Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBF 250 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    53_ekrem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R25
    Arkadaşlar cbf 250 ye ruzgarlık alacağım Ankarada nerden bulabılırım ucuza Hondaya gittim 190 tl dedıler çok pahalı geldı bana
    cbf 250 sı olan bırısıne sordum taktırmış 70 tl falan dedı yada 100 tl olsun ne olacak :D
    190 nerde 70 nerde
    Ankarada uygun fıyata bulabılecegım bır yer varsa yardım edın lutfen yada ınternetten sıparışte olabılır uygun fıat olduktan sonra

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Bruce 65 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA - CBF150> 250>...?
    Alıntı Bruce 65 adlı üyeden alıntı Mesajı göster

---------- Mesaj ekleme zamanı: 20:56 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 20:35 ----------

[/COLOR]http://img834.imageshack.us/img834/4...pix2011053.jpg
    http://img638.imageshack.us/img638/9...pix2011054.jpg
    http://img638.imageshack.us/img638/3...pix2011056.jpg
    http://img824.imageshack.us/img824/6...pix2011060.jpg
    http://img848.imageshack.us/img848/7...pix2011061.jpg

---------- Mesaj ekleme zamanı: 21:24 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 20:56 ----------

Selamlar,CBF 150 den sonra,250 ye bindiğimde inanamadım...bir motorun bukadar dengeli,atak ve cüssesine göre manevrada çevik olacağını tahmin edemezdim.Ön lastiği 110 luk takmış aldığım arkadaş,buna rağmen gidonu yumuşacık ve rahat...ben çok sevdim 250 yi zaten dış görünüşü dizaynı çok hoşuma gidiyor...hepinize kazasız neşeli sürüşler...

@CB125
    Walla ben motoruma güveniyorum ama motor izmirde işinize yararsa buyrun...

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:34 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:30 ----------

Alıntı Bruce 65 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Alın size birkaç resim, biraz hareket olsun...http://img851.imageshack.us/img851/7...pix2011061.jpg[URL=http://imageshack.us/photo/my-images/856/nikoncoolpix2011062.jpg/]http://img856.imageshack.us/img856/1...pix2011062.jpg[/URLhttp://img190.imageshack.us/img190/8...pix2011063.jpg
    bunlarda var...
    Hep Pür Dikkat...

radyasyonlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf 250
    slm cbf 250 cam ını sahibinden.com dan 80 tl ye almıştım kargo ile eve teslim..
    Herkesten hızlı sürmen,yalnız süreceğinin garantisidir.

Motosikleti
    R25
    Alıntı radyasyonlu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    slm cbf 250 cam ını sahibinden.com dan 80 tl ye almıştım kargo ile eve teslim..
    Link ı varmı acaba varsa koyarmısın bı bakayım 80 lıraya alırım bende ıyı bırseyse
    yalnız ben sadece cam dan olmasını ıstıorum ruzgarlıgı

CİHAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Fz6 fazer ve ybr 125
    Arkadaslar cbf 250 niz kac kurus yakiyor.

NRG900 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Arkadaşlar orijinal ön fren maneti arıyordum, en uygun fiyata Honda Esengül'den buldum. Stoklarında var, 30 TL dediler. İnternette 2 katı fiyata almayın. Stoklarında olan parçaları eminim İnternetten daha ucuz. Web sayfaları çalışmıyor ama telefonunu yazayım: Esengül Servis: 0216 348 63 85 - Kızıltoprak / Kadıköy

lonelyboy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda titan 2003/ honda twister 2004
    Alıntı NRG900 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar orijinal ön fren maneti arıyordum, en uygun fiyata Honda Esengül'den buldum. Stoklarında var, 30 TL dediler. İnternette 2 katı fiyata almayın. Stoklarında olan parçaları eminim İnternetten daha ucuz. Web sayfaları çalışmıyor ama telefonunu yazayım: Esengül Servis: 0216 348 63 85 - Kızıltoprak / Kadıköy
    Çok saol bende manetleri yenilemek istiyordum çok iyi denk geldi.

---------- Post added at 17:03 ---------- Previous post was at 16:59 ----------

Alıntı CİHAN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    3.5lt ile 4lt arası yakıyorum kullanıma bağlı olarak. Ama sen benden daha iyi tanıyorsun bu motorları sendede vardı
    Alayına İsyan...

Bruce 65 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA - CBF150> 250>...?
    Alıntı CİHAN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben hesaplamaları tümden bıraktım,çünkü üç gün aynı fiyatta kalmıyor benzin...
    Hep Pür Dikkat...

Motosikleti
    pcx 125 / 2018
    kütahyadan 18.000 km diye aldığım,oradan buraya gelirken kurtköy gişeleri geçtikten sonra yolda kaldığım,daha sonra konşuk motora bıraktığım cbf 250 min ekspertiz raporudur

72.000 km ve 3.000 TL masraf!!!

fakat sahibini alelade tehdit edip tüm masrafını aldığım 2 hafta sonra teslim alacağım motordur cbf 250.komple 0 lanıp uzun zaman binmeye sabırsazlanıyorum,hadi hayırlısı...servisten çıksın resimleri paylaşacağım

egelim 43 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 125 UPM (Pizzacı moturu) :)
    72000 km deki motoru 18.000 de diye satmak (eğer biliyorlarsa) tam bir sahtekarlık Servis motorun 72000 km olduğunu nasıl biliyorki
    "HERKESİN DOĞRUSU KENDİNE DOĞRU"eşşşşşekkkk gibi çalış insan gibi yaşa bumu la dünya?

Motosikleti
    pcx 125 / 2018
    Alıntı egelim 43 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    72000 km deki motoru 18.000 de diye satmak (eğer biliyorlarsa) tam bir sahtekarlık Servis motorun 72000 km olduğunu nasıl biliyorki
    şase ve motor numarasından buluyorlar, Türkiye'nin neresinde olursa olsun bakımları Honda yetkili servisinde yapılmışsa sisteme işleniyor...

Benim aldığım adamıda kandırmışlar aslında.He diyeceksiniz sen nasıl kandın? motorda hiç bir kusur yoktu yürüyen aksam vs.ışıl ışıl tertemizdi...en ufak bir egzantrik seside yoktu ki sonradan çıktı foyası gergi vidası orjinalinden daha uzun takılmış.en önemliside yağsız kalmış motor 350 km.yolun sonunda pert oldu ama neyse,3.000 TL masraf ve 0 bir motor olacak.uzun süre kafam rahat olur artık...

Motosikleti
    HONDA-CBF-250
    slm arkadaşlar geçen hafta yolda 80 km hızla giderken cıt diye bir ses duydum sonra km göstergesi calısmadı tel kesmiştir dedim ama ustaya gidince acı gerceği öğrendim cıt dıye cıkan ses 250 tl değerindeki dıgıtal gosterge algılayıcıymış :( bu konuda bılgısı olan ya da basına gelen varmı

Motosikleti
    Alıntı srhtsglm adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    şase ve motor numarasından buluyorlar, Türkiye'nin neresinde olursa olsun bakımları Honda yetkili servisinde yapılmışsa sisteme işleniyor...

Benim aldığım adamıda kandırmışlar aslında.He diyeceksiniz sen nasıl kandın? motorda hiç bir kusur yoktu yürüyen aksam vs.ışıl ışıl tertemizdi...en ufak bir egzantrik seside yoktu ki sonradan çıktı foyası gergi vidası orjinalinden daha uzun takılmış.en önemliside yağsız kalmış motor 350 km.yolun sonunda pert oldu ama neyse,3.000 TL masraf ve 0 bir motor olacak.uzun süre kafam rahat olur artık...
    Hayırlı uğurlu olsun güle güle kullanırsınız inş. yani demek oluyorki sizin motor en son 72375 km de servise bakıma gelmiş öylemi
    "HERKESİN DOĞRUSU KENDİNE DOĞRU"eşşşşşekkkk gibi çalış insan gibi yaşa bumu la dünya?

Ramazan Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW GS 1200 / Honda Africa Twin dct1000L- VESPA LX
    CBF 250 LİR ZAten yağ eksiltiyor.... güzel bir motor ama hemiçok yakıyor hemi parçası pahalı..3 adet vardı bende.. biri eğzantirik yüzünden diyeri kazada diyeride cbf 150 aldığımdan satılmıştı...
    Fuzuliye sormuşlar "sevmek mi daha güzel sevilmek mi?" Sevişmiyorsanız ikisi de fuzuli demiş... SEMTİN HAYLAZI

Dün akşam maslaktan levente gelirken trafik ultra sıkıştı. Motorlar için dahi gidecek yer kalmadı. Kuryelerle birlikte araba denizi içinde mahsur kaldık. 1. viteste dur kalk yaparken aşağıda ısının aşırı arttığını bacaklarımda hissettim. ardından motor stop etti. bir iki marş bastım çalışmadı. kenara çektim, vites boşa geçmemek için inat etti. 1-2 dk sonra geçti. 15-20 dk bekleyip motor soğuduğunda sorunsuz çalıştı.

trafikte dur kalk sebebiyle hararet yaşayan var mı? yukarıdaki deneyim motora zarar vermiş olabilir mi? bundan sakınmak için dur kalklar sırasında önerileriniz nelerdir?

Bir de motorun yağı güvenli seviyedeydi. Motorun yağına soğukken, kalkıştan önce bakıyorum. Gerçi manuelinde "4-5 dk çalıştırın, stop edin ve öyle bakın" yazıyor fakat Honda Güvenli Sürüşte "dolaşımda da yağ kalacağı için yanıltıcı olabilir, daima soğukken bakın" tavsiyesi geldi. Siz nasıl bakıyorsunuz?

Motosikleti
    pcx 125 / 2018
    Alıntı egelim 43 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayırlı uğurlu olsun güle güle kullanırsınız inş. yani demek oluyorki sizin motor en son 72375 km de servise bakıma gelmiş öylemi
    evet en son yetkili servis bakımı 72.375 km de imiş,bide bunun yetkisiz servisi vardır eminim!

motonoyedi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    http://www.wemoto.com/bikes/honda/cbf_250/05-06/ eski bir cbf250cc kullanıcısı olarak burdan alışveriş yapmışlığım var.fiyatlar TRye göre uygun.yedek parça sıkıntısı çekenler bir baksın.tavsiye edilir;)

Motosikleti
    Alıntı srhtsglm adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    evet en son yetkili servis bakımı 72.375 km de imiş,bide bunun yetkisiz servisi vardır eminim!
    İyimser bi tahminle sizin motor 100.000 i çoktan geçmiş o zaman ağır bi bakım gerekliymiş yani iyi artık kafanız rahat binersiniz kazasız belasız inş.

Alıntı NRG900 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dün akşam maslaktan levente gelirken trafik ultra sıkıştı. Motorlar için dahi gidecek yer kalmadı. Kuryelerle birlikte araba denizi içinde mahsur kaldık. 1. viteste dur kalk yaparken aşağıda ısının aşırı arttığını bacaklarımda hissettim. ardından motor stop etti. bir iki marş bastım çalışmadı. kenara çektim, vites boşa geçmemek için inat etti. 1-2 dk sonra geçti. 15-20 dk bekleyip motor soğuduğunda sorunsuz çalıştı.

trafikte dur kalk sebebiyle hararet yaşayan var mı? yukarıdaki deneyim motora zarar vermiş olabilir mi? bundan sakınmak için dur kalklar sırasında önerileriniz nelerdir?

Bir de motorun yağı güvenli seviyedeydi. Motorun yağına soğukken, kalkıştan önce bakıyorum. Gerçi manuelinde "4-5 dk çalıştırın, stop edin ve öyle bakın" yazıyor fakat Honda Güvenli Sürüşte "dolaşımda da yağ kalacağı için yanıltıcı olabilir, daima soğukken bakın" tavsiyesi geldi. Siz nasıl bakıyorsunuz?
    Benim mesajım arada kaynadı sanırım. Bugün Esengül servise bıraktım canavarı. Ali Usta dur-kalk sırasındaki ısınmadan bir şey olmaz dedi. Motorun sesini de sağlıklı buldu. Detaylıca bir check-up yapılacak.

Siz daha önce benzer sebepten ısınma yaşadınız mı? Bir de motorun yağına soğukken mi bakıyorsunuz yoksa manuelde yazdığı gibi bir iki dk çalıştırıp akabinde mi?

Motosikleti
    R25
    arkadaşlar ankarada rüzgarlık arıyorum 2. el satan varsa haber versın yada ucuza sıfır bulabılecegım bır yer varsa lutfen yardımcı olun
    Birde bir sorum olacak benım motor gayet ıyı gıdıyor bır sıkıntı yaşamıyorum ama debrıyajı bırakırken ve bıraktıgımda gaz verdıkce motordan bı tıkır tıkır ses gelıyo kısık seslı çok sıddetlı degıl ama kafama takıldı sizce ne tur bır sıkıntı olabılır
    1 2 tane ustaya sordum ama ustalar motoru açıp bakmamız lazım dedıler pek de ugraşmadılar bır onerısı fıkrı olan varsa lutfen fıkrını ve onerısını paylassın
    Hepınızın tekerı duz bassın tekerınıze taş deymesın arkadaşlar keyıflı suruşler

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)

Bu Konudaki Etiketler