Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

DADYW DD250E-9 Regal Raptor Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Regal raptor 250 CC su soğutmalı
    Alıntı cbrhalil adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    abi ya senin motor niye devamlı arıza çıkarıyor yoksa senmi kurcalıyosun
    Bence nazar deyiyordur, çok yol yapıyor çünkü, bak biz gidiyozmu, gidersek ya gece karanlığında yada sabahın köründe kimse görmesin diye

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Cumartesi günü Müslüm, Halil ve ben notorları bakımdan getirirken Boğaziçi köprüsü aşırı rüzgarlıydı. Her ne kadar şaka yollu da olsa arkadaşlara köprüden geçerken orta şeridi kullanın ne olur ne olmaz aksi bir durum olur sağ sol müsait dedim. Çünkü yan şerit tehlikeli Allah korusun ters bir durumda köprü korkuluklarında motor kalır sürücü uçuşa geçer diye.
    Birde şu dikkatimi çekti. Halil aşırı rüzgardan etkilenerek arkada kaldı, Müslüm ve bende ön cam olduğu için rüzgardan az etkilendiğimizden Halil e nazaran daha hızlı köprüyü geçtik. Regalci arkadaşlara tavsiyem ön cam taktırmaları.
    Erdem Gündüz de herhalde motoru ile fazla oynuyor ki sık sık arızalar çıkarıyor. Elektrik aksamında oynamalar yapmış olacak ki sigortası atıyor. Mekanik arızalar çıkarıyor. Geçmiş olsun, ayrıca her zaman arkadaşlara yardımcı olmak ve yardım beklemek bence normaldir.
    Şu regalciler olarak müsait bir zamanda bol vakitli şekilde toplanamadık gitti. Orada hem iyice tanışır kaynaşır hemde fikir alışverişinde bulunurduk. Kazasız sağlıklı sürüşler dileklerimle

karınca ezmez - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    regal raptor250
    slm arkadaslar cok ıyı bır servıs buldum fatıhte yarın gıdıcem ve ayrıntıları bıldırıcem

Motosikleti
    Alıntı karınca ezmez adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    slm arkadaslar cok ıyı bır servıs buldum fatıhte yarın gıdıcem ve ayrıntıları bıldırıcem

Hadi hayırlısı.

arkadaşlar bugün sarıkayalardan tekniker muratla görüştüm bu sibop ayarının mutlaka yapılması gerekiyormuş.Servisler bunu yapmıyormu ki dedi bende hayır dedim şaşırdı, motoruna şu ana kadar sibop ayarı yapılan varmı yazarsanız öğreniriz.

clint - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı muhendis1959 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim neyi kastettiğimi bile bile böyle bir şey yazmanızı anlıyamadım, daha öncede bu tarzdaki tartışmaların içine bilmeden girdim ama bu sefer böyle olmıyacak siz neyi anladıysanız onu ayarlattık kardeşim

Yanlış anlamayın gerçekten anlamamıştım ama daha önceki sayfalara gidip gördüm. Üstelik çok da güzel bilgiler ve fotolar koymuşsunuz. Ben motor konusunda acemiyim, bi an başka bir şey midir dedim. Yanlışlıkla kırdıysam sizi özür!
    Mesajı da siliyorum. Amacım sizi kırmak değildi gerçekten...
    İleride muhtemel bir RR kullanıcısı olacağım için hazırladığım dosyaya bu bilgileri sürekli kaydediyorum. Daha önceden takip edenler bilirler. Saygılar.
    "Bir adamın makosenleriyle bir kilometre yürümeden onun hakkında karar verme." (Kızılderili Atasözü) - (Clint is Cloud)

BABAADAM - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Regal Raptor
    Hadi hayırlısı.

arkadaşlar bugün sarıkayalardan tekniker muratla görüştüm bu sibop ayarının mutlaka yapılması gerekiyormuş.Servisler bunu yapmıyormu ki dedi bende hayır dedim şaşırdı, motoruna şu ana kadar sibop ayarı yapılan varmı yazarsanız öğreniriz.

selamlar.....
    sanıyorum kimsenin sibop ayarları servislerde yapılmamıştır.zaten benim şimdi anlamadığım,bakımların yapılıp yazıldığı garantiyle alakalı kitapçıktada böyle bir bakım detayı yazmıyor..servislerde sanırım buna istinaden rutin sayılabilecek olan yazılanları yapıyorlar.ben en az üç defa motorum fazla yakıyor ekzost patlama yapıyor diye danıştım.son gittiğimde yine pislik olabilir deyip karbüratöre hava tutuldu.bir daha yaparsa karbüratörü değişiriz gibi bir cevap aldım.

şimdi siz büyüklerimizin kendi gayreti ile halledilen sorun ve eksikleri duyunca ve sarıkayaların cevabını okuyunca şaşırdım.......
    sanırım motorları aldığımız yerler,biz müşterilerini çağırıp (yapmamış oldukları)gerekli olan ayar ve kontrolleri yaparlar artık....
    SARIKAYALAR LÜTFEN BİZLERİ SERVİS SERVİS DOLAŞTIRMAYINIZ.....YETKİLİ SERVİSLERİNİZE GEREKEN TALİMATI VERİNİZ.SİZLERİ VE MOTORLARIMIZI SEVİYORUZ.[/COLOR][/SIZE]
    herkese saygı ve selamlar.
    herşey gönlünüzce olsun...............

Motosikleti
    Silinmiştir

Hala düzelmedi şu site yahu, mesajımı düzelteceğim olmuyor, CLINT kardeşim bende sana verdiğim cevabı silmeye çalışıyorum ama sitenin azizliğine uğradı daha sonra düzeltirim.

clint - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Sorun değil birbirimizi anladıysak varsın silinmesin. Sevgiler.
    "Bir adamın makosenleriyle bir kilometre yürümeden onun hakkında karar verme." (Kızılderili Atasözü) - (Clint is Cloud)

fedos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı BABAADAM adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    selamlar.....
    sanıyorum kimsenin sibop ayarları servislerde yapılmamıştır.zaten benim şimdi anlamadığım,bakımların yapılıp yazıldığı garantiyle alakalı kitapçıktada böyle bir bakım detayı yazmıyor..servislerde sanırım buna istinaden rutin sayılabilecek olan yazılanları yapıyorlar.ben en az üç defa motorum fazla yakıyor ekzost patlama yapıyor diye danıştım.son gittiğimde yine pislik olabilir deyip karbüratöre hava tutuldu.bir daha yaparsa karbüratörü değişiriz gibi bir cevap aldım.

şimdi siz büyüklerimizin kendi gayreti ile halledilen sorun ve eksikleri duyunca ve sarıkayaların cevabını okuyunca şaşırdım.......
    sanırım motorları aldığımız yerler,biz müşterilerini çağırıp (yapmamış oldukları)gerekli olan ayar ve kontrolleri yaparlar artık....
    SARIKAYALAR LÜTFEN BİZLERİ SERVİS SERVİS DOLAŞTIRMAYINIZ.....YETKİLİ SERVİSLERİNİZE GEREKEN TALİMATI VERİNİZ.SİZLERİ VE MOTORLARIMIZI SEVİYORUZ.[/COLOR][/SIZE]
    herkese saygı ve selamlar.
    herşey gönlünüzce olsun...............
    maalesef sibop ve diğer ayarlar için kullanılan aletlerin bile yetkili servislerimizde olduğundan şüpheliyim .
    güzel bakan , güzel görür.

erdem.gunduz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı demonicdreams adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    erdem.gündüz;
    Abi bozuyosun işte motoru! Biz de korkuyoruz senin yüzünden.

Son sorununu yaşamışsındır inşallah. Okudukça bir garip oluyorum. El memleketteyken bile sana yardımcı olan muhendis1959 ve Aksu abilerime teşekkür ediyorum.
    bozarım abi ben aynı sorun tekrarlıyordu artık olmayacak.

dediğin gibi el memleketlerde bir telefon müslüm abi ve aksu 15-20 dk içinde hazır da bekleyen bir servis ayarladılar. ikisine de tekrar tekrar çok teşekkür ederim.

arkadaşlar dün bir suzuki intruder buldum çok uygun fiyata onu alacağım benim motor satılık haberiniz olsun

Motosikleti
    Alıntı erdem.gunduz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bozarım abi ben aynı sorun tekrarlıyordu artık olmayacak.

dediğin gibi el memleketlerde bir telefon müslüm abi ve aksu 15-20 dk içinde hazır da bekleyen bir servis ayarladılar. ikisine de tekrar tekrar çok teşekkür ederim.

arkadaşlar dün bir suzuki intruder buldum çok uygun fiyata onu alacağım benim motor satılık haberiniz olsun

Haydaaa Erdem bizden ayrılmıyorsun değilmi? Motorunu satma kararını yeniden gözden geçir derim ben, bide suzuki yi kaça buldun.

Haydaaa Erdem bizden ayrılmıyorsun değilmi? Motorunu satma kararını yeniden gözden geçir derim ben, bide suzuki yi kaça buldun.
    abi sadece motoru değiştiriyorum sizlerden niye ayrılayımki. Regali bıraktım diye siz beni topic den kovmadıktan sonra ben bir yere gitmem

satma kararımı gözden geçirmeme gerek yok çünkü birçok kişi biliyor be yılı geçirmek için aldım ben 250cc yi. hep geçmek istediğim makina da suzuki intruder 800 idi. supereva dan bir arkadas tarz değiştirdiği için 600 lük intruderını satılığa çıkarınca bende onu almaya karar verdim. 95 model 43.000 km de

demonicdreams - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DADYW
    Alıntı muhendis1959 adlı üyeden alıntı
    motoruna şu ana kadar sibop ayarı yapılan varmı yazarsanız öğreniriz.
    4000 bakımı için Katrancı'ya gittiğimde genel bakım yaptıklarını, sibop ayarını da yaptıklarını söylemişlerdi bana. Ne derece sağlıklı bir sibop ayarı olduğu konusunda bir fikrim yok. Tek bildiğim Sipob kapağının üstünde beyin dedikleri yeri aşırı ısıdan koruması konmuş olan kapağın artık orada olmadığı. Arayıp sormayı düşündüm ama ben farkettiğimde üzerinden 1500 km geçmişti. Bir kapak işte... kesin kaybolmuştur diye düşündüm. Bu kapağın önemi ne derecededir, bir bilen varsa yazsın, çünkü anında önlem almam gerekebilir. Emin değilim.

Motosikleti
    RR 250 e-9

listeye benide kaydedin arkadaşlar

vehbi karakaya, maltepeli.meslek ferforje demir doğrama mator RR 250. bu arkadaşlık gurubuna katılmayı ve faydalı olabileceğimiz her konuda arkadaşların yanında olmaya çalışırız,sevgiler saygılar.

hunluata - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RR DADYW250 /Mondial 151RS
    Alıntı carvalho adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Teşekkürler,

Ben yine de bir günde +300 km lik seyahat performansını motor ve sürücü açısından merak etmekteyim. Böyle bir deneyimi olan varsa (ki yazılanlara göre var) RR performansı ve sürücü konforu açısından deneyimlerini paylaşırsa sevinirim. Hatta karşılaştırmalı olursa (örneğin aynı ya da yaklaşık hacimli endurolara göre avantaj-dezavantaj) çok da bilgilendirici olacaktır.

Arkadaşlar paylaşmazsa canları sağolsun

Sevgiler..

Arkadaşım 2 kere kırklareli yaptım motorumla. Hala aldığım zevk damağımda. Şimdi iğneadaya kamp organizasyonlu gezi planlamayı düşünüyorum. Yokuşlarda falan asla bayılmıyor, otobanda 140 km görüyorsun ama ben 100-110 tavsiye ediyorum. Birde benim motorum km saatinde mile/h yazıyor. Demek ki 140 km den fazla gitmiş

Alıntı carvalho adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Teşekkürler,

Ben yine de bir günde +300 km lik seyahat performansını motor ve sürücü açısından merak etmekteyim. Böyle bir deneyimi olan varsa (ki yazılanlara göre var) RR performansı ve sürücü konforu açısından deneyimlerini paylaşırsa sevinirim. Hatta karşılaştırmalı olursa (örneğin aynı ya da yaklaşık hacimli endurolara göre avantaj-dezavantaj) çok da bilgilendirici olacaktır.

Arkadaşlar paylaşmazsa canları sağolsun

Sevgiler..
    en son ben geçen hafta sonu ankaraya gittim. yaklaşık 430 km

cumartesi sabah 06:00 gibi bostancıdan yola çıktım 100 km sonra TEM izmit çıkışındaki mcdonalds da kahvaltı yaptım. bir sonraki molayı kaynaşlı çıkışından hemen önceki yerde yapmayı planlıyordum ama gerede deki metro dinlenme tesilerine kadar ihtiyaç hissetmedim yaklaşık180-190 km hiç durmadan gitmiş oldum. yakıt ihtiyacı doğmasa bir sonraki konaklama noktasına kadar gidecektim. yani ankaraya 2 molayla gitmiş oldum.

ancak hiç bir zaman cruiser ile enduronun uzun yolda sürücü konforu kıyaslanamaz. her zaman için endurolar daha konforludur. ikisinin tarzı tamamen farklı. bu ikiside meyva olmasına rağmen elma ile armudu kıyaslamak gibi birşey bana göre

Freak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Varadero, Honda VFR (3. olursa o da Honda olacak)
    Alıntı erdem.gunduz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    RR kaleleri düşmeye mi başlıyor?
    Servisten bunalan motoru satıp kurtuluyor galiba ;)
    [FONT="Verdana"][B]Woaki kamina, tekabuki nanna. Umsala bimsasa, bimsa namba![/B][/FONT]
    [B][FONT="Verdana"][COLOR="Red"]Free Rider[/COLOR][/FONT][/B] --- [B][COLOR="Blue"](FReaK, hiçbir gruba üye değildir; Özgürdür.)[/COLOR][/B]

nmurataydin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli TRK 502
    arkadaşlar RR nin klibi....
    http://www.youtube.com/watch?v=1BsEQ8ae-Fk

Alıntı Freak adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yok ya benimki servisle alakalı değil. zaten alırken de bu sene kullanıp satacağım demiştim. daha yüksek cc bir makina almak baştan beri hedefti zaten.

şimdide bir arkadaş kendi motorunu değiştiriyor, satacağı motor da benim aradığımın bir alt modeli ama iyi fiyatla alacağım.

Motosikleti
    Alıntı Freak adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Satacak ama sonra pişman olacak.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler