Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBF 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    CBF250 2006 ==> CB150 2009
    konu sıfır km alanların bilgi paylaşım konusu olmuş sanırım 2. el konusu ayrımı var

bir daha yazayım bari

2008 model 40 bin km de motoru yeni yapılmış, motor koruma, ön koruma demiri, xenon lu, çantalı, ısıtmalı elcikli, alarmlı, kumandalı bir motosiklet buldum... 2.500 TL fiyata anlaştık... sizce nasıl
    gitaryolcusu bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    cakturkc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cbf 150
    Alıntı TheNightHawk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Karbüratörün jikle devresi başka bir devredir. Rölantiyi az buluyorsanız karbüratörün sağ yan kapağın altına denk gelen tarafında rölanti ayar vidası vardır. 2011 model lerden itibaren elle de çevirilebilir. Uygun rölanti devri motor sıcakken 1400-1500 devir arasıdır. Bu devire ayarlarsanız soğukken stop etme şikayetleri çok azalır. Özellikle yazın hiç stop etmemesi ve jikle açmadan da çalışması beklenir. Devir saati olmayan eski tip karbüratörlü motorunuz var ise rölantiyi ayarlamak biraz daha ustalık ve motor sesine kulak aşinalığı ister.
    Rölantiye ayar çekeyim o zaman.Bu sıcaklarda jikle kullanmadan hareket edemiyorum.
    “Deneyen başaramayabilir lakin denemeyen zaten kaybetmiştir.”

Garip - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    PCX 125
    Alıntı Cruzer27 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    konu sıfır km alanların bilgi paylaşım konusu olmuş sanırım 2. el konusu ayrımı var

bir daha yazayım bari

2008 model 40 bin km de motoru yeni yapılmış, motor koruma, ön koruma demiri, xenon lu, çantalı, ısıtmalı elcikli, alarmlı, kumandalı bir motosiklet buldum... 2.500 TL fiyata anlaştık... sizce nasıl
    yazmakla birşey olmaz ki arkadaşım.. burdan kimse bilemez.. 2000 tl bile zor eder, 3000 tl de edebilir.. bu tamamen motorun kullanımına bakımına görüntüsüne bağlı.. satılık ilanların hepsinin motoru yeni yapılmıştır.. öyle derler. eğer referanslı motor ise alın tabiki
    birGarip..

jackal_64 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900
    Arkadaşlar merhaba size bi sualim olacak

Benim motor şu an 13100 km de 12000 km bakım için yetkili servise girmedim ( giremedim)
    Şimdi benim garanti gittimi gittiyse bi çaresi yokmu fazla değil 1000 km aştım bakım km sini dandirik tamircileri de sevmem servise gitmek istiyorum...

cd0345 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    12" CBF 150
    Alıntı byycal adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşım ben de acemi bir motosiklet kullanıcısıyım. Motoru 2012 Ekim ayında aldım ve kıyafetlerimi tamamlamadan motorun üzerine çıkmadım. Yaşadığım yer küçük bir ilçe ve ev ile işyerim arası yaklaşık 2 km. Tüpçüler ve sucular haricinde doğru dürüst motor kullanıcısı yok. Sabah işe giderken hiç üşenmem tüm kıyefelerimi dolayısıyla kaskımı da giyerim. Etraftaki insanlar aynı senin dediğin gibi uzaylı görmüş gibi bakarlar hiç birisini takmam. Arkadaşlarım o kıyafetleri,kaskı vs. giyene kadar harcadığın zamanda zaten işe gelirsin diyorlardı. Taaa ki geçen haftaya kadar. İşyerinin önünde tali yoldan çıkan bir motosikletlinin ana yolda seyir halindeki bir araca yandan çarptığını görmüşler. Motosiklet sürücüsü duyduğumuza göre bir kaç kırıkla ve kafa yaralanmasıyla (Allah şifasını versin) kurtulmuş. Ben işyerine geldiğimde kazayı anlattılar ve kıyafet ve koruma konusunda haklıymışsın dediler. Hiç bir şey canımdan önemli değil.
    kesinlikle ufuk bey çok haklsınız trafik konusu değil anlık bi kranp yada ne bileyim tutulma yada uyuşma yada dalgınlık bunların hepsi kaza yaptırabilir hiç araç bile olmasa sen onu diğer araçlar için değil kendin için giyiyorsun.

ben kendimden örnek vereyim ben hergün evden çıkarken giyiyorum korumalarımı (kask+mont+pantolon+eldiven) okula gidiyorum (15 km) çıkartıyorum hepsini sonra 500m veya 1 km yemeğe gidiyorum hepsini tekrar giyiyorum vs. vs. hiç bir yere giderken korumaları giymeye üşenmiyorum aksine hava çok bunaltıcı değilse pantolonu çıkartmıyorum (yağmur olmadıkça ve çok soğuk olmadıkça normal kot giyip üstüne korumalı pantolonumu giyip çıkartıyorum soğuklarda çıkartmıyorum )
    Güçte kalabilmek için beygir gücünde hata yapma.

Herkesten hızlı sürmen,yalnız süreceğinin garantisidir...

SULH - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '15 Xmax 250 10bin km - '13 CBF150 21bin km
    Alıntı TheNightHawk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Karbüratörün jikle devresi başka bir devredir. Rölantiyi az buluyorsanız karbüratörün sağ yan kapağın altına denk gelen tarafında rölanti ayar vidası vardır. 2011 model lerden itibaren elle de çevirilebilir. Uygun rölanti devri motor sıcakken 1400-1500 devir arasıdır. Bu devire ayarlarsanız soğukken stop etme şikayetleri çok azalır. Özellikle yazın hiç stop etmemesi ve jikle açmadan da çalışması beklenir. Devir saati olmayan eski tip karbüratörlü motorunuz var ise rölantiyi ayarlamak biraz daha ustalık ve motor sesine kulak aşinalığı ister.
    motor 2013 model. yarın gidiyim bi bakıyım motora ayarlayabilirsem yapayım

bu arada bugün kaza yapıyodum az kalsın.
    yokuş çıkıyodum bi yaya karşıya geçicekti. arabadanda alışkanlık yaya gördüğümde hafif bi dit derim maksat rahatsız etmeden bişeyin geldiğini hissettirmek
    aynen öyle yaptım baktım duymuyo. uzun süre korna çaldım baktı ve geçmeye devam etti karşıya yavaş yavaş.
    hızımı yavaşlatıp arkasından geçicektim ki oda ne bi anda bi daha bana bakıp geri git döndü ve geri adım attı. bu arada hızım 20 filan
    bende daha sağa kırıp durdum.
    hocam napıyosun allah aşkına dedim
    birader kusura bakma ya dalmışım telefona dedi.
    eyvallah dedik gittim ama bu kadar saçma bişey olamaz ya.
    hızım 70 80 olsaydı al sana trafik kazası.

Motosikleti
    12" CBF 150
    Alıntı jackal_64 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar merhaba size bi sualim olacak

Benim motor şu an 13100 km de 12000 km bakım için yetkili servise girmedim ( giremedim)
    Şimdi benim garanti gittimi gittiyse bi çaresi yokmu fazla değil 1000 km aştım bakım km sini dandirik tamircileri de sevmem servise gitmek istiyorum...
    olur sanırım şuan gidip 12bin bakımını yaptırabilirsin diye biliyorum

S.Orhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2013 Simsiyah CBF 150
    cbf imi satıyorum arkadaşlar.2011 model 6000 km de

İlgili link:http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...27860967/detay
    gitaryolcusu ve Garip bunu beğendiler.

Motosikleti
    Cbf 150
    üstatlar bu akşam 55-60 km kadar yol yaptım. motordan ince bi cızırtı sesi geliyor gibime geldi...sanki bişey sürtüyomuş gibi motor kısmının ordan geliyor 4000-4500 devir arasında çok net duyuluyo.acaba bi sıkıntı varmıdır veya motor fazla ısındı ondanmı yapıyodur.bi yardım ederseniz sevinirim.teşekkürler.

Motosikleti
    CBF 150' idi. İnşallah yenisine az kaldı.
    Alıntı S.Orhan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    cbf imi satıyorum arkadaşlar.2011 model 6000 km de

İlgili link:http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...27860967/detay
    Çok temiz görünüyor vallahi.
    Hayırlı satışlar dilerim.

İlana bakınca gördüm. Zaman zaman aradıgım lakin bulamadıgım bi koruma demiri şu arka grenaj koruma demiri. Benim bulduklarım yan çanta demirli olanlar nedense.
    Nereden temin edebileceğim konusunda bilgi verebilir misiniz. ?

Bilen arkadaşlar varsa ve yazarsanız sevinirim.
    Arka grenaj koruma demiri.

Motosikleti
    Cbf 150
    Alıntı gitaryolcusu adlı üyeden alıntı Mesajı göster

İlana bakınca gördüm. Zaman zaman aradıgım lakin bulamadıgım bi koruma demiri şu arka grenaj koruma demiri. Benim bulduklarım yan çanta demirli olanlar nedense.

ben serviste taktırmıştım..çanta demiri olarak geçmesi lazım

caDo. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    sibief 150
    Beyler bu yaz kuryelik yapmayı düşünüyorum. Max. 4000 TL param var. cbf ve tvs arasında kaldım. Sizce kuryelik için en uygunu hangisidir. Şimdiden teşekkürler.

Garip - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    PCX 125
    Alıntı caDo. adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Beyler bu yaz kuryelik yapmayı düşünüyorum. Max. 4000 TL param var. cbf ve tvs arasında kaldım. Sizce kuryelik için en uygunu hangisidir. Şimdiden teşekkürler.
    http://www.motosiklet.net/forum/moto...almaliyim.html

http://www.motosiklet.net/forum/moto...s-yapilir.html
    birGarip..

caDo. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    sibief 150

Motosikleti
    12" CBF 150
    Alıntı gitaryolcusu adlı üyeden alıntı Mesajı göster

güngör motor ve çoğu honda bayiinde var diye biliyorum yan çanta demiri ekstra olarak ekleniyor benim bildiğim güngörde arka koruma (çanta ) demiri 80 tl yan çanta demiri kısmınıda istersen 120 tl oluyor

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:41 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:39 ----------

tüm gün motor üstünde konfor daha ön planda olmalı sizin için ve buda cbfi işaret eder

mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    Arkadaşlar İstanbul civarı motorunu satmayı düşünen arkadaşlar varsa satış ilanından önce kafa demirini söküp bana bağışlayabilirler... gelir alırım...fotoyu sonra çekip ilana koyuversinler...kafa demirine ayıracak bütçem yok...azcıkda tuzlu..satışı etkilemez herhalde bu detay...tam dolu kelamını bile etkilemez... aklınızda olsun... göynünden kopan olursa sevinirim dabi...

Motosikleti
    CBF250 2006 ==> CB150 2009

Kardeşim bende de imzamda ki CBF 250 vardı bende kuryelik yapmak için sattım CBF 150 bakıyorum en uygunu kesinlikle şehir içi için cbf 150 şehir dışı için CBF 250 kullanıyordum bende

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:23 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:11 ----------

Alıntı Garip1701 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yazmakla birşey olmaz ki arkadaşım.. burdan kimse bilemez.. 2000 tl bile zor eder, 3000 tl de edebilir.. bu tamamen motorun kullanımına bakımına görüntüsüne bağlı.. satılık ilanların hepsinin motoru yeni yapılmıştır.. öyle derler. eğer referanslı motor ise alın tabiki
    bu motoru verdim http://t1306.hizliresim.com/1b/c/p0u5j.gif

üste de 500 lira veriyorum o kadar söyliyeyim 2006 model cbf 250 üste para verip cbf 150 alıyorum km ler aynı bu arada

[IMG] http://t1306.hizliresim.com/1b/c/p0u5j.gif [/IMG]
    Garip bunu beğendi.

jackal_64 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900
    Alıntı cd0345 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    olur sanırım şuan gidip 12bin bakımını yaptırabilirsin diye biliyorum
    Ben birde oringli zincir taktırdım serviste sorun olurmu

macar_93 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 150 x MZ etz 125 (92)
    http://www.motosiklet.net/forum/etkinlik-duyurulari/117475-15-16-haziran-kiyikoy-kamp-haydi-katilin-bize-tmk.html

Arkadaşlar kampımıza buyrun gelin bekleriz ...

aykan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA PCX/HONDA NF
    Alıntı mete_han adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar İstanbul civarı motorunu satmayı düşünen arkadaşlar varsa satış ilanından önce kafa demirini söküp bana bağışlayabilirler... gelir alırım...fotoyu sonra çekip ilana koyuversinler...kafa demirine ayıracak bütçem yok...azcıkda tuzlu..satışı etkilemez herhalde bu detay...tam dolu kelamını bile etkilemez... aklınızda olsun... göynünden kopan olursa sevinirim dabi...
    meto ben satayım sana 5 gaymeni alırım motor 6000de ful plus
    mete_han bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 4 kullanıcı var. (0 üye ve 4 misafir)

Bu Konudaki Etiketler