Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

DADYW DD250E-9 Regal Raptor Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Regal raptor 250 CC su soğutmalı
    Erdem kardeşim, çok geçmiş olsun, bence senin tek derdin akü sen aküyü değiştirince bu problemlerin ortadan kalkması gerekiyor, motorlarda bizim eskiden manyato dediğimiz bir sistem var şimdiki arabaların bazılarında da rastladım, bu sistem aracın aküsü bozulsa bile aracın yol yapmasını sağlıyor.

Bizim motorlarda bu manyato sistemi var, motoru çalıştırmak için iterken devreye giriyor ve ürettiği ufak güçteki akım sayesinde ateşleme sistemi çalışıyor ve motor yoluna devam ediyor, ancak akım zayıf olduğundan fan gibi çok elektrik çeken sistemlere gücü yetmiyor, ben sana fanı kısa devre yap çalıştır dediğimde eğer farlarında açık gittiysen gücü yetmemiştir veya manyatonun hiç gücü yetmemiştir sadece fana bile o yüzdende ateşlemeyide aksattığı için motor teklemeye başladı ve yolda kaldın.

Benim nacizane fikrim budur, eğer şarzın iyiyse akünü değiştirdiğinde sorunların ortadan kalkacaktır.

Geçmiş olsun.

Alıntı GÖZTEPELİ RAPTOR adlı üyeden alıntı
    Uzun Bir Aradan Sonra Herkese Merhabalar...yeni Motor Alanlara Kazasiz Hayirli Sürüşler...okuduğum Kadari Ile Diğer Kullanicilarda Bazi Sorunlar Olmuş Ama şansizliktan Midir Nedir Benimkisi Kadar Sorunu Olan Olmamiş...benim De Akü Sorunum Vardi...o Kadar Uğraştik Ettik En Sonunda Sorunun şaseye Temas Eden Bir Kablo Olduğunu Tespit Ettik.o Gün Bugündür Elektrik Aksaminda Herhangi Bir Sorun Kalmadi.ama Kafama Takilan Bazi şeyler Var.tecrübeli Arkadaşlar Bana Yardimci Olursa çok Sevinirim.1- Motoru Sabah çaliştirdiktan Sonra En Az 4-5 Dakika Isitiyorum Ve Ondan Sonra Hareket Ediyorum.dikkat Ettim Ilk Hareketten Itibaren (ilk 1-2 Km De) Motordan Gar Gar Gar Diye Bir Ses Geliyor (özewllikle Yokuş çikarken) Ama Bir Süre Sonra Kayboluyor.bu Ses Neden Kaynaklaniyor? Normal Midir? 2- Yine Motordan Seyir Hazinde Bir Cizirtiya Benzer Bir Ses Daha Geliyor (sanki Bir Yer Gevşemiş De Sallaniyor Gibi...titreşime Benzer) Eğer Gevşek Bir Yer Varsa Neresi Olabilir? 3-motorun Süspansiyon Aksami çok Ses Yapiyor.motora Oturup Kalkarken Garç Gurç Ses Geliyor Ki çok Rahatsiz Ediyor.nasil Giderilebilir? 4-motor Ilk Aldiğim Zamanki Kadar Seri Değil Sanki.bana çekişi Düştü Gibi Geliyor. 5-seyir Halide Bazen Fan Hiç Kapanmamasiya çalişirken Bazen De çalişmadiği Görülüyor.beni Bu Konularda Aydinlatirsaniz çok Sevinirim.şimdiden Herkese çok Teşekkürler Ve Kazasiz Keyifli Sürüşler...

1. Bu ses ısındıktan sonra kesildiğine göre, motor soğukken ekzos manifol civatalarını kontrol et, sakın sıcakken sıkma motor soğuduktan sonra eğilir veye kırılır mutlaka soğukken bak. Radyatörün bütün civatalarını tek tek kontrol et alttakileri unutma, hortum üzerindeki spiralleri kontrol et.

2. Bu gelen seslerin hepsi bende de vardı hemde her telden çalan koro gibi, tek tek bütün civataları kontrol ettim, yan kapakları söküp kenarlarına oluklu fitil geçirdim, hatta sesini kesemediğim akü kapağının içine sünger koydum, inan şu an en ufak ses gelmiyor.

3. Süspanyiyon sesleri sadece amortisörlerden gelir serviste onları göster, ayarları farklı olabilir, veya ayarları çok düşük olabilir, ben 3 e ayarladım çok rahat.

4. Çekiş düşüklüğü birçok nedenden olabilir, kötü benzinki en ideali kurşunsuz 95 oktan yükseği bile randımanı düşürdü, hava filitren tıkanmış olabilir (motorun kaç km de, yolun tozlumu,filitreyi ıslattınmı), bujilerini kontrol et.

5. Fanında bir arıza olacağını sanmıyorum, işte hep savunduğum hararet göstergesi bu durumlarda şart, şimdi soruyorum acaba fan muşurumu arızalı,termostatmı arızalı, motorun suyumu eksik, bunların kontrolü mutlaka motor suyunun ısı kontrolü ile olur. Sen yinede fan olayını servise sor için rahat etsin önemli bir konu.

KAZASIZ BELASIZ SÜRÜŞLER.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Ahmet taner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    rr 250
    erdem geçmiş olsun umarım basit bişeydir ve biran önce sorunların çözülür..gerçi ne şekilde olursa olsun senin kesinlikle çözeceğine ve eskisinden dahada iyi bir hale geireceğine şüphem yok..

arkadaşlar akşam secret gardendayız herkezi bekliyoruz...

Motosikleti
    Alıntı Topuz adlı üyeden alıntı
    arkadaşlar, şu lastik hava konusunu yine açacağım:

kullanım kitapçığında (bir ara bilge_gölge diye bir arkadaş vardı.. şimdilerde foruma uğramıyor.. önceki sayfalarda bir yerde link vermişti) şöyle yazıyor:

tek kullananlar için (yolcu yok) ön 225 kpa (33 psi'ye denk geliyor yani 33 hava)
    arka lastik 225 kpa (yine 33 psi'ye denk geliyor)

sürücülü ve yolculu: ön lastik 225 kpa (33 psi'ye denk geliyor.. yani 33 hava)
    arka lastik 250 kpa (36 psi'ye denk geliyor.. yani 36 hava)

kullanım kitapçığı böyle.

şimdi bazı arkadaşların yazdıklarını hatırlatayım:

tek kişi kullanıyor iseniz; ön için 22 hava, arka için 24 hava
    yolculu kullanıyor iseniz; ön için 24 hava, arka için 26 hava

şimdi de okan0055 diyor ki; "viraja yattığında motorunun arkası sallama yapan arkadaşlar varsa arka lastiğe 32 hava vurdumu o sorunda ortadan kalkıyor"

şimdi bunun en doğrusu nedir.. tecrübeli arkadaşlar ne öneriyorlar?
    ayrıca neden kullanım kitapçığı esas alınamıyor.. bir sakıncası mı var?
    Dostum herkes birşey söylüyor ama ben hepsini denedim 22-24 ve 24-26 da en iyi randımanı aldım.

[QUOTE=nmurataydin]
    Alıntı muhendis1959 adlı üyeden alıntı
    Rica ederim dostum inan zevk
    KAZASIZ BELASIZ SÜRÜŞLER.

Müslüm Baba dediğin gibi yaptım,izmir ÇETİNCAN LTD.ŞTİ yi (motorun alındığı ilk bayii) dün aradım,adresinizi verin alet çantasını gönderelim dediler ve bu sabah elime geçti buradan sana verdiğin fikir için,ÇETİNCAN LTD ŞTİ yede ilgileri için teşekkür ediyorum...kazasız belasız keyifli günler...

...
    Güle güle kullan kardeşim, inşallah hiçbiri lazım olmaz.

Alıntı cbrhalil adlı üyeden alıntı
    Müslüm abi yakıt sarfiyatım olsun ama benim egzos çıkmıyo ya vidlarıda söktürdüm 2 kişide asıldık motoruda bir kişi tuttu devrilmesin diye ama çıkmıyor abi birde bu amartisör olayına gücüm yetmedi çeviremedim sol taraf 4 de sağ taraf 1 de yani regal aldım pişman oldum dicem ama demiyorum çünkü pişman değilim neyse çok geyik yaptım abi bu meret içerden bi şekilde kaynaklı falan değildir dimi?
    Arkadaşım senin başın bu ekzosla dertte, benimkinin de biri çok kolay çıkıyor ama öteki beni delirtiyor hatta takarkende aynı oluyor, sonra farkettim ki susturucuların içi boş, o yüzden alttan civatayı fazla sıkınca susturucu şişiyor ovelleşincede çıkmıyor.

Senin yapacağın şey motor soğukken hiç çalıştırmadan yine dene çıkmazssa biraz içeri doğru vur ama sakın içine kaçırma,çünkü içerisi boş olduğundan susturucu içeri kaçıyor sonrada çıkartmak zor oluyor, eğer motor soğukkende çıkmıyorsa bu sefer motor soğukken susturucunun geçtiği boruyu biraz ısıtmak gerekiyor, çünkü susturucunun dışını ısıtırsan genleşecek susturucu soğuk olduğundan boşta kalacaktır, yinede beceremezseniz buluşalım hallederiz.

Alıntı Ahmet taner adlı üyeden alıntı
    erdem geçmiş olsun umarım basit bişeydir ve biran önce sorunların çözülür..gerçi ne şekilde olursa olsun senin kesinlikle çözeceğine ve eskisinden dahada iyi bir hale geireceğine şüphem yok..

arkadaşlar akşam secret gardendayız herkezi bekliyoruz...
    Ahmet kaçta orada olacaksın.

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    1- şu alet çantasını br fotoğraflayabilir misiniz? bakalım içinde ne var?
    2- birisi deponun altında alet edevat koymak için bölme var diyordu, bir de orayı fotoğraflayabilir misiniz?
    May the Force be with McLaren Mercedes

Motosikleti
    Alıntı watercolours adlı üyeden alıntı
    2- birisi deponun altında alet edevat koymak için bölme var diyordu, bir de orayı fotoğraflayabilir misiniz?
    YARIN RESİMLERİM ARKADAŞIM

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    teşekkürler
    May the Force be with McLaren Mercedes

Motosikleti
    Alıntı watercolours adlı üyeden alıntı

1 Nolu alet Ayarlı pense,
    2 Nolu alet 8-10 Açık ağız anahtar,
    3 Nolu alet 12-13 Açık ağız anahtar,
    4 Nolu alet Tornavida iki ağızlıdır bir tarafı yıldız bir tarafı düzdür,
    5 Nolu alet Buji anahtarıdır,
    6 Nolu alet amortisör ayar anahtarıdır yani süspansiyonu ayarlar.
    7 Nolu çanta takımları içine koyacağımız çantadır

Buradaki anahtar yuvası bulunan plastik üçgen dolap takım dolabıdır,kontak anahtarı ile açılır,biraz zor açılıyor altta tırnağı var kırmadan zorlıyarak açabilirsiniz.

KAZASIZ BELASIZ SÜRÜŞLER, EHLİYETSİZ ASLA YOLA ÇIKMAYIN.

erdem.gunduz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Arkadaşlar sonun da motorun gerçek arızası dün akşam ortaya çıktı. dün yazmıştım öğlen işyerinden yemeğe gidip dönüşte gene motorun çalışmadığını. Akşam da servise giderken kozyatağı carrefour karşısındaki yanyolda kaldım. hemen beni beklemekte olan gazi motor sahibi Ertuğrul' u aradım. 10-15 dk için de başka bir regalle geldi. onun aküsünü benim motora takıp servise gittik.

Motorumu aldığım ve 2500 bakım hariç (katrancı otomotivde yaptırmıştım) diğer bütün bakımlarını ve kaza sonrası onarımını yapan Gazi Motorun sahibi Ertuğrul' un tespiti akü şarj olamadığı için buji ateşlemiyor ve yolda kalıyorsun. şarj olmamasına neden de öncelikle konjektörde dir. onu değiştirelim dedi. o an elinde yedek olmadığı için kendi motorunun konjektörünü söktü. Sıra benim motorunkini sökmeye gelince tuhaf bir durumla karşılaştık. Konjektörün kablosunun birini çekiyoruz gelmiyor. Herhalde sıkışmış bir yere dedik sol taraftaki kapağı açtık gene görünmüyor. Bu sefer de zincirin önündeki metal kapağı açtık. Ne görelim arızanın kaynağı mühteşem manzara karşımız da hikayenin fotoroman görüntüsü de aşağıda

KONJEKTÖR

KONJEKTÖRÜN MOTORDAKİ YERİ – AKÜ YUVASINA ALT TARAFTAN MONTAJLI

KONJEKTÖRÜN SOKETLERİNİN NORMALDE DURMASI GEREKEN YER VE KONUM

BENİM MOTORDA SOKETLERDEN BİRİNİN KAPAĞI SÖKTÜĞÜMÜZDE KARŞIMIZA ÇIKAN MANZARASI

SIKIŞAN SOKETTEKİ KABLOLARIN İZOLASYONUNUN SOYULMUŞ HALİ

Yukarıdaki manzaraya baktıktan sonra başka yorum yok.

Ben yaklaşık 9 yıl arçelikte çalıştım. Son 5 yılım günlük üretimi denetleyen laboratuvarın başında geçti. Bütün çamaşır ve bulaşık makineleri üretim sırasında % 100 kontrolden geçtiği halde hatalı makine üretilebiliyordu. Ve bu birine rastlayacak. Benim çalıştığım dönemde (1986-1995) arçelik makinelerin kalitesi de dünyada ilk 3 e girecek seviyedeydi.

Benim motorun durumu da bence montaj sırasında yapılmış bir hata ve bu makine dünya üzerinde birine rastlayacaktı, o biri de ben oldum )) üretimden geldiğim için işin bu tarafına takılmıyorum. Ama sorunun giderilmesi için servisin gösterdiği hassasiyeti Aykon ve Sarıkayalar Gösterecekmi onu bilmiyorum. Kendileri ile görüşüp bu konuda ki düşüncelerini alacağım.

nurettin_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hyusong gv 650

kilometre

tüm arkadaşlara selamlar ve sevgiler.
    Problemleri okuyunca arkadaşlar adına bazen üzülüyorum ama sorunların hepside sanki gülün dikeniymiş gibi duruyor ve anladığım şu ki hepimiz regallerimizi seviyoruz.
    benimde bu gün bir dikenim(?) oldu. Beylik düzünde oturuyorum. ehliyet yazılısına girdiğimiz gün sabah depoyu fulledim, Silivriye sınava gidip,döndüm.Ertesi gün küçük çekmeceye gidip dündüm. hafta içi işe gidip geldim ve hafta sonuda çınarcığa gidip geldim ve 3 gündür de şehir içinde biniyorum. İyi yanı hala benzinim var(gül), kötü yanı göstergede sadece 130 km yazıyor(diken).gösterge ile oynanmadığına eminim. bir fikir ;;

fevkalbesher - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Regal Raptor DADYW 250E-9
    Yafu çıldıriimm...

Yolda giderken motorun bir yerlerinden zivzivziv ses geliyor, ve nerde olduğunu bulamıyoruz! Dönen bir metalin metale sürtme sesi.

Arka frendir, dedik gevşettik, olmadı, ön fren mi acaba dedik, deilmiş. Haftasonu Yopaş'a götüreceğim, rodajı titreşimsiz, sessiz, sakin geçiren makina rodaj biter bitmez ses çıkarmaya başladı.
    34 GS xxxx, may the force be with you...
    MoER, MoMMO

Motosikleti
    bmw r 1200 gs
    erdem abi tekrar çok geçmiş olsun. inşallah motor en kısa zamanda düzelir ve eski halıne döner. Şunu anladım kı motora kasko şart nerde ne zaman kalıcan hiç belli olmuyor hele benim gib hiçbir şeyden anlamıyosan mutlaka lazım. Cumartesi sabahı size geç katılmıştım bılıyosun, nedenı motoru 1 hafta kullanmadım dıye herhalde aküsü boşalmıştı çalışmıyordu. Vurdurmayı denedım ama beceremedım çünkü bu iş arabaya pek benzemıyodu bıde motoru boğduk mu? neyseki halıme acıyan komşumuz (profesyonel yarışcı) 2 dakıkada vurdurarak çalıştırdı. Yani anlıcan ben bu işten pek anlamıyom... nerde trak orda bırak olayı o yüzden kasko yaptırmaya karar verdım.
    tekrar geçmiş olsun dileklerimle
    selamlar
    [B]BMW R 1200 GS[/B]
    [B]O Benim Herseyim [/B][B]Başkası yalan [/B]

erdem.gunduz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı uzman_1907 adlı üyeden alıntı
    erdem abi tekrar çok geçmiş olsun. inşallah motor en kısa zamanda düzelir ve eski halıne döner. Şunu anladım kı motora kasko şart nerde ne zaman kalıcan hiç belli olmuyor hele benim gib hiçbir şeyden anlamıyosan mutlaka lazım. Cumartesi sabahı size geç katılmıştım bılıyosun, nedenı motoru 1 hafta kullanmadım dıye herhalde aküsü boşalmıştı çalışmıyordu. Vurdurmayı denedım ama beceremedım çünkü bu iş arabaya pek benzemıyodu bıde motoru boğduk mu? neyseki halıme acıyan komşumuz (profesyonel yarışcı) 2 dakıkada vurdurarak çalıştırdı. Yani anlıcan ben bu işten pek anlamıyom... nerde trak orda bırak olayı o yüzden kasko yaptırmaya karar verdım.
    tekrar geçmiş olsun dileklerimle
    selamlar
    Tansel' cim teşekkür ederim.

dün akşam ertuğrul motoru çalışır hale getirdi, şimdi sorun yok.

kasko konusuna gelince, arkadaşların çoğu sadece çalınma ile ilgileniyorlar. çalınmayı karşılamıyorsa kaskoya gerek yok diye düşünüyorlar. halbuki bunun kazası var, benimki gibi yolda kalması var. kasko şarttttt

patronlarımdan birinin BMW 1200 gs motoru var yaklaşık 2200 km de. onun da geçen gün firenler boşaldı ve önündeki arabaya vurdu. allahtan ışıklarda durmak üzereyken 20-25 km civarında bir hızdaydı. yani anlayacağınız üretimle ilgili hata en kaliteli markalar da bile olabiliyor. bunu neden anlattım şimdi hemen birileri çıkıp da işte çinli değilmi böyle olur alacaksın bir japon demesin diye.

SLM BEN ERİNÇ İZMİRDE OTURUYORUM SCOOTER KULLANICISIYIM AMA VİTESLİ MOTORA GEÇMEK İSTİYORUM İSTEDİĞİM MOTORDA 4,5-5 MİLYAR ARASINDA OLMALI 2 GÜN ÖNCE YELLOWROCK I YAKINDAN GÖRDÜM VE ÇOK BEYENDİM FAKAT ÇİN MALLARINA KARŞI HERKEZ GİBİ BENİMDE SOĞUKLUĞUM VAR ÇÜNKÜ BENDE BİR ASYA KULLANICISIYIM VE SERVİSTEN ÇIKAMIYORUZ BUYÜZDEN R&R HAKKINDA BENİ BİLGİLENDİRİRSENİZ SEVİNİRİM

ŞİMDİDEN ÇOK SAĞOL

carvalho - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    suzuki intruder C800
    Alıntı erincdenecli adlı üyeden alıntı
    SLM BEN ERİNÇ İZMİRDE OTURUYORUM SCOOTER KULLANICISIYIM AMA VİTESLİ MOTORA GEÇMEK İSTİYORUM İSTEDİĞİM MOTORDA 4,5-5 MİLYAR ARASINDA OLMALI 2 GÜN ÖNCE YELLOWROCK I YAKINDAN GÖRDÜM VE ÇOK BEYENDİM FAKAT ÇİN MALLARINA KARŞI HERKEZ GİBİ BENİMDE SOĞUKLUĞUM VAR ÇÜNKÜ BENDE BİR ASYA KULLANICISIYIM VE SERVİSTEN ÇIKAMIYORUZ BUYÜZDEN R&R HAKKINDA BENİ BİLGİLENDİRİRSENİZ SEVİNİRİM

ŞİMDİDEN ÇOK SAĞOL
    Sevgili Erinç, bu cevap genelde pek sempatik gelmiyor ama hakikaten Regal Raptor ile ilgili en ince detayına kadar herşey 214 sayfalık topikte mevcut. Yerinde olsam 1-2 saatimi ayırır sayfaları okurum. İnan çok keyif de alacaksın okurken ve motosiklet seçimiyle ilgili fikirlerin Regal Raptor için çok netleşecek. Uzun (belki kısa, tercihtir tabii) bir birliktelik yaşayacağın motor için seçim aşamasında ayıracağın iki saat çok zaman olmasa gerek. Ne dersin?

Tabii tereddütlerin yok olmazsa sana içtenlikle ve tüm samimiyetleriyle yanıt verecek tecrübeli arkadaşlar da mevcuttur bu sıcak ortamda.

Bana bakma, ben daha 50 km deyim

Umarım seni daima mutlu edecek bir tercih yaparsın.

Sevgiler

nurettin_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hyusong gv 650
    işte olmadığım sürece büyükçekmece bölgesinde yaşayacağınız her problemde emin olun elimden geleni yapmaya çalışacağım bende...numaram 05364105912...

Arkadaşım ; profilinde adres olarak levent yazıyor,ancak Büyükçekmevece'de söz ediyorsun.Neredesin ?
    Umaraım bir daha zor durumlar yaşamazsın.
    Amaç: Ben Beylik düzündeyim(ev,iş) foruma üyeyim fakat kimseyi tanımıyorum.Büyükçekmecede isen ben her sabah sat 08'te Albatrosun önünde regalimle gelip yüzüyor ve sonra işe gidiyorum.İstersen tanışmaktan memnun olurum.Ve ya neredeyse .
    A2 olmadığından uzaklara pek açılamıyorum. Umarım 2 hafta sonra (29 temmuz)alabilirim.
    Tel : 0212 872 00 00 , 0535 371 08 61
    Sevgiler

Alıntı BABAADAM adlı üyeden alıntı
    bu yaşanana ve yapılana söylenecek söz bulamıyorum.......
    birkaç kere yazmıştım ''KİŞİ KENDİNE YAKIŞANI YAPAR.'' diye ve sizi şahsen tanıdığım için yazabilirim sanırım,bu güzellik size çok yakıştı abi.....
    iyiki varsın müslüm abi...saygılar.

(bu yazıyı özelden yazacaktım ama duygumu herkesle paylaşmak istedim)
    Arkadaşım ; profilinde adres olarak levent yazıyor,ancak Büyükçekmevece'de söz ediyorsun.Neredesin ?
    Umaraım bir daha zor durumlar yaşamazsın.
    Amaç: Ben Beylik düzündeyim(ev,iş) foruma üyeyim fakat kimseyi tanımıyorum.Büyükçekmecede isen ben her sabah sat 08'te Albatrosun önünde regalimle gelip yüzüyor ve sonra işe gidiyorum.İstersen tanışmaktan memnun olurum.Ve ya neredeyse .
    A2 olmadığından uzaklara pek açılamıyorum. Umarım 2 hafta sonra (29 temmuz)alabilirim.
    Tel : 0212 872 00 00 , 0535 371 08 61
    Sevgiler

Motosikleti
    Regal Raptor DADYW DD250E-9
    Regal raptorun sitesinden (www.regalraptor.com) , motorun broşürü paylaşmak istedim.

Yalnız acrobat reader gerekiyor. Makinanız kasılmasın sonra. Ben çok gıcık olurum da farkında olmadan pdf açmaya kalkınca
    http://www.ajsmotorcycles.co.uk/docs...DD250(web).pdf

BFurkanK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    125 Vulture i
    dd250e ile dd250e-9b arasındaki fark nedir???

crea - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Arkadaslar Forumun Sayfalari azcik karistimi? banami Oyle gelior acaba?

Super Moderator Olcan138 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Keeway Superlight 150
    @crea, yapılan temizlik yüzünden birkaç sayfa azaldı.Bunun dışında bir karışıklık yok.
    1-3-8........................................138
    FORUM KURALLARI ve KULLANIMI HAKKINDA

BLACK_WHİTE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ARKADAŞLAR MERHABA
    Bir Regal Raptor Class kullanıcı olarak pek bu siteye giremesem de sizin yazdıklarınızı zaman buldukca okumaya çalıştım. Şimdi izinde olduğumdan dolayı sizlere rahatlıkla yazı yazabileceğim.

Herkes sorunlarını teker teker anlattı. Sizinlerin yaşadığı sorunları bende yaşadım. ama bu sorunları kendim halletmeye çalıştım. Servis ali ustaya götürseydim parça değişimi yapacaktı. bu demek oluyor ki parça kalitesiz olduğından tekrar sorunla karşılaşaktım. şuan da 5100 km deyim 1. vites de motosikleti kaldırırken oluşan titreme, değişik yerlerden seslerin gelmesi bazen zincirden aşırı derecede ses gelmesi ve debraj balatısındaki problemler (kaliteli zincir yağı kullansamda benim motosikletimde oluyor) akıma gelenleri söyledim şimdilik.

ben bu sorunları çok güvendiğim iyi bir usta ile sorun çıkartabilecek parçaları bulup yerine kaliteli parçalarla değiştirmeye karar verdim ve yaptım. şuan da 1 viteste kalkarken titreme oluyordu onu çözdü ve parça bekliyor. değişen parçalar regal raptor a uyumlu parçalar olmasına dikkat ettik.

ben motosikletim bittikten sonra size neler yaptığımı teker teker anlatacağım ve ne kadar para harcadığımı söyleyeceğim. tabi hafta sonları geziler düzenlediğiniz zaman beni de aranıza davet edersiniz hep beraber tartışırız.

Şimdi arkadaşlar cok sevdiğim hatta üzerinde çok değişik parçalar takıp Regal Raptor 'un nasıl güzel bir motosiklet olduğunu göstermek istediğim, beni izmir çeşmelere götüren yollarda hiç sorun çıkarmayan motosikletimi üzülerek satmak zorundayım.

neden satıyorum APRILIA - Scarabeo 500 ABS 2006 model aldım daha doğrusu aldırıldım.

artı motomax dan aldım ve oradaki arkadaşlar regal raptor hakkında negatif hiçbirşey söylemediler artık ne söylenir bu regal raptor a

arkadaşlar motosikleti almayı düşünen arkadaşlar bana mail atabilirler.
    mail adresim : orhaninan1@gmail.com

bütün yollar regal raptor' la dolsun
    bütün güzellikler sizinle olsun

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)

Bu Konudaki Etiketler