Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda Shadow 750 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    BlackGhost - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba SL200 - Honda BlackWidow 2001 (Chaos MC)
    fiziğinize göre shadow küçük gelecektir.suzuki intruder c800 modeline bakmanızı öneririm.
    Şahsi İnstagram Hesabım: _hayalet_ct.mc
    Chaos Turkey MC - instagram: chaos.turkey.mc
    Superlight Türkiye Facebook Sayfamız: slturkiye

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    FCMONSTA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA SHADOW VT750C
    Merhaba arkadaşlar shadowuma egzoz almak istiyorum fakat highway hawk ve vance hines arasında kaldım tok ve bozulmayan bir ses istiyorum hangisini tercih etmeliyim kullanan arkadaşlar varsa yorum yapabilirler mi?Birde shadow kullanıcılarının toplandığı yardımlaştığı buluştuğu tanıştığı bir bölüm varmı var sa bilgilendirirseniz sevinirim yollarda yalnız olmak çekilmiyorbu arada Raptoid 1.85 boy 110 kilo motor küçük kalmıyor yada ben motora küçük kalmıyorum bu kategoride kesinlikle uyacak en iyi seçim boy ve kilo için

raptoid - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NX250 Dominator
    suzuki intruder c800 ile shadow 750 arasında çok fark yok boyut anlamında bu arada..

Motosikleti
    Honda Shadow VT 750
    Herkese merhaba
    2017 haziran ayında shadowumla avrupa turu yapıcam. Simdiden planlamalara başladım. Bir ay gibi bir sürede 12000 km yol yapmayı planlıyorum.

Türkiyede uzun yol tecrubelerim oldu. Ama yurt dısına ilk defa cıkıcam.
    Bu noktada tavsiyelerinize ihtiyacım olcak. Motoriçin ve yol için;hazırlık onlem tedbir vs aklınıza geleni yada tecrubelerinizi paylaşırsanız sevinirim.

Motosikleti
    Honda Shadow VT 750
    rotamız
    yunanistan
    italya
    isviçre
    fransa
    belçika
    hollanda
    almanya
    avusturya
    slovenya
    hırvatistan
    bosna
    karadag
    makedonya
    dan geçiyor bu ülketlerdeki görülmesi gereken yerler, özellikle motorsikle bu yollan mutlaka geçmelisin, buralarda kapm yapmalısın diye önerebileceginiz yerler varsa ve ya yardımı dokunma ihtimali olan tanıdıgınız birileri, lütfen paylaşmaktan çekinmeyin.

vereceginiz kıymetli bilgiler için şimdiden teşekkürler.

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    İkinci eller gerçekten bizde acaip pahalı. ABD'yi geçtim, orada motorun herşeyi ucuz. Bize benzer fiyatları olan yer Avrupa. Bizim malum sitede 2004 model 60000km cruiser 26000 TL'ye satılıyorken elin İngiltere'sinde aynı cruiser 2004 model 16000 km'de 3350 sterline satılıyor. Neden? Çünkü orada yenileri var.

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:12 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:25 ----------

2004-2007 arasındaki Shadow, 2005-2006 arasındaki C800'den 0.5cm daha dar, 5 cm daha kısa ve aks mesafesi de 5 cm kısa. Aman aman bir fark yok görünümde. Arkadaşlarımda Shadow 750 ve M800 vardı. Shadow hiç de küçük durmuyordu.

özel bi site derken aslında amazon en iyisi ama bize satışları olmuyor ben amerikadan aldım egzozları

Arkadaşlar merhaba. 2004 model vt 750 için sağ sağ ayna arıyorum. Aslında farklı bir model de takma fikrindeyim. Motorlarımızda ayna dişleri kaç mm ve sağ taraf ters paso mu. Önerebileceğiniz bir ayna modeli var mı. Kazasız sürüşler.

DemonKiss - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Shadow VT750 ACE
    Alıntı llk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar merhaba. 2004 model vt 750 için sağ sağ ayna arıyorum. Aslında farklı bir model de takma fikrindeyim. Motorlarımızda ayna dişleri kaç mm ve sağ taraf ters paso mu. Önerebileceğiniz bir ayna modeli var mı. Kazasız sürüşler.
    Selamlar,
    Türkiye'de orijinal ayna bulman zor. Hatta neredeyse imkansız. Ayna dişlileri 10mm. Sağ ve sol ayna farkı yok kafalar 360 derece dönebiliyor ve hatta ters paso da değiller. Orijinal aynasına yakın (kısa boyunlu) bir versiyonunu https://www.velomoto.com.tr/ adresinde bulabilirsin. Burası motosiklet parçaları toptancısı. Perakende satışları sanırım yok ancak bayileri aracılığı ile sipariş edilebiliyor. Model konusu tamamen sana kalmış tek önerim fazla uzun boyunlu bir ayna çözümüne gitmemen olur. Yani aynalar gidondan daha da dışarıda olmasın yeter. Umarım aradığın aynayı bulursun.

SolidSnake - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Arkadaşlar... Shadow almak istiyorum ama malum hep 2005-2007 arası modeller olduğu için minimum 10 yıllık motorlar ve fiyatları da 20k üzerinde. Gözümü kararttım alacağım, çünkü daha küçük cc'de hem ses hem görüntü yok hemde japon istiyorum. Bir de shadow'un sesi harley'e en yakın olan motor. Sizce malum sitede satılanlara güvenebilir miyim? Bu kadar eski motorları almanın dezavantajları bana neler olur? Bir de shadow aldığımda klasik görüntüsünü sevmediğimden spirit şekline büründürmek için biraz kesip biçtireceğim, yapılabilir mi sizce?

Teşekkürler.

DemonKiss - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Shadow VT750 ACE
    Merhaba SolidSnake. Motorum 2003 model. Belki de Shadow'ların içinde (tabiri yerinde ise) en ilkel modellerinden biri. VT 750 ACE (American Classic Edition) Karbüratörlü, zincir aktarmalı, benzin göstergesi ve devir saati bile yok ki bu hali yani "ilkel" hali en çok hoşuma giden yönü. 77000 km'de. Bu kilometrenin 15000 km'sini ben yapmışımdır. Üçüncü sahibiyim. Şu ana kadar temel bakımlar hariç hiç masraf çıkmadı. Bazı parçalar seneler içerisinde eskiyebiliyor. (Benzin filtresi, ön teker mili vb.) Bu parçalar da değişime ihtiyaç duyduğunda hala Honda'nın hala envanterinde olan ve yetkili servislerde bulunabilen parçalar. Yabancı forumların birinde, Shadowların motor bloklarının çok sağlam olduğunu, iyi kullanım ve bakımla 400000 km'yi görebileceklerini okumuştum. Doğrudur yalandır bilemem ancak benim arkadaşım 180000 km'de sattı motorunu ve taş gibiydi.

İkinci el alınan her motorda olan riskler bu motorlar için de var tabi. Önceki sahiplerinin motorlarını ne kadar hor kullandıkları ve bakımlarını ne ciddiyetle yaptıkları bilgisi, karar vermede çok önemli bir etken. Eğer geçmişi ile ilgili güvenilir ve/veya seni ikna eden bilgi alabiliyorsan gözün kapalı al derim.

Kesip biçme tabi yapılabilir ancak yapmadan önce hukuki zaruretleri iyice araştır derim. Kanuna uygun yapılmayan (proje çizilmeden, onay alınmadan, yetkili kuruluşlarda belgelenemeyen) büyük değişiklikler ileride başını ağrıtabilir. En basiti muayene sırasında moralini bozarlar.

Ses konusu önemli tabi. Benim motorumda vance and hines egzoz takılı. Ancak orijinal egzozu da halihazırda beklemede. Muayene sırasında orijinal egzoz takılı değilse sıkıntı çıkarabiliyorlar. Alacağın Shadow'da da eğer orijinal egzoz yoksa mutlaka olup olmadığını sor ve ona göre karar ver.

Alacağın yeni motor şimdiden hayırlı olsun.

gorkemerden - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda VT 750 C6 Shadow
    Selamlar. Motor çok temiz ve bakımları yeni yapıldı. Diğer detaylar ilana mevcuttur.

http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...54814441/detay

Motosikleti
    Honda Shadow VT 750
    2006 aksesuarlı 39000 km orjinal shadow vt750 C6
    İlan No: 355486359
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...55486359/detay

Makine temiz
    Model yükselticem
    Yüksek model shadowla takas yapabilirim

Motosikleti
    Honda shadow
    Arkadaslar araniza yeni katildim 2017 model 6700 km de temiz orjinal bir motor aldim motor pek binilmemis 2 tane kafama takilan sorun var sedace yardimci olursaniz sevinirim.
    1-arka eksoz manifoldunda cok az renk deisimi var isidan dolayi, motordan ilk ciktigi kisimda. ön eksoz cikisinda yok acaba arka silindirde olmasi normalmi ? arka silindir çokmu isiniyordur?
    2- motor uzun sure yattigi için rutubet on amartisorun uc kisimlarinda kararma yapmis aliminyum kisminda ön tekerleyin baglati yerlerinde bunun çaresi nedir varmidir ?

natila - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf150 + HD sporster xl 1200 custom cb
    2017 nerden aldın söyle de biz de alalım şefim

Motosikleti
    pulsar 200 ns
    İyi günler. Arkadaşlar Pulsarımı satıp shadow vt 750 almayı düşünüyorum içimdeki chopper aşkından dolayı. Ancak kafamda bir kaç soru var
    1- Malum siteden bakarken Vt 750 Ace larin fiyat olarak daha uygun olduğunu gördüm vt 750 c ye göre zaten Ace in tipi falan daha hoşuma gidiyor.Sorum Ace ve C arasında fark varmıdır performans veya donanım açısından
    2-Muhtemelen düşük modelli bişey alabilecegim maddi durumlardan dolayı e haliyle insanı bı urkutuyor yüksek km leri görmek �� bu konuda ne düşünüyorsunuz sağlam motor mudur shadow, kaç bin km ye kadar alinabilir?
    3- Son olarak yakıt ve yedek parça durumu nedir

Bilgisi olan arkadaşlar yorumlarını esirgemesinler lütfen. Tekerinize düz bassın ��

Motosikleti
    Honda shadow
    yanlis yazmisim 2007

BlackGhost - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba SL200 - Honda BlackWidow 2001 (Chaos MC)
    Alıntı mikail06 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İyi günler. Arkadaşlar Pulsarımı satıp shadow vt 750 almayı düşünüyorum içimdeki chopper aşkından dolayı. Ancak kafamda bir kaç soru var
    1- Malum siteden bakarken Vt 750 Ace larin fiyat olarak daha uygun olduğunu gördüm vt 750 c ye göre zaten Ace in tipi falan daha hoşuma gidiyor.Sorum Ace ve C arasında fark varmıdır performans veya donanım açısından
    2-Muhtemelen düşük modelli bişey alabilecegim maddi durumlardan dolayı e haliyle insanı bı urkutuyor yüksek km leri görmek �� bu konuda ne düşünüyorsunuz sağlam motor mudur shadow, kaç bin km ye kadar alinabilir?
    3- Son olarak yakıt ve yedek parça durumu nedir

Bilgisi olan arkadaşlar yorumlarını esirgemesinler lütfen. Tekerinize düz bassın ��
    aslında burada bakacağınız ilk kriter karbüratörlümü yoksa enjeksiyonlu bir model arıyorsunuz ona karar vermeniz lazım.2005 sonrası shadowlar genelde enjeksiyonlu modellerdir ve sağlam bloklu motorlardır.piyasada şuan 50bin altı model bulmak çok zor,olanlarda abartı rakamlarla satıyor ancak shadow motorların bakımları düzgün yapılmış,iyi kullanılmış ve kaza geçirmemiş bir haldeyse 100bin km motor kapağı açılmadan rahatlıkla kullanılabilir.Bu noktada alacağınız motoru düzgin bir ustaya götürüp kontrol ettirmenizde fayda var.Önemli olan yürüründe ve mekanik aksamda problem olmamasıdır shadowda.yakıt konusunda ise şehir içi 5.5-6 lt tüketimi vardır.Mekanik anlamda parça durumunu honda ana bayiden siparişle yada yurtdışı alışverişle getirme imkanınız var ama genel bilindik balata,baskı vs parçalarını heryerde bulabilirsiniz.temiz kullandıktan sonra zaten bu motorlar düşük devir kullanımından ötürü uzun vadede az aşınma durumu yaptığından çok uzun km ler sizi götürür,alacağınız motorun mekanik motor durumu önemli,bazen bazı motorlar 1000-2000 tl masraf ile 4-5 yıl götürdüğüde oluyor,burada iyi bir usta ile paslaşmanız lazım.bakıldığı sürece shadowlar ne sizi yolda bırakır nede üzer.
    Şahsi İnstagram Hesabım: _hayalet_ct.mc
    Chaos Turkey MC - instagram: chaos.turkey.mc
    Superlight Türkiye Facebook Sayfamız: slturkiye

Motosikleti
    Hd Nightster
    2009 Model Shadow 750 Spirit modeli ile bende shadowa geçiş yaptım arkadaşlar

2006 shadow 750

Merhaba arkadaşlar. Kontak da ki anten yandığı için motor anahtarı tanımıyor ve immobilizer devreden çıkmıyor. (Soran olursa gidonda hafif bir çatlak vardı motor çalışır vaziyette kaynak yapılmasına rağmen kontak da ki yüzük mu anten mi ne işte orası yandı.) Bunun tamiri var mı yoksa da ikinci el elinde olan varsa alabilirim. Yardımcı olurmusunuz teşekkür ederim.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler