Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

TVS Apache 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    MeliksahMELO - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2010 Hyosung GT250 Comet (Naked)
    Bugün gün boyu lastik araştırdım internette, kafam doldu, şişti. 2012 model Apache'ye uygun Michelin Pilot Sporty bulamadım, daha doğrusu, doğru düzgün Michelin Pilot Sporty bulamadım. Üretimi mi durdu bunun?

Pirelli Sport Demon çok pahalıy geliyor, 800 TL'ye yaklaşıyor, Pirelli Dura Traction'a baktım, onda da ölçü bulamadım, tavsiye edilir mi tam bilmiyorum.
    Michelin Pilot Street çok iyi değilmiş onun için sıcak bakamıyorum.

Michelin Pilot Sporty için 90/90-17 ve 100/80-18 bir bulsam rahatlayacağım.

Lastiklere herşey dahil 400 TL ayırdım. Zorlasam 500 TL verebilirim. Ne yapayım arkadaşlar? Tubeless olacak, yolu çok iyi tutacak (kışları uzun yol yapacağım), 400-500 TL'yi geçmeyecek. Yardımınıza muhtacım, kafam şişti iyice.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    designserhat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XJ6 N
    Alıntı MeliksahMELO adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bugün gün boyu lastik araştırdım internette, kafam doldu, şişti. 2012 model Apache'ye uygun Michelin Pilot Sporty bulamadım, daha doğrusu, doğru düzgün Michelin Pilot Sporty bulamadım. Üretimi mi durdu bunun?

Pirelli Sport Demon çok pahalıy geliyor, 800 TL'ye yaklaşıyor, Pirelli Dura Traction'a baktım, onda da ölçü bulamadım, tavsiye edilir mi tam bilmiyorum.

Lastiklere herşey dahil 400 TL ayırdım. Zorlasam 500 TL verebilirim. Ne yapayım arkadaşlar? Tubeless olacak, yolu çok iyi tutacak (kışları uzun yol yapacağım), 400-500 TL'yi geçmeyecek. Yardımınıza muhtacım, kafam şişti iyice.
    Foruma bu hafta 10. yazışım lastik ile ilgili kardeşim sende de 2012 kasa var sanırım ben 2012 kasa Rtr'ıma arkaya 90*90*18 michelin pilot street aldım öne de Sava Mc 18 modelini aldım toplam maliyeti 230 Tldir ve çok memnunum bu iki lastik 2 farklı model olsa da desenleri aynı ve kauçuklu lastikler yol tutuşu süper şimdi diyeceksin ki bu ebatlar bizim motora olur mu olur güzel kardeşim alalı 2 ay oldu gram hava eksilmiyor.
    M.balibey bunu beğendi.

Motosikleti
    Cevap için teşekkür ederim.
    Birkaç soru sorayım;

Islak zemin performansı nasıl?
    Virajlarda yatırabildiğim kadar yatırabilir miyim? (Kuru hava için diyorum, veya her türlü hava olarak sorayım.)
    Daha önce hangi lastikleri kullandın, karşılaştırma yapabilir miyiz? Mesela Michelin Pilot Sporty ile farkı nasıldır?
    Sava Mc 18 ve Michelin Pilot Street karşılaştırmasını yaparsak, hangisi daha iyidir?
    Son olarak, önde de Michelin Pilot Street bulursam, her iki teker de aynı olursa daha iyi mi olur? Veya mesela öne sporty bulsam arkaya street olsa olur mu?

Bu kadar soru için kusura bakmayın, almışken en iyilerinden almak istiyorum çünkü lastik çok önemli motosiklet için.

Motosikleti
    Yamaha XJ6 N
    Cevap için teşekkür ederim.
    Birkaç soru sorayım;

Islak zemin performansı nasıl?
    Virajlarda yatırabildiğim kadar yatırabilir miyim? (Kuru hava için diyorum, veya her türlü hava olarak sorayım.)
    Daha önce hangi lastikleri kullandın, karşılaştırma yapabilir miyiz? Mesela Michelin Pilot Sporty ile farkı nasıldır?
    Sava Mc 18 ve Michelin Pilot Street karşılaştırmasını yaparsak, hangisi daha iyidir?
    Son olarak, önde de Michelin Pilot Street bulursam, her iki teker de aynı olursa daha iyi mi olur? Veya mesela öne sporty bulsam arkaya street olsa olur mu?

Bu kadar soru için kusura bakmayın, almışken en iyilerinden almak istiyorum çünkü lastik çok önemli motosiklet için.
    Daha önce önde İrc arka için de Pirelli Duraction,İrc ve duro kullandım.Michelin orjinal lastiği de sayarsam arka için 5.lastiğim pilot Street ile pilot sporty arasındaki farkı bilmiyorum çünkü kullanmadım virajlarda michel süper güven veriyor eğer kabiliyetli isen yatırabildiğin kadar yatır zaten şekil itibari ile de viraj lastiği olduğunu anlarsın Bizim motor için ön michel fiyatı 300 küsür Tl idi en son sorduğumda o yüzden ben bir arkadaşımın tavsiyesine uyarak Öne sava Mc 18 aldım baktım desenleri birbirine çok yakın arkaya da michel aldım.Dipnot Sava Michel kadar kaliteli bir lastiktir.Goodyear'ın ürettiği bir lastiktir ve 100 TL fiyat ile bedavadır.

Apices - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Sym Wolf 250/Tvs Apache
    Alıntı designserhat adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Foruma bu hafta 10. yazışım lastik ile ilgili kardeşim sende de 2012 kasa var sanırım ben 2012 kasa Rtr'ıma arkaya 90*90*18 michelin pilot street aldım öne de Sava Mc 18 modelini aldım toplam maliyeti 230 Tldir ve çok memnunum bu iki lastik 2 farklı model olsa da desenleri aynı ve kauçuklu lastikler yol tutuşu süper şimdi diyeceksin ki bu ebatlar bizim motora olur mu olur güzel kardeşim alalı 2 ay oldu gram hava eksilmiyor.

Merhaba.Bu bahsettiğiniz lastikler iç lastikli mi? Yoksa dubleks mi acaba?
    Başınızı dik tutmak, okumak için eğmenize bağlıdır...

Motosikleti
    150 Mr Vulture(15000 km), Mondial MCT 250
    arkadaslar amasya veya niğde civarında apachesi olanlar yazabilir mi ?

Motosikleti
    <<yeni sahibine hayırlı olsun>>TVS Apache RTR 150
    Alıntı quattromeb adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar haftaya tek başıma uzun yola çıkacam kısmetse... motorum 6500 kmde... aydın - yalova - istanbul - kırklareli - istanbul - yalova - aydın aralarda gezme falan derken tahminen 2000 kmlik bi yolculuk olacak... bizim motorla uzun yol yapmış arkadaşlara ve bilgisi olan arkadaşlara birkaç sorum var yardımcı olursanız sevinirim...

sabah saat 4 5 gibi aydından yola çıkmayı planlıyorum... 2 veya 2,5 saat durmadan gider manisayı geçerim... biraz dinlenip kahvaltı yaptıktan sonra 70 km ya da 1 saat gidip 15 dk mola şeklinde bi yolculuk planlıyorum... manisadan sonra geriye zaten 300 km kalıyo yalova için.. bu şekilde bi aksilik çıkmazsa 9 saat kadar bi varış zamanı düşündüm... olur mu olmaz mı göreceğiz...

1) yanına buji al, debriyaj ve gaz teli al, yedek ampul al, stepne al, yağ al, benzin al, lastik patlak kiti vs derken yedek amortisör al diyen bile oldu... bunların hepsini alırsam peşimden birisinin kamyonetle gelmesi gerek çünkü kendi eşyalarım da olacak...

====> Sizce yanıma neler almalıyım?

2) 3. bakım için 70 TL para istediler o yüzden bakımını kendim yapma niyetindeyim...

====> Ön ve arka tekerlek rulmanlarını yağlamak için ne kullanmalıyım?
    ====> Yağ ve hava filtresi bütün modeller için aynı mı(2011-2012-2013) ve bunları nereden ya da hangi internet sitesinden temin edebilirim?
    ====> Motorda özellikle sıkılması, kontrol edilmesi gereken bir yer var mı?

3) Köprü ve otoyollardan geçiş için HGS almayı düşünüyorum. Eskiden motorların sınıfı ayrıydı şimdi durum nedir bilmiyorum.

====> Köprü ve otoyol geçişleri için ücretler arabayla aynı mı?,

Yardımcı olanlara şimdiden teşekkür ederim...

köprü otoyol geçiş ücretleri otomobiller ile aynıymış... diğer konuları da hallettik sayılır... sadece yağ filtresi ve uzun yol çantası kaldı...

yağ filtresi ve uzun yolda alınmasa gerekenler konusunda yardım edebilecek kimse yok mu...

zerzura - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha FZ6N

Çok defa tekrarladım biliyorum ama bizim TVS Apache sayfasının gideni geleni çok olur. Tekarlamakta fayda var.
    Islak performansı en iyi lastik kategorisi Touring lastikleridir.

Bu sınıfta Apache için alıp kullandığım lastik Bridgestone Battlax BT-45 ten çok memnun kaldım.
    Arka için 110-80/18.
    Ön için BT-45 olarak 90-90/17 yok. 100/80/17 var. İki lastik aynı olsun denilirse takılabilir. Ancak 700 lira oluyor toplam. Gerek var mı tartışılır.
    Bunun yerine arkaya 110-80/18 Battlax BT-45, öne IRC 90-90/17 NR25, Sava yada Michelin takılabilir. 500 liraya ön - arka tamamlanır. Benim gibi kışın yağmurda çamurda kayma tehlikesi olmadan takılırsın.

Motosikleti
    Yamaha XJ6 N
    Alıntı Apices adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba.Bu bahsettiğiniz lastikler iç lastikli mi? Yoksa dubleks mi acaba?
    Tubleks 10 karakter

Apices - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Sym Wolf 250/Tvs Apache
    Alıntı designserhat adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tubleks 10 karakter
    Aslında 8 karakter tubeless
    Başınızı dik tutmak, okumak için eğmenize bağlıdır...

Motosikleti
    Arkadaşların dediğine göre;

designserhat: Ön Sava Mc 18 (Ölçüsünü bilmiyorum) - Arka Michelin Pilot Street (90/90-18)
    zerzura : Öne Michelin Pilot Street (Ölçsünü bilmiyorum) - Arkaya Bridgestone Battlax BT-45 (110-80/18)

1) Lastikleri nereden sipariş vereceğim?
    2) Mesela iki seçenek arasında, arka lastiklerin birisi normale göre daha kalın olacak, biri daha ince olacak. Hangi durum sürüşü iyi yönde etkileyecek? Benim bildiğime göre ince olması daha iyi olacak gibi. (Görüntü kötü olursa olsun, önemli olan sürüş.)
    3) Farklı marka alındığı zaman, önün mü daha kaliteli olması lazım, arkanın mı?
    4)Bana, işte ön bu, arka da bu olacak diye link verebilir misiniz?

5)Michelin Pilot Sporty lastiklerin üretimi durdu mu veya nereden bulabilirim?

Teşekkürler...

zerzura - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha FZ6N
    Arkadaşların dediğine göre;

designserhat: Ön Sava Mc 18 (Ölçüsünü bilmiyorum) - Arka Michelin Pilot Street (90/90-18)
    zerzura : Öne Michelin Pilot Street (Ölçsünü bilmiyorum) - Arkaya Bridgestone Battlax BT-45 (110-80/18)

1) Lastikleri nereden sipariş vereceğim?
    2) Mesela iki seçenek arasında, arka lastiklerin birisi normale göre daha kalın olacak, biri daha ince olacak. Hangi durum sürüşü iyi yönde etkileyecek? Benim bildiğime göre ince olması daha iyi olacak gibi. (Görüntü kötü olursa olsun, önemli olan sürüş.)
    3) Farklı marka alındığı zaman, önün mü daha kaliteli olması lazım, arkanın mı?
    4)Bana, işte ön bu, arka da bu olacak diye link verebilir misiniz?

5)Michelin Pilot Sporty lastiklerin üretimi durdu mu veya nereden bulabilirim?

Teşekkürler...
    Sava ya da Michelin için internetten satış yapan bi yer bulamadım 90/90-17 Ön ölçülerinde.

Ancak;
    Kendi motorumdaki reçete:

ÖN
    ARKA

Yaz-Kış kullanırım. Yağmurda arka lastik gerçekten kaymıyor. Beyaz şerit çizgilerinde göt atmıyor. Şerit değiştirmek problem olmuyor yağmurda 90 100 km/s giderken ;)

Kargoyu motosiklet servisine yaptırabilirsin. Lastik gelince teslim alırlar, seni ararlar, gidip taktırırsın.

Motosikleti
    tvs 150 rtr apache
    teşekürler kardeş yardım için . birde şunu soracaktım kapaktaki sibop iticileri tamamen kapalımı olması gerekiyor piston en üsteyke.egzantirik dişlsindeki çizgi tam olarak ne tarafa gelmeli bilgisi olan varsa şimdiden teşekür ederim.piston segman gömlek değiştirmemin sebebi rüzgara karşı dirençli olması.şu an rolantide çalışırken 1100 1200 yüz arası oynuyor normalmi

M.balibey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı servet34 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    teşekürler kardeş yardım için . birde şunu soracaktım kapaktaki sibop iticileri tamamen kapalımı olması gerekiyor piston en üsteyke.egzantirik dişlsindeki çizgi tam olarak ne tarafa gelmeli bilgisi olan varsa şimdiden teşekür ederim.piston segman gömlek değiştirmemin sebebi rüzgara karşı dirençli olması.şu an rolantide çalışırken 1100 1200 yüz arası oynuyor normalmi
    üst ölü noktada bütün sübabalar kapalı olur dişlideki çizgiyi hatırlayamadım şimdi orada iki taneişaret olması gereki ama onu bulamazsan marş motorunun artısını sök sonra bujiyi çıkar buji ne zaman ateşlerse piston üst ölü noktadadır rölanti 1400 devirdir +-100 devir oynar

dalbay444 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache RTR 150
    Arkadaşlar dün büyük bi kaza geçirdim. Şimdi anlatması uzun sürer . Kaza baya ciddi olmasina rağmen hatta apache bi on metre aracın altında sürüklenmesine rağmen sadece ayakliklar ve koruma demiri eğildi kaporta da ennufak cizik bile yok. ön düzen filan eskisi gibi sorunsuz. Ama vites müşürü içine göçmüş vites atılmıyor bi türlü sizce şanzımanda mı sorun var. Motoru yaptırıp satacam . Bundan sonra sürmemeye karar vedim

Motosikleti
    Bana özenle yazdığınız cevaplarınız için size çok teşekkür ederim.
    Bugün soruyorum, yarın Apache'nin her şeyini öğrendiğim zaman, motoru satmaya yakın, bilgi verici cevaplar ve konular yazacağım.

-------------

Sizin yolunuzdan giderek, kendime göre şöyle birşey düşündüm;

Ön - Pirelli MT75 (90/80/17) M/C 46P TL >255 TL
    Arka - Michelin Pilot Street (90/90-18) >130 TL

Toplam 385 TL tutuyor. Fakat MT75 nasıl bir lastik sizce? Kullanan veya gören duyan var mı? MT75 hakkında ve arka-ön olarak komple bir yorum-bilgi verebilir misiniz?
    Alayım mı böyle? Yola iyi tutunur muyum yaz-kış?

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:00 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:48 ----------

Düzenleme:

Arka - Michelin Pilot Sporty 90-90-18 57P >120 TL
    Bu da olabilir ama Sahibinden'den buldum.

Motosikleti
    Alıntı quattromeb adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    köprü otoyol geçiş ücretleri otomobiller ile aynıymış... diğer konuları da hallettik sayılır... sadece yağ filtresi ve uzun yol çantası kaldı...

yağ filtresi ve uzun yolda alınmasa gerekenler konusunda yardım edebilecek kimse yok mu...

yardımcı olan olmayan herkese teşekkür ederim...

bu arada bi eleştiride bulunmak istiyorum.... arkadaşlar bizim motorların yağ filtresi suzuki an 125 ve hyosung gv250 ile aynıymış... ya yağ filtresi konusunda kimse bişey bilmiyo ya da kimse sallamadı... apache motor kaç basıyo ya da titreşim var mı sağlam mı öne ne lastik alayım bilmem ne diye 923674982734 kere sorulmuş ve iki sayfa önce aynısı bulunan soruları sorsam herkes cevap verirdi....

hepinize hayırlı sürüşler dilerim...

a.payza - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TVS Apache RTR 150 (yeni kasa) Yeşil Renk
    Arkadaşlar yine yatsı namazı vaktine yakın ilk akşam saatlerinde benzinimi çalmaya çalışırken hırsızlar bidonu da yola atıp benzin hortumunu da öylece bırakıp kaçmışlar ve yine benim bütün benzin yola akmış!...
    Nedir bu hırsızlardan çektiğim kardeşim ben de bilmiyorum
    Alarm taktırayım desem hem akü zayıflama sorunu var yetersiz kalır alarm için hem de alarm çok hassas olunca susmak bilmiyor
    hassasiyetini azaltsan bir işe yaramıyor ayrıca alarm da olsa bizim benzin hortumu kabak çiçeği gibi açıkta motoru hiç sarsmadan
    tereyağından kıl çeker gibi benzini rahatlıkla çalmaya yeltenebiliyor haramzadeler!...
    Kısacası alarm da taksan sele hizasının altında kalan kısımlarda hassasiyet azalıyor ve benzin hırsızlıklarına karşı işe yaramaz gibi...
    Ben bu benzin hortumunu o şekilde kolay erişilebilecek bir yere yapan mühendisin kafasına sıçayım
    3 oldu başıma geliyor bayramda da yine böyle olmuştu yola akan benzin her tarafı kokutunca komşular fark etmiş beni uyardılar
    Şerefsizler mahalleye dadandı resmen
    Tinerci mi desem yoksa scooterli zibidiler mi desem kısacası haramzade hırsız şerefsiz diyorum bunlara
    Oooof ooof!....

Not: scooterlilere kastım yok ondan bundan benzin çalıp gezen zibidileri kasdettim
    Bu benzin hortumunun oraya ne yapsam ki orayı sağlamlaştırsam?
    Yada oraya bir muhafaza yapılabilir mi ki?
    Bir akıl verin kardeşler ne yapacağımı şaşırdım

Motosikleti
    Alıntı dalbay444 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar dün büyük bi kaza geçirdim. Şimdi anlatması uzun sürer . Kaza baya ciddi olmasina rağmen hatta apache bi on metre aracın altında sürüklenmesine rağmen sadece ayakliklar ve koruma demiri eğildi kaporta da ennufak cizik bile yok. ön düzen filan eskisi gibi sorunsuz. Ama vites müşürü içine göçmüş vites atılmıyor bi türlü sizce şanzımanda mı sorun var. Motoru yaptırıp satacam . Bundan sonra sürmemeye karar vedim
    geçmiş olsun hacım... sen yine de acil kararlar vermeden önce biraz vakit geçmesini bekle... ben de arabayla kaza yaptıktan sonra bir süre çok tedirgin kullandım çünkü kullanmak zorundaydım ama daha sonra o tedirginlik geçti... bütün kazalar maalesef acı tecrübeler oluyor...

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:00 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:57 ----------

Alıntı a.payza adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar yine yatsı namazı vaktine yakın ilk akşam saatlerinde benzinimi çalmaya çalışırken hırsızlar bidonu da yola atıp benzin hortumunu da öylece bırakıp kaçmışlar ve yine benim bütün benzin yola akmış!...
    Alarm taktırayım desem hem akü zayıflama sorunu var yetersiz kalır alarm için hem de alarm çok hassas olunca susmak bilmiyor
    hassasiyetini azaltsan bir işe yaramıyor ayrıca alarm da olsa bizim benzin hortumu kabak çiçeği gibi açıkta motoru hiç sarsmadan
    tereyağından kıl çeker gibi benzini rahatlıkla çalmaya yeltenebiliyor haramzadeler!...
    Kısacası alarm da taksan sele hizasının altında kalan kısımlarda hassasiyet azalıyor ve benzin hırsızlıklarına karşı işe yaramaz gibi...
    Ben bu benzin hortumunu o şekilde kolay erişilebilecek bir yere yapan mühendisin kafasına sıçayım
    3 oldu başıma geliyor bayramda da yine böyle olmuştu yola akan benzin her tarafı kokutunca komşular fark etmiş beni uyardılar
    Tinerci mi desem yoksa scooterli zibidiler mi desem kısacası haramzade hırsız şerefsiz diyorum bunlara
    Oooof ooof!....

Not: scooterlilere kastım yok ondan bundan benzin çalıp gezen zibidileri kasdettim
    haram zıkkım olsun insanların emeğini çalan köpeklere... sen kendine iki adet benzin koyabileceğin ambalaj ayarla ve günlük kullanacağın kadar benzin koy diğerini de yanında taşırsın... gerekli durumlarda koyarsın depona... dadandılarsa yapacak bişey yok..

M.balibey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı dalbay444 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    geçmiş olsun işini açıp bakmak gerek çalıştırmadan önce eğer bişeyler kırılıpmotor içine kaçarsa büyük sorunlara yol açabilir

Alıntı a.payza adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Oooof ooof!....

abi bak bu alarm güzel ama biraz tuzludur hassasiyet harici birde radarı var motora hiç dokunulmasın etrafında sürekli dolanan bri oldu mu ötmeye başlıyor ama ana cadde kaldırımdan geçen insanlarda ötmüyor eğer hergün sürüyorsan akü bitmez ben bazen ki hafta binmezsem aküyü bitiriyor

http://www.aliexpress.com/item/Free-...014998988.html

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 7 kullanıcı var. (0 üye ve 7 misafir)

Bu Konudaki Etiketler