Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

DADYW DD250E-9 Regal Raptor Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    obkavi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    google arama motoru :)
    olur arkadaşlar benim çalıştığım şirket samsung monitörleri türkiye dist. ama bizdenbaşka bir dist. firma daha var

başka örnek philips monitörlerin türkiye dist. 2 adet
    amd işlemci dist. 4 adet
    intel işlemci dist. 4 adet
    microsoft dist. 5 adet

bunlar benim sektörümdeki firmalar
    fiyatları da farklılıklar gösterebiliyor çok ta normal
    bunu araba gidi düşünmejin ucuz ürünler bunlar
    LAZKOPAT /'Asla bir Türk'ü kılıcını çekecek noktaya değin kızdırmayın' Napolyon

"Az kaşardan Tost, Çok Kaşardan Dost olmaz"

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    fevkalbesher - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Regal Raptor DADYW 250E-9
    yok mu yaw c.tesi TV Makinesine gelen? MT Makinesi'ni kuracaz, kısmetse orada...
    34 GS xxxx, may the force be with you...
    MoER, MoMMO

Unicorn Knight - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Freak adlı üyeden alıntı
    Eheheh dayak yiyeceğimiz belli oldu.
    Şimdi çevirelim kazı yanmasın: Yahu ben senin motosikletine laf etmedimki, kendi eski motoruma söylendim. ;)

İşin maddi kısmını tamamen gözardı ederek başlıyorum anlatmaya.
    Buradaki birçok arkadaşımızın ilk motoru RR.
    O yüzden RR kullanıcısı çok kimse bir japon ile RR arasındaki farkları görmediği için hep olumlu yönünden bakıyoruz olaya.
    RR "bana göre" iyi bir başlangıç makinesi, çekik gözlerin içindeki alınabilecek tek marka.
    Ama dediğim gibi eskiden japon (veya alman, italyan, vb) bir makine kullandı iseniz göreceksiniz ki size gayet yetrsiz gelecek.
    Her sabah uyandığınızda acaba bugün aküsü bitecek mi, çalışacak mı, vurduracaz mı, gezilerde iken yol yardım çağıracaz mı, o servisin berbatlığı bu servisin parça yokluğu bizi ne kadar etkileyecek, acaba beygir gücü harbiden kaç bu aletin, şuna orijinal aksesuar nerden bulurum gibi sorunlarınızı dert etmiyorsanız (Ben uzun süre dert etmedim, ama bir yere kadar) tabii ki kullanılacak en iyi makine RR.
    Ama bir de benim gibi bir noktada kayış kopunca üzerine benzin döküp yakasınız geliyor.
    Ben çok şükür RR'ı yakmadan kurtuldum.

RR ı satsak da, dostlarımız burada.
    Makine TA ama mekan RR

Eywallah dostum, anında grup sürüşüne geçer ve artçı olurum

Şaka bir yana RR da en büyük sıkıntım yavaşlayarak sağa dönmekti. Virajda arka frene basmak zorunda kalıyordum ve frene basrken çekemediğim sağ dizime çarpan direksiyon nedeni ile de sağa dönemiyordum
    Bunun çözümü olarak direksiyonu yüseltmem gerekiyordu ama ben işi olumsuz tarafından görüp değiştirmek için bir bahane daha ürettim kendime

Şaka bir yana terminatör ü motorcu yapmak için şimdiden turlara başladık.
    Mini moto bulursam bu yaz ona da ufacık birşey alacağım ki çekirdekten yetişsin.
    RR mini moto getirirse Termo'yu anında RR cı yaparım.

Bu aralar bende MX (Cross) a merak sardım. RR cross getirsin ilk alan ben olacağım.
    hocam mini moto olayını ciddi ciddi düşünürsen büyükçekmece'ye bir uğra...mondial servisini (bayii değil,servis) sor,bul (mega motor),orada cruiser'ından tut racing'ine hatta cross'una kadar her makinanın mini versiyonu var...(25/50 cc) kaliteleri konusunda bir şey diyemem ama,anlayan biri ile gelip bakarsan iyi edersin...zira mekan sahibi benim arkadaşım ama makinalar onun değil,bir tanıdığı onun mekanında satıyor ve benim arkadaş onlarla pek ilgilenmiyor fiyat söylemek dışında... (bu arada makinaları müslüm abi gördü bana yardımcı olmak için geldiğinde...)

bu arada regal raptor'ün beylikdüzü performansını merak eden bir arkadaş olmuş...arkadaşım,büyükçekmece yönünde 90km/h,istanbul yönünde ise 95-100 km/h (4. ya da 5. vites) devirmekte benim unicorn'um...

biker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    regal reptor 250
    mühendis abicim tesekkür edrim verdiğin bilgiler için bende topic sayesinde sizden ve diğer arkadaşlardan faydalanmaya çalışacağım, tesekkur ederim

KALDERA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    visal 125 DOMİNAR 400 UG-HERO XPLUS 200 4V
    Alıntı TycOOn adlı üyeden alıntı
    ya kardeşim bu adamlar nası bu motor için aynı ülkeye 2 tane distribitör veriyolar!
    arkadaşlar, bu konuda fikirleriniz doğru değil..
    bir ülkede bir ürünün tek tedarikçisi olacak diye bir koşul yok..
    ithalalat ayrı şey ,distribütör firma olmak ayrı şey..
    biz beş yıl mann filter türkiye distribütör firma olarak almanlarla çalıştık.önceleri iki firma idik distribütör olarak.
    daha sonra diğer firma pazardan çekilince tek kaldık beş yıl süre ile..
    ama aynı malın yunanistanda dört rusyada iki ve diğer ülkelerdede ikişer firması vardı..
    bunda sıkıntı yok,olabilir ve hatta bu son kullanıcı için iyidirde....

sarıkayalar üretici firmanın taleplerini çok iddialı bulabilir...
    belki satış rakamları hedefi tutmadı, yani buna benzer bir yığın konu ..
    ayrıca distribütör firma koşullarında ithalat yapmıyordur...ki ben bu ünvanı ne sitelerinde nede fiat listelerinde görmedim sanırım..

Alıntı muhendis1959 adlı üyeden alıntı
    Ben bu işlere uyuz oluyorum, bir devlet düşünün halkını döve döve sakat bırakıyor.
    Hemen ticaret odasındaki dostları aradım, bir ikisi ile konuştum, hepsi şaşkın, yarın ben bu işi patlatacağım, en azından işin gerçeği ortaya çıksın, sanki biri direk ithalatcı, öteki de onun altında çalışıyor. Hatta çine bile birazdan email atacağım,gerçi cevap vermiyorlar ama yine de atacağım.
    Kimin oyuncağı olduğumuzu öğrenelim bakalım, yine sinirlendim akşam akşam.

Aslında bu bir açıdanda iyi oldu. Henüz almayanlar ve almayı düşünenler daha uygun fiyata alacaklar. Emre Ltd. ile konuştum ve önümüzdeki hafta geliyomuş 250'lilikler. Beyler daha önceki yazılarımda bu motorun çok düşük bir maliyeti olduğunu söylemiştim ve kimsede pek oralı olmadı. O zaman bastırsaydık, sarıkayalar fiyatı düşürecekti belki şimdi Emre Ltd. çıktı aradaki rekabet ile göreceğiz fiyatın ne seviyelere geleceğini. Çinli firmalarla iş dolayısıyla bizde çalışıyoruz kötülemek gibi olmasın ama bu gibi konularda pek güvenli olmuyorlar. Gerçi Emre ltd. bu motoru başka bir ülke üzerinden de ithal etmiş olabilir. Düşsün fiyat düşsün.

fevkalbesher - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Regal Raptor DADYW 250E-9
    Alıntı Tankut_79 adlı üyeden alıntı
    Aslında bu bir açıdanda iyi oldu. Henüz almayanlar ve almayı düşünenler daha uygun fiyata alacaklar. Emre Ltd. ile konuştum ve önümüzdeki hafta geliyomuş 250'lilikler. Beyler daha önceki yazılarımda bu motorun çok düşük bir maliyeti olduğunu söylemiştim ve kimsede pek oralı olmadı. O zaman bastırsaydık, sarıkayalar fiyatı düşürecekti belki şimdi Emre Ltd. çıktı aradaki rekabet ile göreceğiz fiyatın ne seviyelere geleceğini. Çinli firmalarla iş dolayısıyla bizde çalışıyoruz kötülemek gibi olmasın ama bu gibi konularda pek güvenli olmuyorlar. Gerçi Emre ltd. bu motoru başka bir ülke üzerinden de ithal etmiş olabilir. Düşsün fiyat düşsün.
    Hımm, bir yerlerde tüketici kanunu olacaktı en son. bir malı aldıktan sonra belli bir süre içinde o malda iskonto olursa aynı iskontoyu o süre içinde almış olanlara da yapmak zorundalar., artık 1 ay mı, 3 ay mı, 5 ay mı bilemiyorum. aksi halde önce alan tüketici cezalandırılmış oluyor. ama günümüz rekabetçi piyasasında bu sürenin 1 ayı geçmeyeceğini düşünüyorum. iyi araştırılmalı, haklar sonuna kadar korunmalı.

bir taraftan da bir ürünü birden fazla firmanın satması iyidir, rekabet artar, tekel ortadan kalkar, satış rakamları coşar, son tüketici memnun olur, ürünün kalitesi yükselir. tabii satışlara kota uygulanmazsa.

sevgiler,
    AA.

KK: bitmiyor işler offff....
    34 GS xxxx, may the force be with you...
    MoER, MoMMO

faygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DADYW D250 E +FORD FIESTA TDCI ASM

Emre Ltd.

Selam
    Benim bu Emre ltd.işine kafam takıldı.eğer motoru bir gün sonra almış olsaydım,gidip hepiniz için araştırırdım.Bugünde Güneşlideydim aslında.Şimdi motoru bir şekilde aldık bu saatten sonra gidipte can sıkmaya fazla gerek yok ama tuhaf olan taraf ben günlerdir Google dan bu motorla ilgili yüzlerce belge taradım ama Emre Ltd.e hiç rastlamadım.ayrıca Web sitesinde bazı servisleri Sarıkayalarla aynı yani her ikiside nasıl servis anlaşması yapıyorlar onu anlamadım.Benim burnuma pek hoş kokular gelmiyor.Sanki bu emre ltd.ile Sarıkayaların bir ilgisi varmış gib hissediyorum.Genede araştırmak lazım.
    Bu arada Okan a çok gelmek isterdim ama henüz ehliyetim olmadığı için TV en seyretmekle yetineceğim.

Herkese selamlar.

Plakamızda belli oldu
    34 GS 1767..On the Road..Coming Soon

BABAADAM - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Regal Raptor
    selam arkadaşlar...

hepinizin kandilini kutlarım....
    bizlere ve bütün insanlığa hayırlar getirmasi dileği ile ........

emraxi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RR DD250E-9
    emre ltd nin sitesinde yedek parca listeleri var ama RR diye belirtlmemiş sadece çin kategorisinde.birde parça fiyatları ve stok durumları yazsaydı iyi olacakmış kanaatindeyim.Gerçi ben izmirliyim ama en azından İstanbullu arkadaşlar faydalansın.Ben çetincan ticaret e yakın oturuyorum her gün önünden geçerken RR lara bakıp iç çeke çeke evime gidiyorum ama alacam bende kafaya koydum.

forumun başlarında sarıkayaların yedek parça listesi olayı vardı o iş ne oldu sarikayalar parça fiyat listesi gönderdimi birinize?

izmirde oturan sevgili RR sahipleri sizin buluşmanız gerçekleştimi ?

Motorum şimdilik yok ama çok uyumlu bir artçıyımdır. :D
    Daelim cok kafaya taktim seni bu aralar..

Motosikleti
    Regal raptor 250 CC su soğutmalı
    KANDİLİNİZ MÜBAREK OLSUN ARKADAŞLAR, DAHA NİCE KANDİLLERİ BERABER GÖRELİM.KAZASIZ BELASIZ SÜRÜŞLER

freeman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yok
    merhabalar
    rica etsem şu farın model ve markasını söyleyebilir misiniz tekrardan?
    bir de artçı koltuğunu çıkartıp sisy barı sürücü arkasına yerleştirebilmek mümkün mü?böyle bir uygulama yapan arkadaş yapan var mı aranızda?

emraxi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RR DD250E-9

Kandil

KANDİLİNİZ MÜBAREK OLSUN. NİCE KANDİLLERİ SAĞLIKLA, HUZURLA VE SEVDİKLERİNİZLE BERABER GEÇİRMENİZİ DİLERİM...

SAYGI VE SEVGİLERİMLE,

Emraxi (Motoru olmayan Motorcu)
    Daelim cok kafaya taktim seni bu aralar..

Motosikleti
    Regal raptor 250 CC su soğutmalı
    Arkadaşlar ben dün akşama doğru Emre ltd şirketine gittim, çok sıcak karşıladılar, sahipleri çok iyi insanlara benziyorlar, kendileri motosiklet sektöründe çok eskiler, asıl yaptıkları bütün çin malı motorların yedek parçalarını ithal edip toptan yurt içine satmak, REGAL-RAPTOR unda anlaşmasını yapmışlar, 1 ay içinde regalin tüm parçalarını satar hale geleceklermiş, bana yedek parça depolarını gösterdiler, yok yok.

Ayrıca regal in motorlarının da Türkiye bayiliğini almışlar fakat bu anlaşmaları yaparken Sarıkayalar dan haberleri yokmuş çinlide söylememiş iş bittikten sonra farkına varmışlar ve moralleri bozulmuş, yani çinli Emre Ltd ye kazık atmış, ama bu belki de bizim açımızdan iyi oldu, şimdi hem rekabet olacak hemde her aradığımızı bulacağız.

Ben de yıllardır ticaretin içindeyim, bu bir centilmenlik anlaşmasıdır, aynı markanın bir ülke içinde distrübütörlüğü birden fazla firmaya verilmez,ancak firma işin altından kalkamazsa anlaşma fesh edilir ve başkasına verilir, renault opel in türkiyede 2 distrübütörü olabilirmi, neden regalin olsun, bu yedek parça değilki markası olan bir binek aracı.

Neyse regalin yeni modellerini de gördüm orada fena değiller ama bizim 250cc gibi olamaz, işte resimleri.

Bilgi almak istiyenler için

www.emreltd.net

0212 656 26 56

faygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DADYW D250 E +FORD FIESTA TDCI ASM

Kandil münasebetiyle

Arkadaşlar,
    herkesin Regaip Kandili mübarek olsun.
    Mühendis abimin araştırmaları için teşekkürler.Emre Ltd.teki adamlara yazık olmuş aslında,ama genede belli olmaz belki de böylesi onlar için de bizler için uzun vadede iyi olur.
    Selamlar.

myway - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Arkadaşlar herkese selam, uzun zamandır yazmıyorum ancak fırsat buldukca okuyarak gelişmeleri takip ediyorum, ehliyeti beklediğim içinde gezilere katılmıyorum. Biraz önce ilginç bişeyle karşılaştım, şeytan dürttü ve gelirler idaresinin sitesine girerek motorumun vergisi ile ilgili sorgulamayı yaptırdım ve ilginçtir 254,68 ytl borcu çıktı, şimdi motoru 16.03.2006 tarihinde aldığıma göre, ve anlaşmamız herşey dahil olduğuna göre herkesin yaptığı gibi ve ancak motorlu taşıtlar vergisinin 2. taksitinden sorumlu olduğuma göre ki buda 31.07.2006 da en son ödenecek, aşağıda siteden kopyaladığım borçdurumu nedemek ben anlamadım. Arkadaşlar, Aykon dan aldım motoru, sizden ricam, aykonu arayıp ortalığı ayağa kaldırmadan önce bu durumun normal olup olmadığı ile ilgili yorumlarınızı yazmanız, önce bu durumu sizlerle paylaşmak istedim, sizden alacağım bilgiler doğrultusunda gerekli yerlerle konuşacağım.
    Herkese kazasız sürüşler dilerim, hepinizin kandili kutlu olsun
    Kerem

VERGİ TÜRÜ VERGİ DÖNEMİ TAKSİT VADE TARİHİ TAHAKKUK BORÇ GECİKME ZAMMI TOPLAM BORÇ ÖDENEN BORÇ MİKTARI
    Motorlu Taşıtlar Vergisi 2006 2 31/07/2006 30,00 30,00 0,00 30,00 0,00
    Motorlu Taşıtlar Vergisi 2006 2 31/07/2006 192,00 192,00 0,00 192,00 0,00
    Motorlu Taşıtlar Vergisi 2006 1 16/04/2006 30,00 30,00 2,68 32,68 0,00

TOPLAM BORÇ MİKTARI 254,68
    [B]Beşiktaşlı olmanın verdiği gurur,kalbimizin en derin yerinde durur, sadakat üzüntü mutluluk onur SİYAHBEYAZ hayatın gerçeği budur[/B]

Freak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Varadero, Honda VFR (3. olursa o da Honda olacak)
    Alıntı Unicorn Knight adlı üyeden alıntı
    hocam mini moto olayını ciddi ciddi düşünürsen büyükçekmece'ye bir uğra...mondial servisini (bayii değil,servis) sor,bul (mega motor),orada cruiser'ından tut racing'ine hatta cross'una kadar her makinanın mini versiyonu var...(25/50 cc) kaliteleri konusunda bir şey diyemem ama,anlayan biri ile gelip bakarsan iyi edersin...zira mekan sahibi benim arkadaşım ama makinalar onun değil,bir tanıdığı onun mekanında satıyor ve benim arkadaş onlarla pek ilgilenmiyor fiyat söylemek dışında... (bu arada makinaları müslüm abi gördü bana yardımcı olmak için geldiğinde...)
    Ben minimoto konusunda ciddiyim.
    Hemen söylediğin yeri cts günü AirRace den önce gidip ziyaret edeceğim.
    Teşekkürler.
    [FONT="Verdana"][B]Woaki kamina, tekabuki nanna. Umsala bimsasa, bimsa namba![/B][/FONT]
    [B][FONT="Verdana"][COLOR="Red"]Free Rider[/COLOR][/FONT][/B] --- [B][COLOR="Blue"](FReaK, hiçbir gruba üye değildir; Özgürdür.)[/COLOR][/B]

Can. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 600 F6
    Alıntı myway adlı üyeden alıntı
    Arkadaşlar herkese selam, uzun zamandır yazmıyorum ancak fırsat buldukca okuyarak gelişmeleri takip ediyorum, ehliyeti beklediğim içinde gezilere katılmıyorum. Biraz önce ilginç bişeyle karşılaştım, şeytan dürttü ve gelirler idaresinin sitesine girerek motorumun vergisi ile ilgili sorgulamayı yaptırdım ve ilginçtir 254,68 ytl borcu çıktı, şimdi motoru 16.03.2006 tarihinde aldığıma göre, ve anlaşmamız herşey dahil olduğuna göre herkesin yaptığı gibi ve ancak motorlu taşıtlar vergisinin 2. taksitinden sorumlu olduğuma göre ki buda 31.07.2006 da en son ödenecek, aşağıda siteden kopyaladığım borçdurumu nedemek ben anlamadım. Arkadaşlar, Aykon dan aldım motoru, sizden ricam, aykonu arayıp ortalığı ayağa kaldırmadan önce bu durumun normal olup olmadığı ile ilgili yorumlarınızı yazmanız, önce bu durumu sizlerle paylaşmak istedim, sizden alacağım bilgiler doğrultusunda gerekli yerlerle konuşacağım.
    Herkese kazasız sürüşler dilerim, hepinizin kandili kutlu olsun
    Kerem

VERGİ TÜRÜ VERGİ DÖNEMİ TAKSİT VADE TARİHİ TAHAKKUK BORÇ GECİKME ZAMMI TOPLAM BORÇ ÖDENEN BORÇ MİKTARI
    Motorlu Taşıtlar Vergisi 2006 2 31/07/2006 30,00 30,00 0,00 30,00 0,00
    Motorlu Taşıtlar Vergisi 2006 2 31/07/2006 192,00 192,00 0,00 192,00 0,00
    Motorlu Taşıtlar Vergisi 2006 1 16/04/2006 30,00 30,00 2,68 32,68 0,00

TOPLAM BORÇ MİKTARI 254,68
    Arkadaşım aynı şey benim başıma geldi.
    Araba alırken ilk taksit fiyata dahildir ancak bu durum motorlarda aynı şekilde değilmiş. Yani motoru aldıktan sonra 1 ay içerisinde vergiyi bizim ödememiz gerekiyormuş. Ben nasılmı öğrendim. honda alarak öğrendim. kaliteyi satın alırken anlıyorsun. Adamlar öyle detaylar veriyorlarkı aklında hiçbir soru işareti kalmıyor. ben RR'ı 23 mayısda aldım ve tabiki verginin ödendiğini düşünüyordum. Aykon'da beni hiç uyarmadı sağolsun. Hondayı alırken durumu öğrenince hemen sisteme girip bir baktım 1 nci taksitim cezaya girmiş...
    23 mayısda aldığım motor için cezası ile birlikte 2 taksiti de ben ödedim anlayacağınız. Aman dikkat motorlarda durum araba gibi değil...

fuser - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Regal Raptor DADYW DD 250E-9
    Herkese selamlar
    daha önce bahsi geçmişti forumu taradım ama
    ayrıntısını göremedim yaqrdımcı olursanız sevinirim...
    Geceleri karambole motor kullanmaktan bıktım ve farımı değiştirmek istiyorum
    Daha önce bahsi geçen 35/35 lik h4 ampulun yuvasının nasıl olması gerekiyor?

Birde dün akşam motorun nekadar civatası varsa sıkayım zırıltıdan kurtulayım dedim çok güzel oldu ama bu seferde boş vites lambası sürekli yanıyor
    acaba nasıl düzeltirim?

Motosikleti
    GV 650 EFI 2011

mtv!!!!!!!!!! dikkat edelim arkadaşlar

Arkadaşın yazısı üzerine gelir idaresinin sayfasından sorgulattım motoru ...Ve beklediğim şey oldu....Benim de 30 lira +1 ytl gecikme zammmıyla bereaber 31 lira borç görünüyor....Bende 22 mayısta almıştım motoru...1 temmmuzdan önce alan arkadaşlara sesleniyorum.plakayı sorgulatın arkadaşlar...Sanırım çoğu kişi biraz daha devlete para akıtacak.Napalım ödicez...Ayrıca fotoraftaki ragal resimlerini dikkatlice inceledim motor farklı....Radyotör yok...hava soğutmalı versiyonu var...EEE..fiyatıda düşüktür tabi o zaman...Ama sevindirici gelişme olarak şunu söyleyebilirim; şu kafamızı kurcalayan ilerde yedek parça bulunurmu bulunmazmı sorusu aydınlığa kavuşuyor...Emre ltd sayesinde yedek parça tedariği daha pratik bir hal alıcak benim görüşümce....

Bu arada Cumartesi direksiyon sınavım var...Tüm ehliyet alıcak arkadaşlara başarılar diliyorum..

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler