Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Suzuki DL 650 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    sereye - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '08 Burgman 400 Siyah
    Alıntı TRADER adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sereye bır cayını ıcmeye gelelı o zaman 6 tane dl olarak bıze de yaptıralım : ) Resmını koyabılır mısın iş görüyorsa bize de yardımcı olabilirmisin..?
    Sevgili TRADER; Çay ne demek, lafı bile olmaz. Resim konusunda fotoğraf makinam bozuk, birinden alıp siteye koymayı düşünüyorum.

Yalnız, bu işin ticaretini yapan arkadaşların doğal tepkilerini de göz ardı etmemek gerek.

Numune olmayınca, deneme yanılma metoduyla sayısız defalar söküp takmakla, kesip kaynatmakla son ölçülerini resimledim. Hatalarını giderip, bir takım daha yaptım, sadece kaynakları kaldı.

Mesleğim Teknik Öğretmen. Üretimini yapmıyorum. Sizlere imalat bilgisi ve resimler konusunda yardımcı olabilirim ki problemsiz şekilde bir makina imalatçısına 6 tane yaptırabilirsiniz.

http://www.motosiklet.net/forum/fest...t-senligi.html
    etkinliğinde Sakarya'ya gelme planlarınız varsa ki İstanbul'a 140 km. civarı, orada bizzat görebilirsiniz. İmalatı ve özellikle resimleri konusunda daha ayrıntılı yardımcı olabilirim. Bu geçen sürede de zamana dayalı dayanıklığı veya aksamaları ortaya çıkarsa giderilmiş de olur.

Cuma, Cumartesi, Pazar günlerinden kamplı, olmazsa günübirlik yol yapma amaçlı V-Stromların bir araya gelebilmesi siz İstanbul grubu olarak minik bir organizasyonunuza bağlı. Ki; zaman zaman nereye gidelim, haydi bir toplanalım, tanışalım, yol yapalım, ... seçeneğine de eşlerimizle katılabileceğimiz bir alternatif bu festival.

Ben de Allah kısmet ederse cumartesi - pazar günleri Düzce'den katılacağım. Festivali özellikle vurguladığımın ardında art niyet aranmayacağı dileklerimle.
    Sezai Rahmi YILDIRIM / Düzce / 1959 / T.Öğretmen

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    2007 suzuki DL 650 v-strom A
    merhaba bende anlamakta güçlük çektiğim bir seyden bahsetmek ıstıyorum orta ayak konusu acılınca,2007 model bır motor alıyorsun 19 bin ytl para veriyorsun ve bu motorun ustunde orta ayak yok,motor koruma demırı yok,elcık ısıtma yok,karter koruma yok,hadi gec bunları kıtapcıgı daha ulasmadı bana .... ve bu motora bınen herkes forumlardan takıp ettiğim kadarıyla bır sekılde bunları edınıyor, demekkı bunlar gereklı dıye dusunuyorsun bıraz arastırınca da anlıyorsun kı şu 200Euro, bu 185Euro, 0 bılmemkac euro....,neden satıs yaparken bu soylenmez bak kardesim sen bu motoru alıyorsun ama bunun ustunde bunlar yok eger arzu edersen artı bılmemkac euro odeyıp bunlara da sahıp olabılırsın dıye, o parayı veren bı sekılde onuda verır ve bası agrımaz daha sonrasında, kasko motor korumayı mecbur tuttu ben daha taktıramadım nedenı para değil vakıt yoklugu ben musaıt oldugumda kapalıydılar, ellerınde yoktu gumrukteydı, vesaıre vesaire, kıme ınanabılecegız bu ıste anlamadım gıttı, hani dıyorum satarken deselerdi de bende bole o forum bu forum hangısı ıyıdır ne nekadardır dıye ugrasmasaydım bu nobetsel yasamda....(bıde bana gıdecegım servısı soylermısınız harbıye/ist da oturuyorum ben)
    ekmek şarap sen ve ben birde sabahın dördü...

TRADER - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki DL 650 VSTROM
    Alıntı dr_t adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    merhaba bende anlamakta güçlük çektiğim bir seyden bahsetmek ıstıyorum orta ayak konusu acılınca,2007 model bır motor alıyorsun 19 bin ytl para veriyorsun ve bu motorun ustunde orta ayak yok,motor koruma demırı yok,elcık ısıtma yok,karter koruma yok,hadi gec bunları kıtapcıgı daha ulasmadı bana .... ve bu motora bınen herkes forumlardan takıp ettiğim kadarıyla bır sekılde bunları edınıyor, demekkı bunlar gereklı dıye dusunuyorsun bıraz arastırınca da anlıyorsun kı şu 200Euro, bu 185Euro, 0 bılmemkac euro....,neden satıs yaparken bu soylenmez bak kardesim sen bu motoru alıyorsun ama bunun ustunde bunlar yok eger arzu edersen artı bılmemkac euro odeyıp bunlara da sahıp olabılırsın dıye, o parayı veren bı sekılde onuda verır ve bası agrımaz daha sonrasında, kasko motor korumayı mecbur tuttu ben daha taktıramadım nedenı para değil vakıt yoklugu ben musaıt oldugumda kapalıydılar, ellerınde yoktu gumrukteydı, vesaıre vesaire, kıme ınanabılecegız bu ıste anlamadım gıttı, hani dıyorum satarken deselerdi de bende bole o forum bu forum hangısı ıyıdır ne nekadardır dıye ugrasmasaydım bu nobetsel yasamda....(bıde bana gıdecegım servısı soylermısınız harbıye/ist da oturuyorum ben)
    Dostum karsı tarafta olsun dersen Bızım eraya yada dıger degısle TEKAY a bır sor ıstersen.. Yardımcı olabılır. Ama bızım karsı taraftakı arkadaslarımız da ALTAN motor gelıyor .. Zaten servıse cok ısın dusmez yanı bence pek onemlı degıl bu tarafa gelebılırsın..

Aksesuarlar konusunda haklısın. Ama her makıne de bu boyle keske almadan bzıe danıssaydın bız sana bu ısın boyle netamelı bır ıs oldugunu soylerdık : ) Neyse artık almısın zaten koruma demırı yaptırman sart. Bu makınelere korumasız bınmek ıs degıl...

Alıntı sereye adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sevgili TRADER; Çay ne demek, lafı bile olmaz. Resim konusunda fotoğraf makinam bozuk, birinden alıp siteye koymayı düşünüyorum.

Yalnız, bu işin ticaretini yapan arkadaşların doğal tepkilerini de göz ardı etmemek gerek.

Numune olmayınca, deneme yanılma metoduyla sayısız defalar söküp takmakla, kesip kaynatmakla son ölçülerini resimledim. Hatalarını giderip, bir takım daha yaptım, sadece kaynakları kaldı.

Mesleğim Teknik Öğretmen. Üretimini yapmıyorum. Sizlere imalat bilgisi ve resimler konusunda yardımcı olabilirim ki problemsiz şekilde bir makina imalatçısına 6 tane yaptırabilirsiniz.

http://www.motosiklet.net/forum/fest...t-senligi.html
    etkinliğinde Sakarya'ya gelme planlarınız varsa ki İstanbul'a 140 km. civarı, orada bizzat görebilirsiniz. İmalatı ve özellikle resimleri konusunda daha ayrıntılı yardımcı olabilirim. Bu geçen sürede de zamana dayalı dayanıklığı veya aksamaları ortaya çıkarsa giderilmiş de olur.

Cuma, Cumartesi, Pazar günlerinden kamplı, olmazsa günübirlik yol yapma amaçlı V-Stromların bir araya gelebilmesi siz İstanbul grubu olarak minik bir organizasyonunuza bağlı. Ki; zaman zaman nereye gidelim, haydi bir toplanalım, tanışalım, yol yapalım, ... seçeneğine de eşlerimizle katılabileceğimiz bir alternatif bu festival.

Ben de Allah kısmet ederse cumartesi - pazar günleri Düzce'den katılacağım. Festivali özellikle vurguladığımın ardında art niyet aranmayacağı dileklerimle.
    Hocam aslında DUZCE ıkı adımlık yol her zaman gelebılırız. Bız 18 martta 10 makıne canakkaleye gıttık. 21-22-23 Nısan da da KONYA planlıyoruz.. Bır ara o tarafa kacarız neden olmasın.. Hatta sen organıze etsen de bızı davet etsen daha bır guzel olur . Çok kalabalık organızasyonlarda kaynasma bıraz zor oluyor Munferıt organızasyonlar daha ıyı bızım gıbı motorcular ıcın bence..Benım msn ımı eklersenız ırtıbata gecerız.. trend_analiz@hotmail.com

Selamlar
    [B][I]GITMEDIGIN YER SENIN DEGILDIR...SUZUKI DL 650 V-STROM..[/I]
    Ve ZAMAN usulca göz kırpıp telaşına HOMURDANARAK çekip gitmiştir.....Yani bu Aşağılık bir DRAMdır artık...Uzatın ellerinizi diyorum Uzatın Tanışalım HELALLAŞALIM[/B]

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Eski burgmancı
    arkadaşlar selam
    sizlere danışmak istedğim bir takım konular var.
    2004 model ile 2006 model(abs siz dusunerek) arasında farklar neler.Ateşleme sistemi ile ilgili bir takım farklar oldugunu biliyorum.Bunun dışında da farklar var mı.
    yardımcı olabilirseniz memnun olurum
    saygılar sevgiler..

Rahmi&Halime - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS

Ben de Aranıza Geldim...

Arkadaşlar 2007 Model DL650 aldım bende aranızdayım artık...
    [COLOR="Red"][B]Basın, hiçbir sebeple baskı ve nüfuza tabi tutulamaz.[/B][/COLOR]
    [B][COLOR="Black"]M.KEMAL ATATÜRK[/COLOR][/B]

Motosikleti
    Suzuki DL 650 VSTROM
    Alıntı tarden adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar selam
    2004 model ile 2006 model(abs siz dusunerek) arasında farklar neler.Ateşleme sistemi ile ilgili bir takım farklar oldugunu biliyorum.Bunun dışında da farklar var mı.
    saygılar sevgiler..
    Hocam yanlıs bılmıyorsam degısıklıkler 2006 abs lı olanda var duz de yok . Sanırım senınde yazdıgın gıbı atesleme sıstemı ıle ılgılı bır fark var. daha az yakıyor dıye bılıyorum. ama performans olarak 2004-2006 arasında bız kendı grubumuzda cok bır fark goremıyoruz dogrusu.. zaten bır de su gercek var bu makıneler kendını 15 -20 bın km den sonra buluyor ben bunu bızzat yasadım kendımde..

Kısısel olarak 2004 umu satıp 2006 almayı hıc ama hıc dusunmem .Bılmem anlatabıldım mı ?

Yıne de detayları bılen arkadaslarımız vardır mutlaka

Alıntı Rahmi&Halime adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar 2007 Model DL650 aldım bende aranızdayım artık...

Dostum hayırlı ugurlu olsun. Bıldıgımız bır arkadastan bıldıgımz bır makıneyı aldın.. Artık Konya gezımızde sag bılegıne kuvvet dıyorum . Cok memnun kalacagından hıc suphem yok..
    Ve ZAMAN usulca göz kırpıp telaşına HOMURDANARAK çekip gitmiştir.....Yani bu Aşağılık bir DRAMdır artık...Uzatın ellerinizi diyorum Uzatın Tanışalım HELALLAŞALIM[/B]

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Eski burgmancı
    Alıntı TRADER adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam yanlıs bılmıyorsam degısıklıkler 2006 abs lı olanda var duz de yok . Sanırım senınde yazdıgın gıbı atesleme sıstemı ıle ılgılı bır fark var. daha az yakıyor dıye bılıyorum. ama performans olarak 2004-2006 arasında bız kendı grubumuzda cok bır fark goremıyoruz dogrusu.. zaten bır de su gercek var bu makıneler kendını 15 -20 bın km den sonra buluyor ben bunu bızzat yasadım kendımde..

Kısısel olarak 2004 umu satıp 2006 almayı hıc ama hıc dusunmem .Bılmem anlatabıldım mı ?

Yıne de detayları bılen arkadaslarımız vardır mutlaka

Dostum hayırlı ugurlu olsun. Bıldıgımız bır arkadastan bıldıgımz bır makıneyı aldın.. Artık Konya gezımızde sag bılegıne kuvvet dıyorum . Cok memnun kalacagından hıc suphem yok..
    eyvallah sagol dostum.diger arkadaşlarımızdanda cevaplar gelirse cok memnun olurum.

cafein - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DL 650 V-STROM
    Merhaba arkadaşlar,
    Bende 2006 model bir DL650 (Kara Tay ) alarak kervana katıldım. Umarım en kısa zamanda bir organizasyon ayarlayıp, bütün DL ciler buluşuruz.

Motosikleti
    Suzuki DL650 V-Strom K4
    K4 ile K6 arasinda farkli renk secenekleri ,Suzuki "S" logosunun 2005 den itibaren metal olmasi ve gövdenin gümüs rengi yerine siyah olmasi disinda bir fark yok
    2006 ABS li model zaten yok ama 2007 ile bazi farklar var, onlari yazabilirim

2007 ABS Modelindeki teknik degisiklikler söyle

_ABS
    _Euro3 G-Kat
    _Idle Speed Control ( leerlaufregelung)
    _ABS Versiyonunda iki teker arasindaki mesafe 1540mm den 1555mm ye uzatilmis
    _Silindirkafalari cift ateslemeli
    _Hemen hemen bütün sensörler ve yanma (veyahut atesleme)/püskürtme bilesenleri,
    _Hava filtre Kutusu
    _Amortisör
    _Ön teker fren bilesenleri :Jant,Ana Fren silindiri, Fren diskleri;Fren Kiskaclari
    Acma Kapama veyahut Anahtar veya Salter ünitesi (sag ve Sol)
    _Kuru agirlik ABS degisiklikleri yüzünden 213kg dan 220kg cikmis

bu sebeplerden dolayi da k4,k5 veya k6 dl650 ye sonradan ABS Takilamiyor

K4 ve K5 arasindaki bir diger kücük fark motoru calistirirken K5 de isiklarin gecici sönmesi ile Aküde enerji tasarrufu yapmasi.
    Übung macht den Meister

EXSELANS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    HRISOPOLİS(altın şehir üsküdar)-PRUSA(bursa)
    Motosikleti
    burgman 400 griiiiii
    Alıntı tarden adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar selam
    saygılar sevgiler..
    tarden selam dl alıyosun galiba şimdiden hayırlı olsun
    2004 modellerin zincirinin kalın olup rahatsız etmeyen bir sesi warmış 2006 da bu giderilmiş kullanıcısı değilim ama araştırıyorum saygılar

tamer...
    aynı nehirde iki kere yıkanılmaz sonra akan su hep farklıdır

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Eski burgmancı
    Alıntı Strom adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    K4 ile K6 arasinda farkli renk secenekleri ,Suzuki "S" logosunun 2005 den itibaren metal olmasi ve gövdenin gümüs rengi yerine siyah olmasi disinda bir fark yok
    2006 ABS li model zaten yok ama 2007 ile bazi farklar var, onlari yazabilirim

2007 ABS Modelindeki teknik degisiklikler söyle

_ABS
    _Euro3 G-Kat
    _Idle Speed Control ( leerlaufregelung)
    _ABS Versiyonunda iki teker arasindaki mesafe 1540mm den 1555mm ye uzatilmis
    _Silindirkafalari cift ateslemeli
    _Hemen hemen bütün sensörler ve yanma (veyahut atesleme)/püskürtme bilesenleri,
    _Hava filtre Kutusu
    _Amortisör
    _Ön teker fren bilesenleri :Jant,Ana Fren silindiri, Fren diskleri;Fren Kiskaclari
    Acma Kapama veyahut Anahtar veya Salter ünitesi (sag ve Sol)
    _Kuru agirlik ABS degisiklikleri yüzünden 213kg dan 220kg cikmis

bu sebeplerden dolayi da k4,k5 veya k6 dl650 ye sonradan ABS Takilamiyor

K4 ve K5 arasindaki bir diger kücük fark motoru calistirirken K5 de isiklarin gecici sönmesi ile Aküde enerji tasarrufu yapmasi.
    verdiğin bilgiler için teşekkür edrim.planlarımda bir değişiklik olmazsa yakında bende sizlerin arasında olacağım.Benim için önemli olan zaten k4 ile k6 arasındaki farktı.

Alıntı EXSELANS adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    tarden selam dl alıyosun galiba şimdiden hayırlı olsun
    2004 modellerin zincirinin kalın olup rahatsız etmeyen bir sesi warmış 2006 da bu giderilmiş kullanıcısı değilim ama araştırıyorum saygılar

tamer...
    selam tamercim ugrasıyorum bakalım yakında ortaya cıkar zaten.Ama senin bursada yardımına ihtiyacım olacak.detayları msn den gorusuruz senle zaten.

yani silindir başına 2 şer buji mi düşüyor k7 lerde

Motosikleti
    Suzuki DL 650 VSTROM
    Alıntı cafein adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar,
    Bende 2006 model bir DL650 (Kara Tay ) alarak kervana katıldım. Umarım en kısa zamanda bir organizasyon ayarlayıp, bütün DL ciler buluşuruz.
    Hayırlı Ugurlu olsun Cafeın gule gule kullan..

Evet artık DL cıler bır toplanalım ne dersınız.. ? Daha öncekı toplantıyı ben ayarlamıstım bu sefer nıyetı olan bır arkadas varsa o ıse el atsın . (Ben baska bır sıtedekı KONYA gezisi calısmaları ıle ılgılenıyorum bu ara..)

Evet Organızasyon ısını yenı bır arkadas ustune alabılır mı ?

Motosikleti
    2007 suzuki DL 650 v-strom A
    evet evet toplanıp tanısmalıyız artık epey bır dl 'ci olduk sanırım belkı dl650 kulubu bıle kurabılırız, fazerclup gibi neden olmasın ...?
    ekmek şarap sen ve ben birde sabahın dördü...

Evet Ankara Uyuyor Kesin Baskent Ya Agir Takiliyorlar Herhalde

kivanctf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2006 Honda Silverwing 600 ABS
    Yaz gelıyor birçok arkadasımız DL sahibi oluyor ... Güle güle kullanın ... ;)
    Kıvanç Tüfekçioğlu - İzmir Dikili

Motosikleti
    bmw r 1200 gs
    yenı DL sahibi olan arkadaslara hayırlı uğurlu olsun allah kaza bela vermesin inşallah en kısa zamanda görüşmek buluşmak sohbet etmek dileğiyle

selamlar
    [B]BMW R 1200 GS[/B]
    [B]O Benim Herseyim [/B][B]Başkası yalan [/B]

Motosikleti
    Suzuki DL 650 VSTROM

Arkadaşlar makinemi satıyorum..

Arkadaslar sımdılık vazgectım.. sorry

kivanctf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2006 Honda Silverwing 600 ABS
    Arkadaslar gecen hafta sonu bir tv programında DL 650 A tanıtılmıs ben izleyemedım izleyen veya internetten izleme imkanımız varsa linki verebilecek arkadasımız var mı ?
    Kıvanç Tüfekçioğlu - İzmir Dikili

BESTAPO - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki DL650 Vstrom
    http://www.motokeyf.com/ProgramOzetleriDetay2.php?id=1 olabilir yada ana sayfaya dönüp listeden bakabilirsiniz

Motosikleti
    Honda Varadero
    Motokeyf Ntv' İdİ Tv8'e GÖrÜldÜ

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)

Bu Konudaki Etiketler