Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

DADYW DD250E-9 Regal Raptor Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    aidikurt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki intruder C800
    Alıntı nurettin_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    merhaba arkadaşım.
    Ben bu kornayı internetten alıp monte ettirdim. ancak fazla akım çekmemesi için ambalajından bir adaptör çıkıyor mutlaka elekterikçiye taktırmalısın.
    Benimki nikelaj olanındandır. İnan bana o kadar harika sesi varki çaldığında önündeki aynadan bir kamyon aradıktan sonra hemen yol veriyor. Bu havalı korna gerçekten de çok havalı.
    peki bısey sorucam cook buyukmu boyuu ne kadar motorun ustunde resmını cekıp sıteye koyablırmısın nasıl durmus merak etttım

Alıntı GÖZTEPELİ RAPTOR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar herkese hayırlı bayramlar şimdiden.benim nacizhane 1-2 sorum vardı
    1.regalimi 2000 km bakımına götürdüm.servisteki arkadaş bana motor yağı+hava filitresi+2buji değişimi dedi.tamam dedim.bir de zincir değişimi önerdi ki bu bana oldukça garip geldi.bu zincir kaç km de bir değişmelidir? çükü fiyatı 119 ytl imiş.(laf aramızda biraz uyuz oldum)

2.benim regal 95 oktan benzin 3,08 ytl iken yaklaşık 13 kuruş yakarken km de benzinin fiyatı şu anda 2.7 ytl civarındayken yaklaşık 15 kuruş yakmaya başladı
    acep nedendir.şu anki benzin fiyatı ile 30 ytl ile ancak 195 km yol yapabiliyorum.ne yapabilirim? sizinkiler ne kadar yakıyor?

3.bir de bu çok önemli...motor çalışırken direksiyondan motora inen bir kablo var (üzeri tel sarılı olan).işte o kablo aşırı ısınıyor.öyle ki paralelinde inen diğer kablonun kaplamasını eritmiş.bunun sebebi nedir?

4.motorum sanki çekişi düştü...fikri olan varsa insaniyet namına bir cevap yazsın

şimdiden çok teşekkürler...herkese kazasız belasız sürüşler ve hayırlı bayramlar....

baba zincir degıstırmek gereksız ustundekı gıttıgı kadar gıtsın sonra ılerde bu nalları dıkınce ıyı bır zıncırle degıstırırsın

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    sonyakuza - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    arkadaşlar bayramınız kutlu mutlu ve mubarek olsun umarım hepiniz iyisinizdir allah herşeyi gönlünüze göre versin yolunuz açık gönlünüz şen olsun.

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    Herkesin ramazan bayramı mübarek olsun.
    @aidi, hala uzaktan resim bekliyoruz .
    May the Force be with McLaren Mercedes

Motosikleti
    Suzuki intruder C800
    Alıntı watercolours adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Herkesin ramazan bayramı mübarek olsun.
    @aidi, hala uzaktan resim bekliyoruz .
    babo bayram telası cekemedım

Dewil&Roses - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    regal raptor 250 2006

ben andım :)

Selamlar arkadaşlar ben aldım kromları iy gerçekten somunlarıda şimdiye kadar küfyapmadı ama yapsada sorun değildi arka fren kampana ön fren disk ama abs falan değil sadece vites değiştirmede şak diye arda ses yapıyor sadece onuda bu tarz motorlarda hep yapıyor diyorlar bence güzel bir motor daha başka öğrenmek isdikleriniz varsa sorun ben memnun um yani tavsi etmek konusun da tarzınıza kalmış hoşunuza gidiyorsa alın benden bukadar . Bu arada da herkezin şeker bayramınıu kutlarım seygiyle mutlu kalın rüzgarınız arkadan essinki motorla giderken sizi yormasın

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    Arkadaş iyi niyetiyle 216 sayfayı özetlemiş .
    Bayramdan sonraya bekliyoruz o zaman aidi .
    May the Force be with McLaren Mercedes

bozkurt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ VZ 800 MARADUER
    Clint,o senin güzelliğin.Yeni motorunla kazasız sürüşler.Hayırlı uğurlu olsun.Elimizden ne geliyorsa yardıma hazırız.
    Bu arada TÜM REGALCİ dostlarımın ve MT üyesi arkadaşlarımın Mübarek ramazan bayramını en içten dileklerimle kutlarım.Kazasız sürüşler.
    Sağlıcakla kalın.
    BOZKURT
    KUBA 150-25

selam artık bende bir raptor luyum :-)

cengiz.ipek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    hayırlı bayramlar

bohemabi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

herkese selamlar

oncelıkle herkesın bayramını kutluyorum ve dun ılk defa karsılastıgım regal marka motorla ılgılı 216 sayfalık butun haberlerı okuyarak alacagım motorun markasını belırledım:REGAL RAPTOR o kadar sevdımkı msn adresımı bıle regalraptorcu@hotmail.com olarak degıstırdım motora sahıp olan bı arkadasa sordum baslangıc ıcın ıı olacagnı soledı ama kısın fıyatların dustugunude soledı bekledıkten sonra ucuz ıkıncı el bulursam bende aranızda dolasmaya baslıyacagım....

okan0055 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    APRİLİA CAPONORD ETV1000-APRİLİA PEGASO 650 İE
    bu millet başka bi sitemi buldu yoksa konuşacak bişeymi kalmadı ne oldu kimseler yok !!! herkesin bayramı kutlu olsun .... aidi arkadaş hala görüşemedik bayram girdi böyle oldu heralde, camı taktırdıgın yerin telefonunu bana verirsen çok sevinirim dostum, bayaa üşümeye başladık artık...

Motosikleti
    Suzuki intruder C800
    Alıntı okan0055 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu millet başka bi sitemi buldu yoksa konuşacak bişeymi kalmadı ne oldu kimseler yok !!! herkesin bayramı kutlu olsun .... aidi arkadaş hala görüşemedik bayram girdi böyle oldu heralde, camı taktırdıgın yerin telefonunu bana verirsen çok sevinirim dostum, bayaa üşümeye başladık artık...
    valla bayram telsası gırdı araya sen bana ozelden cep telını falan atmıstın ben senı ararım konusuruz bu haftasonu baska istiyenlerde vardı hep beraber gıder taktırırız.

okan0055 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    APRİLİA CAPONORD ETV1000-APRİLİA PEGASO 650 İE
    aidi ben nası gelecem oralara dostum bana en iyi ihtimalle kargo yapacaklar ,başka türlü halledemeyiz . bütün aparatlarıyla beraber ben burada uğraşacam taktıracam ...750 km var arada ,üşürüz gelene kadar

fedos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Arkadaşlar geçmiş bayramınız mübarek olsun .
    pazar günü motoru bi çalıştırayım dedim.
    fakat 15 gün sonra yanına uğradığım için akü gitmiş.neyse konuyu uzatmadan anlatayım akülerimizin suyu ya eksik ya da eksiltiyor.
    regal sahibi arkadaşlarım akülerini muhakkak kontrol ettirip gerekli takviyelerini yaptırsınlar malum önümüz kış.
    güzel bakan , güzel görür.

dogma - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DADYW Regal_Raptor DD 250E-9
    On gün önce benim aküye de aynı şey olur gibi hissettim. Neyse motoru çalıştırdım, doğru "Bauhaus"a gazladım. Amacım kışa hazırlık bir akü şarj aleti almaktı. Ancak burada bulduğum birkaç model oldukça profesyonel ve pahalı cihazlar. 65 - 300 YTL arasında. Daha önceki topiklerde 25-35 YTL cihazlardan konuşuluyordu. Bulan ve alan arkadaşların önerilerini bekliyoruz..Herneyse,bir saatlik gezi sonrası akü kendini toparladı. Şimdilik problem azalmış durumda.
    Bu arada RR aküleri sulu akü değil seviye tamamlayamayız diye biliyorum.
    dogma .

DOKAR (RR) - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RR modelleri
    Alıntı dogma adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    On gün önce benim aküye de aynı şey olur gibi hissettim. Neyse motoru çalıştırdım, doğru "Bauhaus"a gazladım. Amacım kışa hazırlık bir akü şarj aleti almaktı. Ancak burada bulduğum birkaç model oldukça profesyonel ve pahalı cihazlar. 65 - 300 YTL arasında. Daha önceki topiklerde 25-35 YTL cihazlardan konuşuluyordu. Bulan ve alan arkadaşların önerilerini bekliyoruz..Herneyse,bir saatlik gezi sonrası akü kendini toparladı. Şimdilik problem azalmış durumda.
    Bu arada RR aküleri sulu akü değil seviye tamamlayamayız diye biliyorum.
    ucuz şarj aletini karaköyden bulabilirsin ama şarj süresi çok uzun sürüyor,onuda söylemiş olayım.akünüde eğer kuru akü ile değiştiren olmadı ise RR orjinal aküleri sulu aküdür.
    Motosiklet Bayi

beyazm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    regal raptor 2006
    günaydın arkadaslar dokar sizin motosikler bayi nerede acaba

Motosikleti
    Regal-Raptor
    Dokar'ın dediği gibi orjinal aküler sulu. Gerçi benim sulu aküde hiç su olmadığından kuru olarak geziyordum. Sirkeciden 30 ytl ye canavar gibi bir kuru akü aldım 15 gün yatsa bile anında basıyor. Kendinizi harap etmeyin gidin bir kuru akü alın.
    Acı yoksa kazançta yok.

DOKAR (RR) - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RR modelleri
    Alıntı petitfalcon adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dokar'ın dediği gibi orjinal aküler sulu. Gerçi benim sulu aküde hiç su olmadığından kuru olarak geziyordum. Sirkeciden 30 ytl ye canavar gibi bir kuru akü aldım 15 gün yatsa bile anında basıyor. Kendinizi harap etmeyin gidin bir kuru akü alın.
    Kuru akü fiyatları biraz daha caziptir,fakat hem ömrü kısa olur hemde motorun fazla şarjına dayanamaz gerçekten çok kulanışlı olsaydı tüm otomobiller kuru sisteme geçerdi fikrim bu..
    Motosiklet Bayi

fedos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

akü

Alıntı DOKAR (RR) adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kuru akü fiyatları biraz daha caziptir,fakat hem ömrü kısa olur hemde motorun fazla şarjına dayanamaz gerçekten çok kulanışlı olsaydı tüm otomobiller kuru sisteme geçerdi fikrim bu..
    dokar kardeşimize katılıyorum.
    Arkadaşlar sanırım akülerimizde o kadar az su var ki kuru gibi kullanıyoruz , kuru akülerde de sıvı yerine krem tarzı bir madde mevcut.Bu sitem de cep telefonu bataryası gibi çalışıyor. yani ömrü tamamlanınca şarz durumları pek randımanlı değiller.benim aküye toplamda bir su bardağından daha fazla saf su eklediler. ve yarım saat kadar da şarz da kaldı bana toplam maliyeti 5 ytl oldu. bu işlemi yapmadan bir saat kadar bende motoru kullanıp kendini şarz etmesini bekledim fakat yeterli olmadı iyi ki olmamış sıvı eksikliğini göremeyecektim.Bence şarz cihazı almaktansa bir elektrikçi de şarz ettirip kontrol ettirmek daha uygun.Eğer bu da çözüm olmassa ileride Mutlu aküyle değiştirmeyi düşünüyorum .
    Bu işlemler sırasında ya da sonrasında asit damlamasına dikkat edin benim eksoz damla damla yara aldı
    güzel bakan , güzel görür.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)

Bu Konudaki Etiketler