Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Suzuki DL 650 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    kivanctf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2006 Honda Silverwing 600 ABS
    Batuhan kardeş bende bu tarzda Yamahanın bi modelini 4-5 sene once kullanmıstım çok seri ve guclu motorlar ama tek silindir alet hem çok yakar hemde vibrasyon yapar hızlandıkça . Uzun yolda seni yorar diye dusunuyorum .
    Kıvanç Tüfekçioğlu - İzmir Dikili

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    sereye - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '08 Burgman 400 Siyah
    Bu başlığa yazmak bize de nasip oldu.
    Sorularımın tecrübelilerce cevap bulacağı ümidimle.

1 - Düzce'deyim, servis yok. Ya Sakarya, İst. gideceğim veya kargo ile getirip yağ, hava filtelerini buradaki motorcu dostlarımla beraber kendimiz değiştireceğiz. Ancak FL hatası olduğunda zararı olacak mı? nasıl giderilecek veya resetlenecek?
    2 - 40 bin bakımında neler halledilmesi gerekiyor? masrafı ne tutar?
    3 - Satıcıdan A - Yedek anahtarları, B - Kitabı, C - Servis bakım kartları, D - başka neleri istemem gerekiyor?
    4 - Lastik hava basınçları kaç olmalı?
    5 - Rölantide 1200 D/D görüyorum bu normal mi?
    6 - Frenler zeminde kayma eğiliminde, lastik değiştirirken kaymaması özelliği olarak ne tavsiye edersiniz?
    7 - En fazla ve en az 100 km.de kaç litre yakıyor acaba rekor olarak?
    8 - Kilometresinin fazla gösterdiğini düşünüyorum, aynı fikirde olan var mı?
    9 - Benzin filtresi var mı bu motorda?, varsa kaç km.de değiştirilmeli?
    10- Yağ ve hava filtreleri kaç km. de değiştirilmeli? Marka olarak ne kullanıyorsunuz? fiatları konusunda bilgi?
    11- Orta sehpası yok, fiatını bilen var mı? kendim yapmayı düşünüyorum.
    12- Camı boyuma göre (1.84) kısa kalıyor, Turing camları bulunduğunu okuyorum, fiatı?
    13- Başka bilmediğim, ama önemli olan konu mutlaka vardır, bilgilendirir misiniz?

Sorularım fiat ağırlığında oldu genelde. Toplamda yekün tutuyor, hazırlıksız aldığım için bir süre harcamalarımı kontrol altına almak zorundayım.

Şimdiden cevaplara ve iyi dileklerinize teşekkür ediyor, yolu bu taraftan geçenler olursa tanışmak üzere haberdar edilmeyi bekliyorum.
    Sezai Rahmi YILDIRIM / Düzce / 1959 / T.Öğretmen

ss350 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ V-STORM DL 650
    6 - Frenler zeminde kayma eğiliminde, lastik değiştirirken kaymaması özelliği olarak ne tavsiye edersiniz?

buna cevap bende bekliyorum fren ve lastikten şikayetçiyim

Motosikleti
    bende yeni bir Dl ci olarak sorularını şöyle cevaplandırabilriim .
    1- Altan motoru arayıp parcaları isteyebilirsin parçalar gelir kendin değiştirirsin . Benim motorumda FL hatası verıyor ama çok önemli bişi olmadığını biliyorum bilgisayara bağlanması gerekiyormus.
    2-40.000 ağır bakımı zincir değiştirilcek . buji hava ve yag filtreleri değişcek aküne bakılcak v.s bircok iş ...
    3- Satıcının elinde ne varsa almalısın ama o saydıklarından bazıları olmayada bilir cok dert etme adamla durusce gorus elinde motorla ilgili ne varsa al.
    4-Ön lastik 33- arka 36 olmalı ... Birde lastik durumu önemli 2 yeni lastık 500 ytl ...
    5-Rolantisi Dl lerin 1200 - 1400 arası çalışması gerektiği kullanım kitabıcıgda belırtilmiş. ben aldıgımda 1000 in altındaydı bende 1100 e çıkardım .
    6-Michalen Anakee en iyisi bu ... Fyat olarakta dediğim gibi 500 ytl peşin ... Bende yeni aldım bir lastıgın motoru böyle değiştirceğine inanmıyordum .
    7-Sana tam rakam veriyim depomu 3 kez doldurdum 50 ytl x 3 = 150 ytl. Aynı yerden aldım benzinimi . Şehirler arası yollarda 200 km şehir içinde yaklasık 700 km toplamda 900 km den fazla yol yaptım . Uzun yolda bir depo benzin ile 90 km bi hızla 500 km ye yakın bi yol yapar diye düşünüyorum .
    8- Böyle bişi yok ... Bence sen alışamamışsın :D
    9- Bunu bilmiyorum :(
    10 - yağ filtresi 12000 de hava 6000 de deniyor ama 6000de hava filtresini adam gibi temizletip devam 12000 de ikisinide değiştirrisin. İkisi 80 Ytl civarı .
    11-Bence gerek yok.
    12 - Super soru bence merak ediyorum ...
    13 - Ewet arkadaşlar bende bekliyorum ...

Bende motoru aynı bu sekilde aldım 2004 23000 de 11000 e mal oldu giwi canta koruma demirleri ile . Ama devamında yaklasık 1000 ytl den fazla para ödedim alım satım plaka lastıkler yeni eldiven depo ustu canta falan dağıttı beni :D ama şuanda çok memnum . 30.000 de yağ ve hava filterinide değiştircem . Motoruma yağ olarak Motul yağ aldım . Her arkadaşımda aldıgı şartları belirtirse memnun olurum tesekkruler ...

Birde bilmen gereken en önemli şey bu soruları bende kafamda çok sordum zamanla hepsini çözdum ve suanda iyiki bir DL sahibiyim diyebiliyorum gönlünü ferah tut sorun bile değil bunlar ...

nurkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Trader mailin aldım ama bir türlü üye olamıyorum yardımcı olursan sevinirim şifremi kabul etmiyor

kramp59 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio x9
    ben daha öncede sormustum ama bu dl650 nın servis olayı nasıldır parca sıkıntısı çekermiyim?

Motosikleti
    Suzuki DL650 V-Strom K4
    6)

Honda Varadero ile yapilmis bir testte su lastikler test edilmis
    Avon Distanzia,
    Bridgestone TW 101/152,
    Bridgestone BT 020,
    Dunlop D 607,
    Metzeler Tourance,
    Michelin Anakee,
    Michelin Pilot Road,
    Pirelli MT 90 Scorpion.

Michelin Anakee
    islak yollarda yapilan testlerde 8 diger lastik arasinda oldukca basarili, 2.olmus
    fakat virajlardaki yol tutusunda ayni basari söz konusu degil 8. olmus.

michelin pilot Road
    hem islak yolda
    hem kuru yollarda virajda 1. secilmis
    "-Fazit
    Der Michelin Pilot Road ist die beste Empfehlung für die Honda Varadero und alle, die bei ihrer Reiseenduro höchsten Wert auf Kurvenspaß auf Asphalt legen – egal, ob nass oder trocken."

11) orjinal orta sehpa = 189€ vergi dahil

12) orjinal Touring cam =111€ vergi dahil

touring camin fiyatini daha önce yazmistik gecmiste yazilanlari atlamayin,
    satir aralarinda cok önemli bilgiler mevcut.
    Übung macht den Meister

TRADER - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki DL 650 VSTROM

Sorular ve basit bir cevap:)

Aslında yazılanlara bakıyorum da biraz da kullanıcının karakterine baglı bazı sorunlar..

Mesela ben belki de en çok kullananlardan biriyim ama bakım konusunda çok hassas değilim dogrusu. Sebebini sorarsanız arabadan kalma alışkanlık belki de . Çok yol yaptıgım için oyle her seye kafamı takmıyorum. Allah gostermesın bır kaza olursa o zaman kasko nasılsa parasını karsılıyor..Bir de sürekli bakım ve parca dusunceksem neden Suzuki ye para vereyım ki.Zaten odenen fiyatların içinde bu "az bozulma" payını da verıyoruz degıl mı?

Parca konusunda ben ufak bir bakım yaptırdım . Sıkıntı cekmedım dogrusu. Herseyı var bulunuyor.Aksesuarları da var ama pahalı tabi ki..

Ben 11000 km de aldım makıneyı. Hıc bakım yaptırmadan 7000 Km bındım. Bu hafta yagını degıstırdım. tam sentetık volvolıne koydurdum . Bujılerı de iridyum buji yaptırdım.. yag filtresını degıstırdım. yaza çıkarken de hava filtresini değiştirirm diye dusunuyorum o kadar. bunun dışında arıza yapmadıgı sürece parça değiştirme ihtiyacı hıssedecegımı sanmıyorum dogrusu..

Yakıt konusunda ise torklu kullanıyorum artık daha guvenlı diye. Bu da yakıtı 170-190 arası bır yere tasıyor ama sıkıntı değil. Cunku bu performansta hıcbır motor daha az yakmıyor sanki..Ayrıca km yakıtı 200 un ustunde olmadıkca cok yol yapmadıgınız surece total de bırsey farketmez bunun da hesabı acık. Yılda 10,000 km yapsanız 30 lira fazla yada az yaksanız 300 mılyon yapar. Atla deve degıl dogrusu sanki..

Onumuzdekı yaza daha uzun yollar ıcın emokta onerısını gordugum KMT (umarım dogru yazmısımdır) lastık dusunuyordum aslında ama buna da emın degılım.. Hangı lastık off road ve onroad daha uygunsa bunu bir kere daha irdelemekte yarar var..Bu konudakı onerılere ıhtıyacım var..

Benim özetle söylemek istediğim şu: Makineye en çok binenlerden biri olarak benim tavsiyem binmeye bakmanızdır. 6000 de bir yag degısırsınız olay budur derim ben. Parca konusu da bence bu grup motorlar ıcın sıkıntı değil. ıhtıyac olursa bulunuyor ama esasen pek de ihtiyac olmuyor..

Alıntı bır yazıyı asagıya eklıyorum. Makıne guzel makıne alabılen alsın bınmeye baksın derım ben. kafalarınızı pek takmayın şuna bunaCıddı bır elestırısını de gormedım henuz dogrusu

Selamlar

------------------------------------------

Çok Yazıldı, Çok Çizildi Ama Suzuki DL650 V-Strom Beğenildi

Orta sınıf Dual-Sports Enduro deyince aklınıza bir çok marka ve model gelebilir. Bunlardan kaç tanesi sizce kusursuz? Yada fiyat + performans açısından ne kadar hesaplı? Suzuki önce 1000 cc'lik V-Strom piyasaya çıkarttı. Bir kaç sene boyunca Suzuki mühendisleri tarafından yapılan çalışmalar sonucunda bir çok değişiklik ve gelişme kaydetti. Tüm eksiklikleri giderildi ve ondan sonra edinilen tecrübe ile orta sınıf bir Enduro Touring yaratıldı.

Böyle olunca da kusursuz ve mükemmel denilebilecek bir motor çıktı Suzuki band'larından. Orta sınıf Spor Enduro Touring bir motor genellikle şehir içi kullanımları için uygundur. DL650 V-Strom ağabeyi 1000 V-Strom'unda becerilerini de alarak hem şehir içi kullanım hemde uzun mesafeli sürüşler için tasarlanmıştır.

Mesela sele yüksekliğinin 82 cm olması ayakların yere rahatça basmasını sağlıyor. Çok enli ve heybetli olmaması gerekiyor ki dar alanlardan rahatlıkla geçebilsin. DL650 V-Strom 84 cm'lik eniyle caddelerde gördüğümüz bir çok scooter'dan daha ince ve zarif bir yapıya sahip. Motorun üzerinde dik oturmak ve diğer araçların arasında aşağıda kalıp egsoz dumanı solumamak istiyorsanız DL650 V-Strom tam size göre. Çok ağır olmaması yoğun trafik sıkışıklığında kıvrak ve hareketli olabilmesini sağlıyor. Ayrıca park yeri bulamadığınız zamanlarda kaldırıma çıkmak sizi hiç de korkutmuyor. DL650 V-Strom kendi sınıfındaki diğer marka ve modellere göre 189 Kg'lık ağırlığı ile bir hayli hafif. Bunun yanısıra; Uzun yol sürücüleri bir motordan daha fazlasını beklerler. Hem sürücünün hemde yolcunun rahat edebileceği geniş kademeli bir seleye sahip. Yani ağabeyi ile aynı karasteristik özellikleri taşıyor. Yakıt tankı ise 22 litre benzin alıyor. Orta sınıf enduroların 15 - 17 litre civarında benzin aldıklarını kabul edersek bu, tank depoya sahip diğer büyük endurolara göre 3-4 litre daha az benzin alıyor demektir. Ön camın üç kademeli ayarlanabilir oluşu, sürücünün boyuna göre değişirlik özelliği getiriyor ve özellikle uzun yol sürüşleri için tasarlanmış. Yapılan testlerde rüzgar korumasının çok iyi olması ikinci bir tour camı maliyetine gerek bırakmıyor. Standart çok amaçlı bagaj aparatı, 67 beygirlik V-Twin motoru, 60 Nm/8000 dd torku ile yüklü seyahatlerde dahi rahatça öndekine yetişecek güce sahip olduğunu gösteriyor. Suzuki Dual Throttle Valve sistemleri ile emisyonu maksimum kontrolde tutarak yanma verimini, yakıt ekonomisini ve performansı en iyi derecede tutuyor.

Arazi veya bozuk yol sürüşlerinde ihtiyaca göre ayarlanabilir ön çatal ve arka amortisörü var. DL1000 V-Strom ile ortak arka jant ve lastik 150/70 R17 ve deseni kullanıyor. DL650 V-Strom için tasarlanmış ön lastik ve 19 ön jant da uzun yol sürüşlerinde motorcuların aradığı özelliklerden birkaç tanesi. Kısaca DL650 V-Strom bu özelliklerin hepsine sahip. Ayrıca sportif bir görüntüye de sahip olan DL650 V-Strom, yumuşak sürüş yeteneği, sessiz ve vibrasyonsuz çalışan makinesi ile sürücüsünü her yönden tatmin eden bir motosiklet. Tek motor satın alacaklara kesinlikle tavsiye ediyorum. Özellikle günümüzde şehir içi kullanımlara ayrı, uzun yol kullanımlarına ayrı motor almak isteyenlerin tercihi olabilir.

Araba galericilerinin bir sözü vardır; hatasız ve kusursuz arabalara "10 Numara" deyimini çok kullanırlar. Suzuki DL650 V-Strom bize göre 10 numara bir motosiklet.

Sevgilerimizle...

SPECIFICATIONS:[/B]

Engine: 645cc, four-stroke, liquid cooled, 90 degree V-twin, DOHC, 8-valves
    Bore Stroke: 81.0 x 62.6mm
    Compression Ratio: 11.5:1
    Fuel System: Fuel Injection
    Lubrication: Wet sump
    Ignition: Digital/Transistorized
    Transmission: 6-speed
    Final Drive: #530 chain
    Overall Length: 2290mm (90.2 in.)
    Overall Width: 840mm (31.9 in.)
    Overall Height: 1390mm (54.7 in.)
    Seat Height: 820mm (32.3 in.)
    Ground Clearance: 165mm (6.5 in.)
    Wheelbase: 1540mm (60.6 in.)
    Dry Weight: 189kg (417 lbs.)
    Suspension Front: Telescopic, cartridge-type, oil damped, adjustable preload
    Suspension Rear: Link-type, adjustable spring preload and rebound damping
    Brakes Front: Dual hydraulic disc
    Brakes Rear: Single hydraulic disc
    Tires Front: 110/80R-19
    Tires Rear: 150/70R-17
    Fuel Tank Capacity: 22 liter (5.8 gal.)
    Color: Blue, Black

(Alıntıdır)

Alıntı nurkan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Trader mailin aldım ama bir türlü üye olamıyorum yardımcı olursan sevinirim şifremi kabul etmiyor

Nurkan selam

Msn den (trend_analiz@hotmail.com) Ya da cepten bana ulasırsan sevinirim dostum.. 0532 2515952..
    [B][I]GITMEDIGIN YER SENIN DEGILDIR...SUZUKI DL 650 V-STROM..[/I]
    Ve ZAMAN usulca göz kırpıp telaşına HOMURDANARAK çekip gitmiştir.....Yani bu Aşağılık bir DRAMdır artık...Uzatın ellerinizi diyorum Uzatın Tanışalım HELALLAŞALIM[/B]

Forumdan Uzaklaştırıldı nevZAT150 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    150 ZAT Mondial
    kim demiş V-stromun lastikleri kayar-viraj yapılamaz die, internetten resimler buldum sizlerle paylaşmak istiyorum...

Vay be amma yatırmış motoru ? Photoshop olmasın bu, demekki altımızdaki motorun değerini bilmiyoruz. yada daha 40 fırın ekmek yememiz lazım. Fakat dikkatimi çekti acaba bir göz yanılması olabilir mi bu, adamdizini felan da açmamış

Makine - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2015 Triumph Tiger Explorer
    Merhaba

Oda birşey mi birde buna bakın. Akıllara zarar. Bu kadar yatırmasam da pedalları nerdeyse deyirecek kadar bende yatırıyorum. Yalnız zemin çok önemli sadece otoban çıkışı virajlarda denemenizi yavsiye ederim. Diğer virajlar sizi üzebilir.

Görüşmek üzere.
    "Bir insanın bildiğini zannettiği bir şeyi öğrenmesi imkansızdır." (Epiktetos)

sebo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    12 yanlış bilmiyorsam cam üstüne deflektör takılıp rüzgarın bas üstünden atlaması sağlanıyor. rüzgarı yemeden yola devam

Motosikleti
    SUZUKİ V-STORM DL 650
    lastik Michelin anakee diyorlar ne dersiniz

Motosikleti
    @ss350 Anakee yanlış hatırlamıyorsam touring lastiği. yumuşak hamurlu olduğu için yola yapışır. Bizim lastikler biraz daha dayanıklı olması açısından (arazi meselesi) daha sert hamurlu. Kullanım tarzınıza göre alın.

Görüşmek üzere.

Motosikleti
    SUZUKİ V-STORM DL 650
    tsk bir ricam olucak ben istanbul içinde motor kullanan biri olarak orjinal lastiğinden pek memnun kalmadım gerçi km'si olmayan( 11000 km 2004) zaman aşımına uğramak üzere olan bir lastiğim var bu yüzden belki orjinal lastiğine laf söylemem doğru değil tecrübeli arkadaşlardan lastik konusunda bilgi istiyorum
    herkes bir model söylüyor özellikle makine senin tecrübene güvenim var lastik konusunda bilgilerini paylaşırsan sevinirim

Motosikleti
    Arkadaslar ben Michalen Anakee lastiği almamdaki sebep şehrin yollarının tamamının taş olması uzun yoldada beni üzmemesi icindi. Buz motoru aradım kullanım durumumu soyledim onlar tavsiye ettiler ve onlardan aldım . Şuanda gerçekten çok memnunum ama tabiki iyinin iyisi vardır ...

Benim motor 2006 model üstünde Bridgestone lastik var açıkcası benide hiç tatmin etmiyor sanırım bu orjinal lastiğinden kimse memnun değil özellikle kış aylarında. Yukarıda da bahsedildiği gibi alınacak olan lastik Anakee gibi gözüküyor. Tüm förumlarda bahsedilen yagane lastik o

Motosikleti
    Merhaba

Michelin anakee başka bir motosiklet sitesindeki test çevirisinden okuduğum kadarıyla kuru zemin performansına 8. ıslak zeminde 2. olmuş. Bizim motorlarda şu an kullandığımız bridgestone trailwing ise hem kuruda hemde ıslakta 6. olmuş. En iyi performansı michelin'in pilot road lastiği almış ve 2 şarttada 1. olmuş. Bu teste göre kuru zemin performansı olarak bizim lastikler daha avantajlı görünüyor. Kullanıcılarla konuşulduğunda işler değişiyor. Açıkcası almancasını incelediğim test ciddi bir test. pilot road'un kazanamasını ise şöyle açıklayabilirim. Bu lastik direkt asfalt ve spor kullanım lastiği. Neticede testi kavada karada kazanması normal.

Naçizane tavsiyem iyi kuru zemin yol tutuşu lastiğin sport veya yol özelliği arttıkça iyileştiği. Bunun yanında genel kullanım amaçlı enduro lastikler dayanıklılık ön plana çıktığından sert yapıda ve kuru zemin performansı tatmin etmeye bilir.

İyice karar verip ona göre lastik almak gerek. Devamlı yolda gidiyorsanız tavsiyem uygun ebatlı yol lastiğidir.

Teste burdan bakabilirsiniz.

http://www.motorradonline.de/static/...fen_05_01.html

Görüşmek üzere.

TRADER - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki DL 650 VSTROM
    Arkadaslar benım lastık konusunda kafam ıyıce karıstı dogrusu. Hem asfalta hem off roada uygun olacak lastık hangisi sizce bana bır sıralama yapabilirmi bilen bir arkadaş..?
    [B][I]GITMEDIGIN YER SENIN DEGILDIR...SUZUKI DL 650 V-STROM..[/I]
    Ve ZAMAN usulca göz kırpıp telaşına HOMURDANARAK çekip gitmiştir.....Yani bu Aşağılık bir DRAMdır artık...Uzatın ellerinizi diyorum Uzatın Tanışalım HELALLAŞALIM[/B]

Motosikleti
    Makine ... Oncelikle açıklamalarına tesekkurler sayende birçok şeyi öğreniyoruz sanırım DL ciler arasında konulara en hakim kisi sensin . Arkadaşlar ben michalen anakee yi bir ay kadar once aldım malum zaten kış koşulları bu yollarda en başarılı lastik diye belirtilmiş . Daha kış görmedik söylenene göre biristone dan bile kötü deniyorsa yaz basında bi çift daha lastik alıp 6 aydan 6 aya lastikleri değiştirerek kullanırım böylece lastiklerim çok daha uzun süre bana hizmet eder ... Ama ben kanımca yağmurlu zeminde bu denli başarılı bir lastiğin kuru havada çok tersi büyük bir durum olurtururcağını sanmıyorum ilerleyen aylarda bu durum netlik kazanır ...

Lastiğiniz nasıl olursa olsun öncelikle havalar iyi olsun :D malum ocak ayını geride bırakıyoruz izmirde havalar halan super ... Ağlayalaımmı sevineliiimi bilemiyorum ...

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)

Bu Konudaki Etiketler