Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
7. sayfa BirinciBirinci ... 5678917 ... SonuncuSonuncu

Benelli BN 251 (yeni)

Motovento
    REKLAM ALANI
    oialdemir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XMAX 250
    Şuraya bakarsan görürsün yağ seviyesini.
    Guy Fawkes ve cakyol bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Benelli BN251 2018
    Alıntı pea adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ama bunlar kullanım kılavuzunda yazıyor hep.
    https://ibb.co/hUrDMx
    Hocam buna baktım ama motosiklet üzerinde dün akşam üzeri bulamadım,kapağın altında da çubuk çıkmayınca sormak istedim
    Belki kolay bir yerde yada bilinen bişeydir ama acemilikten sanırım akşam bi kez daha bakacaz artık

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:58 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:54 ----------

Alıntı emremm adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yani. Biz öz be öz Türk'üz, önce çalıştırırız sonra kılavuza bakarız. O da çalışmazsa.
    Ben genelde tam tersi önce okurum,tnt 25 için pdf klavuzu okudum ama BN251 için kitapçık vermediler üstüne tnt 25 klavuzu ile motosikleti teslim eden ustanın verdiği bazı bilgiler çelişince acaba bazı noktalarda değişiklik mi yapıldı diye düşündüm

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:59 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:58 ----------

Alıntı oialdemir adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Teşekkür ederim bu çok iyi oldu
    emremm ve oialdemir bunu beğendiler.

emremm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR125ESD(11)
    Bi şey sorayım, bilen yazarsa sevinirim.

TNT veya BN251 de krank yataklı mı, rulman mı var?

Netden araştırdım, rastlayamadım.

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:16 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:03 ----------

Genellikle tek silindirlerde rulman olur ama bi cinslik yapmışlar mıdır?

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:47 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:16 ----------

Krankın foto.nı bile bulamadım.

Yazı doğruysa rulmanmış. "pressed together crankshaft turning on ball and roller bearings"

http://www.automototech.com/node/30
    oialdemir bunu beğendi.

YasinC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    euro4 modellerin sanki canını biraz daha sıkmışlar gibi geldi bana.

Motosikleti
    Honda CB 250R
    pulsar 200 ns ile bu motor arasında kalan oldu mu? malzeme kalitesi olarak aralarında fark var mı? ilk motor için hangisini önerirsiniz

YasinC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı moto.alic adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    pulsar 200 ns ile bu motor arasında kalan oldu mu? malzeme kalitesi olarak aralarında fark var mı? ilk motor için hangisini önerirsiniz
    Malzeme kalitesi olarak tnt/bn fersah fersah önde gidip görün mıncıklayın biraz anlarsınız zaten.

Motosikleti
    Honda Cb500f & SYM Joymax Z+
    Alıntı moto.alic adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İlk motor için 125'lik öneririm.

Malzeme kalitesi olarak Tnt25/Bn251 çok daha iyi.
    Servis ve parça fiyatları olarak Bajaj daha iyi. Ayrıca Pulsar daha hafif, yeni başlayana daha kolay gelir.

Motosikleti
    Honda CB 250R
    Hergün bahçelievler levent arasında git gel toplam 50 km sürücem e5 te 125cc lik motorla eziyet çekmeye niyetim yok anadoluda kucuk bir yerde olsam 125 düşünürdüm ama 125cc ile trafiğe çıkmak bence mantıklı değil. Bn251 tnt kadar agir değil bildigim kadarıyla. Pulsar 200ns alip bide yeni lastik alinca bn251 e yaklasacak fiyati arti olarak 50cc fark var motor gücünde.

Motosikleti
    YBR125ESD(11)
    Alıntı pea adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bir bitmedi şu kaynak geyiği. Döküm şasenin düzlüğüne alışan, tüp şasenin kaynağını kötü buluyor.

Trk başlığında güzel bir yazı vardı:
    http://www.motosiklet.net/forum/moto...ml#post4101273
    200NS deki şase döküm mü? Alüminyum yani.

Bence değil, Metal levhadan oluşturulmuşa benziyor.

pea ve aorer bunu beğendiler.

NeDemekŞakir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NSS330 Forza
    Motor üzerindeki işçilik çok iyi gelmedi bana. Ön amortisörleri bağlayan orta bağlantı braketinin alyan aralarına sanki tornavida sokup açtırmaya çalışmışlar, malzeme deforme olmuş. Kırmızı olanının ön çamurluğuna bir şey gelmiş 50 kuruş ebatlarında boya plastiğe kadar kazınmış. Beyaz olanının üzerinde kırmızı boya damlaları vardı. Siyah olanının garenajlarında çizikler vardı. Tüm bunlar birleşince ısınamadım modele

Motosikleti
    Honda Cb500f & SYM Joymax Z+
    Alıntı NeDemekŞakir adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motor üzerindeki işçilik çok iyi gelmedi bana. Ön amortisörleri bağlayan orta bağlantı braketinin alyan aralarına sanki tornavida sokup açtırmaya çalışmışlar, malzeme deforme olmuş. Kırmızı olanının ön çamurluğuna bir şey gelmiş 50 kuruş ebatlarında boya plastiğe kadar kazınmış. Beyaz olanının üzerinde kırmızı boya damlaları vardı. Siyah olanının garenajlarında çizikler vardı. Tüm bunlar birleşince ısınamadım modele
    Pulsar'ın elektrik problemleri bitmedi, CF'nin ne yaptığı belli değil, 20 bin TL altına zaten Japon yok. SYM hala motor getiriyor mu bilmiyorum bile. Sözde Türk üretimi Çinli motorlara hiç girmiyorum.
    Benelli Türkiye'yi her ne kadar hiç sevmesem de, sınıfındaki en fiyat/performans ve kalitesi makul motordur. Ama distribütör 2 kuruş ucuz olsun diye, demonte halde yolluyor motorları. Birleştiren servis de ne yapıyor belli değil. Dolayısıyla o gördüğünüz kusurlar oluşuyor. Motor Japon bile olsa, somunu kargaburunla sıkan servisler oldukça kazınma, deformasyon gibi şeyler olabiliyor.

Zaten 600CC'nin aşağısına süper işçilik beklemeyin hiçbir markada.
    Mesela bende CB500F var. Ya bir araba dokundurdu ya da yıkarken oldu, sinyallerimden biri çatlak. Motoru yavaşça devirdim bir kere, fren maneti çıt diye gitti. Yıkarken ön çamurluk çizildi.

Herkese merhaba, ben bugün bn 251'i yakından görmek için bayiye gittim ve yakından gerçekten çok güzel gözüküyor. 1.5 sene boyunca bajaj ns 150 kullandım ve hiç bir anlamda pişman olmadım. Maddi anlamda ihtiyaçtan dolayı ve artık misyonunu tamamladığı için onu sattım şimdi 9 aydır motor kullanmıyorum.Marmara üniversitesinde öğrenciyim ek işlerde çalışarak para biriktiriyorum zamlarla birlikte sürekli değişen isteklerim bu motorla son buldu. Nedense bu motor çok fazla hoşuma gidiyor. Burada benden çok daha fazla tecrübeli ve motoru alan arkadaşlara sormak istediğim iki soru var.
    1) Motorun kablo aksamları nasıl ? bağlantı yerleri biraz bana kötü gibi geldi, yanılıyor da olabilirim bir hevesle inceledim çünkü motoru alan arkadaşlar daha net bir yorum yapabilirse güzel olurdu.
    2) Motorun 2. el piyasası nasıl olur sizce ilerde ( hedefim en az 2 sene okula gidip gelmek için kullanmak )

NeDemekŞakir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NSS330 Forza
    Bu arada Benellide yanlış hesaplama yapmışlar sanırım fiyata yakın zamanda GÜNCELLEME geleceğini söyledi bayi yetkilisi. bir durumu hesaba katmadan liste fiyatı çıkardıklarını söyledi ne derece doğru bilmiyorum. Aynı şekilde bajaj bayiside % 5 gibi bir GÜNCELLEME olacağını söyledi. Alacaklar , bende dahil, acele edin.
    Şu 1 hafta 10 gün içinde 2 modelden birini alacam bakalım ama hangisini bende tam emin değilim

Motosikleti
    Benelli BN251 2018
    Alıntı NeDemekŞakir adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu arada Benellide yanlış hesaplama yapmışlar sanırım fiyata yakın zamanda GÜNCELLEME geleceğini söyledi bayi yetkilisi. bir durumu hesaba katmadan liste fiyatı çıkardıklarını söyledi ne derece doğru bilmiyorum. Aynı şekilde bajaj bayiside % 5 gibi bir GÜNCELLEME olacağını söyledi. Alacaklar , bende dahil, acele edin.
    Şu 1 hafta 10 gün içinde 2 modelden birini alacam bakalım ama hangisini bende tam emin değilim
    Kalite hissi olarak bajajdan üstün olduğunu düşünüyorum hatta japonlara bayağı yakın diyebilirim,tabi sahibi olduğum için biraz subjektif davranıyor da olabilirim
    Ben Benellinin bikaç bin lira zamlanacağını düşünüyorum bence düşünenler acele etmeli

Motosikleti
    yamaha x city 250
    Alıntı Guy Fawkes adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kalite hissi olarak bajajdan üstün olduğunu düşünüyorum hatta japonlara bayağı yakın diyebilirim,tabi sahibi olduğum için biraz subjektif davranıyor da olabilirim
    Ben Benellinin bikaç bin lira zamlanacağını düşünüyorum bence düşünenler acele etmeli
    Kesinlikle katılıyorum kalitesel olarak japona şu anda en yakın olan motor bu motor.Hemde çok yakın.Ayrıca bu motoru bu fiyata alan şimdiden alsın 3 ay sonra 17.000 liraya alırsınız...

Yarın almayı düşünüyorum son fikirleniriniz nelerdir alan arkdaşların karsilastigi bi sknti var mıdir

Motosikleti
    YBR125ESD(11)
    Alıntı theone_music adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yarın almayı düşünüyorum son fikirleniriniz nelerdir alan arkdaşların karsilastigi bi sknti var mıdir
    @Guy Fawkes, BN aldı ama şöyle ayrıntılı bir bilgi vermedi.

Sürmüyo mu?, Nedir?

Selamunaleykum arkadaşlar ,bn251 bayide inceledim fakat test edemedim.Görüntü olarak pulsar 200ns den çok daha diri ve kalıplı ,selesi gayet rahat duruyor.Pulsar(15,700 tl) ve bn 251(15,900tl) arasında kaldım.200 ns bir arkadaşımda vardı,bana hiç güven vermedi özellikle frenleri çok kötü ama 2.elde satışı iyi bir motor,bn251 kullanan varsa özellikle yalova ve yakınlarında motoru deneme şansı verirse karar vermekte daha isabetli olurum.Herkese hayırlı günler bol gezmeler,tekeriniz düz bassın.

Motosikleti
    Benelli BN251 2018
    Alıntı emremm adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    @Guy Fawkes, BN aldı ama şöyle ayrıntılı bir bilgi vermedi.

Sürmüyo mu?, Nedir?

Gayet birbirimizden memnunuz arkadaşlar
    NS200 ve BN251 arasında olan arkadaşlara BN251 tavsiye ederim

Yarın benim ki de geliyor inşallah Kuzenimle birlikte iki adet aldık ilerleyen zamanlarda tecrübe edindiklerimizi paylaşırız
    Guy Fawkes bunu beğendi.

REKLAM ALANI
7. sayfa BirinciBirinci ... 5678917 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 4 kullanıcı var. (0 üye ve 4 misafir)