Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda Shadow 750 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    asymetry - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Shadow VT750C
    Alıntı kaldera adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    selamlar,PM gönderdim.
    ihtiyacı olan shadow teknik bilgiler içeren servis kılavuzunu indirmek için elini çabuk tutsun. URL yi kaldırmak üzereyim.
    Uğur abim dosyaları çektim ancak sanırım bakım el kitabı toplamda 24 adet PDF'ten oluşmakta fakat 22'inci PDF upload edilmemiş. 22. PDF içeriği WIRING DIAGRAM.
    Hayat aldığın nefeslerin toplamı değil, nefesini kesen anların toplamıdır.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    novablue - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    VFR 800 A
    Selamlar,

forumunuzu bir kaç aydır okuyordum. Hatta 2011 Ağustostan beri okuyordum. Sonunda beni de bulaştırdınız bu işlere, ben de dayanamadım gidip aldım. Forumu başından sonuna kadar okudum, emeği geçen herkese teşekkür ederim. Ben de yeri geldikçe nacizane bilgilerimi paylaşacağım. Ankara çayyolu'unda ikamet ediyorum. Yakın olan arkadaşlarla da tanışmak isterim.

Tekrar görüşmek üzere, herkese selamlar.

Motosikleti
    Honda Shadow VT750C
    Alıntı novablue adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selamlar,

forumunuzu bir kaç aydır okuyordum. Hatta 2011 Ağustostan beri okuyordum. Sonunda beni de bulaştırdınız bu işlere, ben de dayanamadım gidip aldım. Forumu başından sonuna kadar okudum, emeği geçen herkese teşekkür ederim. Ben de yeri geldikçe nacizane bilgilerimi paylaşacağım. Ankara çayyolu'unda ikamet ediyorum. Yakın olan arkadaşlarla da tanışmak isterim.

Aramıza hoş geldin @novablue.Tam yerindesin, nasıl oldu da Ağustos ayından bu yana sabrettin? Shadow enfeksiyon düzeyi yüksektir bu topiğin ;) Paylaşımlarını bekliyoruz...

speedy2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW 1150GS ADV
    Alıntı novablue adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selamlar,

Hoş geldin,takibe devam.
    Gönüller bir olsun tanışma bahane.

KALDERA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    visal 125 DOMİNAR 400 UG-HERO XPLUS 200 4V
    Alıntı asymetry adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Uğur abim dosyaları çektim ancak sanırım bakım el kitabı toplamda 24 adet PDF'ten oluşmakta fakat 22'inci PDF upload edilmemiş. 22. PDF içeriği WIRING DIAGRAM.
    selamlar;
    kablolama elektrik şemasını ben kaybettim sanırım, bulabilirseniz tamamlayalım.

Motosikleti
    VFR 800 A
    Selamlar, internette 22. pdf'yi ararken şöyle bir kaynak buldum;

http://www.martin-house.com/VT750DC_Shop_Manual/

VT 750 C ile VT 750 DC arasındaki teknik farkları bilmiyorum fakat belki işe yarar.

jr. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco Xciting 500 Ri
    novablue, şadovum yok ama ihtiyar abisi var.

havalar düzelsin de turlayalım.
    jr. ben...bıretpitin yandan yemişi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    cbf150,(bayan isimlerine inat) CaBBaR VT750 Shadow
    Hoşgeldiniz
    Forumu baştan sona okuyup acele karar vermişsiniz gibi düşünmeyin sonuç hiç değişmez
    ben 3 kez okumuştum geldiğimiz yer aynı )

Motosikleti
    SYM GT EVO 250 İ
    Arkadaşlar merhabalar, aklıma takılan sorular var

1. Sıfır ülkemize gelmiyor mu ?
    2. 3 Shadow var 750 C4 750 C ve 750 ACE bunların ne gibi farkları var

Motosikleti
    VFR 800 A
    Selamlar Şamil bey,
    Bildigim kadarıyla sahininden.com da yanlış kategorilendirmişler, c ile c4 arasında fark yok diye biliyorum. Ace ile C serisi arasındaki teknik farklar ise önceki sayfalarda anlatıldı.

Motosikleti
    Honda Shadow 750
    Bir kaç sayfa önce yazılmıştı sanırım..
    Shadowların C modellerinin hepsi aynıdır. C nin yanında yazan rakam model yılını ifade ediyor örnegin C4 shadow 2004 model vt750 yi ifade ediyor aynı şekilde C6 2006 model vt 750 yi ifade ediyor. ACE modeli ise üretimini 2003 te durdurmuş bir model açılımı "American Classic Edition".

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Parçaların hazırlanması bitti sıra kaynatıp polisajlatıp yerine montajda

bunlar sürücü basamağının pime kaynamış dörtköşesi be ustundeki borusu,borudaki kanallara dikkat!! basamağın aşağıya yukarıya kişiye özel ayarı için

pim ve borunun toplanmış hali

yaklaşık böyle bişeyler oluyor işte ,becerebilirsek tabi

Arkadaki artçı basamaklarındaki işlemler ve parçalar daha farklı oluyor onlarda bitti ama
    yavaş yavaş arada koyayım resimleri
    merak edin daaa

Motosikleti
    Honda Shadow VT750C
    Gürol abi alet işler el övünür derler ya burada övünmek elin hakkı gerçekten tasarlayan, kesen biçen elin hakkı.. Çalışmaların her zamanki gibi çok hoş görünüyor, eline sağlık...

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    gürol abi bu motosikletteki yaptığın geliştirmeler gerçekten çok değişik ve işe yarar projeler eline sağlık honda arge departmanının düşünemediği ince detayları sen düşünüyorsun bu yenilikçi aksesuarları bence seri üretime geçirsen güzel ekmek yersin ama sadece meraktan yaptığın için bu işi ticarete dökeceğini sanmam
    gerçekten güzel olmuş...

abiler bu shadow ların nikelaj parçalarını ne gibi bi ürünle parlatıyorsunuz çok merak ediyorum...
    hayat bir savaştır tek silahın aklın ve inancındır

Motosikleti
    Honda Shadow 750
    Gürol abi basamaklar falan diilde...
    Şu profil resmini değiştirdin ya...En çok o makbule geçti...

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Alıntı FinalCUT adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Gürol abi basamaklar falan diilde...
    Şu profil resmini değiştirdin ya...En çok o makbule geçti...
    Ünal ım,proye ortaya çıkana kadar elim yanıyor,kaynaktan yüzüm yanıyor,tam tamam derken bir detayı unutmuş oluyorum sil baştan falan filan sinir gerginlik yapıyor
    hah işte o resim tam o anlarımı anlatıyor,şimdi iş ortaya çıkıyorya gevşedim,eski resme döndüm,dur daha bu iş bitiminde sis lambaları var yine gelir o resim buraya
    heleki çantaları yapmaya başlayayım sanırım ozaman recep ivedik bile yetmez profil resmime

Motosikleti
    VFR 800 A
    Valla ben diğer resmi seviyodum ya

Bu arada buji değiştirmek için 18 numara buji anahtarı gerekiyormuş, piyasada bu numaralı anahtarı bir türlü bulamadım. Kendim buji anahtarı yaptım ben de, test ettim çok da güzel çalışıyor. Hanımla indik garaja bujileri değiştirdik. (Buji anahtarının fotoğraflarını, nasıl yaptığımı akşam paylaşacağım). Sis farları vardı elimde, onları taktık.

Yağ değişimini bahara bıraktık artık. Yağ filtresi olarak K&N gördüm piyasada. Faydası olur mu? tavsiye eder misiniz?

Ya bi soru sorabilirmiyim buji falan dedinizde motor tamircisi benimi kazıklıyo biraz şüpelerim var aküyü 100 milyona değiştim çin işi tabi bujileri yeni 100 milyona değişti 4 buji her biri 25 tl olurmu sizce nasıl bu fiyatlar yoksa kazıklanıyormuyum

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Alıntı sekorkmaz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ya bi soru sorabilirmiyim buji falan dedinizde motor tamircisi benimi kazıklıyo biraz şüpelerim var aküyü 100 milyona değiştim çin işi tabi bujileri yeni 100 milyona değişti 4 buji her biri 25 tl olurmu sizce nasıl bu fiyatlar yoksa kazıklanıyormuyum
    Hayırı olsun akünüz
    fakat ben çin işlerine pek sıcak bakmıyorum kuru pil falan işi tamam ama akü alacaksak yuasayada okadar para verilmez
    bosch var 140 lira sulu geliyor fakat suyu içine boşaltıp şarj ettiğinizde su jele dönüşüyor yuasa gibi oluveriyor dertler bitiyor
    buyrun linki
    http://www.akusepeti.com/YTX14-BS-12...ku,PR-116.html

Motosikleti
    VFR 800 A
    Eğer iridyumlu buji taktıysa fiyat normal. NGK'da iridyumlu bujilerin tanesi 32.5 TL civarında. Eğer iridyumlu buji değil de standart buji ise 6.5 TL. Belki işçilik vs. de ekliyordur ustanız.

Bu arada yeri gelmişken sorayım, arkadaşlar iridyumlu buji tavsiye etti diye aldım taktım. Sizler de iridyumlu mu kullanıyorsunuz? bi faydası var mıdır? zaman içinde düşündükçe cruiser gibi düşük devirli motorlarda çok da gerek olmadığını düşünmeye başladım valla. Ne dersiniz?

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler