Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda VFR 800 ABS Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    ihakanvardal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda VFR 800, Suzuki Hayabusa gsxr 1300
    Alıntı t_erel adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar motorumu satıyorum,isteyen olursa görüşelim...

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-honda-bakimli,temiz-ve-acil-117474683/detay/
    Hayırdır tolga niye satıyorsun tam sezon gelmişken?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    t_erel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda VFR
    Hakan bey aslında benim için sezonun son 3 ayı diyebilirim çünkü ben mayıs ayından sonra mümkün olduğunca motora binmem.Benim sezonum yağışsız olan kış günleri...

Satma nedenim aslında biraz karışık,altın fiyatları çok düşük olduğu için maalesef motoru elden çıkarmak durumundayım.Kredi çekip eşime bir araba aldım,motoru satıp krediyi kapatacağım.

erginturhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    0-36500 Hyosung GT250R, 0-51000 Honda VFR 800
    Tolga, hayırlısı olsun... Dilerim VFR'nden ayrı kalmadan sıkışıklığını atlatırsın...

fazerr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xxxxx
    sevgili vfr kulanıcıları elimde vfr 800 için 2.adet gri ve siyah renk MONOKAPAK var çok hesaplı vereceğim.(100tl) ihtiyacı olanlar bana msj yoluyla ulaşabilirler.syg
    kızı kolda fazerı yolda severim.

tolgatumlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Fazer8 2014
    Beyler motorumla bu sezon 3.akşam çıktım turlamaya,Ancak yine yağmura yakalandım.kim yağmur duasına çıkıyorsa bi karşılaşmak isterim:)
    şaka bi yana bi hava ısınmadı yawwww
    bu günün yağmuru varsa yarının güneşi var derler bekliyorum şiddetle yerlerin kuruduğu,havanın ısındığı günü
    2006 Honda CBR600F,2005 Suzuki V strom dl650, 2005 Yamaha fz6fazer,2006 Honda VFR800abs,2005 Suzuki GSX-R600,Honda CBF1000abs,Yamaha fz6fazer,Suzuki GSX-650F,SuzukiGSR600,Honda CBF600abs,Suzuki SFV650 abs gladius,Honda VFR800abs,Suzuki GW250 inazuma, Yamaha Fazer8

akira2012 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    VFR 800
    Tolga bence daha erken. Biraz daha sabır.

Motosikleti
    Dün akşam Emreyle tanıştım sağolsun zahmet edip gazyağı getirdi benim için. Bugün bezle siler silmez çıktı sanki çamurmuş gibi eski haline döndü jantım tekrardan çok teşekkür ederim Emre

Motosikleti
    VFR 800
    Önemli değil.

Tarif ettiğin lekeleri çıkartacağını test etmiş biri olarak yardım etmemek olmazdı.

Zincir temizlemek içinde en uygunu zaten gaz yağı dün akşamda sana söylediğim gibi O-Ring'e zarar vermez,bir orta boy boyacı fırçası aldın mı,tamamdır.
    ihakanvardal bunu beğendi.

Syanur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DR-Zurna 400
    Alıntı akira2012 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ....gaz yağı dün akşamda sana söylediğim gibi O-Ring'e zarar vermez.
    Oring ve X-ring zincirlerin kutusunda yazıyor, gaz yağı ile temizleyin diye (kerosen)
    ihakanvardal bunu beğendi.
    #sürenadam

atiturhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    şuan BMW R 1150 GS önce R 1150 R vardı
    Merhaba Arkadaşlar, tam sezona girerken ani gelişen bir olayla mutlu mesut kullandığım BMW R 1150 R motorumu müşteri çıkıp satmam sonucu motorsuz kaldım. Sezona motorla girmek istiyorum bu sebeple araştırmalara başladım. Tarz olarak Enduro,naked,touring,sporttouring motosikletlerden hoşlanıyorum. VFR800 sporttouring olması 3lü çanta takılabilmesi sebebiyle tam bana uygun bir motor. Teknolojisine özelliklerine lafım yok. Forumu da baştan 40.sayfalara kadar okudum. Bu motorda beni tek tedirgin eden konu yakıt tüketimiydi ve forum boyunca herkesin farklı değerler vermesiydi.
    Bana sağlıklı yakıt tüketimi bilgisi verebilecek olan arkadaş var mı? Genel olarak uzun yolda 90-120km/h hızları arasında seyir ederim. Gaza gelip anlık olarak bastığımda oluyor elbet.
    2.sorum VFR800 90km/h hız ile giderken devir saati kaçta kalıyor? şimdiden teşekkürler.
    only god can judge me

Valla ben taza bir vfr kullanicisiyim aldigim motor sonderece iyi bakilmis bir makineydi bende yeni yeni tanidiggimdan devir saatine falan bakiyorum surekli 125 km hizda 5500 devir 6 viteste 90 da dahada asagilarda olucagi asikar burda sadece bir arkadasimiz cok yaktigindan sikayetci oda bujoleri ve hava filtresini temizlerecegini soylemisti en son zincirle ugrasmaktan zaman bulamadi:d urkuten korkutan bir yakiti yok heleki uzun tura cikip o hizlarda kalicaksaniz 6 lt falan yakar en fazla ama vtech acarsaniz altinizda ss bir makine var onu acan kisinin benzini dusunmemesi gerekir o noktada zaten v:d
    atiturhan bunu beğendi.

tolgatumlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Fazer8 2014
    Alıntı atiturhan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba Arkadaşlar, tam sezona girerken ani gelişen bir olayla mutlu mesut kullandığım BMW R 1150 R motorumu müşteri çıkıp satmam sonucu motorsuz kaldım. Sezona motorla girmek istiyorum bu sebeple araştırmalara başladım. Tarz olarak Enduro,naked,touring,sporttouring motosikletlerden hoşlanıyorum. VFR800 sporttouring olması 3lü çanta takılabilmesi sebebiyle tam bana uygun bir motor. Teknolojisine özelliklerine lafım yok. Forumu da baştan 40.sayfalara kadar okudum. Bu motorda beni tek tedirgin eden konu yakıt tüketimiydi ve forum boyunca herkesin farklı değerler vermesiydi.
    Bana sağlıklı yakıt tüketimi bilgisi verebilecek olan arkadaş var mı? Genel olarak uzun yolda 90-120km/h hızları arasında seyir ederim. Gaza gelip anlık olarak bastığımda oluyor elbet.
    2.sorum VFR800 90km/h hız ile giderken devir saati kaçta kalıyor? şimdiden teşekkürler.
    6.viteste 3800rpm gösteriyor 90km/h hızla giderken

---------- Post added at 20:39 ---------- Previous post was at 20:36 ----------

bu arada 50tllik yakıt ile 125 km yaptım sonra aklıma geldi ,lastik havalarını kontrol ettim ön 30ps arka 35 ps çıktı.şimdi lastiklerimi 42 arka ve 36ön şeklinde ayarladım ve 20 tl lik yakıt aldım.gösterge yanıp sönüyordu ve resetledim bakalım şimdi ne kadar yol yapacağım...
    2006 Honda CBR600F,2005 Suzuki V strom dl650, 2005 Yamaha fz6fazer,2006 Honda VFR800abs,2005 Suzuki GSX-R600,Honda CBF1000abs,Yamaha fz6fazer,Suzuki GSX-650F,SuzukiGSR600,Honda CBF600abs,Suzuki SFV650 abs gladius,Honda VFR800abs,Suzuki GW250 inazuma, Yamaha Fazer8

Bende depomu fulledim sifirladim bende ilk olcumumu yapmak icin geceb hafta ama bu hafta binemedim bakalim ne zaman birirebilicem:d bu arada merak ettigim bir konu var sizinde deponuzun metalini kaldirince kilit kapaliyken bir benzin kokusu aliyormusunuz

Motosikleti
    VFR 800
    Merhaba Atilla hoş geldin,

Anladığım kadarı ile R1150 R ile VFR arasında yakıttan daha çok oturuş pozisyonları farklı geldi bana. Enduro tarzı motordan ya da daha dik oturuş pozisyondan sonra VFR ilk başlar da sıkıntılı gelip ya bunun oturuş pozisyonu BMW’ den rahatsız diyebilirsiniz ama insan bir süre sonra alışıyor. Ancak tahminimce CBF1000 daha yakın sanırım sizin eski motorunuza. Bizim motorlarda ki karizmada onlarda yok mesela.

Yakıt olarak beni hiç üzmedi mesela beni VFR. Bu kesinlikle biraz sizin kullanımınızla da doğru orantılıdır ama ben 280–300 km arası yolu yapıyorum ama VTECH çok açmadan yapıyorum ki VTECH açtığınız zaman altınızdaki motor sporttouring’den çıkıp SS makineye yakın bir karakter kazanıyor.

Çok zorlayarak kullandığım zaman (uzun yolda yüksek süratte) 210–220 km arası yol yaptım ki gerçekten zorlayarak kullandım 6. vitese kadar bütün viteslerde devir kesiciye girerek ve sürekli gaz açarak kullandım.

Ama sizi üzmeyecek bir motor olduğunu çok rahat söyleyebilirim. Kış dönemi boyunca hiç kullanmadığım için devir aralığını hatırlamıyorum o yüzden cevap veremiyorum ki zaten kullanan arkadaşlar gerekli cevapları vermiş.

Motosikleti
    honda VFR
    Selamlar;

VFR bir depo yakıt ile 330 km de yol yapabilir,220km de.Bu tamamen gazı ne ölçüde kullandığınız ile alakalı bir durum.Verdiğim rakamlar farazi değil kendi max ve min rakamlarımdır.

Motosikleti
    Merhaba Atilla Bey,

Şehir içinde yoğun kullanımda bende 9 litre yakıyor (Çamlıca-Küçükyalı işe git gel)

Uzun yol diyebileceğimiz ikitelli rumeli feneri gibi yollarda 6-7 litre yakıyor. Bunlar benim veriler. Benimkisi çok yakıyor yada bende bir sorun var bende çözemedim hala.

Motosikleti
    VFR 800
    Kesinlikle,doğru. Ben 320 km yapmış biri olarak da 210 km yapmış biri olarak da bence fayda maliyet orantısında oldukça makul bir makine.

Kısaca siz makineden ne isterseniz, tereddüt etmeden size o gücü verebiliyor.

Motosikleti
    VFR 800
    ACİL ACİLL!!!!

VFR 1200 F ile ilgili kötü bilgileriniz varsa acilen paylaşıp cevap verin lütfen!!!!!!

Ben araştırdım,vergi ve yakıt haricinde pek bir kötü tarafını göremedim. Sizlerin bu tür bilgileriniz varsa lütfen buraya yazıp paylaşalım.

Motosikleti
    honda VFR
    Selam,VFR 1200 cok cok guzel bir makina olmakla beraber en buyuk dezavantaji 1200cc lik bir motora kucuk olan benzin deposu hacminden dolayi menzilidir...Zamaninda Altin Elbiseli Adam (Barkin) 1200u test etmisti,nette var.İzlemeni tavsiye ederim.

Syanur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DR-Zurna 400
    Alıntı t_erel adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selam,VFR 1200 cok cok guzel bir makina olmakla beraber en buyuk dezavantaji 1200cc lik bir motora kucuk olan benzin deposu hacminden dolayi menzilidir...Zamaninda Altin Elbiseli Adam (Barkin) 1200u test etmisti,nette var.İzlemeni tavsiye ederim.
    Dedikleriniz doğru gibi, genel olarak. Barkın bey de şöyle güzel böyle güzel dedi dedi, sadece deposu küçük dedi bitirdi
    #sürenadam

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler