Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

DADYW DD250E-9 Regal Raptor Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    regal raptor
    merhaba, epeydir giremiyordum siteye. benim motor yata yata aküsü bitti galiba. şimdi yeni akü alacağım ama bir iki bilmediğim konu var :D
    bir, bizim motora ne tip akü takılır.
    iki, bu aküyü nereye takacağız? arabada aküyü bulması kolay da motorda nerededir bu meret?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    REGAL DD250E-9 34 TJ 9005
    Alıntı regal_eagle adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    merhaba, epeydir giremiyordum siteye. benim motor yata yata aküsü bitti galiba. şimdi yeni akü alacağım ama bir iki bilmediğim konu var :D
    bir, bizim motora ne tip akü takılır.
    iki, bu aküyü nereye takacağız? arabada aküyü bulması kolay da motorda nerededir bu meret?

SAĞ TARAFINDA KARBÜRATÖRÜN ALTINDA BİR CIVATASI VAR ONU SÖKÜP KAPAĞI ÇEKTİNMİ AKÜ KARŞINDA.
    [B]MOTOR[/B] aşk,[B]MOTOR[/B] sevgi,[B]MOTOR[/B] özgürlük,[B]EN ÖNEMLİSİ MOTOR HAYAT DEMEK !!![/B]

buraxdj - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda VFR 800 / Honda Msx 125
    Bosch yada paran varsa Yuasa marka akü tercih et , kuru tip aküler daha iyi derler... Aküyü değiştirmeden önce mutlaka hava kanallarını açtır , eğer suluysa asidini doldur en az 5-6 saat şarzda beklettir ve öyle taktır ;)

Yeni akü almadan önce herhangi bir motorcuya git ve akünü şarz ettir. Aküyü beslemesi için yeterli akım geliyor mu onu da ölçtür. Belki akün sağlam fakat şarz ünitesi arızalı olabilir. Benim başıma gelmişti. Yok yere sıfır akü almıştım . Yanlış hatırlamıyorsam 250 lik raptor un aküsü 12/6amper olması lazım.

Bu arada yeni motorumu aldım. Ani bi kararla scooter a döndüm. Altımda bir Shadow yada İntruder olmadan chopper a binmicem
    Youtube : Burax Yolda
    Mototaş Aş. çalışanı

selam herkese

bende rr almak istiyorum ama bu motoru ankarada kullanan varmı yedek parça sıkıntısı çekiyormu bide şuanda ankarada sıfır rr satan yok alan nerden aldı????

bu nası bir efsaneyse çok güzel bir motor ama satışı yok şaşılacak bi iş...??

çok küçükmü yaff

bende regal almayı düşünüyordum bu gün motor sınavına girerken yakından görme şansım oldu T gidonlu regali açıkcası hayal kırıklığına uğradım çok küçük geldi gözüme özllille yüksekliği insanın poposu yere değecek az daha kısa olsa 125 kt ye baktım birde regale daha heybetli kt sahibinide göremedim belki kendisi kısaltırmıştır makinayı bu haliyle çoçuk oyuncağı gibi yaaa soğudum motordan haysungka kayıyor içim yavaş yavaş biraz pahalı ama en azından heybettli güçlü ama onunda tipi bozuk açıkcası karasızım ama regale bi soru işareti attım kafamda keşke görmez olsaydım hayellerimin motoruydu

Motosikleti
    regalraptor250E-9

merhaba arkadaşlar

selam herkese bende regalci oldum hayırlı olsun inşallah

Motosikleti
    regal raptor
    Ya, motorda akü çalışmıyor ki motoru çalıştırıp tamirciye götüreyim. Motorun durduğu yerde yapılmıyor mu bu iş?

Alıntı rafethasal adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selamlar arkadaşlar,
    Motosikletimden gelen bir beni ses rahatsız ettiği için servisine gittim Çünkü bu motordan en çok servisinin anlayacağını düşünüyordum. Şanzumanımdan geldiğini tahmin ettiğim, 5.viteste ortaya çıkan problemi anlattım. Şikayetimi söyledim. Hatta dükkan sahibi kendi binip tur attı. egzosdaki çızırdıdan başka bişey yok dedi. Sorunu bildiğim ve sesi tanığım için hemen gidip egzosu yaptırıp geri geldim. Bu sefer servisteki genç usta arkadaşı arkama alıp bir turda onunla gazladım ve sesi duymasını motorun 4.viteste nasıl sektiğini(vitesten kendi kendine çıkıp girdiğini), 5. viteste nasıl çakırrrr çakıırrr çakııırrr diye ses çıkardığını gösterdim. Debriyaj balatasını değiştiricez dediler. İnandım düzelicek zannettim. Değiştirdiler. Motorun arızası aynen devam ediyor. Kızdım eski bir ustam var Motorcu Ferit ve oğlu Serkan abi. Ona gittim.
    Neden tekrar servise gitmedin diyenlerede şunu diyorum. Motorumu tekrar işten anlamayan birinin eline teslim etmek istemedim. Ve tabiki boşuna yüzleşip tartışma gereği duymadım.
    Servise almadan motora bindi bir tur attı ve dediki 5.vites dişlisi abicim. İşçilik 300 lira tutar artı arızalı parçaların tutarına mal olur sana.Servis formunu doldurup telefonumu aldıktan sonra motoru onların ellerine güvenle teslim edip, oradan ayrıldım. Biliyorumki inşallah çok ekstra bişey çıkmazsa motorun sorununu giderip sağlam bi şekilde teslim edecekler.
    Bu arada(iki hafta önce yağ ve buji değiştirmiş olmama rağmen tekrar yağ değiştirmek zorunda kaldım) 110 lira servise yağ+debriyaj balatası+işçilik olarak vermiştim. Egsozu da yaptırdım 15 lira da o tutmuştu. Veeeeee....

Sonuç: Şöyle motorcu olunur, böyle motorcu olunur diye nutuk atan servis ve dükkan sahibi abimizin ve hatta servisteki ustasının bi halttan haberi olmadığını cebimden giden param+zamanım+yürüdüğüm yol ve emeğim karşılığında anladım. Eğer ustanıza güvenmiyorsanız kesinlikle motorunuza dokundurtmayın. Ben çok üzüldüm. Sizde üzülmeyin.

Sevgi, Selam...

Rafet HAŞAL
    kardeşim bunu ithal eden şirketlerde okuyor bizim en büyük sorunumuzun hiç servisimizin olmaması 1-2 servis hariç gerisi servis olsun diye servis verilmiş kişiler 2 tornadivası olana servis veren ithalatcı allahından bulsun bunun üstünde can taşınıyor allah onları bildigi gibi yapsın

Motosikleti
    Regal Raptor DD250E-9B
    Alıntı hzafery adlı üyeden alıntı Mesajı göster

SAĞ TARAFINDA KARBÜRATÖRÜN ALTINDA BİR CIVATASI VAR ONU SÖKÜP KAPAĞI ÇEKTİNMİ AKÜ KARŞINDA.

Merhaba arkadaşlar Tam da bu resimlazımdı bana :D

Ben Ankara'da yaşıyorum, 2. el bir dadyw 2509b sahibi oldum, mutluyum...
    Lakin işte o resmdeki kapak yok! yani sağ tarafın krom kaplamalı kapağı. Ankarada hiç bayisi yok, web sitesinde 6 tane firma adı va rama hiçdbirisi de aartık bayisi değiller ve servisi ile ilgilenmiyorlar?

Sağ kapağı nerede temin edebilirim?

Super Moderator Alper_tim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Artık araba var
    bu parçaları denizlideki fabrikadan istiyeceksiniz arkadaşlar
    10 sene parça temin etmek zorundalar 0 258 371 65 67 sarıkayaların numaraları orayı arayıp parça temin edebilirsiniz
    yeni regal alan arkadaşlarımıza da hayırlı olsun aramıza hoş geldiniz hepiniz
    motosiklet kullanmak şeytanla kumar oynamaya benzer ,hep sen kazanırsın ama o kazandığında oyun biter

buraxdj - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda VFR 800 / Honda Msx 125
    Denizliden istemenize gerek yok !

Emre Yedek Parça / Güneşli istanbul

Adres : Bağlar Mah. Osmanpaşa Cad. 6/A

Tel : 0212 656 2 656 (pbx) Fax : 0212 656 31 00

www.emreltd.net

info@emreltd.net

;)
    Youtube : Burax Yolda
    Mototaş Aş. çalışanı

polo34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RKS Cruiser 250
    bu motoru kaç firma ülkemize getirdi acaba? her firmaya göre motor kodlamalarını belirtebilirmisiniz? ayrıca farklı firmalardan alınan regallere her servis hizmet veriyor mu?

Sizlere güzel bir haberim var. Acil ihtiyaçtan motorum ne yazık ki satıyorum. Almak isteyen arkadaşlar olursa 0555 630 80 61. Ümitköydeyim. İş yeri de GOP'ta. Görmek isteyenlere duyurulur. İstediğim rakam 3.850 YTL. Motorda hiçbir sorun yok. Kazasız - ...

- Motorda yaklaşık 800 YTL masraf yapıldı.
    - Orjinal çantası ve Deri çanta da beraberinde verilecektir.
    - 1 adet de kask verilecektir.

Ben geçen sene bir arkadaşımdan aldım ve motorumdan çok memnunum. Ufak tefek talihsiz düşüşlerime rağmen motor hala sapasağlam ve yedek parça problemi de henüz yaşamadım. Ben 12.000 km iken aldım motoru. Eski sahibi 1 yılda yapmış bu km.yi ve ben de 4 ayda tam 4000 km yol yaptım hala banamısın demiyo. normalde bir motora göre (çin malı bir motora göre) bu km gayet iyi. Bu sene motorumu yeni çıkartıyorum. Havalar da malum Ankara'da yavaştan düzelmeye başladı. Gerçekten de kullanması çok zevkli bir motor.

Motorda bazı değişiklikler var.

- Pedallar ileri uzatıldı
    - sinyaller değiştirildi
    - çantalar çıkartıldı
    - motor koruma çıkartıldı
    - egzos açıldı

görüntüsü inanılmaz değişti. regal mi jinlun mu diye karar veremeyen herkese şiddetli tavsiyemdir. ne yolda kalır, ne çalışmama gibi problemi olur (soğuk havalar hariç).

çalışmama problemi derken aletin jiklesini çok iyi bilmek lazım. motorun sesini tanımak lazım, sesi değişince jikleyi indirip biraz da öyle ısıtıp sonra hareket etmek lazım. hepsi 1 sigara içme zamanına bakar.

durum budur. herkese kesinlikle tavsiye ederim.

Resimlerim de bunlar...

Motosikleti
    Hyosung Aquilla GV 650

Satmak zorunda kaldım

Ciddi maddi kriz neticesinde kızımdan ayrılmak zorundayım. Sıcak yaz günlerinin yaklaştığı şu günlerde böyle bir karar vermenin ne denli zor olduğunu motosiklet sahibi arkadaşlarım çok iyi bilirler.

2006 yazında aldım regalimi. Bu güne kadar yaz kış bindim hiç bir sorun çıkartmadı. bir iki kez yatırdım ilk aldığım zamanlar onun dışında herhangi bir kazası yok. Alan arkadaşa şimdiden hayırlı olsun.

model:2006
    km: 16600
    fiyat: 3.300 YTL

Saygılar

benim regal bugün yatak sardı..bana lazım olcak parçaları nerden temin edebilirim acaba..yardımcı olursanız çok sevinirim..şimdiden tşk ler

adasel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF1000
    Merhaba arkadaşlar.. Biz Keeeay SuperShadow kullanıcıları olarak haftaya istanbulda bir buluşma ve gezi düzenleyeceğiz.. RR kullanıcı sizleride aramızda görmek isteriz..

adasel arkadaş da bahsetmiş bir gezimiz var ;

Keeway supershadowcular grubu olarak istanbulda gezi yapmayı düşünüyoruz. az çok bize yakın bulduğumuz motorlar olarak keeway superlight ve regal raptor topicini de davet ediyoruz. fikir alışverişi yapmak tanışmak bir de her motorcunun isteği olan kalabalıkbir gezi yapmak güzel olur diye düşünüyoruz. bu hafta veya sonraki hafta pazar günü olucak talebe göre. ne dersiniz?

http://www.motosiklet.net/forum/moto...shadow-74.html

satılık regal arıyorum

siyah dd250e-9 modeli arıyorum.ankaradayım.satmak isteyen varsa ararsanız görüşelim.oguz:506 3509895-535 3026558

KALDERA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    visal 125 DOMİNAR 400 UG-HERO XPLUS 200 4V
    ankarada bir arkadaşımda iyi kullanılmış bir regal var.ama kırmızı eğer düşünürseniz önerebilirim..

http://www.sahibinden.com/2006_regal...XQQdisplayitem

Motosikleti
    Hyosung Aquilla GV 650
    Alıntı promethe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ciddi maddi kriz neticesinde kızımdan ayrılmak zorundayım. Sıcak yaz günlerinin yaklaştığı şu günlerde böyle bir karar vermenin ne denli zor olduğunu motosiklet sahibi arkadaşlarım çok iyi bilirler.

2006 yazında aldım regalimi. Bu güne kadar yaz kış bindim hiç bir sorun çıkartmadı. bir iki kez yatırdım ilk aldığım zamanlar onun dışında herhangi bir kazası yok. Alan arkadaşa şimdiden hayırlı olsun.

model:2006
    km: 16600
    fiyat: 3.300 YTL

Saygılar
    fiyatı 3000 e çektim arkadaşlar bilginiz olsun.

Acil ihtiyaç olayı maalesef.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 4 kullanıcı var. (0 üye ve 4 misafir)

Bu Konudaki Etiketler