Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

TVS Apache 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    M.balibey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı 2AF3R adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Peki irc marka lastik ile metzeler arasında çok fark var mıdır .
    irc 1-1.5 sene iyi sonrası ıslak yolda orjinal lastikler gibi oluyor

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    apachi rtr 150
    Persembe öğleden sonraki yağmurda ani fren yapmam gerekdi allahim motorun amorsutorleri kafayi yedi arka fren kitledi zaten durmadi kaydi arkalastik( pirelli duroaction) ön irc son anda toparladim allah yardim etti cokşükür nasil toparladim hala aklim almadi anlamadim aklimda o andankalan motor şirazeden cikmişti konturol yokdu komik gelecek ama altimda boğa beni yeredüşürmeye calişir casina cirpindi tvs.hamd olsun bi kariş kala parkhalindeki arabaya kaldi vurmama durdum vesselam hizimda 55 60 anca 40 da yukarisinda ani 20 metre icindefrenleme yaptinmi motor deliriyor tiwistir vardi tvs den önce onun firenlemeleri nin yaninda bir hic tvs onu anladim bugün .

drej73 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TVS Apache RTR 150 2011 (Raş)
    Alıntı 53atmaca adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Persembe öğleden sonraki yağmurda ani fren yapmam gerekdi allahim motorun amorsutorleri kafayi yedi arka fren kitledi zaten durmadi kaydi arkalastik( pirelli duroaction) ön irc son anda toparladim allah yardim etti cokşükür nasil toparladim hala aklim almadi anlamadim aklimda o andankalan motor şirazeden cikmişti konturol yokdu komik gelecek ama altimda boğa beni yeredüşürmeye calişir casina cirpindi tvs.hamd olsun bi kariş kala parkhalindeki arabaya kaldi vurmama durdum vesselam hizimda 55 60 anca 40 da yukarisinda ani 20 metre icindefrenleme yaptinmi motor deliriyor tiwistir vardi tvs den önce onun firenlemeleri nin yaninda bir hic tvs onu anladim bugün .
    Ben çok ani fren yaptım hic öyle birşey yaşamadım şuana kadar.

Motosikleti
    apachi rtr 150
    115 kilo 1.90 boy acaba motor ondanmi sapitiyor altimda.

Alıntı EneS_Turker adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Vardır baya vardır
    Artık alabilirsem yeni tarihli olmazsa 2012 tarihliyi alayım. Bu ay kaskda aldım yeni baya sıkıntıdayım :(

Alıntı M.balibey adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    irc 1-1.5 sene iyi sonrası ıslak yolda orjinal lastikler gibi oluyor
    Metzeler alıcam gibi olmazsa sava bulursam onada iyi yorum yapıyorlar ön arka desen farklı olursa sorun olur mu ?
    Geçmiş olsun. Benzer durumu kötü yolda frenleme yapınca bende yaşıyorum. Özellikle taş döşemeli yollar olunca bir garip oluyor.

drej73 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TVS Apache RTR 150 2011 (Raş)
    115 kilo 1.90 boy acaba motor ondanmi sapitiyor altimda.
    Benimde boy 1.94 80 kg. Apacheyi altimda küçük durmuyor diye almistim zaten, belkide ben çok dikkatli kullandığımdan boyle bir olay yasamadim lastiklerim ön ırc arka swallow.

EneS_Turker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Dominar D400
    Artık alabilirsem yeni tarihli olmazsa 2012 tarihliyi alayım. Bu ay kaskda aldım yeni baya sıkıntıdayım :(

Metzeler alıcam gibi olmazsa sava bulursam onada iyi yorum yapıyorlar ön arka desen farklı olursa sorun olur mu ?
    Maddi durumda tabiki önemli ama lastik çok önemli motorda.. 2 teker üstündeyiz canımız lastiğe emanet.. Bi şekilde almak senin için en iyisi olur.. Herkes takım almayı önerir.. Deseni farklı olan lastiğin fren performansı , ıslak performansı ve su tahliyeside farklı olacaktır. Bu durumda seni skntıya sokabilir..

Islak zeminde orjinal lastiklerle motor bale yapıyodu.. Çok çok dikkatli kullanıyodum.. Ancak metzeler ile gayet memnunum kuruda nasılsa ıslaktada öyle rahat kullanıyrum.. Fren performansı bu motor için yeterli.. twister nasıldı bilmiyorum ancak abs olmayan ve arkası kampana olan bi motor için bence güzel , keza bi kaç kez ani frenlerde kaydırmadan durdurabildim..
    TVS Apache 150 9Bin Km ..- Gilera Runner 200 33Bin Km ... - Honda Cbr 125r 36Bin Km ... TVS Apache 150 33Bin Km... Pulsar 200NS.. Dominar D400
    Motor surerken O AN ORADA olun..Ne o anin onunde, ne ardinda..!

M.balibey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    desenden çok farklı hamur olunca tutunma farkından sorun olur

MeliksahMELO - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2010 Hyosung GT250 Comet (Naked)
    Motolastik.com'dan Köksal Bey bana bunu söylemişti;

"
    İyi günler Melikşah bey,
    Ön lastik asfalttaki suyu yarar, arka lastik ise bu yarılan suyu tahliye eder. Bu yüzden lastiklerinizin yağmurdda performanslı kullanmak istiyorsanız; aynı marka ve model, takım olması şarttır.
    Metzeler Me22 modeli, bilhassa yağmur performansıyla meşhurdur. Pilot street, yağmur kanallarının az olması sebebiyle, ıslak zemim performansı çok iyi değildir.
    Size tavsiyemiz http://www.motolastik.com/metzeler-me-22-300-17-50p-tt-ve-350-18-tt-62p-rf-pmu30243
    olacaktır.
    "

sailor33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    VFR 800 (INTERCEPTOR)
    İyi akşamlar dostlar. Motosikletim 8500 km ye geldi nerdeyse. Yarın servise götüreceğim. Lakin telefonda servis ile konuşurken yağ filtresi , hava filtresi ve yağ değişeceğini söyledi. Amma velakin şimdi servis bakım talimatlarında yağ ve hava filtresi değişimi yazmıyor. Şanzıman yağı ve buji değiştirin diyor ve diğer kontroller.
    Servis yetkilisi farklı diyor , kitapçık farklı diyor
    Birde geçenlerde bir top speed deneme yapayım dedim 118 de kaldı motor

Motosikleti
    Bajaj Dominar D400
    Alıntı sailor33 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İyi akşamlar dostlar. Motosikletim 8500 km ye geldi nerdeyse. Yarın servise götüreceğim. Lakin telefonda servis ile konuşurken yağ filtresi , hava filtresi ve yağ değişeceğini söyledi. Amma velakin şimdi servis bakım talimatlarında yağ ve hava filtresi değişimi yazmıyor. Şanzıman yağı ve buji değiştirin diyor ve diğer kontroller.
    Servis yetkilisi farklı diyor , kitapçık farklı diyor
    Birde geçenlerde bir top speed deneme yapayım dedim 118 de kaldı motor
    Parçalar değişmesi gerekiyosa eğşir.. illa getir değişcez diye bişey yok.. kontrol edilsin gerekmiyosa değiştirme.. servis para kazanmak iiçin herşeyi yapar..
    M.balibey bunu beğendi.
    TVS Apache 150 9Bin Km ..- Gilera Runner 200 33Bin Km ... - Honda Cbr 125r 36Bin Km ... TVS Apache 150 33Bin Km... Pulsar 200NS.. Dominar D400

sailor33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    VFR 800 (INTERCEPTOR)
    Alıntı EneS_Turker adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Parçalar değişmesi gerekiyosa eğşir.. illa getir değişcez diye bişey yok.. kontrol edilsin gerekmiyosa değiştirme.. servis para kazanmak iiçin herşeyi yapar..
    Garanti işi olmasa kendim yaparım ama... Bir tarafım garantiyi yak gitsin diyor açıkçası. Ustalara güvenim kalmıyor böyle şeyleri görünce
    Önemli olan nereye gittiğin değil, seni bekleyenlere sağ sağlim dönmektir.

Motosikleti
    Bajaj Dominar D400
    Alıntı sailor33 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Garanti işi olmasa kendim yaparım ama... Bir tarafım garantiyi yak gitsin diyor açıkçası. Ustalara güvenim kalmıyor böyle şeyleri görünce
    ben garantı kagıdını cıkarken cope attım bayiden ^^ herşey kullanıcı hatası .. ztn iteliyolar.. servise zar zor gotururm motoru.. hep kendım ılgılenıyorm
    sailor33 ve M.balibey bunu beğendiler.

ozhanhrmann2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    son hızı kaç acaba hyperedge yeni kasaların

Motosikleti
    TVS Apache Rrt 150
    Arkadaşlar cümleten selamün aleyküm.
    Öncelikle forum kullanmanın oldukça yabancısı olduğumu belirtmek isterim bi yanlışlık yapıyorsam kusura bakmayın.
    Bir kaç gün önce sizin yorumlarınızın da faydasıyla (ki hepinize teşekkürler) 2013 model siyah (2014 nisan trafiğe çıkışlı 2250 km de) Apache aldım. Bu yazıyı yazmamdaki asıl amacım gerçekten yorumlarınız için teşekkür etmek.

Şimdilik Ankara da havalar soğuk malum çok binemiyorum ama kaskım eldivenim dizliğim falan var. Güvenlik önemli
    Size net bir sorum yok şimdilik ama motor kullanmada tecrübem olsa da bakımında onarımında vs. çok bi bilgim yok. Ancak;

-Lastikleri orijinal, ne yapmalıyım?
    -Genel bakım hakkında,
    -Motoru yıkarken ve sonrasında dikkat etmem gerekenlerle (zincir, motor kısmı vs.) alakalı,

Ayrıca yeni motor almış birine verebileceğiniz tavsiyeleriniz varsa bekliyorum Şimdiden teşekkürler.

alicebbar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT25+RKS Freccia
    Merhaba kardeşim öncelikle hayırlı olsun. Bende senin gibi yeniyim TVS'de. Sıradan yanıt vereyim.

1- Lastikleri kesin değiş öneri Michelin, orjinalleri su görünce kendinden geçiyor. (bende bir ay sonra kısmet olursa değiştireceğim)

2- Her bin km de bir yağını değiş, hava filtresi ve yağ filtresi ve 5000 bin km kadar 6 7 bin deviri geçme uzun ömürlü kullanmak istiyor isen. Ayrıca zincirlere ara sıra göz at toz kir vs görürsen zincir temizleme spreyi ile temizle ve zincir yağı sık. Ben genelde yıkama sonrası yapıyorum.

3- Motoru yıkar iken basınçlı su kullanacak isen uzaktan tut gösterge paneline poşet koy çok fazla temas etmesin narindir de biraz Sonrası için ben sonax ın pasta cilasını kullanıyorum cam gibi oluyor her türlü alet öneririm.

Bonus: Yıkamalardan sonra bir iki tur zincir yağı sık su zarar vermesin zincire.
    Güç ona sahip olamayanı kendine esir eder. Ali Cebbar

Motosikleti
    Bajaj Dominar D400
    Alıntı ömerky adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar cümleten selamün aleyküm.
    Öncelikle forum kullanmanın oldukça yabancısı olduğumu belirtmek isterim bi yanlışlık yapıyorsam kusura bakmayın.
    Bir kaç gün önce sizin yorumlarınızın da faydasıyla (ki hepinize teşekkürler) 2013 model siyah (2014 nisan trafiğe çıkışlı 2250 km de) Apache aldım. Bu yazıyı yazmamdaki asıl amacım gerçekten yorumlarınız için teşekkür etmek.

Şimdilik Ankara da havalar soğuk malum çok binemiyorum ama kaskım eldivenim dizliğim falan var. Güvenlik önemli
    Size net bir sorum yok şimdilik ama motor kullanmada tecrübem olsa da bakımında onarımında vs. çok bi bilgim yok. Ancak;

-Lastikleri orijinal, ne yapmalıyım?
    -Genel bakım hakkında,
    -Motoru yıkarken ve sonrasında dikkat etmem gerekenlerle (zincir, motor kısmı vs.) alakalı,

Ayrıca yeni motor almış birine verebileceğiniz tavsiyeleriniz varsa bekliyorum Şimdiden teşekkürler.
    Aramıza hoşgeldin.. Birbirimize yardım etmek için burdayız.. yüzyüze görüşemesekte çoğumuz iyi arkdaş olduk bura sayesınde..

Arkadaş zaten gerekenlerin çoğunu yazmış.. eklemek istediğim fazla bişey yok..
    Ben 2 bınde bır yağ değişirim.. 500-1000 km de bir zincir bakımı yaparım.. yıkadıktan sonra da zıncırı elden geçirip wd 40 sıkarım sağına soluna..
    Hava filtresinin değişim aralığı kirlenmesine bağlıdır.. kimisi 20bın km değişmezken kirli yerdekiler 5 bın km de değişir..
    Yağ filtresi 2 yağ deşiminde bir değişir.. Bujide aynı şekilde 5 10 bın aralığında değiştirmen hayrına olur..

Motosikleti
    TVS Apache Rrt 150
    Çok saolun bilgiler için. Havalar ısınsa da az eskitsek şu motoru artık

Motosikleti
    apachi rtr 150
    Muayene zamani geldi ikibucuk yil doldu tvs de 93 tl yaziyor tüvtürk de muayene .sizler kaca muayene yaptirdiniz ve sigorta kaca yaptirdiniz 139 a halk sigortadan yaptirdim ben.

Motosikleti
    TVS Apache Rrt 150
    Muayene zamani geldi ikibucuk yil doldu tvs de 93 tl yaziyor tüvtürk de muayene .sizler kaca muayene yaptirdiniz ve sigorta kaca yaptirdiniz 139 a halk sigortadan yaptirdim ben.
    Muayeneyi bilmiyorum ama 1 hafta olmadı daha sigorta yaptıralı 185 liraya Anadolu sigortadan yaptırdım. Ama sigorta kişiden kişiye ilden ile falan biçok etkene göre değişiyo diye biliyorum ben.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 11 kullanıcı var. (0 üye ve 11 misafir)

Bu Konudaki Etiketler