılıfı her seferinde çıkarmyamı uğraşıcan
    lezzet gider,mesuliyet kalır...

Motosikleti
    Alıntı erdo2002 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motoru yıkarken nasıl olucak peki o motor kılıfı her seferinde çıkarmyamı uğraşıcan
    niye çıksınki kılıf...ne alaka...su değince çekiyomu bu kılıf...yağmur yağdığında ne olacak peki...
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT

motorcu48 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    İNAZUMA keyfiii :DD
    Alıntı mete_han adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    haco çalışırken o sesi zaten duyamıyorsun...sen bilin tabi ama garanti kapsamında değişir o bence...
    today'de duyuluyo walla metehan abi,bizimkindede duyulur gerçi benimki açık egzoz
    Mustafa Kemal Atatürk

yzfomer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hondacbf150,Honda Today, MSX 125, YAMAHA DELIGHT
    mete_han , taylo saolun beyler sardı beni bu kılıf olayı motorada yakışmış hani...

Motosikleti
    Alıntı motorcu48 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    today'de duyuluyo walla metehan abi,bizimkindede duyulur gerçi benimki açık egzoz
    ya haco o klik klik sesleri duysan ne olur duymasan ne olur...illa lik lik diye ses yapcak he sende...

Alıntı yzfomer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    mete_han , taylo saolun beyler sardı beni bu kılıf olayı motorada yakışmış hani...

kesinlikle kullan haco...şart...

aykan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA PCX/HONDA NF
    tamam bende o fayans olayına katılıyorum çünki lastiği indirdiği doğru benim bisiklet hep fayans üzerinde durur 1 hafta içinde iner lastik metehancım abi 1500 sabredemem ben ama basmıyom şu an geçen sadece biraz basayım dedim devir yaptırdım 119 dedi yokuş aşşağı şu an gene 80/90 falan zaten 90 dan sonra isteksiz düzde..

şu amortisör konusunda ben çıkartabildiğim en sert seviyeye getirmiştim kullandığım süre boyunca sert olması işime yaradı herzaman sizin kullandığınız normal konumda özellikle artçı bindirince motora motor resmen çöküyor bence bu ayara sert diyenin ilk motorudur bu çünki standart çok yumuşak bence sert yapın bi kademe hard yapın.

ozzy73 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda deuville
    depo kılıfı tüm honda bayilerinde var iki ay önce 35 ytl idi kırmızı ila siyahı var mavisini görmedim hiç belkide vardır hepside cbf 150 nin orjinal kılıfı.

Motosikleti
    tamam bende o fayans olayına katılıyorum çünki lastiği indirdiği doğru benim bisiklet hep fayans üzerinde durur 1 hafta içinde iner lastik metehancım abi 1500 sabredemem ben ama basmıyom şu an geçen sadece biraz basayım dedim devir yaptırdım 119 dedi yokuş aşşağı şu an gene 80/90 falan zaten 90 dan sonra isteksiz düzde..

şu amortisör konusunda ben çıkartabildiğim en sert seviyeye getirmiştim kullandığım süre boyunca sert olması işime yaradı herzaman sizin kullandığınız normal konumda özellikle artçı bindirince motora motor resmen çöküyor bence bu ayara sert diyenin ilk motorudur bu çünki standart çok yumuşak bence sert yapın bi kademe hard yapın.
    dostum basma şu aşamada..biraz normal şekilde gitsen daha hayırlı olacak inan...

bide abicim benim artcılarım ağır...120 kiloyum...motorun maksimumu yük kapasitesi 170 kg yazıyodu bir belgede net hatırlıyorum...

neyse geçen depo kılıfı için servise gittiğimde zincirimin çok bollaştığını gördüm...serviste aynı şeyi söyledi...ayar verdler zincire...bunun nedeni artcı taşımam...peki amortisörü serte çevirsem zincire olan etkisi baskısı azalırmı sizce ne dersinz...HARD da dahamı az esner...bu seferde yolda tek hissetmeyelimde...yani rahatız derken rahatı bozmayalım...

maksimum kaç kilo bindiniz makinaya...

Alıntı ozzy73 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    depo kılıfı tüm honda bayilerinde var iki ay önce 35 ytl idi kırmızı ila siyahı var mavisini görmedim hiç belkide vardır hepside cbf 150 nin orjinal kılıfı.
    orjinal derken bir kişi üretiyor ordan satın alıyolar...normalde 2 tipi var..bana sordular hangisini seçersin diye...şu anki daha şıktı...

Motosikleti
    HONDA PCX/HONDA NF
    dostum basma şu aşamada..biraz normal şekilde gitsen daha hayırlı olacak inan...

bide abicim benim artcılarım ağır...120 kiloyum...motorun maksimumu yük kapasitesi 170 kg yazıyodu bir belgede net hatırlıyorum...

neyse geçen depo kılıfı için servise gittiğimde zincirimin çok bollaştığını gördüm...serviste aynı şeyi söyledi...ayar verdler zincire...bunun nedeni artcı taşımam...peki amortisörü serte çevirsem zincire olan etkisi baskısı azalırmı sizce ne dersinz...HARD da dahamı az esner...bu seferde yolda tek hissetmeyelimde...yani rahatız derken rahatı bozmayalım...

maksimum kaç kilo bindiniz makinaya...

orjinal derken bir kişi üretiyor ordan satın alıyolar...normalde 2 tipi var..bana sordular hangisini seçersin diye...şu anki daha şıktı...

abi bende 90 kiloyum aynı ebatta oturunca başka arkadaşla *180 yani 10 kilo aşıyor inanmassın çukurlarda teker sürtüyordu bence hard olan yüksek kademeye al kesinlikle al daha fazla sürüş keyfi verecektir ve göreceksin zincir daha az bollaşacak zaten yükselince zincir gerecek kendini bence hardda kullan sen şimdi o ayar çubuğu uzun süre kullanılmadığından hard seviyesine çok zor gelecektir sıkışmış gibi ama zorlayınca bi diş cıt yapacak yapmadan yarıda kesme ayarı sonra bin sertleşecek daha iyi olcak..

Motosikleti
    ben serviste yaptırayım onu...ama ben tekken rahatım kaçmaz inşallah...

ya geçen bizim crazy boyoneyi aldık arkamıza makina sapıttı...bi çukurdan geçtik hafif bişeydi...sehpa demiri yere çarptı...bide öyle deneyelim bakalım...ama benim gibi paranoyak sürücüler bunları takarlar kafaya...fark yok dimi kanka...kazık olmuyo dimi makina...

Motosikleti
    HONDA PCX/HONDA NF
    ben serviste yaptırayım onu...ama ben tekken rahatım kaçmaz inşallah...

ya geçen bizim crazy boyoneyi aldık arkamıza makina sapıttı...bi çukurdan geçtik hafif bişeydi...sehpa demiri yere çarptı...bide öyle deneyelim bakalım...ama benim gibi paranoyak sürücüler bunları takarlar kafaya...fark yok dimi kanka...kazık olmuyo dimi makina...
    ya sen spor araba kullanmadınmı meto hiç şöfür adamsın öle oluyo işte biraz sertleşiyo ama değiyor inan bi dene olmassa paran iade) abi sen dene olmassa eski ayara getirirsin bende unutmuyorum bi çukurda ayaklık demirini bırakmıştım bi baktım kopmuş neyse sen bi yap yükselecek motor daha çok keyif verecek..

Motosikleti
    ya sen spor araba kullanmadınmı meto hiç şöfür adamsın öle oluyo işte biraz sertleşiyo ama değiyor inan bi dene olmassa paran iade) abi sen dene olmassa eski ayara getirirsin bende unutmuyorum bi çukurda ayaklık demirini bırakmıştım bi baktım kopmuş neyse sen bi yap yükselecek motor daha çok keyif verecek..
    taam o zaman ben ellemiyim abi...çünkü ince ayarı...bi hassasiyeti vardı galiba...ondan tırsıyom...

bide 3 ayar diyo kanka...hangisindeyiz şu an...diğer 2 ayar ne alaka...ya sert ya yumuşak değilmi...3.ne olabileer...

Motosikleti
    HONDA PCX/HONDA NF
    yav kendinde yaparsın ama dediğim gibi baya ugraştıracak uzun süre ellemeyince mengeneyle sıkıştırılmış gibi sıkışıyor zor açılıyor ince ayar dediğin yukarı ittirince tık sesi başka bişey yok .

Motosikleti
    Honda Dylan 150
    Bu şahsı bir yerden tanıyor gibiyim..

Hemde hayabusa..

ozzy73 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda deuville
    Alıntı mondializzet100 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu şahsı bir yerden tanıyor gibiyim..

Hemde hayabusa..

taylo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 150 Honda
    mete han amortisör sertliğini ayarlama için avadanlıkta anahtarı ve anahtarın ucuna takılan uzatma borusu var.birinci kademe en yumuşağı saat yönünde iki kademesi daha var iki kişi biniyorsan üçüncü kademeye al gramajın biraz fazla gözüküyor.ilk motorum olduğu çokmu belli oluyor?

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 7 kullanıcı var. (0 üye ve 7 misafir)

Bu Konudaki Etiketler