Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBF 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    evet etocum yaşlanmışsın...ee abi diyelim sana istersen...büyüğe hürmet...
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT
    (1992/2020) Köftestar&Pandastar&Banstar

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Metehan abi hoşgeldin.
    İyi güzel gezi olmuş elinize ayağınıza motorunuza sağlık bu arada senin motor rodajdaydı dimi.

delimavi Murat abimizin kazası nedir ben yeni duyuyorumda eşiylemi kaza yaptı bir bilgi linki varmı? Çok üzüldüm inşallah kısa sürede toplarlanır eski haline döner.

aykan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA PCX/HONDA NF
    meto motor açıyodönüşü muhteşem olacak ben o motora acıyorum

Motosikleti
    Alıntı G.BEREKET adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Metehan abi hoşgeldin.
    İyi güzel gezi olmuş elinize ayağınıza motorunuza sağlık bu arada senin motor rodajdaydı dimi.

delimavi Murat abimizin kazası nedir ben yeni duyuyorumda eşiylemi kaza yaptı bir bilgi linki varmı? Çok üzüldüm inşallah kısa sürede toplarlanır eski haline döner.
    taziye tebrik kutlamalarda var kardeşim...eşiyle giderken önüne kango arac fırlamış toslamışlar...gt 250 r ile...rodajda bu arada düldül...39000 de komple sıfırladım 550 oldu henüz değil 80 i 60 ı bile nadiren geçiyorum...kız gibi yani...

Alıntı aykan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    meto motor açıyodönüşü muhteşem olacak ben o motora acıyorum

yok kanka istirahat bitti...artık iş ev ev iş...
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT

Motosikleti
    transalp yavrusu
    ya arkadaş 10.000 de imiş makina...bu nasıl 10.000...yok böyle temizlik yav...

benim makina daha temiz iddia eden gelsin 10.000 değil yalnız 7000de.
    İnsan olmak yetmez, yetmiyor zaten süpermen olmak lazım bazen..

Motosikleti
    2007 Honda CBF 150
    topic almış başını gidiyo yaa
    işteyşm bu aralar motoruda kullanamıyorum.
    [B][COLOR="Black"]2bin7 HONDA CBF 150 :cat: (34 EN 6186) [/COLOR]İSTANBUL- AVCILAR[/B]

Motosikleti
    O ŞİMDİ ANILARDA YAŞIYOR...
    mete hoş geldin

ha ethem 50kmhz ı geçmeden nasıl bir sabırla 10binkm yaptın allahım ne sabır

murat kardeşim çok geçmiş olsun inşallah yakın zaman larda tedavin cevap verir.
    derdimi dinledim, derdimden iğrendim onun derdini gördüm, derdime imrendim Ömür Dediğin Üç Gündür,
    Dün Geldi Geçti, Yarın Meçhuldür,

Motosikleti
    Alıntı ilhan YAZICI adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ya arkadaş 10.000 de imiş makina...bu nasıl 10.000...yok böyle temizlik yav...

benim makina daha temiz iddia eden gelsin 10.000 değil yalnız 7000de.
    ulan makinaları yıkaya yıkaya cirlop gale getirdiniz...binmekten fazla yıkıyorsunuz...

Alıntı genç kaptan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    topic almış başını gidiyo yaa
    işteyşm bu aralar motoruda kullanamıyorum.

Alıntı tr.davutak adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    mete hoş geldin

ha ethem 50kmhz ı geçmeden nasıl bir sabırla 10binkm yaptın allahım ne sabır

murat kardeşim çok geçmiş olsun inşallah yakın zaman larda tedavin cevap verir.

hoşgördük......rakamları merak eden varsa buraya yükleyeyim...

toplamda 440 ödedim...

komle motor yenilemişsin 440 hiç bir şey degil. parça ucuzmuş çinde üretim oldugundan galiba

Motosikleti
    Honda Cbf 150 (Kırmızı)
    Arkadaşlar bu topici yaklaşık bir haftadır takip ediyorum.Buradaki arkadaşlık ortamı açıkcası çok hoşuma gitti.Birçok kişi büyük ihtimalle birbirini gerçek hayatta da tanıyor.Bu güzel birşey arkadaşlık ortamını geliştirmeniz hoşuma gitti Şimdi bende dandik bi çin malı scotter var.Ömrünü tamamlamak üzere plastik aksam filan baya baya dağıldıBunda benim emeğim büyük tabi.İlk kazamı mercedes le burun buruna yaptığımdan ötürü siftahı sağlam yaptım gerisi basit bi şekilde çorap söküğü gibi geldi zatenNeyse yeni bi motor alma durumum var ilk zamanlar vitesli olarak mondial 150 Kn almayı düşünüyordum.Taaki arkadaş onlar beş para etmez iki üç yıl sonra onunda hali bunun gibi olacak honda veya yamaha ybr serisinin ikinci elini alsan bile çok uzun süreler problemsiz kullanabilirsin dedi ve açıkcası aklıma da yattı.O gün bugündür honda ile yamaha arasında kalmıştım.Dışarıda gezerken honda nın cbf 150 modelini gördüm ve görüntüsü çokk hoşuma gitti.Özellikle de benim çok hoşuma giden bmw nin 1200gs modeline ön kısmı azda olsa benziyordu.Ordan aklımda bi yer etti.Neyse araştırmaya koyuldum.Ve son olarak Yamaha Ybr 125 ile Honda Cbf 150 modelleri arasında kaldım.İkisinin artılarını eksilerini göz önüne alarak Honda Cbf 150 de karar kıldım.(Tabi bunda görüntü büyük rol oynuyor)İnşALLAH motoru aldıktan sonrada burada sık sık gözükücem.Özellikle de bu şehirlerarası gezi olayları filan onlar eskiden beridir hayalini kurduğum etkinliklerdir.Cepte şimdi 1600 liracık var daha 1 milyar gibi bişeler biriktirmem gerekiyor.Geçen sahibinden.comda öğretmen satıyordu 8000 km ve 2350 liraydı param olsa onu alırdım adam çok temiz bakmış alete koruma demiri filanda vardı çok güzeldi ama işte parayı denkleyemedim.2.el alıcam alırkende sizlere sorayım en öncelikli olarak nelere dikkat etmeliyim.Beni bu konuda bilgilendirirseniz sevinirim.Şimdilik kalın sağlıcakla motoru aldığımda daha aktif olarak sık sık forumda olacağım.

Motosikleti
    Alıntı acun0 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    komle motor yenilemişsin 440 hiç bir şey degil. parça ucuzmuş çinde üretim oldugundan galiba
    zamdan önce 350 ödeyecektim hatta 300...şimdi zamdan sonra 440 ödedim...birşey değil ama yanlış zamanda BİŞEY...

ethemm76 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yuki Snoopy 80cc.
    Alıntı mete_han adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    zamdan önce 350 ödeyecektim hatta 300...şimdi zamdan sonra 440 ödedim...birşey değil ama yanlış zamanda BİŞEY...
    Metehancım, sana mesaj attım ama ulaştımı ulaşmadı mı bilmiyorum. Siteye bağlandığımda bir bildiriminiz var yazıyodu kırmızı renkte. Sitenin bu özelliğini dha önce kullanmamıştım hiç Daha sonra fark ettim bi bakıyim tıklıyıp budanesi dedim. Mesajını görünce sitedeki bu özelliğide sayende tanımış oldum. Mesaj yazdım ama, inşallah ulaşmıştır.

Bu arada faturayı foruma koyman iyi olmuş, parçası pahalı diyene reklam olsun. Sıfırla sıfırla kullan. benim motorda 40-50 binde bitse, beni en az 3 sene gezdirmiş demektir. Tekrar yaptırırken hiç isyan etmem. Ama elbet 3 te 5 te olsa para. Dar zamana gelmesinde. Hiç isyan etmeyelim

Motosikleti
    Alıntı ethemm76 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Metehancım, sana mesaj attım ama ulaştımı ulaşmadı mı bilmiyorum. Siteye bağlandığımda bir bildiriminiz var yazıyodu kırmızı renkte. Sitenin bu özelliğini dha önce kullanmamıştım hiç Daha sonra fark ettim bi bakıyim tıklıyıp budanesi dedim. Mesajını görünce sitedeki bu özelliğide sayende tanımış oldum. Mesaj yazdım ama, inşallah ulaşmıştır.

Bu arada faturayı foruma koyman iyi olmuş, parçası pahalı diyene reklam olsun. Sıfırla sıfırla kullan. benim motorda 40-50 binde bitse, beni en az 3 sene gezdirmiş demektir. Tekrar yaptırırken hiç isyan etmem. Ama elbet 3 te 5 te olsa para. Dar zamana gelmesinde. Hiç isyan etmeyelim
    o bildirim sana gelir mesaj sana geldi bana gelmez çünkü cevabını kendi prrrofilinden cevaplamışsın...

aslında ucuz ama KDV 70 lira...birde işçilik 100 ödeyince asıl rakamın 270 olduğunu buluruz...peşin ödeyeydim 400 dediler buda ayrı detay...

Motosikleti
    Cbf150
    Herkeze selamlar sevgiler. sizleri yaklaşık bir yıldır sayfa sayfa takip ediyorum,
    dayanamadım artık,
    aranıza katılmaya karar verdim. henüz motorum yok ama alt yapıyı kurdum
    çok yakında bi cbf 150 ile aranıza katılacagım.
    CANIM KIZIM HERŞEYİM

Motosikleti
    transalp yavrusu
    Alıntı papazkemal adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Herkeze selamlar sevgiler. sizleri yaklaşık bir yıldır sayfa sayfa takip ediyorum,
    dayanamadım artık,
    hoşgeldin dostum, metehan abi motorun performansını bi anlat bakalım yeni parçalardan sonra.
    İnsan olmak yetmez, yetmiyor zaten süpermen olmak lazım bazen..

Bu cbf150 nin yedek parçası pahalımı.

erdo2002 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda cbf 150 kirmizu :) Şuanda motorsuz.
    Trafik sigortası yaptıran varmı 85TL tuttu benim Birde yıllık vergi ödeyince 80TL güzel para gidiyor beyendim.Yıllık benzin parasında daha fazla
    lezzet gider,mesuliyet kalır...

Arjantinli69 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ GSF 600 S BANDİT
    Alıntı erdo2002 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Trafik sigortası yaptıran varmı 85TL tuttu benim Birde yıllık vergi ödeyince 80TL güzel para gidiyor beyendim.Yıllık benzin parasında daha fazla
    cuma günü yaptırdım anadolu sigorta 67 tl dedi sigortacım dedim çok para o zaman koç allianz yapalım o uygun dedi 41 tl yaptırdım.arada 26 tl fark serbest piyasa dedi kısaca.bende serbest soygun dedim güldü,cevap olarak falan filan işte.
    Hızlı bir Rider olmak için hızlı bir motor yetmez! o hızı yapabilecek (g..) yürek te lazım.. GHOST RİDER

Motosikleti
    Alıntı ilhan YAZICI adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hoşgeldin dostum, metehan abi motorun performansını bi anlat bakalım yeni parçalardan sonra.
    rodajdayım biraderim ne performansı...kız stili kullanıyorum 60/70..

ethemm76 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yuki Snoopy 80cc.
    Alıntı mete_han adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    rodajdayım biraderim ne performansı...kız stili kullanıyorum 60/70..
    Servis ilk yağ değişimi için ne dedi ? Sonuçta sıfır motor. Tekrar 2000 km dolmasını bekleyecekmisin ? Bence 1000 km dolunca bi ilk yağ değişimi yaptır. İçindeki belki çapaklı, rodaj yağını bi atsın motor. 60-70 km/h ortalama hızını da 80-90 km/h a çıkartabilirsin.. Ama tabiki yine dip gaz gitme. Gazı kapatıp hızlanma, sollama veya kalkış yapmamaya devam ederek kullan. Nacizane görüşüm Bu arada işler nasıl ?. İş başı yapmışsındır sanırım. Sana bi kaç gün önce attığım mesajımda yazmıştım ama sana ulaşmamış demek ki

Şimdiki yazdıklarımı dün akşam yazıyodum aslında, birden ne olduysa bilg. kapanıverdi. Her halde voltaj düştü. Baktım elk.. var. Televizyon falan çalışıyor. Bilg. açılmıyor. Eyvah dedim. Metonun krankı eline aldığı gibi bende kasaya kavradım galiba dedim ama :=) şükür şimdi açıldı. Konu dışı

---------- Mesaj ekleme zamanı: 17:09 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 17:06 PM ----------

Alıntı erdo2002 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben geçen eylülde 38 tl ye yaptırmıştım 1 senelik traf. sig. baya zam gelmiş öyleyse. Eylül ayında bende bayılıcam herhalde bu mevlayı Ötv mötv. Devletimiz o açığını nasıl kapatması gerektiğini iyi biliyor. Benzin vs derken. Bizde 200-300 tl ye motor aldık diye aman aman seviniyoruz. Sanki çocuk kandırıyorlar yaw

---------- Mesaj ekleme zamanı: 17:11 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 17:09 PM ----------

Alıntı papazkemal adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    dayanamadım artık,
    Hoşgeldin aramıza, bende cbf alırken forumu haftalarca baştan sona okudum ve deneyimli bilgili arkadaşların yorumları ile yola çıkarak cbf i tercih ettim. Çok değerli bilgiler ve deneyimler var forum başlığı altında.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 17:26 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 17:11 PM ----------

Alıntı yssf adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu cbf150 nin yedek parçası pahalımı.
    Ahmedin ekonomik durumu ile mehmedinki farklıdır, sorunun en doğru cevabını sen verirsin. Kimine, örnek veriyorum 100 tl lik bi parça oldukça pahalı gelirken kiminin bütçesini, cebini hiç üzmez. Ama genel olarak konuşursak, fiyatlarını bilmesem de grenaj fiyatları, ön far vs kısmının biraz pahalı olduğundan bahsediliyor. Düşüp kalkmadığın motoru devirmediğin vs sürece bi sorun yok. 10000 km deyim. Girdiğim bakımlarda ödediğim mevlaları yazıyim. Faturalar yanımda:

1000 km bakımı : 21,5 tl
    2500 km yağ değişimi kendim yaptım : 20 tl
    4000 km bakımı : 60 tl
    6000 km yağ değişimi kendim yaptım : 20 tl
    8000 km bakımı : 60 tl
    10000 km yağ değişimi kendim yaptım : 20 tl
    ------------
    10000 km de yaptığım masraf: 201,5 tl

Servis bakım km si yükseldikçe örneğin fren balataların bitmeye başlar, ön arka dişli, zincir bitebilir, lastiklerin biter, deb. balatan biter vs derken, bakım maliyetlerin biraz yükselir. Ama bu her motor için geçerlidir. Ve bu saydığım parçaların çoğunun ömrü kullanıcı hassasiyeti ile uzar veya kısalır. 8000 km de arka fren balatasını bitiren varmış. Servisimin dediği. 25-30 bin kullanan da. Bu balatalar falanda aslında çok pahalı değil. Değiştiren ark..lar varsa. Orjinal zincir dişli, (gerçi ben q ringli taktırıcam zincirimin ömrü bittiğinde) fren balatası, deb. balatası fiyatlarınıda öğrenmiş oluruz.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 10 kullanıcı var. (0 üye ve 10 misafir)

Bu Konudaki Etiketler