Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

DADYW DD250E-9 Regal Raptor Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    myway - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Can. Dostum sağol cevap için, anlaşılan tıpış tıpış gidip bu parayı ödeyecez. ancak anlamadığım diğer konu bu 192.-ytl borç neyin nesi acaba, hadi 60ytl nin ilk taksidi olan 30ytl yi anladım, bunun faizide var oda tamam, acaba motoru alırken eksik vergimi yatırdılar, bilen varsa yardım rica ediyorum.
    [B]Beşiktaşlı olmanın verdiği gurur,kalbimizin en derin yerinde durur, sadakat üzüntü mutluluk onur SİYAHBEYAZ hayatın gerçeği budur[/B]

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    hunluata - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RR DADYW250 /Mondial 151RS

Mübarek Olsun.

Arkadaşlar kandiliniz mübarek olsun. Büyüklerin ellerinden ,küçüklerin gözlerinden öper akranlarımıda sıkıca toka ederim Kandil münasebetiyle Anadolu Kavağı Hz.Yuşa (a.s) türbesinde olacağız. Gelmek isteyen arkadaşlar saat 21:00 de Kuzguncuk paşalimanın da katılabilir yada direk gelebilir. Selamlar.

dishchy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbr600f+Varadero
    Alıntı Can. adlı üyeden alıntı
    Arkadaşlar motorumun üzerindeki aksesuarları satıyorum ilgilenenlere duyurulur.
    Ön cam, Deri depo koruma kılıfı, artçı koltuğu.
    İlgilenen arkadaşlar özelden mesaj atabilirler.
    Ö.M. attım cevabınızı bekliyorum...

demonicdreams - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DADYW
    Alıntı myway adlı üyeden alıntı
    Can. Dostum sağol cevap için, anlaşılan tıpış tıpış gidip bu parayı ödeyecez. ancak anlamadığım diğer konu bu 192.-ytl borç neyin nesi acaba, hadi 60ytl nin ilk taksidi olan 30ytl yi anladım, bunun faizide var oda tamam, acaba motoru alırken eksik vergimi yatırdılar, bilen varsa yardım rica ediyorum.
    Ben MTV'ni yatırmama rağmen bende de 30 YTL borç görünüyor. Elimde dekontum var tabi. Şu an evraklar yanımda olmadığı için yardımcı olamayacağım ama sen elindekileri birisininkilerle kıyaslarsan eksik mi yatırılmış yoksa sadece internette kayda mı geçmemiş onu anlarsın. Ben kayıda geçmediğini düşünüyorum. Bu olabiliyor. Teşvik etmiş olmayayım ama diğer ihtimal için olay bile çıkartılır.

Alıntı uludagnet adlı üyeden alıntı
    Ayrıca fotoraftaki ragal resimlerini dikkatlice inceledim motor farklı....Radyotör yok...hava soğutmalı versiyonu var
    Aynı zamanda ecnebinin adına sanırım 'kick start' dediği ayak marşı olayı da var o modellerde. Bizimkinde de olmasını dilerdim. Arada sırada da olsa ayakla çalıştırmanın tadı daha başka.

Can. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 600 F6
    Alıntı myway adlı üyeden alıntı
    192 YTL borç varsa şöyle bir durum olması çok kuvvetli. Sana perte ayrılmış bir aracın plakasını vermişlerdir ve bu önceki araca ait bir borçtur. Yani sana tescil olduğu halde trafik gerekli düzeltmeleri yapmamıştır...

Arkadaşlar biz bu motoru alarak iyimi yapmışız diye soruyorum kendime. Sebebi ise bir aracın kalitesi 2 nci eldeki değeri ile de ölçülür. Ben bu motoru 23.05.06 tarihinde anahtar teslim 4.400 e aldım. 250 YTL değerinde aksesuar aldım. Hiçbir bakımını sektirmedim. Çok iyi baktım. Kazası ve çiziği bile yok ve motor 3500 km.de. 3650 istiyorum kimse aramıyor bile. Sizler seneye motorlarınız 10.000 km.lere geldiğinde kaça satacaksınız çok merak ediyorum. Hele bir de 2 sene kullanıp satmak isteyenler acaba satabileceklermi?
    Arkadaşlar motor emsalleri arasında iyi. Ama bu motorlar kullan at motorlar gibi geldi bana. Satmak istediğinizde ölü parasına satabileceksiniz bilginize.

hunluata - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RR DADYW250 /Mondial 151RS

merak edenlere

vallahi başka motor alsamda kimse almıyor diye hiç tasa etmem. Satmam kalsın baba onun yeri ayrı. 2 haftadır kırklareli yapıyorum maşallah yani araba gidiyor. Aldım lezzete bakarım ben.

Can. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 600 F6
    Alıntı hunluata adlı üyeden alıntı
    vallahi başka motor alsamda kimse almıyor diye hiç tasa etmem. Satmam kalsın baba onun yeri ayrı. 2 haftadır kırklareli yapıyorum maşallah yani araba gidiyor. Aldım lezzete bakarım ben.
    Hakan koyacak yer problemim var. Kapalı garaja koyuyorum ve 6 motorluk yer var. 7 nci motora yer yok. Bu arada motorunu değiştirmek isteyenlerin bu motordan gelecek paraya ihtiyacı varsa ne yapacaklar? Ya bu motoru satmadan açıklarını kapatamazlarsa ne yapacaklar? Benim param vardı gittim istediğim motoru aldım. Ya bu motorun parası kadar açığım olsaydı ne olacaktı?
    İstediğim motoru alamayacaktım. Motoru herhangi bir nedenle değiştirmek istediğinde alıcı bulabilmelisin. Ben 2 aylık motorda 1.100 YTL zararı gözden çıkardım ama nafile. 4500 ytl lik bir motorda bu rakkam neredeyse %25 değer kaybına tekabül eder...

KALDERA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    visal 125 DOMİNAR 400 UG-HERO XPLUS 200 4V
    Alıntı demonicdreams adlı üyeden alıntı
    Aynı zamanda ecnebinin adına sanırım 'kick start' dediği ayak marşı olayı da var o modellerde. Bizimkinde de olmasını dilerdim. Arada sırada da olsa ayakla çalıştırmanın tadı daha başka.
    sevgili kardeşim demonıc ,,
    belki kıck start la çalıştırmanın da farklı tadları olabilir..
    ama bu sistemle çalışabilen motorların da kendine göre özellikleri var..
    bu topicın 34 üncü sayfasında bir arkadaş bunu sormuş bende kendi yazımdan alıntı yaptım tekrar...
    Alıntı kaldera adlı üyeden alıntı
    haklısınız arkadaşlar 250 cc ve üstü motorlarda kick start yoktur.neden yoktur..bu sistem genelde yarış motorları yada dağda bayırda sık dolaşan motorlar için düşünülmüştür.ve bunlar genelde tek silindirdir.
    eğer 250 cc 350 cc motorlarda bu sistem olsa yanlış bir harekette motor ters teper ayağınızı kırarsınız 500 cc 600 cc motorlara aynı ters harekette bacağınızı kırarsınız.ayrıca kick start motoru viteste unutup marşa basarsanız düşme ihtimaliniz yüksektir yanı aslında sakat bir durum söz konusu.bizim motorlarda kick start olmaması hepimizin hayırınadır.merak etmeyin..
    bugün motoruma ikinci bir benzin filtresi monte ettim..bakalım bir fark olacakmı..

tüm camianın mubarek regaip kandilini kutlar,hayırlara vesile olmasını temennı ederim..

caser - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Siyah RR
    Arkadaşlar ben de ikinci el motor almak istedim bu nedenlerden dolayı.
    Yani değerini yitirmesi ve zaten geçiş motorum olacağı için fazla da yüksek bir meblağ ödememe isteği.
    Kabaca 3.6 ya alsam 1 sene sonra bu değere veya biraz daha altına bile satsam, öğrenmem ve aldığım zevk kardır diye düşünüyorum ben de.

Motosikleti
    Regal raptor 250 CC su soğutmalı
    Arkadaşlar, MTV ni ben bugün yatırdım, herkes gibi benimkininde ilk taksidi yatmadığından 31YTL+30YTL = 61YTL yi ödedim.

Ben senelerdir araç alır, satarım işim icabı yüzlerce minibüs,otobüs,binek aracı aldım sattım. Sıfır araçlarda ,buna motosiklet dahil,aracı aldığınız tarihe denk gelen MTV sini ödemek zorundasınız, yani ben 5 ayda aldığım motosikletimin 2006 /1 taksitini ödemekle mükellefim, aracı alırken plakası belli olmadığından önce ruhsat çıkar sonra gider ilk taksiti ödersin, bu böyle gelmiş böyle gider, sen bunu bilmediğinden ödemezsin, 2006/2 taksiti öderken karşına çıkar, yada aracını satarken karşına çıkar,cezasıyla paşa paşa ödersin, dürüst ve ciddi firmalar, muameleciler size bunu söyler sizde yatırırsınız.Yada onlar yatırırlar.

Aslında sıfır araçların muamele fiyatları konuşulurken, ilk MTV içinde konuşulur, ama üçkağıtçı muameleciler bunu yatırmaz, sizde bilmediğinizden kontrol etmezsiniz, seneler sonra satarken karşınıza çıkar.

Bizim motorların muamelesi için istenen 200YTL nin içinde bu MTV varmı yokmu bunu bilemiyorum,(bana sorarsanız içinde olması gerek,) ben muameleciye verseydim ruhsatımı ve dosyamı teslim alırken sorardım, ve onlara bunu yatırttırırdım, muamelemi kendim yaptığım için sorumluluk bana ait oldu, açıkcası bende o zaman unuttum yatırmayı sonra yatırırm demiştim ama unuttum, zaten fazla bir faizde istemediler, 1YTL faiz işlemiş.

Şimdi muamelecinin istediği 200YTL yi inceliyelim, tüm muamele masrafı 87YTl tutuyor, yani muameleciye kalan para 113YTL sizce bu para fazla değilmi, yani anormal bir işçilik parası değilmi, benden yabancı bir muameleci 50YTL işçilik istedi normali budur, yani arkadaşlar bana sorarsanız acaip kazıklanmışsınız, muamelecilerin hiç olmazsa ilk taksit olan 30YTL yi yatırmaları gerek, yoksa ben bu aziz mübarek günde onları vicdanlarıyla baş başa bırakıyorum,

BİZLERDEN HAKSIZ KAZANÇ SAĞLIYANLAR BU PARALARI YİYEMEZLER İNŞALLAH.

BU MÜBAREK GÜNDE BEDDUA ETMEK İSTEMEZDİM AMA HAKETMİYORLARMI?

gyazici - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    34 SJB 79 Regal Raptor-E
    benim bildiğim eğer bir firma temsilcilik alırsa başka bir distribütör giremiyor hiç bir şekilde sadece distribütörlük anlaşması varsa ana firma istediğine distribütörlük verebiliyor

clint - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Can. adlı üyeden alıntı
    Arkadaşlar biz bu motoru alarak iyimi yapmışız diye soruyorum kendime. Sebebi ise bir aracın kalitesi 2 nci eldeki değeri ile de ölçülür. Ben bu motoru 23.05.06 tarihinde anahtar teslim 4.400 e aldım. 250 YTL değerinde aksesuar aldım. Hiçbir bakımını sektirmedim. Çok iyi baktım. Kazası ve çiziği bile yok ve motor 3500 km.de. 3650 istiyorum kimse aramıyor bile. Sizler seneye motorlarınız 10.000 km.lere geldiğinde kaça satacaksınız çok merak ediyorum. Hele bir de 2 sene kullanıp satmak isteyenler acaba satabileceklermi?
    Arkadaşlar motor emsalleri arasında iyi. Ama bu motorlar kullan at motorlar gibi geldi bana. Satmak istediğinizde ölü parasına satabileceksiniz bilginize.

Arkadaş, senin ilanı takip ediyorum diğer Regalleri de tabii, ama bence kimse 3500'den fazla para vermez 2. ele. Dikkat et sahibinden.com da tüm Çinliler böyle ucuzlar. Hele Keeway sl'ler yok pahasına satılıyor. Ben bile Regal yerine sl mi alsam, bi süre acemiliği atarım diye düşünmeye başladım. Satıcıların da çoğu daha büyük motor alacam deyip satıyolar (sanırım büyükten kasıt Japon malı). Bence 2.el satışta bu zararı kabul etmek gerekiyor. Piyasa da o kadar çok motor var ki, çoğu Regal"in 2.elinden bile ucuz, hele dün gördüm birisi 4100 istiyodu 2.el Regale, gülümsedim, dedim yakında 3500'e iner. Maalesef bu durumu kabul etmek gerekiyor Çin malı alırken.

Bir de sanırım insanlar şu Çin Malını daha fazla dökülmeden bi an evvel elimden çıkarayım mı diyor anlamış diilim(ki bana göre iyi kullanılırsa dayanacaktır uzun süre), neden bu kadar kısa sürede satıyorlar anlamadım. Ben bugün Regal alsam en az 2 - 3 yıl kullanırım diyordum ama düşünmeye başladım daha almadan.
    Ayrıca bazı gercekleri de kabul etmek gerekiyor elinizdeki mal bir Suzuki, Honda değil, ucuza gitmesi çok doğal.
    "Bir adamın makosenleriyle bir kilometre yürümeden onun hakkında karar verme." (Kızılderili Atasözü) - (Clint is Cloud)

Siyahİnci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Regal Raptor DD 250 E-9
    Abilerim/Arkadaşlarım/Kardeşlerim mübarek Regaip Kandilinizi kutlar,kıymetli Üç Aylara girdiğimiz bu mübarek gecenin tüm Türk ve İslam Alemi için hayırlara, Türk ve Müslüman kanı döken tüm şerefsizler için kahırlara vesile olmasını dilerim.

Bu arada nakit sıkıntısından dolayı Siyah İnci'mi 3,700 YTL.'ye üzülerek satıyorum ve 2007 Aralık'ına kadar motorsuzum.1200 KM.de.İlgilenenler özelden ulaşabilir.
    [COLOR="Blue"]ALLAH (C.C) VE ASKERLER ZOR ANLARDA HATIRLANIR.ZOR ANLAR GEÇTİĞİNDE;ALLAH (C.C) UNUTULUR;ASKERLER İSE KÜÇÜMSENİR![/COLOR](Ertuğrul ÖZ! Seni Asla Unutmayacağız!!!)

BABAADAM - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Regal Raptor

amin

Alıntı Siyahİnci adlı üyeden alıntı
    Abilerim/Arkadaşlarım/Kardeşlerim mübarek Regaip Kandilinizi kutlar,kıymetli Üç Aylara girdiğimiz bu mübarek gecenin tüm Türk ve İslam Alemi için hayırlara, Türk ve Müslüman kanı döken tüm şerefsizler için kahırlara vesile olmasını dilerim.

Bu arada nakit sıkıntısından dolayı Siyah İnci'mi 3,700 YTL.'ye üzülerek satıyorum ve 2007 Aralık'ına kadar motorsuzum.1200 KM.de.İlgilenenler özelden ulaşabilir.
    seninde kandilin mubarek olsun kardeşim.....
    inşallah sıkıntıların hemen hallolur..Allah yardımcın ve yardımcımız olsun.....

selam arkadaslar bende bu makinadan bir tane aldım ve 13 000 km şu ana kadar hiç bir sorun yok ayrıca hep uzun yollarda kullanıyorum tek sorun iki defa far lambası patladı bunun sebebi sanırım sürekli aÇIK OLMASI . BEN ALDIM PİŞMAN DEGİLİM İNSANLAR BUNA MİNİK HARLEY DİYOR.

sonyakuza - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

emraxi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RR DD250E-9
    arkadaşlar yarın yada cumartesi günü çetincan ticerete gidip bi konuşacam şu emre ltd işini. emre ltd 4150 fiyat çekerken sen neden 4750 fiyat çekiyosun diyecem bakalım ne diyecekler merak ediyorum. az buz parada değil arada 600 ytl fark var! o 600ytl ile motoru ve kendimi aksesuarla donatırım
    Daelim cok kafaya taktim seni bu aralar..

faygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DADYW D250 E +FORD FIESTA TDCI ASM

Ben şanslıydım..

Alıntı muhendis1959 adlı üyeden alıntı
    Arkadaşlar, MTV ni ben bugün yatırdım, herkes gibi benimkininde ilk taksidi yatmadığından 31YTL+30YTL = 61YTL yi ödedim.

Ben senelerdir araç alır, satarım işim icabı yüzlerce minibüs,otobüs,binek aracı aldım sattım. Sıfır araçlarda ,buna motosiklet dahil,aracı aldığınız tarihe denk gelen MTV sini ödemek zorundasınız, yani ben 5 ayda aldığım motosikletimin 2006 /1 taksitini ödemekle mükellefim, aracı alırken plakası belli olmadığından önce ruhsat çıkar sonra gider ilk taksiti ödersin, bu böyle gelmiş böyle gider, sen bunu bilmediğinden ödemezsin, 2006/2 taksiti öderken karşına çıkar, yada aracını satarken karşına çıkar,cezasıyla paşa paşa ödersin, dürüst ve ciddi firmalar, muameleciler size bunu söyler sizde yatırırsınız.Yada onlar yatırırlar.

Aslında sıfır araçların muamele fiyatları konuşulurken, ilk MTV içinde konuşulur, ama üçkağıtçı muameleciler bunu yatırmaz, sizde bilmediğinizden kontrol etmezsiniz, seneler sonra satarken karşınıza çıkar.

Bizim motorların muamelesi için istenen 200YTL nin içinde bu MTV varmı yokmu bunu bilemiyorum,(bana sorarsanız içinde olması gerek,) ben muameleciye verseydim ruhsatımı ve dosyamı teslim alırken sorardım, ve onlara bunu yatırttırırdım, muamelemi kendim yaptığım için sorumluluk bana ait oldu, açıkcası bende o zaman unuttum yatırmayı sonra yatırırm demiştim ama unuttum, zaten fazla bir faizde istemediler, 1YTL faiz işlemiş.

Şimdi muamelecinin istediği 200YTL yi inceliyelim, tüm muamele masrafı 87YTl tutuyor, yani muameleciye kalan para 113YTL sizce bu para fazla değilmi, yani anormal bir işçilik parası değilmi, benden yabancı bir muameleci 50YTL işçilik istedi normali budur, yani arkadaşlar bana sorarsanız acaip kazıklanmışsınız, muamelecilerin hiç olmazsa ilk taksit olan 30YTL yi yatırmaları gerek, yoksa ben bu aziz mübarek günde onları vicdanlarıyla baş başa bırakıyorum,

BİZLERDEN HAKSIZ KAZANÇ SAĞLIYANLAR BU PARALARI YİYEMEZLER İNŞALLAH.

BU MÜBAREK GÜNDE BEDDUA ETMEK İSTEMEZDİM AMA HAKETMİYORLARMI?

---------------------------------------------------------------
    Abi çok haklısın bu mübarek gecede kötü söz söylemek istemem ama bunun öbür tarafıda var.Ama ben konuda şanslıydım.Çünkü aldığım yer kampanya yapmıştı ve plaka ve ruhsat için bir kuruş ödemedim.Yeni motor alacaklara duyurulur...
    200 ytl karla başlıyorsunuz!

KALDERA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    visal 125 DOMİNAR 400 UG-HERO XPLUS 200 4V
    Alıntı Siyahİnci adlı üyeden alıntı
    Bu arada nakit sıkıntısından dolayı Siyah İnci'mi 3,700 YTL.'ye üzülerek satıyorum
    umarım kısa sürede sorununu çözersin erkin kardeşim..bir süredir yoktun forumda...nickinide değiştirmişsin şifrenimi unuttun.

Alıntı gyazici adlı üyeden alıntı
    benim bildiğim eğer bir firma temsilcilik alırsa başka bir distribütör giremiyor hiç bir şekilde sadece distribütörlük anlaşması varsa ana firma istediğine distribütörlük verebiliyor
    + 10000 bilmek başka şey nede olsa...

bu yatırılmayan mtv vergileri ile ilgili
    motoru teslim alırken sizlere bir dosya verilmesi lazım.bunun içinde ilk taksidin makbuzunuda koymak zorundalar. kontrol etmedinizmi acaba...?

Alıntı clint adlı üyeden alıntı
    Bir de sanırım insanlar şu Çin Malını daha fazla dökülmeden bi an evvel elimden çıkarayım mı diyor anlamış diilim(ki bana göre iyi kullanılırsa dayanacaktır uzun süre), neden bu kadar kısa sürede satıyorlar anlamadım. Ben bugün Regal alsam en az 2 - 3 yıl kullanırım diyordum ama düşünmeye başladım daha almadan.
    Ayrıca bazı gercekleri de kabul etmek gerekiyor elinizdeki mal bir Suzuki, Honda değil, ucuza gitmesi çok doğal.
    haklısınız bu konuda...
    aslında bu motorun ilk sezonu diyelim.bu sezona her şeyin sıkıştırılması ve satılması için çok erken bence..tabii yinede karar sahiplerinin..bence firmalara olan güvensizlik daha ön planda gibi..üç beş ay kullanıp büyük hacimli bir motor a geçmek
    isteyenler için demek istiyorum. ama acil ihtiyaçdan satılık olanlara sözüm yok..
    büyük motora geçildiğinde çok başka sorunlar olacak..iyi düşünüp karar verelim...

beyazm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    regal raptor 2006
    merhaba arkadaslar bendede regal raptor 250 e var ama sunu söyliyim sorun acmıyor değil sorun acıyor hadi sorun acıyor bali yedek parcası olsun 3 aydan beri eksoz bekliyorum hala gelmiyor aldığıma ğisman oldum keske almasaydım bu yazdıklarım saka maka değil millet haberiniz olaa yedek parca var diyolar bi bok yok inanmıyanlar işee bana beyaz_mustafa@hotmail.com eklersen msn yee anlatırım butun sıkıntılarını

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)

Bu Konudaki Etiketler