Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBF 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Hyosung GT 250 & Honda CBF 150
    Yoğunluk nedeniyle epeydir uğrayamıyordum, yeni cıbıflanan bütün arkadaşlara motorları hayırlı olsun.
    [CENTER]Vuuuu diye aşarım dağları, enginlere sığmam taşarım :P[/CENTER]

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Luxor - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2007 Honda CBF150
    Alıntı yzfomer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar yaklaşık 1 ay önce mayısın son haftası alıcam demiştim cbf 150'imi bugün kısmet oldu gerçi daha plaka ve ruhsat işleri için haftasonuna kadar kavuşamıycam ama olsun

bu arada yeni alan arkadaşların motorlarıda hayırlı uğurlu olsun Allah kaza bela göstermesin inşallah.......honda hayat onda...........pis apachi hehehee
    hayırlı uğurlu olsun dostum, iyi bir seçim yapmışsın
    koruma demiri olarak arası açık olanlardan almanı şiddetle tavsiye ederim, diiğer türlü çamurluğun içine ediyorsun çünkü ve koruma dereceleri arasında hiç fark yok.hatta benim gördüğüm arası açık olan demir diğerine nazaran daha etli ve kalın...
    izmirde nerede bulursun bilmiyorum ama ist de mutluhan honda satıyor...
    Seni çok seviyorum Babacığım.Sen her zaman benim kalbimde yaşayacaksın...

chatkut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    X-Max 250 ABS
    herkese çoook teşekkürler arkadaşlar

mete han abi plaka ruhsat 3750 ytl oldu hiç bi şekilde indirim yapmıyolarda dediğine göre 175 ytl'ydi plaka ruhsat masrafları onu 100 ytl. yaptım dedi ya da beni yiyo bilmiyom artık yan sehpa hediye bi de kilit sormuştum 45 ytl. dedi sora baktı gitmiyom hediye etti hehehehe

chatkut senin kaça gelmişti aynı yerden aldık merak ettim şimdi

arkadaşlar koruma demiriyle ilgili size danışayım dedim çünkü daha önce bazı ark.lar yazmıştı ani frenlerde ön çamurluğa değiyo diye bi sorayım dedim bi çaresi varmı ya da başka bi markaya takılan ama bizim motorlarada uyan bişey varsa çamurluğa zarar vermeyen onu taktırayım

Allah isteyipte alamayanlarada versin çok güzel bi duygu yaa nasıl beklicem cumartesiyi bilmiyorum utanmasam gidicem motorun yanında takılıcam
    omer ben plaka+ruhsat+koruma demiri 3650'ye aldım(peşin)...sanada kilit vermişler hemen hemen aynı fiyat bana 150 ye yaptılar plaka ruhsatı sana 100'e yapmışlar...ben bide müdürü sokmuştum araya sözde yani kafa kafaya gelmiş.
    sen peşin mi aldın? ne renk?
    neyse izmirde cbfler çoğalsında gezi yapalım

ben çukura falan girince tak diye bi şey geliyor bazen acaba koruma demiri mi çarpıyor ben hep amortisör tamamen kapandığı için zannediyordum onu bi kontrol edicem bugün.

Luxor, arası açık dediğin demir nasıl ya...bu koruma demiri standart değilmi?

ahmetnr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650 GS DAKAR '06
    arkadaşlar yaklaşık 1 ay önce mayısın son haftası alıcam demiştim cbf 150'imi bugün kısmet oldu gerçi daha plaka ve ruhsat işleri için haftasonuna kadar kavuşamıycam ama olsun

bu arada yeni alan arkadaşların motorlarıda hayırlı uğurlu olsun Allah kaza bela göstermesin inşallah.......honda hayat onda...........pis apachi hehehee
    hayırlı uğurlu olsun kazasız belasız iyi günlerde kullanman dileğiyle
    motorun lastikleri zayıf gibi hele yaşta çok dikkat etmelisin selamlar
    45km yol + 90km/h = 30dk. 45km yol 180km/h=15dk. kazancımız 15dk, peki kaybedeceklerimiz

a vagrant - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tenere XT660 ZA
    cbf'sine yeni kavuşan yzfömer arkadaşım:motorun hayırlı olsun.Allah kazasız belasız sürüşler nasib etsin.

Bu koruma demiri çarpma meselesine gelince:geçen haftasonu 180 km kadar gezdim.İki kere o ses çıktı.Büyük çukurlara girmek zorunda kaldım.Jant kırıldı çatladı diye durdum hemen ama birşey yoktu.Sanırım amortisörler kulelere vuruyor.Motor koruma demiri ve ön çamurlukta darbe izleri yoktu.Cumartesi günü yine teste çıkmayı düşünüyorumİlgililere duyurulur.Buyrun beraber gezelim.

Motosikleti
    X-Max 250 ABS
    ewet bencede koruma demiri jant'a değilde amrtisör tamamen kapanınca kapandığı yere çarpıyor oraya ne deniyorsa artık...

Motosikleti
    2007 Honda CBF150
    Alıntı chatkut adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ewet bencede koruma demiri jant'a değilde amrtisör tamamen kapanınca kapandığı yere çarpıyor oraya ne deniyorsa artık...
    Bu konu daha önce de hem forumda hem google grupta konuşuldu.iyi dikkat edin.çünkü arası açık koruma demiri olan hiç bir cbf den o ses gelmiyor.daha önce de ginger falan amortisörden kuşkulanmıştı.sonrasında çamurluktaki boya gidince sebep iyice anlaşıldı ki servisin ginger a dediği:
    "evet yanlış hatalı koruma demiri takmışız"

Motosikleti
    Yamaha Tenere XT660 ZA
    Alıntı Luxor adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu konu daha önce de hem forumda hem google grupta konuşuldu.iyi dikkat edin.çünkü arası açık koruma demiri olan hiç bir cbf den o ses gelmiyor.daha önce de ginger falan amortisörden kuşkulanmıştı.sonrasında çamurluktaki boya gidince sebep iyice anlaşıldı ki servisin ginger a dediği:
    "evet yanlış hatalı koruma demiri takmışız"
    Nasıl yani luxor?Koruma demiri çamurluğa mı çarpıyor yani?Benim koruma demiri siyah renk tek parça şasiye sabitlenen bir parça.Sizinkiler nasıl?Farklı mı?Resimde gösterebilir misiniz arkadaşlar?

Motosikleti
    X-Max 250 ABS
    arası açık koruma demirini anlamadım bende...resimle anlatabilirmisiniz...teşekürler...buraya nasıl resim ekleniyordu anlatan yazının linkini falan bi yazarsanız benim demirin şeklini çizeyim size

Motosikleti
    2007 Honda CBF150
    Alıntı a vagrant adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Nasıl yani luxor?Koruma demiri çamurluğa mı çarpıyor yani?Benim koruma demiri siyah renk tek parça şasiye sabitlenen bir parça.Sizinkiler nasıl?Farklı mı?Resimde gösterebilir misiniz arkadaşlar?

Bu imageshack da artık bağlantısını 33.600 modemlemi ne sağlıyor yahu, bu derece rezil yavaşlıkta bir site daha görmedim ben.her fotoğraf yüklemede yada yüklenmişlere bakarken sorun mu yaşanır kardeşim yaw...

Motosikleti
    Yamaha Tenere XT660 ZA
    Alıntı chatkut adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arası açık koruma demirini anlamadım bende...resimle anlatabilirmisiniz...teşekürler...buraya nasıl resim ekleniyordu anlatan yazının linkini falan bi yazarsanız benim demirin şeklini çizeyim size

http://www.motosiklet.net/forum/foru...i-anlatim.html

bu linki sakla chatkut.Luxor; benim koruma da buna benziyor.İçime bir kurt düştü şimdi.Motor daha yeni ,üstüne titriyorum.Bir de parayla servisinde taktırdığım demir zarar veriyorsa,bunun hesabını ben sormasını bilirim.Akşam eve gidince bir bakayım.Darbe izi tama olarak çamurluk üstünde olabilir o zaman.

yzfomer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hondacbf150,Honda Today, MSX 125, YAMAHA DELIGHT
    heyecanımı paylaşan bütün cıbıfçılara tekrar teşekkürler ;
    chatkut evet arkadaşım yaa sen biraz daha kardasın ama çok bişi yapamıyolar bende peşin aldım bize dediklerine göre (3990-3640) olması için bayinin karındanda kısmışlar falanda filanda neyse ya ben az daha fiyat düşmeden alıcaktımda terslikler oldu üzülmüştüm o zaman ama her işte bi hayır vardır derler ya sora fiyatı düşürdüler ilki alamamışım dedim her türlü kardayım yani
    bu arada siyahından aldım cıbıfımı gelsin çekip koyucam fotolarını
    herkese kazasız belasız günler...

Motosikleti
    Yamaha Tenere XT660 ZA
    Yalnız birşey daha var.Çamurluğun üstü-resime dikkatlice baktığımda- eğer çarpıyorsa şasi demiri de çarpar.Dikkatli bakın.Çünkü koruma demiri şasi demiriyle aynı hizada.Çıkıntı yapmamış öne doğru.

Motosikleti
    X-Max 250 ABS
    luxor benim demir bundan değil...ortada yatay bir demir daha var

senin demir tertemiz valla benimki desenli desenli gideyim servise değiştirsinler o zaman benimkisini zaten eskidi bu 2 haftada

resim ekliyorum...makina biraz eski kötü çekm ama idare edin benim demir buna benziyor

Motosikleti
    2007 Honda CBF150
    Yalnız birşey daha var.Çamurluğun üstü-resime dikkatlice baktığımda- eğer çarpıyorsa şasi demiri de çarpar.Dikkatli bakın.Çünkü koruma demiri şasi demiriyle aynı hizada.Çıkıntı yapmamış öne doğru.
    ne demek istediğini tam anlayamadım arkadaşım.
    şasi demiri??

Motosikleti
    Yamaha Tenere XT660 ZA
    ne demek istediğini tam anlayamadım arkadaşım.
    şasi demiri??
    Senin yolladığın resimlerde, koruma demirlerinin tam ortasında olan bağlantı demirinden bahsediyorum.Üzerinde gri renkli barkod var.Şunu söylemek istedim:motora eğilip sağdan veya soldan baktığında,koruma demirinin herhangi bir çıkıntı yapmadığını göreceksin.Bağlantı demiriyle aynı hizada yani.Senin resimlere bakınca da anlaşılıyor bu.Yada ben öyle görüyorum.

Motosikleti
    2007 Honda CBF150
    Senin yolladığın resimlerde, koruma demirlerinin tam ortasında olan bağlantı demirinden bahsediyorum.Üzerinde gri renkli barkod var.Şunu söylemek istedim:motora eğilip sağdan veya soldan baktığında,koruma demirinin herhangi bir çıkıntı yapmadığını göreceksin.Bağlantı demiriyle aynı hizada yani.Senin resimlere bakınca da anlaşılıyor bu.Yada ben öyle görüyorum.
    dikkatli bakarsan o demir geriye doğru açılı.yani aynı hizada değil.ona değme gibi bir durum yok.zaten öyle olsa bütün cbf lerin fabrikasyon hatalı olması gerekirdi.

Motosikleti
    Yamaha Tenere XT660 ZA
    dikkatli bakarsan o demir geriye doğru açılı.yani aynı hizada değil.ona değme gibi bir durum yok.zaten öyle olsa bütün cbf lerin fabrikasyon hatalı olması gerekirdi.

Açı konusunda haklısın zaten ben onu görüyorum.O demirin üst noktası ile koruma demirinin üst noktaları aynı hizada Luxor.Ve eğer koruma konulmamış da olsa ,bu sefer çamurluk o demire vururdu.Benim demek istediğim bu yani.Ve dahası amortisörlerin iyice aşağı inmesi gerek ki bu sefer de grenajlar(yani sinyallerin hemen üstü o darbelere maruz kalır ki bu da imkansız.(Amortisörler de sorun olursa)

Evet arkadaşlar Luxor Haklı. benim koruma demiri de tek parça kesintisiz olandan ve çamurlukta iz yapmaya başlamıştı ve şimdilik idare etsin diye o iz yapan yere iki tane yan yana yuvarlak keçe yapıştırdım. Çamurluğun siyah kısmına vuruyor çok ani frenlemelerde ve o siyah kısımdaki boya açılarak beyaza dönüyor. Elim rahatlayınca ben de Luxor'un kullandığı demirden alıcam. Servisteki arkadaş bu demir daha iyi korur falan dedi, sanırım Metehan'a bahsettiği konu da o. Ama bana çok büyük etkisi olacakmış gibi gelmedi. Üstelik çamurluğa da zarar veriyorsa ne anladım bu işi. Ha bir de agresif kullanmamaya, doğru frenlemeye daha fazla dikkat eder oldum çamurluğu kırmamak için, ama keçe işi iyi oldu, tak sesi falan yok, ama ben de zaten hiç ses falan yoktu, tahminim bi iki kez vurmuş, çünkü boya da fazla yıpranmamıştı.
    Yine de hem görüntü olarak hemde daha mantıklı olduğu için ortası boş olan demirden taktırmayı düşünüyorum. Tabii Mutluhan'da bize geçirmece yapmazsa ekstradan. Son bir kaç haftada bu ortası boş demirden taktıran varsa fiyat bilgisi verebilir mi acaba?

Motosikleti
    Yamaha Tenere XT660 ZA
    Benim anlamadığım birşey var.Motor koruma demirlerinin bağlantı yerleri motor üstünde belli.Değiştirilemez.Fazladan delik açmazsan tabi.Koruma demirlerinin ebatları mı farklı?O ortaya kaynatılan fazla demir mi vuruyor yani?

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler