Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBF 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Ercument - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF150
    Cümleten selamlar. Uzun zamandır forumdayım ama ilk defa bu başlığa yazıyorum. Epey araştırdık ettik derken cbf almaya karar verdik. Çalıştık ettik tam yetmese de paramızı biriktirdik.
    A. Selam Hoşgeldin

Şimdi bazı sorularım var. Cevaplarsamız çok sevinirim.
    Ben bu motorun 2012 model ve sonrasına bakıyorum. Herhangi kronik bi sorumu vs var mıdır? ( yağ yakma dışında)
    Bilinen kronik sorunu yok.

Renk olarak kırmızı tercih ediyorum. Siyah pek içime sinmedi. Alsam aklımda kırmızı ukte kalacak. O yüzden kırmızı diyorum. Kullananların yorumları nedir?
    Siyah olmayan hiç bir motosiklete binmedim binmemde. Tercih senin

İlk kez motor sahibi olacağım. Kızıltoprak drd motorda expertiz yaptırmak istiyorum. Başka bir yere daha baktırmam gerekir mi?
    Atla deve bir alet değil bir yere yaptırmak kafi

Alırken ne gibi şeylere dikkat etmem lazım? Şasi yamuk mu değil mi, motor yürüyeni nasıl usta sürdüğünde anlayabilir mi?
    Expertiz de anlarlar

Bir de bu motor 40-50 k km arasında olacak. 2 sene okul-ev ve kısa sürüşlerde kullanıcam. Soğuk havalarda çalışmasında sıkıntı olur mu?
    Şu an 37.000 deyim ilk gün nasıl çalışıyorsa şimdide aynı çalışıyor. Sıcak soğuk farketmez.

Son olarak uzun süre kendini kanıtlamış bir motor. Sizce bu modeli almakla hata yapmış oluyor muyum?
    İstanbul'da A noktasından B noktasına gitmek için (km. sınırı olmadan) alıyorsan doğru karar.

Teşekkürler.

Bu arada max bütçe 3250 tl.
    Stock Sever bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Stock Sever - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RS200
    Alıntı Ercument adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Cümleten selamlar. Uzun zamandır forumdayım ama ilk defa bu başlığa yazıyorum. Epey araştırdık ettik derken cbf almaya karar verdik. Çalıştık ettik tam yetmese de paramızı biriktirdik.
    A. Selam Hoşgeldin

Şimdi bazı sorularım var. Cevaplarsamız çok sevinirim.
    Ben bu motorun 2012 model ve sonrasına bakıyorum. Herhangi kronik bi sorumu vs var mıdır? ( yağ yakma dışında)
    Bilinen kronik sorunu yok.

Renk olarak kırmızı tercih ediyorum. Siyah pek içime sinmedi. Alsam aklımda kırmızı ukte kalacak. O yüzden kırmızı diyorum. Kullananların yorumları nedir?
    Siyah olmayan hiç bir motosiklete binmedim binmemde. Tercih senin

İlk kez motor sahibi olacağım. Kızıltoprak drd motorda expertiz yaptırmak istiyorum. Başka bir yere daha baktırmam gerekir mi?
    Atla deve bir alet değil bir yere yaptırmak kafi

Alırken ne gibi şeylere dikkat etmem lazım? Şasi yamuk mu değil mi, motor yürüyeni nasıl usta sürdüğünde anlayabilir mi?
    Expertiz de anlarlar

Bir de bu motor 40-50 k km arasında olacak. 2 sene okul-ev ve kısa sürüşlerde kullanıcam. Soğuk havalarda çalışmasında sıkıntı olur mu?
    Şu an 37.000 deyim ilk gün nasıl çalışıyorsa şimdide aynı çalışıyor. Sıcak soğuk farketmez.

Son olarak uzun süre kendini kanıtlamış bir motor. Sizce bu modeli almakla hata yapmış oluyor muyum?
    İstanbul'da A noktasından B noktasına gitmek için (km. sınırı olmadan) alıyorsan doğru karar.

Teşekkürler.

Bu arada max bütçe 3250 tl.
    Teşekkürler ercüment bey. Bugün satıcıyla görüştük. Biraz eksikleri var. Ama sonuçta 2012 model motor. Anlaşırsam alacağım gibi. Tekrar size teşekkür ederim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:06 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:14 ----------

Bir de bı cbflerin şase no neresinde yazar?
    Ercument bunu beğendi.

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Alıntı Stock Sever adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Teşekkürler ercüment bey. Bugün satıcıyla görüştük. Biraz eksikleri var. Ama sonuçta 2012 model motor. Anlaşırsam alacağım gibi. Tekrar size teşekkür ederim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:06 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:14 ----------

Bir de bı cbflerin şase no neresinde yazar?
    Gidonun altındaki şasi uzantısında yazar.

5 yaşında bir motosiklet alacaksanız mutlaka iyi bir ustada güzelce kontrol ettirin.

Stock Sever - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RS200
    Alıntı Uğur adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Gidonun altındaki şasi uzantısında yazar.

5 yaşında bir motosiklet alacaksanız mutlaka iyi bir ustada güzelce kontrol ettirin.
    Namı bilinen üsküdarda ferhat usta diye bilinen birisine baktıracağım. Biraz yıptanmış bir motor. Ama biraz el emeğiyle yeni gibi yapabilirim. Sadece zamam ve malzeme gerekli. Teşekkür ederim cevabınız için.
    HONDA

#BZ3082

korkmazunal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF150
    Herkes bıraktı mı motoru pek sessiz kalmış burası.

Motosikleti
    Mondial 100 Kh 2006. Honda CBF 150 2017
    Alıntı korkmazunal adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Herkes bıraktı mı motoru pek sessiz kalmış burası.
    1-2 hafta içerisinde bende aranızda olacağım kısmetse

Selamlar, 1 ay önce Cbf-150 aldım. Yaş 40, ilk motorum, acemiyim. Boyum ve kilom fazla. 193 cm/125 kg.

Aynalar bana çok yetersiz kalıyor. Aynanın yarısında kollarım var, çok riskli buluyorum, aynadan bakacağım derken şekilden şekle girip yol dikkatimi kaybediyorum. Bir anda arkamda beliren arabanın kornasıyla irkiliyorum genelde. Her gün otobandan 70 km yol yapıyorum. Acil ayna uzatma aparatı arıyorum bu alete özel. Tavsiyesi olan var mı? (Forumda aratınca bulamadım, ancak kendisi imal edenleri gördüm. Ben fabrikasyon standart bir ürün arıyorum.)

Şimdiden teşekkürler.

Motosikleti
    Honda CBF 150
    Merhaba arkadaşlar, sanırım şöyle demeliyim.. Aranıza hoşgeldiMmm. Az önce aldım

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:31 ---------- bir önceki mesaj zamanı 06:06 ----------

Aldığım an dan şimdiye dek 24 saatir en büyük sıkıntım, servisteki ustanında dedigi gibi vites geçişlerinde sertlik. yeni olduğu için bu durum bir süre devam edecekmiş. Sizce ne kadar daha devam edecek.?
    mete_han ve sinka251 bunu beğendiler.

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Alıntı Hsnslmz113 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar, sanırım şöyle demeliyim.. Aranıza hoşgeldiMmm. Az önce aldım https://i.hizliresim.com/ERBJ1Z.jpg

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:31 ---------- bir önceki mesaj zamanı 06:06 ----------

Aldığım an dan şimdiye dek 24 saatir en büyük sıkıntım, servisteki ustanında dedigi gibi vites geçişlerinde sertlik. yeni olduğu için bu durum bir süre devam edecekmiş. Sizce ne kadar daha devam edecek.?
    Rodaj bakımında güzel bir yağ,debriyaj ayarı ile pamuk gibi olur.

Hayırlı olsun,lastikleri değiştirmediyseniz ani maneravlardan kaçının.
    mete_han bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda CBF150
    Hayırlı olsun. Bakıma kadar zor olur ama bakımdan sonra güzelleşir. Ustaya sorsaydın hangi yağı kullanıyosunuz diye. Motul iyi gelecektir

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:29 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:28 ----------

Bu arada cbf'e zam gelmiş. Kaça aldınız siz. 6900 olmuş cbf

Motosikleti
    300 lira zam yapıştırmışlar CBF'e. Tam ben alacakken neyse diyorum.

Motosikleti
    Honda CBF 150
    Hocam kendimi yılın şanslı insanı ilan ediyorum ben 6.600TL verdim plaka Vs ayarladım aldım anahtarı tam çıkıyorum kapıdan seslendi bayii sahibi 300 TL beni zarar a soktun diye

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:45 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:44 ----------

Lastikler derken anlamadım, sıfır aldım motoru.. Lastik değiştirmek nasıl yani.

Motosikleti
    Honda CBF150
    Kâr payından düşüversin o da. Lastikleri çok kötü. Islak havada çok kötü olduğunu söylüyorlar kuru havada da çok güven vermiyor. İmkanın varsa michelin ile değiştir derim. Pilot street önerirler

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:26 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:25 ----------

Alıntı SlimShady1 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    300 lira zam yapıştırmışlar CBF'e. Tam ben alacakken neyse diyorum.
    Satılır 2017 model :D

Motosikleti
    Bende alıyorum önümüzde ki hafta motoru, yalnız bizim burada honda bayii yok onun yerine edirneden alacağım acaba nasıl getireceğim? evime 60 km mesafede

Motosikleti
    Honda CBF150
    Bende alıyorum önümüzde ki hafta motoru, yalnız bizim burada honda bayii yok onun yerine edirneden alacağım acaba nasıl getireceğim? evime 60 km mesafede
    Bin üstüne götür evine 60 km çok bişey değil. Sürekli vites değiştirerek yavaşlanarak ani hızlanmayarak getirirsin.

Motosikleti
    Alıntı korkmazunal adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bin üstüne götür evine 60 km çok bişey değil. Sürekli vites değiştirerek yavaşlanarak ani hızlanmayarak getirirsin.
    biliyorum 60 km az bir mesafe ancak, plaka falan olmadan nasıl olacak bakıcam. Bu arada tekrar kampanya yapmışlar 6.500 tl olmuş cbf

Motosikleti
    Honda CBF150
    biliyorum 60 km az bir mesafe ancak, plaka falan olmadan nasıl olacak bakıcam. Bu arada tekrar kampanya yapmışlar 6.500 tl olmuş cbf
    Faturayı evrakları al ruhsatı çıkart sonra al motoru derim. Riske girme

Motosikleti
    Honda CBF 150
    Bana bir link verme şansın varmı hocam.. Bugün bir kaç arkadaş daha lastikleri sıkıntılı dedi.. Söylediğin lastikleri nereden temin ederim bir link atma şansın varmı.?

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:57 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:56 ----------

Ayrıca motoru şimdiye dek sürekli vites değiştirerek 40 - 45 Km hızı geçmeyecek kullanıyorum sanırım bu 1000Km bakım arasına kadar böyle devam edecek değil mi.?

Motosikleti
    Bana bir link verme şansın varmı hocam.. Bugün bir kaç arkadaş daha lastikleri sıkıntılı dedi.. Söylediğin lastikleri nereden temin ederim bir link atma şansın varmı.?

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:57 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:56 ----------

Ayrıca motoru şimdiye dek sürekli vites değiştirerek 40 - 45 Km hızı geçmeyecek kullanıyorum sanırım bu 1000Km bakım arasına kadar böyle devam edecek değil mi.?
    Devri sabit "tutmadan" 5000 devride geçmeden kullanmak gerekir ilk 1000 km.

Motosikleti
    Honda CBF150

Motolastik.com burdan detaylı bulabilirsin. istersen arayarakta bilgi alabilirsin.
    Yavaş yaşa yaşlı öl

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler