Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBF 250 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Bruce 65 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA - CBF150> 250>...?
    Foto dan yola çıkarak fikir yürütmek zor,sen motoru iyice göster ve emin olursan al...fena durmuyor sanki...hayırlısı olsun.
    Hep Pür Dikkat...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    _pLay_06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250R - Citroen C5 SX PK
    Alıntı Bruce 65 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Foto dan yola çıkarak fikir yürütmek zor,sen motoru iyice göster ve emin olursan al...fena durmuyor sanki...hayırlısı olsun.
    motorda en buyuk sıkıntı su anda eksantırık zıncırı onun degısmesı lazım şıkır şıkır ses yapıyor . gorsel olarakda bakım ıstıyorum sanırım onuda ıtınayla kendım yapıcam sol manet ıle sag manet arasında cok fark var mesela debrıyaj manetı kocaman fren manetı kucucuk oda kazadan kaynaklanıyor bır kac sey degıstırmeyı dusunuyorum bakalım hyrlısı .

Motosikleti
    siyah twister süslemeleri
    ewet arkdaslar onumuzdekı hafta ıcı pazarlıgını yaptıgım sıyah 2005 model
    twısterı satın almayı planlıyorum
    fakar dusundugum bır takım seyler var
    mesela altın sarısına boyanmıs jantlar
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...524983/detay/? lınktekı manetler
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...831308/detay/? rizoma elcikler
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...834568/detay/? gidon topuzu ama altın sarısı renginde olanı
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...740776/detay/? aynalar düşünüyorum su anda dusunduklerım bu kadar sızce nasıl olur arkadaslar sızlerınde bılgısını almak ıstıyorum

Not: bu arada altın sarısı kısa manet bulursanız lınkınıde paylasırsanız sevınırım . su anda tek bulabıldıgım manet buydu :(

motorun lastıklerı pırellı daha yenı takılmıs lastıklerıde altın sarısı kalemle yazılarını boyamayı dusunuyorum

motorun rengı sıyah uzerınde parca parca grı tonlamalar var
    sıyah - altın sarısı yapsam mı olur yoksa ?
    sıyah - grı mı yapayım sızlerın fıkrı nedır ?

Motosikleti
    twister yalan oldu :(

cepcell_apo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2008 HONDA CBF 250
    12 gündür cbf 250 kullanan biri olarak izlenimlerimi belirtmek isterim. arkadaşlar honda kalitesi aynen bu motorda devam kalıteden taviz yok gaz yemesi yola gidişi güzell beni tatmin ediyo, virajları çok güzell tabii lastikleri biraz ısınınca yoksa yol tutuşu brz zorlaşıyo bazen 1. vitese takınca stop ediyoo bu siz cbf 250 kullanan arkadaşlarda varmı varsa bi yazın nasıl bi çözüm önerceksiniz. Ha bide şu zincir sesii var ama alıştımmm her güzelin bir kusuru oluyoo tabii genel olarak güzel makine bana yetiyo allah olmayanlarada nasip etsinn tekeriniz düz bassınn
    sevgi eylem gerektirir.. ee ne duruyorsunn bass gazaa...

Motosikleti
    HONDA - CBF150> 250>...?
    Alıntı _pLay_06 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    twister yalan oldu :(
    Hayırlısı olsun...

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:41 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:34 ----------

Alıntı cepcell_apo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    12 gündür cbf 250 kullanan biri olarak izlenimlerimi belirtmek isterim. arkadaşlar honda kalitesi aynen bu motorda devam kalıteden taviz yok gaz yemesi yola gidişi güzell beni tatmin ediyo, virajları çok güzell tabii lastikleri biraz ısınınca yoksa yol tutuşu brz zorlaşıyo bazen 1. vitese takınca stop ediyoo bu siz cbf 250 kullanan arkadaşlarda varmı varsa bi yazın nasıl bi çözüm önerceksiniz. Ha bide şu zincir sesii var ama alıştımmm her güzelin bir kusuru oluyoo tabii genel olarak güzel makine bana yetiyo allah olmayanlarada nasip etsinn tekeriniz düz bassınn
    Aynen görüşlerimi dillendirmişsin,aynı düşünüyoruz CBF 250 hakkında... Stop etme olayı: Şayet yan ayak açık iken vitese takıyorsan stop etmesi ondandır çünkü müşür var stop etmesi için...yok ayak kapalı ise o zaman depriyaj ayarı veya rölanti -hava ayarı gerekli...Tüm arkadaşlara kazasız sürüşler...

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:13 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:41 ----------

Bir şey daha,motor soğuk iken mi sıcak iken mi belirtmemişsin, soğuk ise yeterince ısıtmıyorsun...sıcak ise dediğim gibi depriyaj rölanti - hava ayarı yapılmalı...
    Hep Pür Dikkat...

cepcell_apo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2008 HONDA CBF 250
    Alıntı Bruce 65 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayırlısı olsun...

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:41 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:34 ----------

Aynen görüşlerimi dillendirmişsin,aynı düşünüyoruz CBF 250 hakkında... Stop etme olayı: Şayet yan ayak açık iken vitese takıyorsan stop etmesi ondandır çünkü müşür var stop etmesi için...yok ayak kapalı ise o zaman depriyaj ayarı veya rölanti -hava ayarı gerekli...Tüm arkadaşlara kazasız sürüşler...

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:13 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:41 ----------

Bir şey daha,motor soğuk iken mi sıcak iken mi belirtmemişsin, soğuk ise yeterince ısıtmıyorsun...sıcak ise dediğim gibi depriyaj rölanti - hava ayarı yapılmalı...
    Bruce 65 evet yan ayak olayını tabi blyrumm ondan bahsetmyorum soğukken bazen sıcakkende yapıyoo debriraja baktrcam benmde aklıma takılan o hayrlısı bakalım bide senn motor kaç km oldu ve şuan kmye ne yakıyo hiç hesapladın mı?
    sevgi eylem gerektirir.. ee ne duruyorsunn bass gazaa...

buberk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Varadero
    Benimde tiwisterıma kavuşalı bir hafta oldu ve 300 km den fazla yol yapmışım. Motoruma aşık oldum desem yeridir Henüz bakım yapamadım zincir yağsız ve motor yağını değiştirmeyi düşünüyorum. Kullanmam gereken motor yağı hangisi bilemiyorum. Birde bujiyi değiştirmek istiyorum ama hangisini alacağım onuda bilmiyorum keşke kullanma klavuzu olsada baksam herşeyine. (bilen varsa link atsın lütfen) Eksantrik zincirinin fiyatı hakkında bilginiz var mı? Ayrıca şu arkadaki siyah tutunma demirini nereden ve ne fiyata bulabilirim? Cevap yazan arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim. Araştırmak için pek zamanım olmuyor

Merak edenler için 2003 model - 31.000 KM ilk motorumdur.
    dolar 10 lirayı geçecekmiş.

Motosikleti
    HONDA - CBF150> 250>...?
    Alıntı cepcell_apo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bruce 65 evet yan ayak olayını tabi blyrumm ondan bahsetmyorum soğukken bazen sıcakkende yapıyoo debriraja baktrcam benmde aklıma takılan o hayrlısı bakalım bide senn motor kaç km oldu ve şuan kmye ne yakıyo hiç hesapladın mı?
    Selamlar benim motor şuan 46700 KM de aldığımda 43500 de idi, 3 ayda 3200 KM yapmışım...yakıt olarak şehiriçi 0,17-0,19 Kuruş yakıyor...

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:38 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:16 ----------

Alıntı buberk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benimde tiwisterıma kavuşalı bir hafta oldu ve 300 km den fazla yol yapmışım. Motoruma aşık oldum desem yeridir Henüz bakım yapamadım zincir yağsız ve motor yağını değiştirmeyi düşünüyorum. Kullanmam gereken motor yağı hangisi bilemiyorum. Birde bujiyi değiştirmek istiyorum ama hangisini alacağım onuda bilmiyorum keşke kullanma klavuzu olsada baksam herşeyine. (bilen varsa link atsın lütfen) Eksantrik zincirinin fiyatı hakkında bilginiz var mı? Ayrıca şu arkadaki siyah tutunma demirini nereden ve ne fiyata bulabilirim? Cevap yazan arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim. Araştırmak için pek zamanım olmuyor

Hayırlı olsun Twistir'in,arkadaki sayfalarda kullanma klavuzu var Mete-han nick'li arkadaş link vemiş onu kendi blgisayarınada indirebilirsin ama syfa yı hatırlamıyorum biraz geriye bakarsan bulursun.
    motor yağı olrak benim motorda Mobil EXTRA 4T 10W 40 var...mineral yani sentetik değil APİ SG sınıfı karşıladımı sıkıntı olmaz...
    Bujiyi bende daha değiştirmedim bilgim yok,ilk bakımda baktırmayı düşünüyorum...ekzantrik zinciri hakkında fikrim yok...
    Arka tutunma demiri bende var ilgilenirsen özel mesaj at görüşelim...
    Hep Pür Dikkat...

Motosikleti
    Şimdilik Kinetic Nova
    Herkese merhaba
    Forumdaki bilgi paylaşımlarınız için yürekten teşekkürler. Antalya'da yaşıyorum. Tam KLR almak üzere iken beni de Honda'cı yapmak üzeresiniz. Ve 106 sayfayı okuyarak CBF 250 almaya karar verdim. Ancak şimdi temiz ve güvenilir bir motosiklet arıyorum. Ayrıca; Antalya'da sadece Alanya'da bir servis var. Antalya'da Honda sahibi arkadaşlar tamir ve/veya parça sorunu yaşıyorlar mı? Yada motosiklete kavuştuğumda bana yardımcı olmaya söz verir misiniz
    Kazasız ve keyifli sürüşler dilerim....

Motosikleti
    HONDA - CBF150> 250>...?
    Alıntı rappadanak adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Herkese merhaba
    Forumdaki bilgi paylaşımlarınız için yürekten teşekkürler. Antalya'da yaşıyorum. Tam KLR almak üzere iken beni de Honda'cı yapmak üzeresiniz. Ve 106 sayfayı okuyarak CBF 250 almaya karar verdim. Ancak şimdi temiz ve güvenilir bir motosiklet arıyorum. Ayrıca; Antalya'da sadece Alanya'da bir servis var. Antalya'da Honda sahibi arkadaşlar tamir ve/veya parça sorunu yaşıyorlar mı? Yada motosiklete kavuştuğumda bana yardımcı olmaya söz verir misiniz
    Kazasız ve keyifli sürüşler dilerim....
    Hayırlısı olsun,Tabii temizliğinden ve güvenirliğinden emin olmadığın motoru alma,çokda acele etme sahibinden'de takib et,bu motorlar hakikaten sağlamdır yeterki ağır bir kaza geçirmiş olmasın yani kalıcı bir hasar barındırmasın...parça konusunda sorun yaşamazsın,sıkıntı yok...Zaten olğanaüstü bir durum olmadıktan sonra balata,depriyaj ve KM teli,ve dişli zincir, lastikler vs yani işyapan ve yıpranan parçalar lazım olacak diger mekanik parçalarda kolay kolay sorun olmaz...elimizden gelen yardımı herzaman herkese sunmaya çalışıyoruz hiç sıkıntın olmasın...gönlünce bir motor bulman dileğiyle...
    Hep Pür Dikkat...

arkadaşlar merhaba
    ben de aranıza yeni katıldım
    öncelikle forumdaki arkadaşlara çok teşekkür ederim deneyimlerini paylaştıkları için.
    zevk için çoğunlukla şehiriçi yaz sezonunda bineceğim cbf 250 almayı planlıyorum
    temiz bir cbf 250 nin piyasası nerelerdedir?şöyle 15.000-20.000 km lerde bir cbf ne kadar eder?
    şehiriçi kullanımda genellikle 1-2-3-4 vites kullanımında ortalama 100 km de kaç litre benzin yakar?
    beni bilgilendirirseniz çok sevinirim

Ramazan Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW GS 1200 / Honda Africa Twin dct1000L- VESPA LX
    [/COLOR]

Uploaded with ImageShack.us

2 resim daha atayım..kuryelik yıllarımdan 2005 senesiydi yanlış hatırlamıyorsam....o zaman lar göbeksiz mişim....

Uploaded with ImageShack.us[/QUOTE]
    Fuzuliye sormuşlar "sevmek mi daha güzel sevilmek mi?" Sevişmiyorsanız ikisi de fuzuli demiş... SEMTİN HAYLAZI

Motosikleti
    HONDA - CBF150> 250>...?
    Katır yükü sarmışsınız zavallıya...Bu şekilde trafikte ilerlemek epey zor olmalı...

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:18 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:08 ----------

Alıntı reelanaliz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar merhaba
    ben de aranıza yeni katıldım
    öncelikle forumdaki arkadaşlara çok teşekkür ederim deneyimlerini paylaştıkları için.
    zevk için çoğunlukla şehiriçi yaz sezonunda bineceğim cbf 250 almayı planlıyorum
    temiz bir cbf 250 nin piyasası nerelerdedir?şöyle 15.000-20.000 km lerde bir cbf ne kadar eder?
    şehiriçi kullanımda genellikle 1-2-3-4 vites kullanımında ortalama 100 km de kaç litre benzin yakar?
    beni bilgilendirirseniz çok sevinirim
    Piyasası hakkında sahibinden.com fikir verebilir...hiçbir motor sadece çevirdiği KM ile fiyatlandırılmaz,motorun genel görünümü,boyası,kazası duruşu önemli...şehiriçi trafiğinde yakıt aşağı yukarı 4,5 Litre olabilir...
    Hep Pür Dikkat...

Motosikleti
    HONDA - CBF150> 250>...?
    Hep Pür Dikkat...

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    misonXD
    Alıntı buberk adlı üyeden alıntı Mesajı göster

arkadaşım cbf 250 türkçe kullanma klavuzunu upload ettim
    https://rapidshare.com/files/42832294/CBF250_turkce.pdf

---------- Post added at 21:35 ---------- Previous post was at 21:31 ----------

Slm rappadanak Arkadaşım bende Antalya da ikamet ediyorum 1 yılı aşkındır resimdeki cbf 250 yi kullanıyorum daha bir sıkıntı çıkarmadı sadece yağını değiştirdim gayet sağlamdır gerekirse bildiğim kadarıyla yardımcı olurum...

selamlar herkese bende cbf 250 almayı düşünüyorum yorumların çoğunu okuduktan ve honda ya olan güvenimden dolayı ama cbf 250 yi kullanma deneme ya da görme imkanım olmadı fotoğraflar haricinde.boyum 1.90 ve kilom 88 sizce bu motor benim için fazla küçük kalır mı ?

Motosikleti
    HONDA - CBF150> 250>...?
    Alıntı _PhOeNiX_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yakıt tüketimleri ne alemde? 4.5 litre denmiş çok değil mi bu makineye o tüketim?
    4,5 LT büyükşehirlerde trafiğe takılma koşulu ile demek istenmiş...normal şartlarda 4 LT civarı yakar...benim motorum bu şekilde yakıyor...
    Hep Pür Dikkat...

buberk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Varadero
    Alıntı _PhOeNiX_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yakıt tüketimleri ne alemde? 4.5 litre denmiş çok değil mi bu makineye o tüketim?
    Bende almadan önce yakıt konusunda tedirgindim ama agresif kullanımda 3.8 lt yakıyor. Sakin kullanımda veya uzun yolda 3.5 lt civarı yakıyor ben performansa göre çok memnunum
    dolar 10 lirayı geçecekmiş.

Motosikleti
    HONDA - CBF150> 250>...?
    Selamlar arkadaşlar,merak ettiğim bir konu var,Twistir 24 PS- CBF 22 PS...Acaba ne- nasıl bir işlem yapılmışta CBF 22 PS'e düşürülmüş ? bildiğim kadarıyla motorları aynı...Ve bu 2 PS'i geri kazanabilirmiyiz ??? Bir fikri olan varmı ?
    Birde resim koyalım yopiç yürüsün biraz...

Uploaded with ImageShack.us
    Hep Pür Dikkat...

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 misafir)

Bu Konudaki Etiketler