Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

DADYW DD250E-9 Regal Raptor Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Rica Etsem Yazimi Bi Cevaplarmisiniz Arora 150-23

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    birincisi, motoru bilmeden niye alıyorsun? ikincisi zaten başlık açmışsın. üçüncüsü burası regal topiği. buradakilerden kaçı nereden bilecek arora'yı?
    May the Force be with McLaren Mercedes

gyazici - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    34 SJB 79 Regal Raptor-E
    RR ci kardeşlerim,pazar saat 10 da kartal sahil koçtaşın önü ,piknik akşama da caddede aytek abi ve diğer Mt cilerle buluşma ,katılımınızı bekliyoruz(trader'in önceki sayfalardaki mesajında link var orada ayrıntıları bulabilirsiniz)

Motosikleti
    regal raptor aldımmm
    arkadaşlar sizden acizane bi istegim olacak benim regal raptora ne gibi görüntü,ses(yani egzoz)ve farlarda ne gibi modifiyelerde bulunabilirim,ve ayrıca farlara zenon far yaptırabilirmiyin.

ayrıca rengi kırmızıdır ona göre düşünürseniz sevinirim kızmayın çünkü ben gece gündüz düşünüyorum

hunluata - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RR DADYW250 /Mondial 151RS

Bu gün ilk defa RR kullandım.

herkese slm bu gün RR mi Maslak Katrancıdan teslim aldım. Motor almadan önce servis olayını merak edenler için hiç çekinmeden Katrancı yı tavsiye edebilirim. Aynı zamanda satışlarıda var. Sağolsunlar hiçte baştan savmadılar teslim etmeden önce her şeyi ile ilgilendiler. Neyse ilk defa vitesli motor kullanan biri olarak hiç fena değildim helede scooterd dan inip vitese geçince biraz komik şeylerde olmuyor değil. Yanlız yol bulunca motor size hemen kendisini ispatlıyor. Gerçi yoğun cumartesi trafiği acemilikte çekilmiyor ama neyse yarın inşallah otobanda keyif yaparım. Ben eğer buluşma yerini tarif ederseniz direk oraya gelmek isterim. Eğer ızgaralık herhangi bir şey lazımsa söyleyin getireyim. 05453602670 Hakan.
    selamlar.

aidikurt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki intruder C800
    valla yarın butun regalcıler ıcın kacırılmaz bı fırsat orda konusur tecrubelerımızı bırbırmıze aktarabılırız mutlaka gelın

İşte bunarlda benim regalimin fotoları

clint - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    aidikurt
    Fotoğrafla ilgilenen birisi olarak söylemeliyim ki, gayet iyi çekmişsiniz fotoları, eh bunda RR'nin güzelliği ve estetiğinin de payı büyük tabii
    Motorun tekrar hayırlı olsun, sağlıkla ve güvenle kullanman dileğiyle.
    Darısı başımıza.
    "Bir adamın makosenleriyle bir kilometre yürümeden onun hakkında karar verme." (Kızılderili Atasözü) - (Clint is Cloud)

Motosikleti
    Regal raptor 250 CC su soğutmalı
    Arkadaşlar bugün Tekirdağa gittim kiraz festivali vardı, aslında ben hem gezmek hemde arkadaşım Mustafa Elibol'u görmeye gitmiştim ama kiraz festivalini görünce biraz kaldım şimdi geldim, resim işinden fazla anlamam ama bazı resimler çektim,imageshack.us/img46/3449/photo00619nn.th.jpg[/IMG]photo00644qv.th.jpg[/IMG]

bu resimler kiraz festivalindeki stantlardan bazıları, giderseniz gezin çok eğlenceliydi,

Toplam gidiş geliş 280 KM yol yaptım giderkende gelirkende hiç mola vermedim,

Şimdi kafama takılan bazı sorular var bilgisi olan varsa cevaplasın lütfen,

1- Monta yapışan sinekleri leke yapmadan nasıl çıkartırım

2- Bu montlar nasıl yıkanır, korumaları çıkartmak gerekirmi.

3- Kasktaki sinek ölülerini nasıl temizlerim vizörü çizmeden,

4- Farlar çok ayarsız ben baktım ama ayar yapılacak biyer bulamadım,ayarlıyabilen varmı,

5- Uzun süre gittiğimde sele kıçımı ağrıtıyor, bendemi arıza var yoksa herkesin koltuğu böylemi

Motosikleti
    DADYW DD250E-9
    Alıntı muhendis1959 adlı üyeden alıntı
    Şimdi kafama takılan bazı sorular var bilgisi olan varsa cevaplasın lütfen,

1- Monta yapışan sinekleri leke yapmadan nasıl çıkartırım

2- Bu montlar nasıl yıkanır, korumaları çıkartmak gerekirmi.

3- Kasktaki sinek ölülerini nasıl temizlerim vizörü çizmeden,

4- Farlar çok ayarsız ben baktım ama ayar yapılacak biyer bulamadım,ayarlıyabilen varmı,

5- Uzun süre gittiğimde sele kıçımı ağrıtıyor, bendemi arıza var yoksa herkesin koltuğu böylemi
    1. kurusun fırçalayın- (hatta ben kuvete asıp ıslak fırça ile yapıyorum daha iyi sonuc veriyor.
    2 Doğa sporları malzemesi satan dükkanlarda gortek urunler ıcın yıkama- su geçirmezlik sağlayan urunler bulunmakta bunlardan alıp,
    montunuzun kalvuzuna göre ya makinede ya elde bu ürünlerle yıkayabilirsiniz.
    tabiki korumaları cıkarmanız gerekiyor. Bu konuyu fuarda ogrenmıstım ve bu urunleri oradan almıstım forumda arama yaparsanız daha cok cevap bulusunuz.
    Not bu montlar belli bir sure sonra su geçirmezlik öazelliğini kaybediyorlarmıs bu yuzden 3-4 yıkamada bir su geçirmezlik ozelliğini tekrar kazanmasını sağlayan ürünü kullanıyorsunuz.

3 En kolayı vızotu cıkarıp ılık su ıle sılmek ve yumusak pecete ıle sılmek , bauhaus gibi yerlerde vizor silecek mendiller de var.
    4 Valla ben ayar falan yaptırmadım ama alttaki iki vida yı gevşetip açısı ile oynayabilirsiniz veya yanlara sis faydalı olur( zaten siz bunları düşünmüşsünüzdür ben boşa yazdım)
    5 Biraz bizim kotuklardan kaynaklanıyor gibi belli bir sureden sonra sanki sunger cokuyoo popo uyusuyoo. ama 1-5 saatte bir popo molası ıyı oluyoo (ben bu sayede sigara keyfi yapıyorum) Bu arada sunu da belirteyim diğer motorlara göre yinede koltuklarımız ıyı( ben sadece yağmurda uzerrindeki çukur yerlere su birikmesine gıcık oluyorum)
    Saygılar
    R&R
    34 TJ 5870

Motosikleti
    Regal raptor 250 CC su soğutmalı
    BATİSTA ,

Kardeşim verdiğin cevaplara teşekkür ederim, çok faydalı oldu.

ARKADAŞLAR HEPİNİZİN BABALAR GÜNÜ KUTLU OLSUN, BABASI SAĞ OLANLARIN BABALARININ ELLERİNDEN ÖPERİM, BABASI VEFAT ETMİŞ OLANLARIN BABALARINADA ALLAH GANİ GANİ RAHMET ETSİN

Topuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bozkurt;

güzel bir gezi olmuş.. bazı sorularım olacak. sıra ile hepsini cevaplarsanız memnun olurum.

1. uzun yolda giderken.. bazen 140 gördüğünüzü yazıyorsunuz. 140 olmasa da mesela 120 civarı ile siz ilerlerken.. yanınızdan hiç süratli bir TIR yada otobüs geçti mi? geçti ise böyle bir araç geçişi sonrası arkadan meydana gelen türbülans ile ilgili regal ne gibi bir tepki veriyor..

2. bu yolculukta siz de bel ağrısı, bacak ağrısı, kol ağrısı vb. filan oldu mu?

3. bu yolculukta eşinizde bel ağrısı, bacak ağrısı, kol ağrısı vb. filan oldu mu? yada kayda değer neler söyleyebilirsiniz?

4. bu yolculukta yağmura yakalandınız mı? yakalandınız ise dikkate değer belirtmeniz gereken bir durum oldu mu?

5. bu yolculukta gece sürüşü yaptınız mı? yaptınız ise dikkate değer belirtmeniz gereken bir durum oldu mu?

6. motorun önüne taktığınız cam.. gerçekten işe yarıyor mu? bildiğim kadarı ile rüzgarın.. kucak ve göğüs bölgesine gelmesini engelliyor. zaten mont giyiyorsunuz ve böyle bir rüzgardan üşümezsiniz. uzun yol için, ciddi anlamda böyle bir cama sizce gerek var mıdır?

7. sizin motorunuz şu an kaç km de?

8. yine vibrasyon konusunu soracağım.. motoru sürenden daha çok.. artçıyı etkileyeceğini düşünüyorum. uzun yolda böyle bir durum oldu mu? yada bu konuda sizce kayda değer bir durum var mı?

ilginiz için şimdiden teşekkür ederim.

diğer arkadaşlardan;

erdem_gündüz bey'in yaptığı rr kullanıcılarının bilgilerinin toplanması ile ilgili çalışmaya çok az destek verilmiş. bu böyle olmamalı.. arkadaşlar lütfen erdem bey'e bilgilerinizi ulaştırın ki, çalışma amacına ulaşsın ve faydalı olsun.

Trader; veritabanı fikri sizden çıkmış olmasına rağmen.. şu an siz bile erdem bey'e bilgilerinizi göndermemişsiniz. ayıp olmuyor mu birazCIK!

macgyver;

dostum.. foruma girmiyorsunuz anlaşılan. bizim sorular havada kalmış.. topik öyle hızlı ilerliyor ki, forumun ikinci sayfalarına bile düşüyor bazen. ve böylece sorular da unutulup gidiyor. aslında konunun topik üyeleri ile de ilgisi var arkadaşlar. şimdi sizinle dertleşeyim..

itiraf.com'a itiraf etmeden bu topikte itiraf ediyorum:

bu topik üyeleri olan regal kullanıcılarının % 95'i, ben dahil tecrübesizlerden oluşuyor. daha önce cruiser kullanmamış adaylar, ilk defa regal binerek cruiser tecrübesine sahip olmuştur. ondan sonra kalkıp bu cruiser'i daha önce bindikleri moped ve jawa tarzı motorlar ile karşılaştırmaya kalkmışlardır. topik üyeleri o kadar tecrübesiz ki, becerip bir motoru sürememişlerdir. çünkü içlerinden bazılarının ilk defa motoru olmuştur. arada bir sürenler çıkmıştır. onlar da, nadir kişilerden olup içlerinden bazıları tecrübelerini topikte aktarmış.. bazıları ise "topiktekiler çok biliyor" diyerek eleştiri getirip, topiği sadece okuyup.. burun kıvırmakla yetinmişler.. kendi tecrübelerini aktarma gereği duymamışlardır. topikte sorulan soruların bazıları cevaplanmamış.. hatta cevaplanma gereği bile duyulmamıştır. muhtemelen cevabı bilen kimse yoktur. halbuki bu üyelerden bazıları, servislere gidip gelen üyeler olmasına rağmen, merak edipte servisten cevap alamayacak durumdadır. öyle ki, aykon motor ile yatıp kalkan bazı üyeler.. defalarca sorulmasına karşın.. bir tanesi merak edip te öğrenerek aykon motorun web adresini bu topikte yazmamıştır. topiğin bazı üyeleri çok duyarsızdır.. bazı üyelerinin ise hangi motoru kullandığı bile belli değildir. arada bir girer, bir şeyler yazıp çıkarlar.

kusura bakılmasın. bu bir öz eleştiridir.. öz eleştiriye ben de dahilim. çünkü benim hiç bir tecrübem yok. haksız isem.. haksız olduğum yerleri belirtiniz.. cümle alemden özür dilerim.
    [COLOR="Red"][B]Dikkat. 6D Kuralı. Konu motosiklet olunca 4x4-10 yönlü bir sürüş dikkati gerekir.[/B][/COLOR]
    [COLOR="Red"]D1: Öne dikkat, D2: Arkaya dikkat, D3: Sağa dikkat, D4: Sola dikkat, D5: Aşağı dikkat, D6: Yukarı dikkat.[/COLOR]

EMREUZESEN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    BOZKURTBOZKURT ABİMLE HAFTA SONU BULUŞTUK ARKADAŞLAR. İŞTE ADAM GİBİ ADAM. GERÇİ MOTORU BİRİSİ YIKADI BİZ OTURURKEN NEYSE...

BENİM MOTOR ÇOK YAKIYOR 150 YTL CİVARINDA. BOZKURT ABİM DEDİKİ HAVA FİLİTRESİNE BAK. BAKTIM ABİLER.

SORUM: ABİCİM HAVA FİLİTRESİNİ SÖKTÜM SİYAH BİR HORUM VAR SAĞLAM. HAVA FİLİTRESİ TEMİZ. ANCAK BU HAVA FİLİTRESİNİN AĞZI BİR YERE GİRİYOR SOKTUM ORAYA PARMAĞIMI AĞZI TAM AÇIK DEĞİL SİYAH BİR BORUNUN YARISI KAPLAMIŞ ORAYI. VE SANIRIM HORTUM YIRTIK ÇÜNKÜ ELİMİ PARMAĞIMI SOKTUĞUMDA ARKA TARAFTAN ÇIKIYOR. BENİM ANLAMADIĞIM YER ŞURASI ORASI KOMPLE KAPALI OLMALI DEĞİLMİ??? HAVA FİLİTRESİNİ BİR ZAHMET SÖKÜN VE BENİM İÇİN BAKIN. YADA BİLGİLERİNİZİ PAYLAŞIN. TEŞEKÜRLER KAZASIZ SÜRÜŞLER...

muhahha306 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    FAZER 800
    selam arkadaşlar
    zealsun 150-19 model motor almayı düşünüyorken
    bu regal raptoru gördüm
    ikisini kıyaslayabilecek bi arkadaş var mı?
    ayrıca regal in servisi yedek parçası nasıl
    Türkiye disribütörünün internet adresi ni bilen varmı ben bulamadım.
    şimdiden teşekkür ediyorum
    kazasız belasız sürüşler diliyorum...

Motosikleti
    speederbike
    demek ki topiği hiç okumamışsın. bu topikte bütün sorularının cevabı var. bak, ben de regal almak istiyorum ve bu topiğin hepsini okudum.
    hoşgeldin bu arada. önce topiği oku, cevabını bulamadığın soru olursa sor.

dekoko - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    regal raptor
    arkadaşlar bu gün tuzlaya gittim rr la yolda 120-125 hiç sorun yok...tek problemim elektrik aksamıyla ilgili farlar yanmazken fren lambam problemsiz yanıyo parkları yada farları yaktığımda bir süre sonra stop lambası frene basmadanda sürekli yanıyo frene bassamda hiçbirşey değişmiyo...sonra gece biraz geç döndüm evim tarabya civarında maslak bp de benzin almak için durdum ve farlarım yanmıyo sadece park lambalarıyla yavaş yavaş eve geldim evin önünde vurdum farlarım yanıyo ama frenlambasındaki garip problem devam ediyo...sinirim bozuldu...motor 5 -10 dk bekleyince herşey normal yola çıkınca aynı sorun devam ediyo....

aykona götürdüm cumartesi günü müsait değillerdi hafta içide ben yetişemem gece gezmeyide seviyorum benim çözebileceğim bir sorunmu bilgisi olan varsa ve paylaşırsa çok sevinirim .... formu sürekli takip ediyorum pek katılmasam da ilk fırsatta yapılan bir organizasyona katılmak istiyorum hepinizi tanımak istiyorum..rüzgarınız bol olsun...

BABAADAM - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Regal Raptor
    selam arkadaşlar...

levent ve civarı oturan arkadaşlar veya yakın olanlar bi akşam buluşup bi tanışsak diyorum...(tabiki bu teklifim hepinize açık)
    hani diyorum gezi, organizasyon falan oluyor burada buluşup birlikte gideriz ne dersiniz...hem bazı sorun ve konularda yardımlaşmışda oluruz ,ben bu tarafta en az on civarı regalli olduğunu düşünüyorum......
    filri olan veya düşünceme katılan arkadaşlar özelden mesaj atın lütfen...
    her şey gönlünüzce olsun...........

Motosikleti
    speederbike
    bildiğim kadarıyla istanbul'da kara raptorlar adı altında bir regal raptor çetesi dolanıyormuş. onlara katılabilirsin istersen...

dekoko - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    regal raptor
    Alıntı BABAADAM adlı üyeden alıntı
    selam arkadaşlar...

levent ve civarı oturan arkadaşlar veya yakın olanlar bi akşam buluşup bi tanışsak diyorum...(tabiki bu teklifim hepinize açık)
    hani diyorum gezi, organizasyon falan oluyor burada buluşup birlikte gideriz ne dersiniz...hem bazı sorun ve konularda yardımlaşmışda oluruz ,ben bu tarafta en az on civarı regalli olduğunu düşünüyorum......
    ben gelirim babaadam tarabya civarında oturuyorum yer zaman bildirin ordayım ama mesai saatleri dışında

hunluata - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RR DADYW250 /Mondial 151RS

istanbul çetesi gezide

Alıntı watercolours adlı üyeden alıntı
    bildiğim kadarıyla istanbul'da kara raptorlar adı altında bir regal raptor çetesi dolanıyormuş. onlara katılabilirsin istersen...
    slm arkadaşlar Pazar günkü Yeşil vadi gezisinde istanbul çetesiyle beraber olmak güzeldi. Sende takıl bize

Alıntı BABAADAM adlı üyeden alıntı
    selam arkadaşlar...

ben Beşiktaştayım akşamları isterseniz buluşabiliriz. Ayrıca RR İstanbul çetesi Castro da kamp planlıyor tarihi burada yayınlanacak takip ederseniz eğlenceli bir gezi şansınız olabilir.selamlar.
    Balık,Kamp,Doğa ve Gezi ne dersiniz?

EMREUZESEN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bozkurtbozkurt Abimle Hafta Sonu Buluştuk Arkadaşlar. Işte Adam Gibi Adam. Gerçi Motoru Birisi Yikadi Biz Otururken Neyse...

Benim Motor çok Yakiyor 150 Ytl Civarinda. Bozkurt Abim Dediki Hava Filitresine Bak. Baktim Abiler.

Sorum: Abicim Hava Filitresini Söktüm Siyah Bir Horum Var Sağlam. Hava Filitresi Temiz. Ancak Bu Hava Filitresinin Ağzi Bir Yere Giriyor Soktum Oraya Parmağimi Ağzi Tam Açik Değil Siyah Bir Borunun Yarisi Kaplamiş Orayi. Ve Sanirim Hortum Yirtik çünkü Elimi Parmağimi Soktuğumda Arka Taraftan çikiyor. Benim Anlamadiğim Yer şurasi Orasi Komple Kapali Olmali Değilmi??? Hava Filitresini Bir Zahmet Sökün Ve Benim Için Bakin. Yada Bilgilerinizi Paylaşin. Teşekürler Kazasiz Sürüşler...

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 misafir)

Bu Konudaki Etiketler