Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda VFR 800 ABS Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    muzaffer1968 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2010 CBF1000F
    Ezel, seni yanıltmayacak tek motor VFR800 dür, sonrasını bilemem sana kalmış...
    T R O E ve akira2012 bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Emrah Düzgit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    FAZER 8 ABS 2016
    Ezel hoşgeldin,

Vfr nin ne kadar iyi bir motor olduğunu abilerimiz belirtmiş. Ben fiyat konusuna değinmek istedim. Bana göre çantalıda olsa osuda olsa busuda olsa hiçbir 2008 model vfr 20.001TL etmez. Etmez derken o fiyata satılamaz anlamında. Ben mayıs 2013 de çantasız vfr mi 17.000TL ye aldım 13.000km de. Motor boş ve temizse 18.000TL dolu ise 20.000TL yi geçmez diye düşünüyorum benim fikrim tabi. Aynı kondisyon ve donanıma göre motorun yaşına göre yıllık -+1.500tl ekleyerek hesap yapılabilir diye düşünüyorum. Spor makina merakın var ise ve racing ede çok sıcak bakmıyosan vfr yi denemeden motor almamanı tavsiye ederim.

vejihi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki ninja 250r, Honda CBR 600FA, Yamaha MT-07
    Sağol abi, bu dediğine söyleyecek bir şey kalmıyor sen son noktayı koymuşsun

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:27 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:22 ----------

Alıntı Emrah Düzgit adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ezel hoşgeldin,

Vfr nin ne kadar iyi bir motor olduğunu abilerimiz belirtmiş. Ben fiyat konusuna değinmek istedim. Bana göre çantalıda olsa osuda olsa busuda olsa hiçbir 2008 model vfr 20.001TL etmez. Etmez derken o fiyata satılamaz anlamında. Ben mayıs 2013 de çantasız vfr mi 17.000TL ye aldım 13.000km de. Motor boş ve temizse 18.000TL dolu ise 20.000TL yi geçmez diye düşünüyorum benim fikrim tabi. Aynı kondisyon ve donanıma göre motorun yaşına göre yıllık -+1.500tl ekleyerek hesap yapılabilir diye düşünüyorum. Spor makina merakın var ise ve racing ede çok sıcak bakmıyosan vfr yi denemeden motor almamanı tavsiye ederim.
    Anladım. Aslında marka/model karşılaştırması sormayayım diyordum ama şu iki motor arasındayım şu an. İkisinin de fiyatları ilanda yazılanların biraz daha altına iniyor ve aynı fiyata geliyor. Fikir belirtmek isteyen olur mu?

CBR 600 f

VFR 800

Tabi ikisini de alma ... al da diyebilirsiniz.

Motosikleti
    FAZER 8 ABS 2016
    600F grenajlı hornet aslında. Kötü motor değil sesi daha çok hoşuna gidebilir. Ben yinede 600f i sport touring klasmanında görmüyorum. Ben her türlü vfr 800 tercih ederim ama isterse 0km olsun ben o parayı 2008 model bir motora vermem. Zaten vfr motor dayanıklılığı bakımından nadir motorlardan. 2008 model 30.000km de olsa bile o motorun daha gideceği çok yol olur. Km ye takılmadan makul seviyelerdeki motorlara bakmak daha mantıklı bence. Yinede karar sizin.

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:53 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:51 ----------

Şu bence çok daha mantıklı bir motor. El öpmede yok

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-honda-sahibinden-honda-vfr800-138358680/detay
    T R O E bunu beğendi.

Motosikleti
    600F grenajlı hornet aslında. Kötü motor değil sesi daha çok hoşuna gidebilir. Ben yinede 600f i sport touring klasmanında görmüyorum. Ben her türlü vfr 800 tercih ederim ama isterse 0km olsun ben o parayı 2008 model bir motora vermem. Zaten vfr motor dayanıklılığı bakımından nadir motorlardan. 2008 model 30.000km de olsa bile o motorun daha gideceği çok yol olur. Km ye takılmadan makul seviyelerdeki motorlara bakmak daha mantıklı bence. Yinede karar sizin.

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:53 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:51 ----------

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-honda-sahibinden-honda-vfr800-138358680/detay
    Evet bu motoru ben de gördüm de işte İstanbul'da olması... İş yerinden izin al, İstanbul'a gel, yeri nerededir (bilmiyorum), nereye gösterilir (bilmiyorum), alırsam bu mevsimde Ankara'ya nasıl getiricem (bilmiyorum) vs... gibi düşünceler oluşuyor ister istemez kafamda. Ama haklısın yine de bir düşünmek lazım, teşekkürler.

akira2012 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    VFR 800
    Tek sorunun Ankara olsun.
    Bence konuşup sahibi ile sonrasında gelip bakmaya değer.

600 F'de kkombine var mı?

Motosikleti
    FAZER 8 ABS 2016
    Hocam ben çekmeköydeyim. Gelirsen her şekilde yardımcı olurum emin ol. Buradan motorla Ankara ya 3 saatte gidersin keyifli de olur. Bence de telefon aç konuş Ankara da olduğunu söyle pazarlığını yap. Esengülede gösterdin mi tamamdır ama telefonda her şeyi konuş ki burada süpriz le karşılaşma.

Motosikleti
    Alıntı akira2012 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tek sorunun Ankara olsun.
    Bence konuşup sahibi ile sonrasında gelip bakmaya değer.

600 F'de kkombine var mı?
    Hocam kombine derken, fren sistemi mi? Bildiğim kadarıyla var.

Hocam ben çekmeköydeyim. Gelirsen her şekilde yardımcı olurum emin ol. Buradan motorla Ankara ya 3 saatte gidersin keyifli de olur. Bence de telefon aç konuş Ankara da olduğunu söyle pazarlığını yap. Esengülede gösterdin mi tamamdır ama telefonda her şeyi konuş ki burada süpriz le karşılaşma.
    Çok sağol hocam şimdi sahibinden üzerinden mesaj attım. Bakalım bi cevap dönsün duruma göre arayıp konuşurum. Ankara'ya dönüş hava yüzünden düşündürdü. Bolu'da, Cankurtaran'da falan kar-buz ne durumdadır bilemedim. Yoksa çok da güzel olur tabi.

Motosikleti
    FAZER 8 ABS 2016
    Valla şehirler arası yolları çok bilmiyorum ama Ankaraya direk otoban yok mu? Kar buz yoksa sorun yok Kışlık ekipmanın varsa süper yoksada bir şekilde sıkı giyinip dinlene dinlene ısına ısına basmadan gidebilirsin. Umarım temiz, iyi motordur ve anlaşırsınız. Modeli km si ve fotoğrafı çok güzel ve temiz duruyor. Duruma göre bizi de haberdar edersin ;)

Birde belki makul bir ücretle otobüse de koyulup götürülebilinir ama o durumları da hiç bilmiyorum. vfr sığar mı oraya? Başına birşey gelir mi vs...

Motosikleti
    Valla şehirler arası yolları çok bilmiyorum ama Ankaraya direk otoban yok mu? Kar buz yoksa sorun yok Kışlık ekipmanın varsa süper yoksada bir şekilde sıkı giyinip dinlene dinlene ısına ısına basmadan gidebilirsin. Umarım temiz, iyi motordur ve anlaşırsınız. Modeli km si ve fotoğrafı çok güzel ve temiz duruyor. Duruma göre bizi de haberdar edersin ;)

Birde belki makul bir ücretle otobüse de koyulup götürülebilinir ama o durumları da hiç bilmiyorum. vfr sığar mı oraya? Başına birşey gelir mi vs...
    Evet kar buz yoksa soğuk çok problem değil yola çıkmadan hava durumuna falan bakmak lazım.

Dün yine burda gördüm Ankara'lı bi arkadaş 600rr'ı otobüse yüklüyordu ben fotoğraflardan görünce tedirgin oldum, bilmiyorum yapabilir miyim onu

Cevap gelsin buraya da yazarım durumları, herkese teşekkürler.

Motosikleti
    VFR 800
    Bence kargo şirketi ile de konuşabilirsin.

Otobüse sığarda nasıl bindirilicek namussuz o kadar ağır geliyor ki yerinden kalkmıyor.
    600F'de kombine varsa güzel ama yoksa bunun frenlerinden snra 600F'in frenleri çok kötü gelicektir.

Hele hele Suzuki Vstrom da arka freni aksesuar diye koymuşlar.

Ama gerçkten de temz duruyor. Zaten sahibi düzgün bakıyorsa bütün servis kayıtları vardır.

Motosikleti
    FAZER 8 ABS 2016
    Valla benim vfr yi 3 kişi ford minibüse yükledik :D 30sn falan sürdü canımız çıktı ama 3 kişi yükleniyo :D Araçta gayet yüksek yani.
    T R O E bunu beğendi.

erginturhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    0-36500 Hyosung GT250R, 0-51000 Honda VFR 800

Bedava... Ben olsam bir dakika durmam...

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:21 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:13 ----------

Alıntı vejihi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Evet bu motoru ben de gördüm de işte İstanbul'da olması... İş yerinden izin al, İstanbul'a gel, yeri nerededir (bilmiyorum), nereye gösterilir (bilmiyorum), alırsam bu mevsimde Ankara'ya nasıl getiricem (bilmiyorum) vs... gibi düşünceler oluşuyor ister istemez kafamda. Ama haklısın yine de bir düşünmek lazım, teşekkürler.
    Ezel, beğenirsen kafana yatarsa Ali Ustaya (Esengül'e) ekspertizini yaptırırım sonrasına bakarız...

Motosikleti
    Alıntı erginturhan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bedava... Ben olsam bir dakika durmam...

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:21 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:13 ----------

Ezel, beğenirsen kafana yatarsa Ali Ustaya (Esengül'e) ekspertizini yaptırırım sonrasına bakarız...
    Tamam abi, mesaj attım; bakım, kaza vs.. durumlarını sordum, ilanın açıklamasına hiçbir şey yazmamış... Cevap gelince buradan paylaşıcam. Teşekkürler.

Motosikleti
    VFR 800
    Forumda bir tane daha 2010 model VFR'si olan arkadaş vardı.

Bu o motor mu?

erginturhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    0-36500 Hyosung GT250R, 0-51000 Honda VFR 800
    Alıntı akira2012 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Forumda bir tane daha 2010 model VFR'si olan arkadaş vardı.

Bu o motor mu?
    Gürhan isimli biri ben tanımıyorum...

T R O E - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 1000 FA
    Ezel hoşgeldin...
    Soru soruş tarzın, üslubun ve muhtemelen VFR seçiminden dolayı seni kutluyorum.
    VFR'yi tekrar anlatmama gerek yok. Kendini ispatlamış , gelmiş geçmiş en iyi 25 çok yönlü motosiklet arasında 1. olmuş muhteşem bir makina...
    Daha önce arkadaşlarımın yazdığı şeyleri tekrar etmek istemiyorum sadece fiyat ve otobüse yükleme konularında bendekileri aktarmak isterim.
    Dediğin gibi fiyat çok değişken; Temizlik , kullanım , bakım ve tabi ki aksesuar...
    Durumuna göre aksesuarlı fiyatı 20000 olan bir makine çıplak 17000 civarına alınmış olur. Ancak bu durum aksesuara ihtiyaç ve isteğin olup olmamasına göre değişir. Birde bakım olayını atlamamak lazım bugün ağır bakım (lastik , zincir , dişli set , akü , filtreler , sıvılar) 2500 TL.
    İlandaki 2010 VFR eğer göründüğü gibi temizse hiç durma atla üstüne yoksa kaparlar.
    Otobüse yükleme işine gelince... Travego'larda bagajın en ön kısmına yani kaptanın hemen altına sığar. İki kişi ile çok rahat yüklenir. Otobüsün bagaj yerden yüksekliği çok az zaten. Aynalar bükülüp otobüsün bagajına VFR nin arkasını affedersiniz götün götün yanaştıracaksınız. Bir kişi ön tarafta gidondan motoru dengede tutarken diğer kişi arka tarafta otobüsün bagajına çıkıp arka janttan iki elini takıp yukarı çekip bagaja çıkartacak biraz geri alınıp aynı metotla ön teker de bagaja çıkartılacak VFR vitese atılıp yan ayaklıkta iken üç adet gergili çektirme ile yanlardan bagaj içi profillere sabitlenecek. sağlam bir lastikle ön fren bağlanacak. Bir milim bile oynamaz. Zırh gibi gider. 2 numaralı koltuğa da bilet alırsan deponun üstüne denk gelir tam olarak sonra ver elini Ankara...
    akira2012 bunu beğendi.

Size e iyi cevabi ufuk arkadasimiz verecektir gordugunde cunku kendisi cbf 600 kullanicisiydi ve hakan arkadasimizin motorunu almak icin kacirmamak adina cbf ni zarar ederek satip vfr takimimiza katildi o cvp vermemis olsada bu yeterli bir ornekttir sanki ama arti ve eksilerini en iyi o dile getirir yogunluktan foruma ugrarsa tabi:d
    akira2012 bunu beğendi.

engin_deniz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    street triple rs
    Iygclr arkdaslar... bulamadim gönlüme göre bir vfr :( ama tanidigim bir abimden cok temiz 2010 model bir hornet aldim hayırlısıyla. Yakinda konu acarim bi kac resim cekeyimde. Nedense buraya yazmak geldi icimden
    akira2012 ve T R O E bunu beğendiler.

wolrath - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pani / 3colore
    hayırlısı olsun. gonlunde vfr yatması da seni bizden yapar ben de o kontenjandan burdayım,mutluyum
    T R O E ve engin_deniz bunu beğendiler.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler