Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBF 250 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Beycivan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbr 1100XX
    O motorla yağı bujisi düzgün olsun gidemeyeceği yer yok benim arkadaşum bulgaristan sofyaya gidip geliyor yıllardır. Km oynama sanmıyorum 300 bin gmrmüş çok cbf ve cbx twister var, o yüzden korkma.benim 1 günde 432 izleme oldu sahibinden de.3 gündede verdim hemde 3 gün önce. Ayrıca takasa cbr 1100xx gibi bir motorla girdim.üzerini nakit verdim.al kardeşim korkma.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Honda CBF 250
    Alıntı Beycivan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    O motorla yağı bujisi düzgün olsun gidemeyeceği yer yok benim arkadaşum bulgaristan sofyaya gidip geliyor yıllardır. Km oynama sanmıyorum 300 bin gmrmüş çok cbf ve cbx twister var, o yüzden korkma.benim 1 günde 432 izleme oldu sahibinden de.3 gündede verdim hemde 3 gün önce. Ayrıca takasa cbr 1100xx gibi bir motorla girdim.üzerini nakit verdim.al kardeşim korkma.
    Yardımınız için çok teşekkür ederim Beycivan abi. Bu motoru almama ve kafamda yeşil ışık yakmama sebep oldunuz. Çok teşekkür ederim size. Bu motoru dün size mesaj attıktan sonra ilan sahibiyle konuştum ve hiçbir masrafı yok satışı hemen hazır dedi. Bu ayın 15 inden sonra inşallah bir CBF'çi olarak katılıyorum aranıza :-). Kafamdaki bütün soru işaretlerini giderdiğiniz için tekrardan teşekkür ederim. Kazasız belasız keyifli sürüşler .

Motosikleti
    Honda Cbr 1100XX
    Önemli değil kardeşim yanlız sana bir nacizane tavsiyem olsun. Bunları mutlaka motorun başında el sıkışmadan yap. Motorun üzerine bin motoru çalıştır haliyle uzun zamandır duruyordur solda sinyal kolunun orda jikle var onu çek motor çalışsın 1 dakika bekle sonra kapat bu arada gaz verme yerinde ısınsın makine. sonra 1 nci vitese takıp ön freni sık yavaş yavaş debriyajı bırak motor ön tekerleği frenliyken ilerliyormu normalde debriyajı sağlamsa bu motoru sürüklemesi lazım. Sonra motoru yine ön fren sıkılıyken öne doğru kaktır iyice aban süspansiyonları nasıl gör çok yumuşakça hemen öne yatıyorsa bitmiştir buda dana 300 tl demek.sert ve kendini hemen geri tepmesi gerek. egsoza bak çıkışta başka delik varmı. motoru sephaya al vitesi de boşa arka lastiği alttan üstten kavra tekeri sağa sola yukarı aşağı kuvvetlice savur bakılım boşluk varmı bilyeleri düzgünmü o da tamam sa koltuğun altındaki amartisore bak etrafında yağ kaçağı varmı. son olarak bütün sinyal korna far park arka stop plaka aydınlatmasına bak. motorun sağında ve solunda yatma izleri varmı sürtme lekeleri varmı. Aldığında ise adam ben yağını yeni değiştirdim bujisi yeni falan dese bile sen değiştir.bunları not et sırala gittiğinde isabetli bir alışveriş yapmış olursun. bu motoru alırken de satarkende kazanırsın merak etme. Ben bu motoru 250 likler katagorisinde tek geçerim.
    Motobil bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda CBF 250
    Önemli değil kardeşim yanlız sana bir nacizane tavsiyem olsun. Bunları mutlaka motorun başında el sıkışmadan yap. Motorun üzerine bin motoru çalıştır haliyle uzun zamandır duruyordur solda sinyal kolunun orda jikle var onu çek motor çalışsın 1 dakika bekle sonra kapat bu arada gaz verme yerinde ısınsın makine. sonra 1 nci vitese takıp ön freni sık yavaş yavaş debriyajı bırak motor ön tekerleği frenliyken ilerliyormu normalde debriyajı sağlamsa bu motoru sürüklemesi lazım. Sonra motoru yine ön fren sıkılıyken öne doğru kaktır iyice aban süspansiyonları nasıl gör çok yumuşakça hemen öne yatıyorsa bitmiştir buda dana 300 tl demek.sert ve kendini hemen geri tepmesi gerek. egsoza bak çıkışta başka delik varmı. motoru sephaya al vitesi de boşa arka lastiği alttan üstten kavra tekeri sağa sola yukarı aşağı kuvvetlice savur bakılım boşluk varmı bilyeleri düzgünmü o da tamam sa koltuğun altındaki amartisore bak etrafında yağ kaçağı varmı. son olarak bütün sinyal korna far park arka stop plaka aydınlatmasına bak. motorun sağında ve solunda yatma izleri varmı sürtme lekeleri varmı. Aldığında ise adam ben yağını yeni değiştirdim bujisi yeni falan dese bile sen değiştir.bunları not et sırala gittiğinde isabetli bir alışveriş yapmış olursun. bu motoru alırken de satarkende kazanırsın merak etme. Ben bu motoru 250 likler katagorisinde tek geçerim.
    Vermiş olduğunuz bilgiler için çok minnettarım ve cok teşekkür ederim. Hayatımda aldığım ikinci motosiklet olacak ve haliyle ikinci el motosiklet alırken neler yapmam gerektiği bilgisi eksik. Benim icin bu bilgiler altın bilezik değerinde. Peki bir sorum olacak size. Bu motoru soğuk havalarda çalışırken sıkıntı yaratıyor mu? Mesela gaz yememe veya çalışmama gibi sorunlar çıkartıyor mu?

X-Slim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    23' Tvs Jupiter 110 CC
    Merhaba beyler önceden 8 bin ile 10 bin arasi debriyaj sıyırıyordu dedik ki hadi bitiyor değiştirelim yeni debriyaj aldik şimdi ise 5 binden sonra sıyırıyor 5 bin e kadarda performansi çok kötü neden böyle yapar ki ?

Motosikleti
    Honda Cbr 1100XX
    Soğukta jikleyi çek 1 marşta alır 2 dk ısıt gazla.asla üzmez.honda yapmaz bunu.xslim balata saçlarını nabıyorsynuz değiştiriyorsunuz değilmi.birde balata nasıl.

Motosikleti
    23' Tvs Jupiter 110 CC
    Merhaba hocam ben kendim velomoto marka debriyaj balatası aldim . Sizin saç dediğiniz demir yuvarlak parçalar ise içinden çıkanları taktik biraz ciziktiler sadece eski balatalari çıkartıp yenilerini taktik sonra sıkıp vidalar ı kapattık kapağı.

http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...28313358/detay ilandaki motor tanıdığım bir abimin motorudur.Kmsi orjinal 26.000 de zincir dişli yeni,arka çanta givi monolock setli,ön cam yerli malı.Ilgilenirseniz yardımcı yada aracı olabilirim.Motorun 2. Sahibidir kendisi.İlk sahibinide tanıyorum.Kesinlikle yağ harici servis girmezsiniz.Ilgilenen olursa gidip daha detaylı foto çekip whats tan yollayabilirim.2006 modeller zamanında çanakkale de 15 tane fln satıldı biriside arkadaşım da idi.orjinal 6 binde sattık 2 yıl önce suan bu fiyatları görünce pişmanız diyebilirim.Keşke garajda yatsaydi.Tek kötü yanı sürat yok.140 gibi çakılıp kalıyordu arkadasimin ki.

Motosikleti
    Honda Cbr 1100XX
    Her balatanın arasına bir adet debriyaj saçı koyucaksın eskisi aşınır ve sonra kaydırır haberin olsun.ha ben ilka koyucsm da diyorsan zımparala güzelce.3 zımpara yap giderek zımpara numarasını incelt.zaten takımı pahalı değil.vştes başına bşr balata her 2 balataya 1 saç.ben bide iyi sıksın diye son kata pul koyuyordum.baskısı güzel oluyordu.herkese iyi tatiller
    Motobil bunu beğendi.

Motosikleti
    23' Tvs Jupiter 110 CC
    Merhaba hocam saç cizikti adeti 30 tl 5 li 150 liraya mal oluyor motorcu değiştirmeye gerek duymadim dedi balatayi zaten 40 liraya aldim kendim internetten , simdi hocam zımpara olayı tamam ama son kata pul olayını anlamadım? Ne pulu oluyor nerden temin edebilirim ayrıca nasıl koyuluyor ? Teşekkür ederim hayırlı tatiller

Motosikleti
    Honda Cbr 1100XX
    Son kata somun sıkıyorsun ya onun altına koyarsan tamamdır.bu saçları mutlaka düzelt yada zımpara attır kardeşim sürekli zamanından önce balata yersin

Motosikleti
    23' Tvs Jupiter 110 CC
    Yardımınız için teşekkür ederim hocam. Umarım kendim halledebilirim.garajim olsa yaparım da sokakta toz duman zor oluyor

Motosikleti
    Honda CBF 250
    Alıntı malicanakcay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yardımınız için çok teşekkür ederim Beycivan abi. Bu motoru almama ve kafamda yeşil ışık yakmama sebep oldunuz. Çok teşekkür ederim size. Bu motoru dün size mesaj attıktan sonra ilan sahibiyle konuştum ve hiçbir masrafı yok satışı hemen hazır dedi. Bu ayın 15 inden sonra inşallah bir CBF'çi olarak katılıyorum aranıza :-). Kafamdaki bütün soru işaretlerini giderdiğiniz için tekrardan teşekkür ederim. Kazasız belasız keyifli sürüşler .
    Beycivan abi merhabalar. Yukarıda yazdığın talimatların hepsini yaptım ve motorda bir sıkıntı yok abi. Çalışması da gayet düzenliydi. Fakat adam jikle koluna bir anda fazla asılınca jikle kolunun tepesini köküne kadar kırmış. Onu değiştirme imkanımız var mıdır acaba? Yenisini yedek parçacılarda bulabilir miyim? Adama kapora bıraktım ve aldım motoru.

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:39 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:32 ----------

Beycivan abi merhabalar. Yukarıda yazdığın talimatların hepsini yaptım ve motorda bir sıkıntı yok abi. Çalışması da gayet düzenliydi. Fakat adam jikle koluna bir anda fazla asılınca jikle kolunun tepesini köküne kadar kırmış. Onu değiştirme imkanımız var mıdır acaba? Yenisini yedek parçacılarda bulabilir miyim? Adama kapora bıraktım ve aldım motoru.

Motosikleti
    23' Tvs Jupiter 110 CC
    Son kata somun sıkıyorsun ya onun altına koyarsan tamamdır.bu saçları mutlaka düzelt yada zımpara attır kardeşim sürekli zamanından önce balata yersin
    Abi birde aklıma birşey geldi benim motor kalkislarda sanki zincir gevşek gibi tak tak yapıyor arka kısımdan ama zincir gevşek değil acaba zincir dişli mi bitti ki?

Motosikleti
    honda cbx 250 twister
    selamun aleykum arkadaslar benım cbx 250 kontak anahtarı sıkıntı yapıyor. ve benzın kapagındanda benzın kacıyor gıbı.
    bu modele en yakın hangısı.
    yanı benzın depo kapagı olarak ve kontak olarak neyı takabılırız ucuz yollu olarak.

Motosikleti
    Honda Cbr 1100XX
    Cbf 250 cbx 250 ile çok benzerdir.sanırım uyar.zinciri yavaş yavaş çevir bazı yeri sert bazı yeri salık ise dişlilerde değişir.sen bence takım set al kardeşim.arka dişli eşit aşınmadıyda girintileri yapar veya zincirde uzana vardır.

Arkadaşlar hala alınabilir bir motor mu? Bütçem kısıtlı olduğu için ikinci el temiz bir tane bulursam almak istiyorum, ilk motorum olacak ama trafik bilgim var ve eğitim alacağım motoru aldıktan sonra.

Motosikleti
    Honda Cbr 1100XX
    Siz forumu okumadan cevap vermeyi şahsen uygun görmüyorum.o kadar emeğimiz var yazdık çizdik bunca satır.demekki binlerce kişi bu motoru beğeniyor yada sorunu hakkında bilgi alıyor.bence forumda cevabı fazlasıyla var.hayırlı olsun diyelim

Motosikleti
    23' Tvs Jupiter 110 CC
    Cbf 250 cbx 250 ile çok benzerdir.sanırım uyar.zinciri yavaş yavaş çevir bazı yeri sert bazı yeri salık ise dişlilerde değişir.sen bence takım set al kardeşim.arka dişli eşit aşınmadıyda girintileri yapar veya zincirde uzana vardır.
    Teşekkür ederim hocam sizide yoruyoruz ama

Motosikleti
    Honda Cbr 1100XX
    Estafurlah bilgi ve tecrübelerimizi deneyimlerimizi yazıyoruz.hepimiz burda bir aileyiz.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler