Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

DADYW DD250E-9 Regal Raptor Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    KALDERA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    visal 125 DOMİNAR 400 UG-HERO XPLUS 200 4V
    Alıntı REGAL-EMRE adlı üyeden alıntı
    Şu anda elimizde belırlı bır adet var,bu sıteden gelecek denemek ısteyen regal kullanıcılarına bedelsız verılecektır.

On disliı nin buyutulmesı süratı artıracagı gıbı,motorun cekısınıde bır mıktar azaltıcagı kesındır,duz yolda pek hıssettırmesede tırmanmalarda hıssettirecektir.

Bılgılerınıze
    sizin içinde uygunsa ben bir adet alıp denemek isterim..yine uygunsa erdem gündüz beyle yakınız.eğer oda isterse iki adet alabilirmi

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    erdem.gunduz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Şu anda elimizde belırlı bır adet var,bu sıteden gelecek denemek ısteyen regal kullanıcılarına bedelsız verılecektır.

On disliı nin buyutulmesı süratı artıracagı gıbı,motorun cekısınıde bır mıktar azaltıcagı kesındır,duz yolda pek hıssettırmesede tırmanmalarda hıssettirecektir.

Bılgılerınıze
    mümkünse ben de denemek isterim. adres versem karşı ödemeli olarak gönderebilirmisiniz bana ve kaldera ya. ikisini de bana gönderirseniz ben kaldera ya ulaştırırım

nurettin_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hyusong gv 650
    arkadaşlar şu plakaya borç çıkması meselesi korkulacak bir şey değildir. Ben mesajları okuyunca trafik sitelerine girip,sorguladım aracın regal raptor olduğu ve diğer özellikler yazılmıştır. Ancak maliye sitesinde daha kayıtlı değildir.
    Muameleciyi arayıp bilgi aldım. Dedi ki bize daha önceden kullanılmış plaka veriliyor ve plakanın önceki kayıt altında bir borcu olup,olmaması maliyeyi ilgilendiriyor. Trafik bize bu plakayı verdikten sonra yazışmalar maliyeye gidiyor ve önceki aracın pert olduğu ve plakanın yeni bir araca takıldığı bildiriliyor ve maliyede önceki plakanın borcunu siliyor.Ancak bu işlem belli bir süre alıyor.Bizim sorumluluğumuz ancak plakanın bizim adımıza tescil edildiği tarihten itibaren başlıyor. Yani bir arkadaş yazmıştı : gidip paşa paşa ödeyeceğiz. Sakın ödemeyin, böyle bir sorumluluk yok.

Alıntı batista123 adlı üyeden alıntı
    Selamlar bu konu ile ilgili birileri daha fazla bilgi verebilirmi .. Müslüm bey 17 dişli demişti bu dişli sayılarını değiştirmenin motorda avantajı ve dezavantajı neler dir. Ayrıca tamam hızı artırdı ama bu hızın karsılığında ne götürdü.. Mesela yokuş performansı.. Ayrıca benim motorumda en sınır olduğum 100 km ile giderken sol seritte arkadan bir araba yaklastığında daha cabuk tepki veremiyorum kısaca 100den 120 km hıza yavas yavas cıkıyorum. Arabamdaki gibi vites kucultup ıvmeyi arttıramıyorum bu da riskimi arttırıyor. Bu durum (aytu) değişirmi??

Yaptıranlar veya yaptırmayı düşünenler rica etsem banada bilgi verirse bende değiştirebilirim.

Bu ayarı İstanbulda başka yerler yapamıyormu?????????
    benim merak ettiklerimi sormuşsun sende

Motosikleti
    yapılmaz olurmu kardeşim.tabii yapılır.kartalda bir altan motor var mesela bostancıda var.bu firmaların hertürü ekipmanı var...kartaldaki suziki servisi aynı zamanda..ve terübeli insanlar...
    ben yalovadaki ünalın telefonunu isteyen arkadaşlar var özellikle diye verdim..

Alıntı erdem.gunduz adlı üyeden alıntı
    mümkünse ben de denemek isterim. adres versem karşı ödemeli olarak gönderebilirmisiniz bana ve kaldera ya. ikisini de bana gönderirseniz ben kaldera ya ulaştırırım
    talebimiz uygun görülürse uygundur.ben sizden alırım...

Motosikleti
    DADYW DD250E-9
    Ayrıca benim motorumda en sınır olduğum 100 km ile giderken sol seritte arkadan bir araba yaklastığında daha cabuk tepki veremiyorum kısaca 100den 120 km hıza yavas yavas cıkıyorum. Arabamdaki gibi vites kucultup ıvmeyi arttıramıyorum bu da riskimi arttırıyor.
    [/B]
    Sn emre LTD. yukarıdaki sorunumun cözümü olarak 14 dişliden 17 cıkmayı önerirseniz.Ben bugun veya yarın evime ne kadar ters de olsa .. iş cıkısı yanınıza ucarım.
    Saygılarımla,
    R&R
    34 TJ 5870

REGAL-EMRE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Dişli isteyen arkadasların mumkunse buraya gelip almalarını rica ediyoruz.
    Aksam 19,30 a kadar acıgız.

Fakat bu on dıslı degıstırme olayı ıle ılgılı farklı ustalardan farklı yorumlar gelmektedır.Saglıklı bır netıce alana kadar 1-2 gun beklemekte fayda oldugunu dusunuyoruz

Bılgılerınıze

Motosikleti
    şu an 3 kişi olduk
    1-erdem gündüz
    2-kaldera
    3-batista (uygunsa batista üçümüz için alabilir)

Sn emre LTD. yukarıdaki sorunumun cözümü olarak 14 dişliden 17 cıkmayı önerirseniz.Ben bugun veya yarın evime ne kadar ters de olsa .. iş cıkısı yanınıza ucarım.
    Saygılarımla,
    batista123 eğer gidersen benim ve kaldera için de alırmısın. hatta yalovaya gitmek yerine kalderanın burda tavsiye edeceği bir yer varsa diğer ayarlar ve dişli değişimi için aynı yere randevu alıp gideriz olurmu?

533-590 76 30

Motosikleti
    Altan Motor
    Suzuki - Motana - Motomax -Lombardini - Honda
    Yetkili Servisi
    Kartal Oto Sanayi Sitesi
    C2 Blok No:12
    Esentepe/Kartal/İstanbul
    Tel: 0(216) 306 2319
    Tel: 0(216) 488 3727
    Fax: 0(216) 389 9049
    altanmotor@altanmotor.com

sevgili arkadaşlar tabiii var olmazmı..bu konu neki devede kulak....yanııza bende gelirim haberleşirsek

tamer bey sahibi.hatta bu siteyede üyedir kendisi....altanmotor olarak....ön görüşme yapınız derim ben yinede..haberli olsun

Motosikleti
    DADYW DD250E-9
    Alıntı kaldera adlı üyeden alıntı
    Altan Motor
    Yetkili Servisi
    Kartal Oto Sanayi Sitesi
    Esentepe/Kartal/İstanbul
    Teşekkürler,
    cumaya kadar arayıp randevu alırım...
    Bu arada dişli konusunda emre ltd ile irtibattayım. Kendilerinden olur gelirse (su an üretici firma ile yazışıyorlar, dişli büyük gelebilir ve kartele değme sorunu olabilirmiş) Erdem + Kaldera+ ben için gidip alacağım.
    EE atık Emre ltd den Erdem beyi hergün rahatsız ederim...
    R&R
    34 TJ 5870

Motosikleti
    Regal raptor 250 CC su soğutmalı
    Muslum Bey

17 Ön dişliniz geldi,Bilginize;

Selamlar
    Selam Erdem bey, şimdi geldim yoldan mesajınızla karşılaştım dişli için teşekkür ederim yarın gelip alırım sakın kimseye vermeyin

Selamlar bu konu ile ilgili birileri daha fazla bilgi verebilirmi .. Müslüm bey 17 dişli demişti bu dişli sayılarını değiştirmenin motorda avantajı ve dezavantajı neler dir. Ayrıca tamam hızı artırdı ama bu hızın karsılığında ne götürdü.. Mesela yokuş performansı.. Ayrıca benim motorumda en sınır olduğum 100 km ile giderken sol seritte arkadan bir araba yaklastığında daha cabuk tepki veremiyorum kısaca 100den 120 km hıza yavas yavas cıkıyorum. Arabamdaki gibi vites kucultup ıvmeyi arttıramıyorum bu da riskimi arttırıyor. Bu durum (aytu) değişirmi??

Yaptıranlar veya yaptırmayı düşünenler rica etsem banada bilgi verirse bende değiştirebilirim.

Erdem, benim motor 140 ı görüyor cok zorlarsam (yhafif meyilde) ancak düz yolda max 120 cok rahattı
    Ancak son zamanlarda 110 -120 (hatta 110dan 120 cok rahat cıkarken simdi sanki zorlanıyor.) ama yinede 120 görüyor.....

Ben başından beri motorumun sibop ve karburator ayarlarının bozuk olduğunu düşünüyordum. (hatta sabahları çalıstırdığımda sağ egsozdan daha fazla ufurme olduğunu dusunup bu yorumda bulunmustum) eger Unal ustaya gidecekseniz ben de gelirim ama cok kalabalık olacak isek zaman ve ilgi az olabilir kanısındayım.
    Arkadaşlar, ben biliyorsunuz dişliyi değiştirmek için söktüm ama büyük dişli yerine büyük bir ihtimalle sığmıyacak, o yüzden herkes birden takmasın birimiz takıp bi deniyelim bakalım olacakmı.

Benim motorun karbüratör ayarını biliyorsunuz EMRE LTD ki Gaziantepten gelen usta ayarlamıştı motordaki değişiklikleri anlatmıştım ,ses değişti, titreşim azaldı,ekzosdaki patlama tamamen bitti, yani bizim karbüratörlerimizi ve sibop ayarlarımızı mutlaka göstermemiz gerekiyor, buda kesinlikle elektronik cihazlarla yapılır, öyle ses dinliyerek olmaz, Kaldera nın dediği istanbuldaki servislerde bu ayarlar cihazla yapılıyorsa oralarda yaptıralım, ama buradaki servisler çok pahalı diye biliyorum, ben yinede ünal ustayla görüşüp gideceğim.

Motosikleti
    motorlarımızda olsa şöyle hız sensörü,vuruntu sensörü,hava debimetresi,lambda {oksijen} sensörü yada arızayı söyleyen beyin de bağlatsak o cihazlara...
    biz tek egzost emisyonunu ölçeriz bunun..

Motosikleti
    Alıntı kaldera adlı üyeden alıntı
    Altan Motor
    Yetkili Servisi
    Kartal Oto Sanayi Sitesi
    Esentepe/Kartal/İstanbul

sevgili arkadaşlar tabiii var olmazmı..bu konu neki devede kulak....yanııza bende gelirim haberleşirsek

tamer bey sahibi.hatta bu siteyede üyedir kendisi....altanmotor olarak....ön görüşme yapınız derim ben yinede..haberli olsun
    Bu servisten fiyat alabilirmisiniz, o kadar yolu gitmiyelim, Ünal usta 45YTL ye yapmış hepsini,

REGAL-EMRE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı muhendis1959 adlı üyeden alıntı
    Selam Erdem bey, şimdi geldim yoldan mesajınızla karşılaştım dişli için teşekkür ederim yarın gelip alırım sakın kimseye vermeyin

Arkadaşlar, ben biliyorsunuz dişliyi değiştirmek için söktüm ama büyük dişli yerine büyük bir ihtimalle sığmıyacak, o yüzden herkes birden takmasın birimiz takıp bi deniyelim bakalım olacakmı.

Benim motorun karbüratör ayarını biliyorsunuz EMRE LTD ki Gaziantepten gelen usta ayarlamıştı motordaki değişiklikleri anlatmıştım ,ses değişti, titreşim azaldı,ekzosdaki patlama tamamen bitti, yani bizim karbüratörlerimizi ve sibop ayarlarımızı mutlaka göstermemiz gerekiyor, buda kesinlikle elektronik cihazlarla yapılır, öyle ses dinliyerek olmaz, Kaldera nın dediği istanbuldaki servislerde bu ayarlar cihazla yapılıyorsa oralarda yaptıralım, ama buradaki servisler çok pahalı diye biliyorum, ben yinede ünal ustayla görüşüp gideceğim.

Hosgeldınız Muslum Bey

Bu on dıslı olayı,19 dıslı taktım dıyen arkadas sayesınde herkesın ılgısını cektı bızde temın etdık 17 dıslı olarak,ama aynen sızın soyledıgınız gıbı ben 1 saat kadar once bızım servıse yolladım once kendı motorumunkını degıstırsınler test edelım dıye,az once gelen haber dıslının yerıne buyuk geldıgı ,kurtarmadıgı oldu.

Bu konu ıle ılgılı su andakı son gelısme bu sekıldedır,ben gene en uygun cevabı ve aydınlatmayı sanırım 19 dıslıyı takan arkadasın yapacagını dusunuyorum

Selamlar

okan0055 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    APRİLİA CAPONORD ETV1000-APRİLİA PEGASO 650 İE
    arkadaşlar bi taktıran olsada öğrensek neyin nesi bu 17 dişli işi ben 115 i geçemiyorum ne kadar yırtınsam boşa

17dişli olmuyorsa 19 dişli nasıl oluyor bende anlamadım bi yanlış anlaşılma olmasın?

Motosikleti
    Hosgeldınız Muslum Bey

Bu on dıslı olayı,19 dıslı taktım dıyen arkadas sayesınde herkesın ılgısını cektı bızde temın etdık 17 dıslı olarak,ama aynen sızın soyledıgınız gıbı ben 1 saat kadar once bızım servıse yolladım once kendı motorumunkını degıstırsınler test edelım dıye,az once gelen haber dıslının yerıne buyuk geldıgı ,kurtarmadıgı oldu.

Bu konu ıle ılgılı su andakı son gelısme bu sekıldedır,ben gene en uygun cevabı ve aydınlatmayı sanırım 19 dıslıyı takan arkadasın yapacagını dusunuyorum

Selamlar
    Erdem bey şu Gaziantepli ustaya bi sorsak acaba şanzımandaki frizdrek dişlisinimi kasteddi

Topuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    regal_emre;

soruma cevap alana kadar yenileyeceğim. emre ltd. çalışanı olduğunuzu anlamış bulunmaktayım.

"topik önceki sayfalarında emre ltd.şti. için, "çinli firma galiba sarıkayalardan bahsetmemiş, farkında olmadan bayilik almışlar" gibi yazılar yazıldı. sizler gibi tecrübeli firmaların, pazar araştırması yapmadan, rakipler kimlerdir öğrenmeden böyle bir işe girmediğini biliyorum. dolayısı ile bu asılsız bir söylemdir. böyle olmasına rağmen bu konuda, bu topikten haberdar olan siz bile bir açıklama yapmadınız. bu topikte sarıkayalardan bol bol bahsediliyor. umarım bu hususta bir açıklama yaparsınız ve aslında biz okuyucuların yanıldığını ifade edersiniz. çünkü biz kullanıcılar, basit bir şey alırken bile bir çok araştırma yapıyoruz. sizler gibi büyük firmaların böyle basit bir araştırma yapmaması düşünülemez. regal parçaları getirecekseniz, Türkiye de regal aleminin içinde olan herkes bilir ki "sarıkayalar" diye bir firma var. sizin bunu bilememeniz mümkün değil. eğer mümkün ise, sizin ciddiyetinizden de şüphe etmek gerekir."

diye sormuştum. neden soruyu cevaplamıyorsunuz. yani siz şimdi hiç piyasa araştırması yapmadan, cumburlop "regal raptor" işine girdiniz öyle mi? öyle olmadığını açıklamanız sorun mu oluşturuyor acaba? burda her arkadaş bildiğini yazar. bizi aydınlatmanızı bekliyoruz.

Kaldera;

dişliyi değiştirmenizi tavsiye etmem. siz zaten hızı seven birisi değiliniz.

wkemal;

benim yazıdan bir alıntı yaparak "... bu konuyu daha önce gündeme getirmiştim.." manasında bir ifadeniz olmuş. yazınız gözümden kaçmış olabilir ancak, ilgili sayfa için tekrar link verebilir misiniz?

arkadaşlar, bizim greatwhiteshark'tan haberi olan var mı acaba?
    [COLOR="Red"][B]Dikkat. 6D Kuralı. Konu motosiklet olunca 4x4-10 yönlü bir sürüş dikkati gerekir.[/B][/COLOR]
    [COLOR="Red"]D1: Öne dikkat, D2: Arkaya dikkat, D3: Sağa dikkat, D4: Sola dikkat, D5: Aşağı dikkat, D6: Yukarı dikkat.[/COLOR]

Motosikleti
    Erdem bey Gaziantepli ustanın telefonunu alamadım sizden, galiba gönderdiniz ama benim telefonda uyumsuz mesaj dedi, tekrar bana özelden gönderebilirmisiniz.

Alıntı Topuz adlı üyeden alıntı
    regal_emre;

soruma cevap alana kadar yenileyeceğim. emre ltd. çalışanı olduğunuzu anlamış bulunmaktayım.

"topik önceki sayfalarında emre ltd.şti. için, "çinli firma galiba sarıkayalardan bahsetmemiş, farkında olmadan bayilik almışlar" gibi yazılar yazıldı. sizler gibi tecrübeli firmaların, pazar araştırması yapmadan, rakipler kimlerdir öğrenmeden böyle bir işe girmediğini biliyorum. dolayısı ile bu asılsız bir söylemdir. böyle olmasına rağmen bu konuda, bu topikten haberdar olan siz bile bir açıklama yapmadınız. bu topikte sarıkayalardan bol bol bahsediliyor. umarım bu hususta bir açıklama yaparsınız ve aslında biz okuyucuların yanıldığını ifade edersiniz. çünkü biz kullanıcılar, basit bir şey alırken bile bir çok araştırma yapıyoruz. sizler gibi büyük firmaların böyle basit bir araştırma yapmaması düşünülemez. regal parçaları getirecekseniz, Türkiye de regal aleminin içinde olan herkes bilir ki "sarıkayalar" diye bir firma var. sizin bunu bilememeniz mümkün değil. eğer mümkün ise, sizin ciddiyetinizden de şüphe etmek gerekir."

diye sormuştum. neden soruyu cevaplamıyorsunuz. yani siz şimdi hiç piyasa araştırması yapmadan, cumburlop "regal raptor" işine girdiniz öyle mi? öyle olmadığını açıklamanız sorun mu oluşturuyor acaba? burda her arkadaş bildiğini yazar. bizi aydınlatmanızı bekliyoruz.

?
    Dostum bu konu ile ilgili ERDEM beyin çok geçerli bi açıklaması var, bana anlattı ama ben kendisi anlatsın istediğimden şu ana kadar müdahale etmedim, EMRELTD nin avukatıda değilim, sadece regalcilere kimin faydası olacaksa onun yanındayım, EMRELTD bana ciddi bir firma gibi geldi, bize çok faydası olacak, o yüzden fazla üstlerine gitme derim, ama inan sorularının cevabını mutlaka alacaksın.

aytu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2001 yzf r1-Honda beat 2007
    Arkadaşlar pardon yazdıklarına cevap veremedim dışarıdaydım.
    motoru denemek için aydın-izmir otobanına çıktım son sürat 175 tabi bu arada kilometre telide sizlere ömür arkamdan gelen arkadaş arabayla tespit etti sürati yoksa ben 0 dan başla birşey göremedim şimdi buna uyumlu bir km saati bulmam lazım acaba r1 lerin km saatinden mi taktırsam yapan arkadaş benim kanki olduğundan 2 gün uğraştı dişli için o yüzden bir daha yaparmı bilmem sormam lazım ama ortalama maliyeti 150-200 arası çünkü işçilik fazla yokuşta fazla bi problem olmadı sadece hızım 160 a düştü tahmin ediyorum bunda kullandığım yağında faydası var agip marka 10-40 sentetik yağ kullanıyorum litresi enson 15 ytl di...
    Erkek Adam Renkli Takım Tutmaz Yada boşver tutsada farketmez

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 misafir)

Bu Konudaki Etiketler