Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

TVS Apache 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    TVS Apache Rrt 150
    Arkadaşlar herkese merhaba, cümleten hayırlı ramazanlar..
    Bi 8-10 gün sonra falan memlekete gitmeyi düşünüyorum (250-300 km) Daha önce motorla hiç uzun yola çıkmadım. Hem ekipman olarak hem de sürüş olarak tavsiyelerinizi-tecrübelerinizi paylaşırsanız sevinirim, almam gereken bişey varsa şimdiden ayarlamaya başlıyim

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    mozgur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache RTR 150 / CRF 250 L
    Alıntı EneS_Turker adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Valla dostum uzun uzun cevaplamak ıstemem zira ne benım motorum pulsar nede satıcısııyım ^^ bi sürü ufak problemle bende karşlaştım ve alacak olsam alırmıyım , 7bın tlnın 1 kuruş üstünü vermem.. amma velakin 7bın tlye kadar o paraya bu kadar motor olur.. 20bın km aşkın kullananlarla dolu bi pulsar grubumuz var.. her gezimizi beraber yapıyoruz atıyorum resimleri buraya.. hepsinin makinelerde gayet iyi durumda ve severek biniyorlar..
    Bana isteyen istediğini desin , ben o makinayı forumlarda yazanlardan değil canlı olarak denedim gördüm.. o yüzden gerisi biraz hikaye bana..
    Elbette her kyoun kendi bacağından asılır. Satıcı değilim ben de sonuçta. Artık alıcısı da değilim. Sadece canım kıymetli o kadar. Giden istediğini alır biner. Kimseye lafım yok. (: Ama arkadaş Apache'nin üzerine değer mi değmez mi diye sormuş. Ben düşünmüyorum değeceğini. Bir makina kiliteyip beni üzerinden atma potansiyeline sahipse isterse 1000Tl ye satsınlar umurum olmaz. Benim canım kıymetli (:
    Cellat uyandı yatağında bir gece || "Tanrım" dedi "Bu ne zor bilmece :
    Öldürdükçe çoğalıyor adamlar || Ben tükenmekteyim öldürdükçe..."
    Ataol Behramoğlu

EneS_Turker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Dominar D400
    Alıntı ömerky adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar herkese merhaba, cümleten hayırlı ramazanlar..
    Bi 8-10 gün sonra falan memlekete gitmeyi düşünüyorum (250-300 km) Daha önce motorla hiç uzun yola çıkmadım. Hem ekipman olarak hem de sürüş olarak tavsiyelerinizi-tecrübelerinizi paylaşırsanız sevinirim, almam gereken bişey varsa şimdiden ayarlamaya başlıyim
    full ekipmanını giy çevir kontağı git ^^ molasız bile gidilir fazla uzun bı yol degıl..

Alıntı Traveler adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Stok egzosun motoru "bogdugunu" okumustum, ne kadar dogruluk payi vardir?
    Egzos takacak olsaniz ne tercih ederdiniz?
    Tecrubelerinizi paylasirsaniz sevinirim, tesekkurler.
    yanlış.. egzoz takıp subap ayarı yaptırmayan bi sürü kişi subap kesti bu motorda.. düzgün bşey takmıyosanız hiç egzoz işine girmeyin apachede.. hep söylüyorum hala motorlar gitmeye devam ediyo ^^
    Traveler bunu beğendi.
    TVS Apache 150 9Bin Km ..- Gilera Runner 200 33Bin Km ... - Honda Cbr 125r 36Bin Km ... TVS Apache 150 33Bin Km... Pulsar 200NS.. Dominar D400
    Motor surerken O AN ORADA olun..Ne o anin onunde, ne ardinda..!

razor4 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Enes hocam arkada ağırlık yok ama dediklerine bi baktırıcam en kısa zamanda çok teşekkür ederim..
    EneS_Turker bunu beğendi.

Motosikleti
    <<yeni sahibine hayırlı olsun>>TVS Apache RTR 150
    Alıntı quattromeb adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Herkese selamlar... Pulsar sayfasında sorduğum soruyu sizlere de sormak istedim...

TVS Apache kullanıcısı olarak çok memnum olduğum motosikletimi büyütme isteği içerisindeyim... Şu an için her ne kadar bu stop etme olayı biraz can sıkıcı dursa da çok da kafama takmıyorum... cc büyütmek için Bajaj 200 NS ya da 250 cc bir motor düşünüyorum... 250 cc üstü için hem maddi olarak hem de (daha da önemlisi) tecrübe olarak hazır değilim diye düşünüyorum... 250 cc motorlarda da adres belli zaten CBR 250 ya da İnazuma... ikisi de çok hoşuma gitmiyor aslında... cbr sebil gibi ortalıkta ve renkleri iyi değil bence... İnazuma ise hala 1970 model gibi ayrıca araştırdığım kadarıyla bakımı servisi biraz tuzlu bir motor bizim motorlara göre yakıtı da biraz fazlayMIŞ... o yüzden Bajaj düşünüyorum... daha sonra tekrar cc büyüteceğim için 0 km de almak istemiyorum ama bordo ya da sarısı gelirse düşünebilirim... Bajaj için ise asıl merak ettiğim ve kullanıcılarına danışmak istediğim konu şu... pek çok TVS kullanıcısı Bajaja geçiş yaptı... sizce gerçekten değdi mi aradaki 4000 - 5000 TL farka... Bajaj 'ın yüksek beygir gücü, su soğutmalı oluşu, biraz daha büyük durması vs. kağıt üzerinde çok önemli artılar ama gerçekte de durum böyle mi... yoksa biraz daha zorlanıp CBR ya da İnazuma mı alınmalı... bu arada marka takıntısı olan birisi değilim öyle olsaydı TVS almazdım... yaşım 30 ve mühendisim kaç basıyo kaçı görüyo gibi saçma işlerle de uğraşmam... çok gezerim çok dolaşırım... yakıtı, parçası, bakımı üzmesin, yorucu olmasın yeter(bu yorucu olması muhabbeti yüzünden çok hoşlansam da Hyosung GT 250R düşünmüyorum)...

Hepinize şimdiden teşekkür ederim...
    sym wolf 250 nasıldır sizce arkadaşlar...

Apices - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Sym Wolf 250/Tvs Apache
    Alıntı quattromeb adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sym wolf 250 nasıldır sizce arkadaşlar...
    Wolfü kullanan arkadaşlar var grubumuzda. Herkes çok memnun.İlerde benimde düşündüğüm motorların başında geliyor.
    Yakıtı çok az, neredeyse apache kadar. Gidişi de hiç de fena değil. Sadece parça fiyatlarının pahalılığından şikayet ediyorlar.
    Başınızı dik tutmak, okumak için eğmenize bağlıdır...

emreengin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda cbr 250r
    merhaba arkadaşlar zincir temizliği yaptım bide kendimce video çektim 1 kişi bile faydalansa kafi.
    Lazım olan alet edevat
    yıldız tornavida
    10 anahtar
    1 lt mazot yada gaz yağı
    Yıkama kabı
    fırça
    bez
    zincir yağlayıcı sprey
    ♢zinciri yağladıktan sonra 1 saat beklerseniz süper olur.

Selamlar, 2-3 gundur gece suruyorum biraz deneyim olsun biraz da sinyal, far gibi seyleri test etmek amacli. Sinyaller iyi de kafadaki far hic aydinlatmiyor yolu be.. Selektor de guzel yapiyo da onumu goremiyorum resmen geceler. Ileriki zamanlar da Angel eye tarzi yuvarlak mercek beyaz far takmak istiyorum daha arastirmadim hic Watt uyar mi vs.. Xenon degil de Bixenon deniyor sanirim mercek fara.

Bir de vites atma devri. Gecen sayfada da sormustum tekrar olacak gibi ama yanlis bisey yapmak istemiyorum. Baska motorlarla tecrubem yok diger motorlar da nasildir bilmiyorum ama okudugum, izledigim ve arastirdigim hersey de vites redline baslangicinda atiliyor. Yani redline 9 bin de basliyorsa 7-8 bin gibi attirmak gerekiyormus. Bos alanda seri sekilde vites ile hizlanma alistirmalari yapiyorum. 4-5 binden sonra motor cok titriyor ya. Ilk motorum oldugu icin de Apachenin karakterimi boyle yoksa motorda yanlislik mi yapiyorum ayirt edemiyorum. Yani motorun bagirmasi apachenin kendi titresiminden mi yoksa vites attirmami istemesinden mi anlayamiyorum. Motor 1300 kmde.

Son olarak motorda km yapdikca gucu ortaya cikiyo hissedebiliyorum bunu. Daha rahat gitmeye basladi artik.

azizsele - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200NS
    Arkadaşlar bir arkadaşımın motosikleti satılık kendisi bu platformları bilen-takipe den biri olmadığı için yardımcı olmamı istedi servislere vs. satmak istemiş ama adamı resmen soymaya çalışmışlar.. motor 8 bin km de ayaklık açıkken yatırmış ve bileğini kırmış ailesi de kullanmasın diye yemin ettirmiş ( adam 40 küsur yaşında bu arada kendisi de bezmiş) hayat hikayesini anlatıp kafa ütüledim kusura bakmayın motosiklet budur http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...3274802/detay/

---------- Mesajlar birleştirildi - 04:04 ---------- bir önceki mesaj zamanı 03:51 ----------

Bu arada ekleme yapayım benim kendi kullandığım motor 68 bin km 'ye geldi 2012 aralık ayında aldım ilk 6 ay 5-6 bin km bile kullanmadım sonra canına okudum ilk lastikleri 11-12 binde değiştirdim sonra İRC taktırdım onlarla 39 bin'e kadar geldim 39 bin km de hem motor yapıldı piston segman vs değişti hem de lastikler... ön Duro arka Michelin oldu onlar da ömrünü tüketti yaklaşık 30 bin km kullandım son lastikleri... şimdi yeniden motor yapımı istiyor sanırım motoru yükseltme şansım pek yok şu aralar sormak istediğim şu 30-35 bin km de motoru yenilemek piston-segman-krank-eksantrik zinciri değiştirmek normal mi? şu motoru çekinmeden korkmada gösterebileceğim motorla bir tur atınca "hocam senin motorun derdi şu yaklaşık şu kadar da masrafı olur" diyecek güvenilir bir yer var mı?

arizona - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200NS
    Alıntı azizsele adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar bir arkadaşımın motosikleti satılık kendisi bu platformları bilen-takipe den biri olmadığı için yardımcı olmamı istedi servislere vs. satmak istemiş ama adamı resmen soymaya çalışmışlar.. motor 8 bin km de ayaklık açıkken yatırmış ve bileğini kırmış ailesi de kullanmasın diye yemin ettirmiş ( adam 40 küsur yaşında bu arada kendisi de bezmiş) hayat hikayesini anlatıp kafa ütüledim kusura bakmayın motosiklet budur http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...3274802/detay/

---------- Mesajlar birleştirildi - 04:04 ---------- bir önceki mesaj zamanı 03:51 ----------

Bu arada ekleme yapayım benim kendi kullandığım motor 68 bin km 'ye geldi 2012 aralık ayında aldım ilk 6 ay 5-6 bin km bile kullanmadım sonra canına okudum ilk lastikleri 11-12 binde değiştirdim sonra İRC taktırdım onlarla 39 bin'e kadar geldim 39 bin km de hem motor yapıldı piston segman vs değişti hem de lastikler... ön Duro arka Michelin oldu onlar da ömrünü tüketti yaklaşık 30 bin km kullandım son lastikleri... şimdi yeniden motor yapımı istiyor sanırım motoru yükseltme şansım pek yok şu aralar sormak istediğim şu 30-35 bin km de motoru yenilemek piston-segman-krank-eksantrik zinciri değiştirmek normal mi? şu motoru çekinmeden korkmada gösterebileceğim motorla bir tur atınca "hocam senin motorun derdi şu yaklaşık şu kadar da masrafı olur" diyecek güvenilir bir yer var mı?
    30 binde felan motor bitmez yaa benım cınlı scooterin bıle 20bin km de bitti 32 binde bırnın motoru 2012 apache daha tık yok masallah

Motosikleti
    apachi rtr 150
    emeğine sağlik keşke herkez yaptiği uygulamalari video ya cekip paylassa apachi kanali yapsak apachi bakim modifiye vs herseyi oradan izleyebilsek harkulade olurdu.
    emreengin bunu beğendi.

Idikut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TVS APACHE 2013
    Arkadaşlar merhaba herkese.Pirelli mt75 lastikleri taktım ve çanakaleden denizliye kadar geldim lastikler gerçekten çok iyi herkese tavsiye ederim.Benim sorunum kafadan gelen zırıltı baya uğraştım çözemedim ne gibi bi uygulama önerirsiniz
    Traveler bunu beğendi.

emreengin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda cbr 250r
    Merhaba birkaç gündür dikkatimi çeken bir konu oldu yedek parça fiyatlar değişken orjinal yan sanayi derdi var bide araştırmalarım sonucu aşağıda vereceğim adreste firmanın kendi sitesi dün sipariş verdim bugün elime ulaştı kargo ücreti yok yağfiltre hava filtre buji debriyaj teli 4 parça 48 tl tuttu ve orjinal tvs ambalajında geldi fotolarıda yüklüycem bi ara her parçanın tek tek fiyatı mevcut işinize yarıycağınızı düşündüm.

www.tvsparca.com
    Yada google tvs yaz yedekparçayı seç

Alıntı Idikut adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar merhaba herkese.Pirelli mt75 lastikleri taktım ve çanakaleden denizliye kadar geldim lastikler gerçekten çok iyi herkese tavsiye ederim.Benim sorunum kafadan gelen zırıltı baya uğraştım çözemedim ne gibi bi uygulama önerirsiniz
    Ebatlar 90/80/17 - 110/80/17 seklinde mi taktiniz? Eger oyle ise on tarafin ufalmasi neyi etkiledi?

Motosikleti
    Bajaj Dominar D400
    Selamlar, 2-3 gundur gece suruyorum biraz deneyim olsun biraz da sinyal, far gibi seyleri test etmek amacli. Sinyaller iyi de kafadaki far hic aydinlatmiyor yolu be.. Selektor de guzel yapiyo da onumu goremiyorum resmen geceler. Ileriki zamanlar da Angel eye tarzi yuvarlak mercek beyaz far takmak istiyorum daha arastirmadim hic Watt uyar mi vs.. Xenon degil de Bixenon deniyor sanirim mercek fara.

Bir de vites atma devri. Gecen sayfada da sormustum tekrar olacak gibi ama yanlis bisey yapmak istemiyorum. Baska motorlarla tecrubem yok diger motorlar da nasildir bilmiyorum ama okudugum, izledigim ve arastirdigim hersey de vites redline baslangicinda atiliyor. Yani redline 9 bin de basliyorsa 7-8 bin gibi attirmak gerekiyormus. Bos alanda seri sekilde vites ile hizlanma alistirmalari yapiyorum. 4-5 binden sonra motor cok titriyor ya. Ilk motorum oldugu icin de Apachenin karakterimi boyle yoksa motorda yanlislik mi yapiyorum ayirt edemiyorum. Yani motorun bagirmasi apachenin kendi titresiminden mi yoksa vites attirmami istemesinden mi anlayamiyorum. Motor 1300 kmde.

Son olarak motorda km yapdikca gucu ortaya cikiyo hissedebiliyorum bunu. Daha rahat gitmeye basladi artik.
    çinden orjinal ampül ile aynı watt olan beyaz 5000k ampül getirttim.. 2 kata yakın daha iyi aydınlatıyor ancak yinede yeterli değil.. düzgün bi sis farı tak.. xenonla uğraşmanı pek önermem..

7 8 bın devır cıvarı at.. apache bu bağırcak titricek tabi..

Alıntı arizona adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    30 binde felan motor bitmez yaa benım cınlı scooterin bıle 20bin km de bitti 32 binde bırnın motoru 2012 apache daha tık yok masallah
    bitmez bencede o kmlerde motor.. kullanıcı duzgun kullandıktan sonra baya gideri var.. tabi motoru yapan ustada düzgün yapsa yine gideri var ama baştan savınca 20bın km gitmiyor..
    Traveler ve azizsele bunu beğendiler.
    TVS Apache 150 9Bin Km ..- Gilera Runner 200 33Bin Km ... - Honda Cbr 125r 36Bin Km ... TVS Apache 150 33Bin Km... Pulsar 200NS.. Dominar D400

Tesekkurler Enes.

2 gundur on taraftan bi vizilti geliyordu bugun motoru calistirdigim da egzosun motordan cikan yerindeki somunlarin gevsedigini fark ettim. Vibrasyondan mi gevsedi acaba..

Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200NS
    çinden orjinal ampül ile aynı watt olan beyaz 5000k ampül getirttim.. 2 kata yakın daha iyi aydınlatıyor ancak yinede yeterli değil.. düzgün bi sis farı tak.. xenonla uğraşmanı pek önermem..

7 8 bın devır cıvarı at.. apache bu bağırcak titricek tabi..

bitmez bencede o kmlerde motor.. kullanıcı duzgun kullandıktan sonra baya gideri var.. tabi motoru yapan ustada düzgün yapsa yine gideri var ama baştan savınca 20bın km gitmiyor..
    İstanbulda motora baktırabileceğim iyi bir usta var mı peki?
    Aşkta kanun imiş aşıklara cevr eylemek aşık odur ki cefa-ı yare sabretmek gerek..

Motosikleti
    Bajaj Dominar D400
    İstanbulda motora baktırabileceğim iyi bir usta var mı peki?
    Sürat motora uğra kenan abi iyidir.. orda biri daha iyi de ismi aklıma gelmedi :D

Tesekkurler Enes.

2 gundur on taraftan bi vizilti geliyordu bugun motoru calistirdigim da egzosun motordan cikan yerindeki somunlarin gevsedigini fark ettim. Vibrasyondan mi gevsedi acaba..
    arada sırada cıvataları kontrol et.. bakımı servıs yapsada motorla sneınde ılgılenmen lazm..

Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200NS
    Sürat motora uğra kenan abi iyidir.. orda biri daha iyi de ismi aklıma gelmedi :D

arada sırada cıvataları kontrol et.. bakımı servıs yapsada motorla sneınde ılgılenmen lazm..
    kusura bakma sormadan bu konu ile ilgili yorumumu DM ile belirttim
    Aşkta kanun imiş aşıklara cevr eylemek aşık odur ki cefa-ı yare sabretmek gerek..

Motosikleti
    Bajaj Dominar D400
    kusura bakma sormadan bu konu ile ilgili yorumumu DM ile belirttim
    tamamdır anlaşıldı ^^

Bu arada Yeni taktığım beyaz ampül, aydınlatmayı çekmeyi unuttum ama onuda eklerim yakında.. orjinalin 2 katı fln işte xenon kadar olmasada.. görüntü için istiyodum daha çok beni tatmin etti açıkçası..

Bide önceleri işe yaramaz olarak görüyodum bu gaz sabitleyiciyi ancak benim gibi sürekli uzun yola çıkan biri için kesinlikle lazımdı.. şimdi alıştım baya bilek ağrım olmuor artık en ufak.. tavsiye ederim.. çinde 3 tl .. buralarda 15tl..

kdiner bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler