Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
8. sayfa BirinciBirinci ... 67891018 ... SonuncuSonuncu

Benelli BN 251 (yeni)

Motovento
    REKLAM ALANI
    osmanada - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tekeriniz düz bassın
    Ben de iki gün önce beyazını aldım.
    Kullanım klavuzu gelmemiş daha, elinde olan varsa lütfen paylaşsın.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    YasinC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı osmanada adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tekeriniz düz bassın
    Ben de iki gün önce beyazını aldım.
    Kullanım klavuzu gelmemiş daha, elinde olan varsa lütfen paylaşsın.
    TNT25'ten farklı olduğunu sanmıyorum.
    https://drive.google.com/drive/folde...jlHMWl0c25wRlU

Buda BN251 ama ingilizce
    https://49f44b141764baa2639d-7ed4c22...N_FR_DE_ES.pdf

osmanada - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Teşekkür ederim

Motosikleti
    NC750X-DCT
    Merhabalar,

Önümüzdeki hafta içerisinde kısmetse aranıza katılıyorum. İlk motorum olacak. Motor konusunda bi insan ne kadar acemi olabilirse o kadar acemiyim. Bir süre trafiğe çıkmadan alıştırma yapmayı düşünüyorum. Mümkün olan en kısa sürede Yamaha veya Honda kurslarına da katılacağım. Yakın zamanda sorularımla buradan kafanızı ağrıtırım Bu motor için veya Benelli için Facebook, Whatsapp grubu var mı?
    Guy Fawkes bunu beğendi.

Motosikleti
    Benelli BN251 2018
    [IMG][/IMG]

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:59 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:57 ----------

Bugün evimin önündeki çatalan caddesinden siyah BN251 geçti,forumdaysa selamlar

Motosikleti
    Mondial mash -Hero dash- Hero Thriller- Cbr 250
    Arkadaşlar ns 200 ü vurup öldürmek istemiyorum ama ikisi arasında kalan arkadaşlara hayret ediyorum,zevkler ve renkler farklıdır fakat fiyat performans öyle değil, birde şöyle bi durum var 25 beygiri 200 cc den almak var 250 cc den almak var, 2-2,5 nm tork fazlası var ayrıca görüntü olarak bir adım yine önde, herşeyi geçtim fiyat çok iyi, alamayacağıma üzülüyorum, aklımda tek soru işareti var "SERVİS" Servis işinden şüpheliyim burda bahsedilen bi mehmet usta var Allah korusun adama bişey olsa benelli sahipleri ne yapacak belli değil kuralkan gibi servis ağı olsa benelli bu motorla alır yürür de o biraz imkansız gibi duruyo
    pea bunu beğendi.

Norton772 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Dio
    Bilmediğimden soruyorum acaba amortisör bu şekilde olunca daha mı iyidir yoksa daha mı kötü?

Motosikleti
    2014 CBR500R vs Dio 110
    Alıntı Youjoee adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar ns 200 ü vurup öldürmek istemiyorum ama ikisi arasında kalan arkadaşlara hayret ediyorum,zevkler ve renkler farklıdır fakat fiyat performans öyle değil, birde şöyle bi durum var 25 beygiri 200 cc den almak var 250 cc den almak var, 2-2,5 nm tork fazlası var ayrıca görüntü olarak bir adım yine önde, herşeyi geçtim fiyat çok iyi, alamayacağıma üzülüyorum, aklımda tek soru işareti var "SERVİS" Servis işinden şüpheliyim burda bahsedilen bi mehmet usta var Allah korusun adama bişey olsa benelli sahipleri ne yapacak belli değil kuralkan gibi servis ağı olsa benelli bu motorla alır yürür de o biraz imkansız gibi duruyo
    Pulsar ne zaman 25bg. oldu yaww?...
    The Power of The Dreams.

NeDemekŞakir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NSS330 Forza
    bayanlar baylar, 2 gün önce bu arkadaşı alarak aranıza katıldım.( Önceki mesajlarda bu motor için yaptığım eleştirinin hala arkasındayım ) o kadar süre bu modeli beklemem ve f/p ürünü olması bulduğum kusurlarına rağmen almama engel olmadı.

sanırım gerçek aşkı buldum

fakat şöyle bir sıkıntı var;

Uzun yolda bir problem yok fakat şehir içinde hararet 3. seviyeye çıkıp motor fan açıyor. Bugün arkadaşla fark ettik, gezdikten sonra durduğumuz yerde motor sağ tarafından sıvı damlatıyor. Hafif kaygan bir sıvı ama motor yağı gibi değildi, benzinde değil. Garenajdan tam göremedik, lifte kaldırıp alttan bakmak gerek, radyatör borusu o tarafta. Atık su borusu diğer tarafta kalıyor oradan gelmediği belli. radyatör su deposuna baktığımızda minimum çizgisinin altındaydı su seviyesi.
    Yarın ve hafta sonu kullanamayacağım, pazartesi kullanımımla 400km yi geçecek. O zaman servise bırakayım diyorum. Hem kontrol hemde 500 km yağ değişimi için.
    Isınınca bir yerlerden su kaçırıyor olabilir mi sorun ne olabilir cevaplarsanız sevinirim
    Guy Fawkes bunu beğendi.

Alıntı dyavol-77 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Pulsar ne zaman 25bg. oldu yaww?...
    Suladıkça beygiri artıyor.

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:37 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:36 ----------

Alıntı NeDemekŞakir adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bayanlar baylar, 2 gün önce bu arkadaşı alarak aranıza katıldım.( Önceki mesajlarda bu motor için yaptığım eleştirinin hala arkasındayım ) o kadar süre bu modeli beklemem ve f/p ürünü olması bulduğum kusurlarına rağmen almama engel olmadı.

Uzun yolda bir problem yok fakat şehir içinde hararet 3. seviyeye çıkıp motor fan açıyor. Bugün arkadaşla fark ettik, gezdikten sonra durduğumuz yerde motor sağ tarafından sıvı damlatıyor. Hafif kaygan bir sıvı ama motor yağı gibi değildi, benzinde değil. Garenajdan tam göremedik, lifte kaldırıp alttan bakmak gerek, radyatör borusu o tarafta. Atık su borusu diğer tarafta kalıyor oradan gelmediği belli. radyatör su deposuna baktığımızda minimum çizgisinin altındaydı su seviyesi.
    Yarın ve hafta sonu kullanamayacağım, pazartesi kullanımımla 400km yi geçecek. O zaman servise bırakayım diyorum. Hem kontrol hemde 500 km yağ değişimi için.
    Isınınca bir yerlerden su kaçırıyor olabilir mi sorun ne olabilir cevaplarsanız sevinirim
    Büyük ihtimal antifriz damlayan sanırım kelepçelerin biri gevşek yada kaymış.

Motosikleti
    Benelli BN251 2018
    Alıntı NeDemekŞakir adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Hayırlı olsun güzel günlerde kullanın

Motosikleti
    Honda NSS330 Forza
    Alıntı Guy Fawkes adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayırlı olsun güzel günlerde kullanın
    teşekkürler kazasız belasız süreriz inş

sizde ısı durumu nasıl ? şehir içi kullanımda ısı yükselip fan açıyor mu ?

Motosikleti
    Benelli BN251 2018
    Ewt fan çabuk açıyor ama inceleyen arkadaşlar bunun iyi olduğunu söyledi,ayrıca sanki daha az açmaya başladı fani

Hayırlı olsun alan arkadaşlara sesi nasıl motorun ?

Motosikleti
    Honda NSS330 Forza
    Sesi güzel , gerçi rodaj sebebiyle çok gaz açamadım . Ayrıca Gazı kestiğin zaman tatlı bi hırıltı geliyor derinden

Tnt lerin sesi güzeldi bi fark var mı bilmiyorum ama bazı arkadaşlar üzerinde metzeller lastik var demiş , bayiden bayiye değişiyor herhalde yalovada ki bayide cordial marka naylon lastik var sizinkiler de hangi marka lastik vardı ?

Alıntı Oktay77 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tnt lerin sesi güzeldi bi fark var mı bilmiyorum ama bazı arkadaşlar üzerinde metzeller lastik var demiş , bayiden bayiye değişiyor herhalde yalovada ki bayide cordial marka naylon lastik var sizinkiler de hangi marka lastik vardı ?
    Cordial olan tnt25'in lastiği.

Motosikleti
    PULSAR 200NS
    PULSAR 200NS ile kıyaslıyan oldumu?

Motosikleti
    Benelli Bn251
    Selamlar arkadaşlar. 1 senelik scooter kullanımından sonra Bn251 alarak motosiklete geçiş yaptım. Motor henüz yeni ve ben de tecrübesiz olduğum için zaman içerisinde görüşlerimi paylaşırım.

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:02 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:58 ----------

Alıntı mirliva2012 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    PULSAR 200NS ile kıyaslıyan oldumu?
    ben de ikisi arasında kararsız kalmıştım, kağıt üzerinde teknik özelliklerini inceleyerek Bn251 almaya karar verdim. Malesef motorları test ederek kıyaslama fırsatım olmadı.

Bana göre Bn251'in artıları;
    - Ön - arka ABS (Pulsarda arkada ABS bulunmuyor)
    - Ön amortisör (Upside-down forks -> daha iyi sönümleme)
    - Metzeler marka lastik (Pulsarın stok lastiklerinin değiştirilmesi gerektiğini birçok yerde okudum)
    - Vites göstergesi (acemi olduğum için )
    - Daha büyük yakıt tankı (17 lt.)

Pulsar NS200'ün artıları;
    - 2. el piyasası (Bn251 yeni bir model ama TNT25 ile kıyaslayınca)
    - Yakıt tüketimi bir miktar daha az olabilir (200cc, 3 buji)

Servis ve yedek parça durumları da önemli konular ama henüz araştıramadım.

Motosikleti
    Honda NSS330 Forza
    denildiği gibi metzeller var.

Şehir içine girdiğimin 2.dakikasında hararet 3. seviyeye çıkıp fan açıyordu.Geçtiğimiz perşembe akşamı arkadaşla farkettik, motorun altından antifriz damlıyordu. hafta sonu kullanmadım, dün gece baktığım da sızıntı devam ediyordu. Bugün servise götürdüm, usta baktı ve radyotör motorunun içindeki keçeden kaynaklandığını söyledi. Dediğine göre fabrikada montajlanırken yerine tam oturmamış olabilir dedi. Antifriz alıp ekledim akşam gelirken, ,normalde deponun üstü bile sıcak olurdu, akşam kontrol ettim durunca sıcak değildi.

Alan arkadaşlar kontrol etsinler. Keçe gelene kadar gözlemlemeye devam edip detayları burada yazarım.

REKLAM ALANI
8. sayfa BirinciBirinci ... 67891018 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)