Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Suzuki DL 650 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Makine - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2015 Triumph Tiger Explorer
    @kivanctf Teşekkürler. Aramızda bilgilerini paylaşan diğer arkadaşlarımıza da çok teşekkür ediyorum.

Bu arada yakıt filtresi ile ilgili soruyu cevaplamayı unutmuşum. DL650 ve 1000'de yakıt filtresi elektrikli yakıt pompasının hemen girişinde depo içinde bulunuyor. Bu filtrenin değişimi ile ilgili kitapçıkta bir şey göremedim. ancak deneyimlerime göre konuşacak olursam. Ülkemizdeki benzinler çok kirli. Filitreler ortalama 35000 - 45000km arasında tıkanıyor. Tıkanma belirtisi olarak düzensiz çalışam rölantide dengesizlik ve sönme başlıca belirtileri. Zaten DL'lerin elektronik beyin (ECU) benzin basıncının düştüğünü algıladığı zaman F hatası veriyor burdan da anlaşılabilir. Benim tavsiyem 42000 bakımında bu filtreyi değiştirin. Kullanımda da mümkün olduğunca aldığınız yakıtı 1 yerden alın.

Diğer önemli bir konuda benzini asla tam bitirecek şekilde kullanmayın. Bittiysede hemen motoru kapatın. Yağlanmasını benzin ile sağlayan yakıt pompasına zarar verebilirsiniz. Mümkünse en alt kademe lambası yanıp sönmeye başladığı zaman hemen benzininizi alın.

Görüşmek üzere.
    "Bir insanın bildiğini zannettiği bir şeyi öğrenmesi imkansızdır." (Epiktetos)

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ss350 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ V-STORM DL 650
    Alıntı Makine adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba

Michelin anakee başka bir motosiklet sitesindeki test çevirisinden okuduğum kadarıyla kuru zemin performansına 8. ıslak zeminde 2. olmuş. Bizim motorlarda şu an kullandığımız bridgestone trailwing ise hem kuruda hemde ıslakta 6. olmuş. En iyi performansı michelin'in pilot road lastiği almış ve 2 şarttada 1. olmuş. Bu teste göre kuru zemin performansı olarak bizim lastikler daha avantajlı görünüyor. Kullanıcılarla konuşulduğunda işler değişiyor. Açıkcası almancasını incelediğim test ciddi bir test. pilot road'un kazanamasını ise şöyle açıklayabilirim. Bu lastik direkt asfalt ve spor kullanım lastiği. Neticede testi kavada karada kazanması normal.

Naçizane tavsiyem iyi kuru zemin yol tutuşu lastiğin sport veya yol özelliği arttıkça iyileştiği. Bunun yanında genel kullanım amaçlı enduro lastikler dayanıklılık ön plana çıktığından sert yapıda ve kuru zemin performansı tatmin etmeye bilir.

İyice karar verip ona göre lastik almak gerek. Devamlı yolda gidiyorsanız tavsiyem uygun ebatlı yol lastiğidir.

Teste burdan bakabilirsiniz.

http://www.motorradonline.de/static/...fen_05_01.html

Görüşmek üzere.
    Makine tsk ler
    Benim gibi şehir içinde kullananlar için en iyi lastiğin (En iyi performansı michelin'in pilot road lastiği almış ve 2 şarttada 1. olmuş.) pilot road olduğunu düşünüyorum istanbul içinde hem kuru hem ıslak zeminde demekki beni üzmeyecek

http://www.cbfturkiye.org/forum/view...b5c9e1665ec8f8

bizim gibi lastikleri tartışıyorlar 1. dediğimiz lastik başka bir testte son sıralarda olmuş ben vazgeçtim en ucuz kim verirse onu alıcam

sereye - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '08 Burgman 400 Siyah
    PC deki sorun nedeniyle sıklıkla takip edemiyorum forumları.

Farkında olmadan güzel sorular sorduğumu anlıyorum.
    Tecrübeli ve bilgisi olanlar da cevapları lütfetmişler, teşekkür ediyorum.

Satır aralıklarında oldukça güzel bilgiler bulunuyor diye bir arkadaş yazmış. İlk fırsatımda tekrar tavaf edeceğim bu başlığı.

Lastik seçimi konusunda ortalık karıştı gibi. kıvanctf den anakeelastikleri eskitmesini bekleyeceğiz.
    Sezai Rahmi YILDIRIM / Düzce / 1959 / T.Öğretmen

kivanctf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2006 Honda Silverwing 600 ABS
    Alıntı sereye adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    PC deki sorun nedeniyle sıklıkla takip edemiyorum forumları.

Farkında olmadan güzel sorular sorduğumu anlıyorum.
    Tecrübeli ve bilgisi olanlar da cevapları lütfetmişler, teşekkür ediyorum.

Satır aralıklarında oldukça güzel bilgiler bulunuyor diye bir arkadaş yazmış. İlk fırsatımda tekrar tavaf edeceğim bu başlığı.

Lastik seçimi konusunda ortalık karıştı gibi. kıvanctf den anakeelastikleri eskitmesini bekleyeceğiz.

cabuk eskiteyim ozaman ...

Motorumu almadan once internette birçok yerde DL için araştırma yaptım . Sanırım en iyi sonucu motosiklet.net de bulabilir arkadaşlar. YENİ BİR DL SAHİBİ OLMAK İSTİYORSANIZ BU TOPİCDEKİ YAZILARI OKUYUN . KULLANICILARIM MEMNUNİYETLERİNİ ŞİKAYETLERİNİ ÖNERİLERİNİ HEPSİNİ TAKİP EDEBİLİRSİNİZ

Önceki sayfalarda DL kullanıcları bulundukları yerleri yazmışlar ... Yeni DL sahipleride yazssın derim

Kıvanç Tüfekçioğlu
    İzmir Dikili 0 rh +
    0533 7148166
    kivanctf@hotmail.com
    Kıvanç Tüfekçioğlu - İzmir Dikili

Motosikleti
    Suzuki DL650 V-Strom K4
    "bizim gibi lastikleri tartışıyorlar 1. dediğimiz lastik başka bir testte son sıralarda olmuş ben vazgeçtim"

o testlerin biri Honda Varadero digeri ise Yamaha YZF R6 ile yapilmis
    lastik ebatlari farkli, kullanim amaci farkli
    elma ve armutu birbirine karistirmayin.
    Übung macht den Meister

ALTAN MOTOR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BURGMAN 650
    ARKADAŞLAR
    DL650 icin kış lastıgı olarak mıchelin ve metzeler de cok ii latıkler var o yüzden kafanızı karıştırmayın cok hem kullanıcı hem servis olarak ben bu iki marka lastikten gercekten cok memnunum bu kış metzeler den 25 tk lastık tktım ve hıc bır şikayet almadım mıchelın de aynı sekılde sizler alın ve motor kullanmanın keyfını cıkartın derim
    tamer !!!!

sereye - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '08 Burgman 400 Siyah
    Sezai Rahmi YILDIRIM
    Düzce B rh +
    0.505.626 9889
    sezairahmi@hotmail.com
    Sezai Rahmi YILDIRIM / Düzce / 1959 / T.Öğretmen

Motosikleti
    SUZUKİ V-STORM DL 650
    Alıntı Strom adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    "bizim gibi lastikleri tartışıyorlar 1. dediğimiz lastik başka bir testte son sıralarda olmuş ben vazgeçtim"

o testlerin biri Honda Varadero digeri ise Yamaha YZF R6 ile yapilmis
    lastik ebatlari farkli, kullanim amaci farkli
    elma ve armutu birbirine karistirmayin.
    ela ile armuttan iyi anlıyorsan bir fikirde sen veririmisin arkadaşım sıkıldım çünkü lastik işinden

alpinaa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kymco xcıtıng 500
    gerçekten çok ideal bir motor,bir araştırma yaptım kullananların hepsi çok memnun,suzukiye gerçekten teşekkür etmek lazım,ben fazer almayı düşünüyordum ama dl 650 ye biraz daha yoğunlaştım açıkçası bilgileriniz için teşekkürler

TRADER - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki DL 650 VSTROM

Son Dakika...

Arkadaşlar site yönetimi ses çıkarmaz ise şu anda yaptıgımız bir organizasyonu Dl ci arkadaşlarımla paylaşmak istiyorum..Bekleriz Efendim..

İrtibat Tel: 0532 2515952

------------------------------------------

21.01.2007 Pazar günü Kıyıköy (Güney-Batı Trakya) tarafına gidiyoruz.

Alabalık yiyip güzel yollarda sürüş yapacağız.

Tarih : 21.01.2007
    Buluşma Yeri : Carrefour - İçerenköy Otopark girişi (girmeden)
    Buluşma Saati : 11:45
    Hareket Saati . 12:00

Katılanlar :
    1- Trader Murat
    2- Ataper AydınAtagül
    3- Tanzer
    4-
    5-
    ...
    [B][I]GITMEDIGIN YER SENIN DEGILDIR...SUZUKI DL 650 V-STROM..[/I]
    Ve ZAMAN usulca göz kırpıp telaşına HOMURDANARAK çekip gitmiştir.....Yani bu Aşağılık bir DRAMdır artık...Uzatın ellerinizi diyorum Uzatın Tanışalım HELALLAŞALIM[/B]

Motosikleti
    Fotograflar 21 Ocak 2007 tarihinde çekilmiştir. Yer İzmir Dikili . Hava sıcaklıgı 21 derece ... Tek tatil günümüz olan pazarı bu hafta dinlenerek gecirelim evden çıkmayalım dedik . Ama öğleden sonra çok pişman olduk . Neticede uzun zamandır temizleyemediğim DL cimi pırıl pırıl yaptım . Aksam üstü soyle kısa bir tur attım . Temizlikten nasibini alan sadece DL değildi :D ... Bu havalara sevinelimmi üzülelimmi bilmiyorum ! Ama yağmuru özledim ...

[IMG][/IMG]
    [IMG][/IMG]
    [IMG][/IMG]

Makine - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2015 Triumph Tiger Explorer
    Merhaba

Çok tatlı bir köpek. Bende köpek besliyorum. Tüm motorcular hayvan sevmeli.

Görüşmek üzere.
    "Bir insanın bildiğini zannettiği bir şeyi öğrenmesi imkansızdır." (Epiktetos)

Motosikleti
    :D Tesekkurler ... bencede hayvan sevgisini her insan yaşamalı ...

batris - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW K1200 LT
    Merhaba,
    2005 model DL650 almak için son aşamalardayım. Motosikleti alırken dikkat etmem gereken yerleri nelerdir ?
    Teşekkürler.

EXSELANS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    HRISOPOLİS(altın şehir üsküdar)-PRUSA(bursa)
    Motosikleti
    burgman 400 griiiiii
    güzel renk tutturmalısın siyah weya gri km güzel we bakımlı kullanılmış olmalı lastikleri fren balataları zinciri kontrol edilmeli eksra aparat lar motor koruma karter koruma gibi parçalar olanı tercih edilebilir (çünkü önemli we pahalı ) bende araştırmasındayım ben bunlara bakıyorum ...satışıda aldınmı bismillah deyip marşa bas
    darısı başıma inşallah

mes - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Sadece Mondial HYENA 100 herşeye yeter
    alın,alın seversiniz güzel makina....ön frene ve gaza dikkat
    Motosiklet aşkına

Motosikleti
    SUZUKİ V-STORM DL 650
    Bu hayvan sevgisi trafiktekiler içinde geçerlimi köprüden çıktım sol şeritteyim 10 mt önümde bir araç var arkamdaki taksi bana yaklaşarak selektör yapıyor ne yapmalıyım nasıl eğitebilirim tuvalet eğitimi kadar zormu

ryangt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    avrupa yakasındaysa motoru bana getirebilirsiniz incelemek için
    Anadolu yakasında ise ALtan motor ilgilenir sizinle.
    Hatta mesai saati bitiminde taksim-bakırköy taraflarına yakınsa ben incelemeye gelebirilim müsait olursam

Motosikleti
    Alıntı ss350 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu hayvan sevgisi trafiktekiler içinde geçerlimi köprüden çıktım sol şeritteyim 10 mt önümde bir araç var arkamdaki taksi bana yaklaşarak selektör yapıyor ne yapmalıyım nasıl eğitebilirim tuvalet eğitimi kadar zormu

Onları eğitmek den zor bişi yok. Uzak durmaya calısacaksın ...

TRADER - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki DL 650 VSTROM
    Arkadaslar

Lastık konusunda kafam bunaldı. Ufak bir anket mı acsak.? Hem off hem on road hangi lastıgı almalıyım. En ıyı bılen arkadaslar ılk uc alternatıfı sayabılır mı?

Selamlar
    [B][I]GITMEDIGIN YER SENIN DEGILDIR...SUZUKI DL 650 V-STROM..[/I]
    Ve ZAMAN usulca göz kırpıp telaşına HOMURDANARAK çekip gitmiştir.....Yani bu Aşağılık bir DRAMdır artık...Uzatın ellerinizi diyorum Uzatın Tanışalım HELALLAŞALIM[/B]

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler