Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBF 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    cd0345 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    12" CBF 150
    Alıntı ethemm76 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar, 2011 yeni kasa 2011 Mayıs trafiğe çıkışlı cbf 150 motosikletimin aküsü bu gün itibariyle bitti ve çarşıda beni bıraktı, db motordan jelli yeni akü sipariş ettim. 85 tl ye, yarın geliyor inş. Demek ki kuru akülerin ömrü bu kadarmış 2 sene, Sulu aküleri 4-5 sene, bir veya en fazla iki su takviyesiyle kullanan biliyorum. Yeni kasa cbf 150 sahibi olupta 2 sene veya 2 seneyi geçmiş olan ark..lar dikkatli olsunlar, bi kaç aydır bende zaman zaman canı dönmek istemeyen marş motorumda problem var sanıyordum, marş basarken aydınlatmada bi düşme falan olmuyordu, bu gün çarşıya gittim, herşey güzel, fırına girdim, çıktığımda motor çalışmadı, arşa basıyorum far sönük seviyesine kadar kararıyor, boş ışığı soluyordu, hee dedim aküyü elimize aldık bayır yoktu, ayaklarımda düzde hızlandırabildiğim kadar hızlandırmayı denedim, vurdurarakta çalışmadı gavur az bi bayır olsaydı çalışırdı ama 300-400 metre eve kadar elimde götürdüm Ama sevindirici olan marş motorundan şüpheleniyordum bi süredir, zaman zaman isteiksiz dönüyordu, marş botonuna basıyordum, 1-2 saniye dönmüyor, sonra dönüyordu falan. Fakat yinede içimde bi şüphe yok değil, acaba sağlam aküyü takıncada marş motor enayilik yapacakmı, eğer yaparsa birde marş motoru masrafımız olacak, inşallah aküdendir de düzelir.

Aküyü söküp bi oto elektirikçiye götürdüm, ölçtü, akü gerçekten bitmiş. Şarj olurmu dedim, olur ama 3-5 zaman sonra tekrar biter yolda bırakır deyince yeni akü almak farz oldu, en azından sağda solda, bayırı bilmemnesi olmayan, belki arkadan itip vurdurmama yardımcı olacak bi insan bile bulamayacağım tenha,uzak bi yerde bitmedi de, iyi yırttık, tavsiyem yeni kasada 2 seneyi gören veya geçen ark..ların akülerini hazır zaten sezon başında iken mağdur olmadan değiştirmeleri yönünde olacaktır. Ayrıca feyizoğlundan michalen ön lastik aldım 110 tl ye, motor 31 binde, lastik te 31 binde, ama Allah var ne bi kere patladı, nede bi kere kritiğe soktu, Fakat fazla çatlaklar oluştu ve di derinliği hayli azaldı, başıma iş almadan değiştireyim dedim. Ön tekerde michalenden vazgeçmem Arka tartışılır
    ethem abim çok geçmiş olsun
    evet kuru akülerin öyle bi dez avantajı var =)

o dediğin marş basınca farda ve boş ışığında azalma bendede oluyor ama daha 1 yıllık motor =) kalmayak yolda =)

abi bu motora neden ayak marşı komamışki honda amca diyeceğimde ( ne komuşki derler diye demiyorum )

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    sercan2667 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '''14 Crypton&''05 TDM 900''22 GSX-S 1000
    Alıntı telmessos adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    geçmiş olsun kardeşim iyi yapmışsın inşallah tekrarlamaz
    Teşekkürler.İnşallah.Ama şimdilik durumu iyi.
    2020 'Tracer 900 İcon Blue

Motosikleti
    12" CBF 150
    abi çok güzel oluyo eline sağlık başka hangi parçaları kapladın?

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:31 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:25 ----------

http://imageshack.us/a/img62/3300/sam1384n.jpg

http://imageshack.us/a/img259/9015/sam1381h.jpg

http://imageshack.us/a/img132/7400/sam1380q.jpg

buda benimkinin son hali kırmızı jant şeridi yaptım son olarak
    hangi marka nereden aldın nasıl yaptın ya ben ilk aldığım zaman bi tane aldım yapamadım telef oldu =)

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:28 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:25 ----------

Alıntı ethemm76 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aküm db motordan geldi ve taktım, benim aylardır marş motorunun 2-3 aydır zaman zaman cansız dönmesi, akünün bitmeye başlaması kaynaklı imiş, yeni aküde marş motoru tazı gibi çalışmaya başladı maaşallah 2 senede akünün biteceğine hiç ihtimal vermemiştim ama bitiyormuş demek, Yeni kasalarda 2 yıldan sonra her an akünüz bi yerlerde bitebilir,dikkat edin derim. Hatta benim motoru alalı tam iki yıl bile olmadı. 22 ay oldu. 22 yada akü ömrü bitti. Yeni kasa kullananların dikkatine.
    ethem abi aküde 2 yıl garantili diye biliyordum sordunmu değiştirirlerdi belki

sercan2667 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '''14 Crypton&''05 TDM 900''22 GSX-S 1000
    Ben bu Cbf piyasasını çözemedim.Bmw yi adımdan iyi bilirim.Fakat Cbf yi bir türlü anlamadım.
    Benim motor 2011 19 binde. 3.750-800 max .diyorlar.4 milyardan aşağı verme diyen de varda.Demekle olmuyor.Satılmıyor yani.
    İlanlarda bakıyorum 2009-10 30 binde 3.500-600Tl ?
    Ben o zaman 1-2 sene daha kullanırım.Değer kaybetmez.
    2020 'Tracer 900 İcon Blue

Motosikleti
    12" CBF 150
    Alıntı Tsubasa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hocam kilometre önemli benim için 2-3 bin de ise biraz daha indirimle alabilirim 4200 civarı filan
    bugun kadıköydeki hondayla konuştum 13 model sıfırı 4350 peşine bağladım.. motorumu satışını verip alıcam önümüzdeki günlerde..
    motor hakkında bilgiyi paylaşırsan kilometre lastik canta filan sana kesin bişey diyebilirim
    4350 ye sıfır cbf i veren bayi varsa hemen al bence

4500 e peşin yalvar yakar veriyor çoğu bayi bunun plakası ruhsatı lastiği gitti gidiyor yani =)

Tsubasa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Demir At
    Alıntı cd0345 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    4350 ye sıfır cbf i veren bayi varsa hemen al bence

4500 e peşin yalvar yakar veriyor çoğu bayi bunun plakası ruhsatı lastiği gitti gidiyor yani =)
    motosikletin satışını vereyim alıcam nasipse..
    hocam canlı para lafını duyan iniyor direkt..
    para kadar tatlı bişi yok şu dünyada ...
    # motosikletle.blogspot

Motosikleti
    12" CBF 150
    motosikletin satışını vereyim alıcam nasipse..
    hocam canlı para lafını duyan iniyor direkt..
    para kadar tatlı bişi yok şu dünyada ...
    sana önerim motor bayiden çıkmadan ver parayı michelin veya ethem abinin önerisi swallow lastik taktır kask kadar önemli bi konu es geçme bence

koruma demiri filan hepsini taktır öyle çıkart bayiden motorunu bence hadi hayırlısı şimdiden

Motosikleti
    Demir At
    sana önerim motor bayiden çıkmadan ver parayı michelin veya ethem abinin önerisi swallow lastik taktır kask kadar önemli bi konu es geçme bence

koruma demiri filan hepsini taktır öyle çıkart bayiden motorunu bence hadi hayırlısı şimdiden
    hocam ben kuryelik yaptıgım 2 yıl. ögrenciyim marmara da.
    cbfi adım gibi biliyorum, almamdaki sebepte paraya en kolay cevirebilecegim motosiklet. tekerlek ve koruma demiri olayını almadan haledicem serviste..
    # motosikletle.blogspot

Motosikleti
    12" CBF 150
    hocam ben kuryelik yaptıgım 2 yıl. ögrenciyim marmara da.
    cbfi adım gibi biliyorum, almamdaki sebepte paraya en kolay cevirebilecegim motosiklet. tekerlek ve koruma demiri olayını almadan haledicem serviste..
    kusura bakma hakkında bilgim olmadığı için tüm yeni cbf çi arkadaşlara önerilenleri önerdim =) aramıza hoş geldin o zaman ne diyelim =) bende öğrenciyim öğrenciye en iyi giden motor =) az yakıyor masraf çıkartmıyor çıkartsa bile hayata küstürmüyor =)

mahalleden bi abimizde suzuki vn 800 sanırım cruiser motor var =) adam 2-3 bin arası maaş alıyor motor en ufak masraf çıkartsa hayata küsüyor sokağa çıkmıyor =)

Motosikleti
    Demir At
    cbf 200 gelebilir deniyordu. sanırım bu sene eldeki cbf stoklarını tüketmeye calışıyorlar..
    ama cbf 150 nin bu sene son senesi olabilir.
    # motosikletle.blogspot

rahmi34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2015Yamaha Mt 09 Abs
    mahalleden bi abimizde suzuki vn 800 sanırım cruiser motor var =) adam 2-3 bin arası maaş alıyor motor en ufak masraf çıkartsa hayata küsüyor sokağa çıkmıyor =)
    o bir suzuki uğraşılmaz :D

Motosikleti
    Bajaj dominar
    far çevresindeki koruma demirini çıkarmak istiyorum ama acemi olduğum içinde korkuyorum açıkcası. bu demir ufak kazalarda ne kadar korur çok gerekli midir sizce? görünümü bozduğunu düşünüyorum.
    ikincisi ise 8000 km bakımını yaptırmama az kaldı. yakın zamandaa 8000 km bakımı yaptıran oldu mu? ne kadar tutuyor acaba? bir de bursa honda servisi birşey anlamıyor ve müşteriyi çok hor görüyorlar servise gitmesem çok şey kayıp eder miyim motorun garantisi 8-9 ay sonra bitecek. bitmesede adım gibi eminim buradaki servis motora sinek konmuş bu arıza garanti kapsamında değil diye bıdı bıdı yapacak.
    Cehennem yerinde hiç ateş yoktur,
    Herkes ateşini bu dünyadan götürür.

chemical - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbr1000RR-cbr 250R
    Alıntı sercan2667 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben bu Cbf piyasasını çözemedim.Bmw yi adımdan iyi bilirim.Fakat Cbf yi bir türlü anlamadım.
    Benim motor 2011 19 binde. 3.750-800 max .diyorlar.4 milyardan aşağı verme diyen de varda.Demekle olmuyor.Satılmıyor yani.
    İlanlarda bakıyorum 2009-10 30 binde 3.500-600Tl ?
    Ben o zaman 1-2 sene daha kullanırım.Değer kaybetmez.
    cbf piyasasını çözen zaten yok kim kime ne tutturduysa bence. kimisi zar zor para biriktiriyor yani çok zorlukla,100 lira yı bile biriktirmek bir kaç aynı alıyor belki bizim için az gibi görünen 4000tl yi 3-5 senede biriktirmiş oluyor dayanamayıp 2. el alıyor. kiminin parası oluyor 2. eline 4300 vereceğime 500 daha koyar sıfır alırım diyor yani her keseye göre değişiyor. Zaten hondanın özelliği bu motor üretimden kalksa bile para ediyor misal cg leri titanları 2000-2500 arası satılıyor temizi, cbr600f eski kasaları sezonda 13bin leş makinalar, vfr800 desen oda öyle yani honda makine herzaman nakit tir. ama kawa suzuki yamaha öyle değil. cbf600 alırsın 1 aya kalmaz satarsın er6n alırsın satarken beklersin, cbr600rr temizi haftasında gider ama gsxr600 beklersin gibi bu örnekler çoğalır...
    Gelmemiş yarından hepmi şikayetçiyiz

Motosikleti
    Demir At
    Alıntı chemical adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    cbf piyasasını çözen zaten yok kim kime ne tutturduysa bence. kimisi zar zor para biriktiriyor yani çok zorlukla,100 lira yı bile biriktirmek bir kaç aynı alıyor belki bizim için az gibi görünen 4000tl yi 3-5 senede biriktirmiş oluyor dayanamayıp 2. el alıyor. kiminin parası oluyor 2. eline 4300 vereceğime 500 daha koyar sıfır alırım diyor yani her keseye göre değişiyor. Zaten hondanın özelliği bu motor üretimden kalksa bile para ediyor misal cg leri titanları 2000-2500 arası satılıyor temizi, cbr600f eski kasaları sezonda 13bin leş makinalar, vfr800 desen oda öyle yani honda makine herzaman nakit tir. ama kawa suzuki yamaha öyle değil. cbf600 alırsın 1 aya kalmaz satarsın er6n alırsın satarken beklersin, cbr600rr temizi haftasında gider ama gsxr600 beklersin gibi bu örnekler çoğalır...
    aynen böyle aynı mantıkta düşünüyor cogu insanlar.
    cbf alırım binerim, sıkılırsam haftasına nakite cevirim başka alırım diyorlar..
    fuarda sıfır motosiklet almak için sadece kabul edilen motosiklet cbf idi bunu da belirteyim.
    cbf 150 yi alıp üzerine kabul ediyorlar. fakat ybr tvs için aynı şeyi söyleyemeceğim..
    # motosikletle.blogspot

telmessos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    fz6 fazer 2007 kırmızı
    arkadaşlar uzun yolda konfor için amortisör ve gidonda bi ayarlama yapıyormusuz yani gidonu kendimize ceksek veya uzaklaştırsak konforu etkiler nasıl daha rahat yol alabiliriz
    Türkiye Cumhuriyeti'ni kuran Türkiye halkına Türk milleti denir... MUSTAFA KEMAL ATATÜRK

Motosikleti
    Bajaj dominar
    arkadaşlar uzun yolda konfor için amortisör ve gidonda bi ayarlama yapıyormusuz yani gidonu kendimize ceksek veya uzaklaştırsak konforu etkiler nasıl daha rahat yol alabiliriz
    onu bilmiyorum ama yolculu bineceksen veya yük taşıyacaksan arka amortisör ayarını değiştirebilirsin
    Cehennem yerinde hiç ateş yoktur,
    Herkes ateşini bu dünyadan götürür.

telmessos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    fz6 fazer 2007 kırmızı
    genelde tek yolculuk yapıyorum ögrenci olunca memlekete gidince biraraya gelebiliyoruz çoğunlukla uzunyola çıkarak hasret gideriyorum bide bu amortisör anahtarını kaybettim ben onu nerden temin edebilirim tek kişi binen biri için amortisör ayarını ne önerirsiniz
    Türkiye Cumhuriyeti'ni kuran Türkiye halkına Türk milleti denir... MUSTAFA KEMAL ATATÜRK

philetoaster - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Duke 250 ABS, 640 LC4 SM
    Arkadaşlar arka amortisör ayarı ne şekilde yapılmalı? Motosikletin kendi takım çantasında bunun için bir anahtar var fakat orta sehpaya alıp sadece 'hard' yönünde çevirmek yeterli mi? Başka birşeye dokunmamız gerekiyor mu?
    Ridin' through this world, all alone. God takes your soul, you're on your own

cnkdgrmc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ER6-N
    Arkadsim onlarin hepsi motorlarini cok seven ve satmak istemeyen kisiler..
    Bir ay once 2011 model 5000 km akliniza gelecek butun aksesuari ( xenon canta koruma demirleri depo kilifi) 3800 tl ye aldim
    Satarkende 3e 5 e bakmadan satarim bu 3. Cbf im 2 adet kawasaki er6n 1 adet transalp sattim hic hatirlamiyorum ertesi gune kaldigini...
    Garip bunu beğendi.

Garip - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    PCX 125
    bazen diyorum apache miyim lan ben diye ama bazen de hoşuma gitmiyor değil..

arkadaşlar görüşlerinizi çok merak ediyorum

http://www.motosiklet.net/forum/moto...ml#post2980583
    birGarip..

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 4 kullanıcı var. (0 üye ve 4 misafir)

Bu Konudaki Etiketler