Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Suzuki DL 650 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    zalim17 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    660 tenere
    görgüsüzlük gibi olmasın çok sevdim ben bu motoru, foto paylaşıyorum

xt125r>xt660r>dl650+ybr125>cbf1000>660 tenere

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    tolgatumlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Fazer8 2014
    Alıntı zalim17 adlı üyeden alıntı Mesajı göster

http://www.yukleresim.com/di-HUYG.jpg
    Zalim17: dostum eldivenlerle motorun rengi tam olmuş;)
    Egzoz üzerindeki muhafazayı boyadın mı?güzel görünüyor

Motosikleti
    660 tenere
    eldivenler siyahın bedeni yoktu, mecburiyetten oldu ama oldu yazlık sonuçta, eksoz üstü karbon kaplama, aldığımda öyleydi

Motosikleti
    Yamaha Fazer8 2014
    eldivenler siyahın bedeni yoktu, mecburiyetten oldu ama oldu yazlık sonuçta, eksoz üstü karbon kaplama, aldığımda öyleydi
    ısınınca erimiyor mu?
    bende muhafazada çizikler var,olmassa bende karbon yapayım ama erir yada sıcaktan yamulur diye düşünmüştüm

Motosikleti
    660 tenere
    bişey olduğu yok dayanıyo demek ki

Motosikleti
    Yamaha Fazer8 2014
    arkadaşlar,cehaletimi lütfen bağışlayın ama bir sorum var?
    motorun sağ kısmında arka artçı basamağının gerisinde bir vana var.sağa ve sola dönüş yönü veriyor.sanırım fren hidroliğine bağlı gibi geldi.
    bana neye hitap ettiğini açıklar mısınız?
    kazasız sürüşler.iyi hafta sonları.....

erol 62 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R1200GS
    Alıntı tolgatumlu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar,cehaletimi lütfen bağışlayın ama bir sorum var?
    motorun sağ kısmında arka artçı basamağının gerisinde bir vana var.sağa ve sola dönüş yönü veriyor.sanırım fren hidroliğine bağlı gibi geldi.
    bana neye hitap ettiğini açıklar mısınız?
    kazasız sürüşler.iyi hafta sonları.....
    Arka amortisöron yükseklik ayarı o sağa çevirirsen motor yükselir amortisörler sertleşir, özelden bir şeyler gönderdim bak istersen
    MUTLU OLAMIYORSAN BAHANE ÜRETME, KAFANI DEĞİŞTİRMEYİ DENE..

TAYFUNBORA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ktm 690 Sm
    Hayırlı olsun,gerçekten çok güzel.Kırmızı renk oldukça şık. DL650 sevdiğim bir motordur.Bir dönem ciddi ciddi almaya karar vermiştim.İlerde mutlaka tadına bakacağım motor listemde var kendileri

http://www.yukleresim.com/di-HUYG.jpg
    https://www.youtube.com/user/funtay34
    http://instagram.com/tayfunboralegend/
    https://www.facebook.com/tayfun.bora

Motosikleti
    660 tenere
    2 kişilik yolculuklarda sağa çevirip sertleştirmek icap ediyor yani öyle mi,
    Alıntı erol 62 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arka amortisöron yükseklik ayarı o sağa çevirirsen motor yükselir amortisörler sertleşir, özelden bir şeyler gönderdim bak istersen

Motosikleti
    Yamaha Fazer8 2014
    İlgine teşekkür ederim.gönderini aldım

Motosikleti
    Yamaha Fazer8 2014
    Arkadaşlar buraya nasıl resim ekliyoruz?

---------- Post added at 21:23 ---------- Previous post was at 20:54 ----------

Arkadaşlar,motora mobil1 15w 50 motor yağı koymayı planlıyorum.
    daha önce bu tip yağ kullanan oldu mu?
    çok övdüler ve 10w 40 göre yazın daha iyi yağlama sağlıdığını ve ısı dayanıklılığı daha yüksek olduğunu söylürlar.
    yorumlarınızı bekliyorum....

Motosikleti
    2011 - Suzuki DL 650
    Tolga merhaba, Ben eski moturumda aynen senin de söylediğin gibi yazları 15-50 kışları 10-40 kullanıyordum. 15-50 daha kalın olduğu için daha yüksek sıcaklığa dayanabiliyor. Fakat bizim motosikletlerimiz gibi hem yağ hem su soğutmalı modellerde 15-50 yağ kullanmak zorunlu değil. Ben Gebze'deyim. Aslen Karamürselliyim. Iznik, Karamürsel, Yalova, Bursa civarlarında turluyorum genelde. Sen izmit merkezde misin?

Resim eklemek için ilk önce herhangi bir resim paylaşım sitesini resmi yüklemek gerekiyor.
    fotoğrafı yükledikten sonra çıkan linklerden "image link(forum)" olanını kopyalayıp buraya yapıştırıyorsun.
    Ben de uzun zamandır forumda zaman harcamadım. küçük bir detay atlamış olabilirim ama genel hatlarıyla böyle.
    resim paylaşım sitesi örnek: www.yukleresim.com

benim küheylanın bir resmini eklemeyi deneyeyim bakalım olacak mı:

Motosikleti
    Yamaha Fazer8 2014
    [QUOTE=poseidonz;2665741]Tolga merhaba, Ben eski moturumda aynen senin de söylediğin gibi yazları 15-50 kışları 10-40 kullanıyordum. 15-50 daha kalın olduğu için daha yüksek sıcaklığa dayanabiliyor. Fakat bizim motosikletlerimiz gibi hem yağ hem su soğutmalı modellerde 15-50 yağ kullanmak zorunlu değil. Ben Gebze'deyim. Aslen Karamürselliyim. Iznik, Karamürsel, Yalova, Bursa civarlarında turluyorum genelde. Sen izmit merkezde misin?

Resim eklemek için ilk önce herhangi bir resim paylaşım sitesini resmi yüklemek gerekiyor.
    fotoğrafı yükledikten sonra çıkan linklerden "image link(forum)" olanını kopyalayıp buraya yapıştırıyorsun.
    Ben de uzun zamandır forumda zaman harcamadım. küçük bir detay atlamış olabilirim ama genel hatlarıyla böyle.
    resim paylaşım sitesi örnek: www.yukleresim.com

Poseidonz; merhaba ben izmit merkezde oturuyorum.
    Bu sabah Mobil1 15W50 ile motor yağını ve filtresini değiştirdim ve motorun çalışma sesi ve vites geçişleri dehşet yumuşadı.
    bilgilendirmen için çok teşekkür ederim. Bu taraflara yolun düşerse akşamları turluyorum,beklerim

Motosikleti
    2011 - Suzuki DL 650
    Merhaba, adım umut. Bu arada 15-50 mobil tam sentetik yağ ile değiştirdiysen ben o yağdan aşırı memnundum. Vites geçişleri uzun süre problemsiz oluyordu. Km dolup değiştirdiğimde bile yağın rengi kapkara olmuyordu. Şimdi servis ipone yağ kullanıyor. Ama ben mobilimi alıp gitmeyi düşünüyorum.

Bu arada yaz yaklaştı motosikletler göz önüne çıktı. Her istanbula gittiğimde, acaba geldiğimde park ettiğim yerde bulacak mıyım diye düşünmeden edemiyorum.

Bu sene kasko yaptıracak maddi gücüm yok maalesef. Alarm taktırmayı düşündüm. Bugün Altan Motorla telefonda görüştüm.

Otocode alarmın yetkili satıcısıydı fakat 3 yıldır getirmiyorlarmış, immobilizer sebepsiz yere motoru kitlemesi gibi bir problemi varmış.
    Yeni bir alarm getirmişler. "şuan için kendi motorlarımızda deniyoruz, şimdilik bir problem görünmüyor. Ayrıca bu alarmın dahili GPS'i de var. Yani motosiklet uçurulursa nerede olduğunu öğrenebiliyorsunuz. Ya da acil bir durum olduğunda servise, size (tanımlanan numaraya) haber verebiliyor". dediler. fiyatı yaklaşık 280$ alarm + işçilik olacakmış.

Ben AVM otoparkına bile bıraksam disk kilidi takıyorum. Siz motoru korumak için ne gibi önlemler alıyorsunuz?
    Gerçi istanbul dışı aşırı tehlikeli değil fakat istanbulda başka bir forumda okuduğum kadarıyla geçmişte, çok merkezi yerlerden güpe gündüz vstrom çalınma vakaları yaşanmış. Allah bize öyle kötü bir olay yaşatmasın.

Motosikleti
    Yamaha Fazer8 2014
    Umut çok önemli bir konuya değinmişsin.Ben vstromdan önce 600f kullanıyordum ve bu motorun aynısından kullanan istanbuldan bir arkadaşım kapalı otopark a motoru bırakıyor ve 1 saat sonra geldiğinde motorun çalındığını öğreniyor.Olay geçen sene istanbul avr.yakasında oldu.Güvenlik kamerasından incelendiğinde siyah vizörlü iki kişi tek motorla gelip iki motor la çıkıyorlar ve toplam süre 1dakika.
    Tavsiyem önce hiçbir yerde tamirci ve servis e anahtar bırakılmaması ve önceki motorun sahipleri de zan altında kalıyor,yedek yapımı yada yedek anahtarın teslim edilmemesi.Akabinde alarm sistemi.Birde motoru baştan sona zincirlemek sanırım uğraştıracağından caydırıcı olur diye düşünüyorum.Ses yapar ,süreyi uzatır,bu arada birleri görür.
    Sonuç olarak allah fırsat vermesin.Ben kasko sorduğumda 3500tl gibi rakam verdiler.dehşete düştüm.
    Birde çıkma parça asla almamayı herkese tavsiye ederim.Çünkü bir çok çıkma böyle çalınan ve parçalanan motordan sökülüp satılıyor.
    herkeslere böyle kötü olaylar yaşamamasını ümit ederim.

---------- Post added at 23:09 ---------- Previous post was at 23:06 ----------

bu arada amortisör ayarını en üst konuma getirdim ve motorun arkası yükseldi.Boyum 184cm olduğundan çok rahat ettim ve özellikle kaldırım v.s. gibi yerlerden inip çıkarken motorun altını vurma korkusu yaşamıyorsunuz.....

Motosikleti
    660 tenere
    yola doymuyorum arkadaş ne motormuş bu yaw

Motosikleti
    660 tenere
    f800ü teneresi hepsi görünmez oluyor arkadaş

Motosikleti
    Yamaha Fazer8 2014

---------- Post added at 00:14 ---------- Previous post was at 00:11 ----------

Sonunda resim yükliyebildim

---------- Post added at 00:18 ---------- Previous post was at 00:14 ----------

---------- Post added at 00:32 ---------- Previous post was at 00:18 ----------

umut katkıların için teşekkür ederim.
    artık resim yüklemeyi öğrenmiş bulunuyorum

Motosikleti
    Yamaha Fazer8 2014
    Herkesler uyuyor mu?

Motosikleti
    2009 Honda Shadow Spirit
    Arkadaşlar,
    Şuan gv250 bir cruiserım var. Ama bir iki aya ya dl650 yada f650gs almayı planlıyorum ama karar veremedim aklım bir ona bir buna kayıyor. Objektif olarak düşüncelerinizi alabilirmiyim.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler