Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

DADYW DD250E-9 Regal Raptor Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    AtiRaptor - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Regal Raptor
    Selam arkadaşlar.
    Geçen ay Aykon'dan aldığım ama teçhizatım yeterli olmadığı için Fuardan alıncaya kadar Aykon'da beklettiğim Karakaçan'ı dün akşam Ali Usta'nın evime teslim etti ve aranıza katıldım.
    Öncelikle bugüne kadar tüm kafa ütülemelerime sabırla katlanan Aykon'dan Murat Kuş'a teşekkür ederim.
    Gösterdiği özveri ve gecenin bir saatinde motoru bana getirerek yaptığı güzellik için de Ali Usta'ya teşekkür ederim.

Motora ilk binişim ile birlikte büyük kalibre motorlarda alıştığım gibi az gaz vererek kalkmadığını gördüm
    Ayrıca motordan şakırtılar şukurtular eksik olmadı. Aksam gevşekti ve sallaıp ses yapıyordu.
    Ali Usta ile tekrar telefonlaştık, buluştuk, kendisi de ses çıkaran parçaları gördü. Getir dükkana hallederiz dedi sağolsun

Motoru alır almaz 100 km yol yapıp denedim.
    Çıkan şakırtılar, sallantılar dışında beni memnun etti.

İstanbul'da bir gezi organizasyonu (büyük olması şart değil, akşamları 1-2 kişi buluşup gazlasak bile yeterli) olursa seve seve katılırım.

Sevgiler.

Atila

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    onrbab - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    eskiden di yok artık
    AtiRAptor ilk başta benm motorda da sakırtı sukurtu oluordu
    sonra cillop gibi oldu
    su an 1500 km deyim memnunum canavar gibi masallah

nightwatcher sanada hayırlı olsun güle güle kullan
    [B]RR gençliği[/B]

freenautilus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha X-City 250

ampul

Arkadaşlar ampul olarak Osram silverstar H4 55/60w halojen ampulü tavsiye ederim.Aynı watt, aynı ısı ama %50'ye yakın ek parlaklık ve görüş mesafesi getiriyor.Rengi standart ampulle aynı.Tanesi 10-12ytl civarında alınabilir.
    Ben Hyundai Getz aracım için aldım çok memnunum.
    Saygılarımla

KALDERA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    visal 125 DOMİNAR 400 UG-HERO XPLUS 200 4V
    Alıntı alper_tim adlı üyeden alıntı
    hemen bujileri değiştiricemm emin olun belki aküyüde hemen değiştiririm ;)
    artık banada yardımcı olursunuz benide listeye kaydedin geleceğin ragalcisi diye ;)
    görüşmek üzere herşey için sağolun
    haydaa nerden çıkardınız bunu... hiç gereği yok.bujısındede aküsündede sorun yok yanılıyorsunuz
    Alıntı demonicdreams adlı üyeden alıntı
    yakıt yine sapıttı. son ölçümde 10 kuruş/km olan yakıt sarfiyatım yine 14,5kuruş/km'ye çıktı yine. sakın bana yanlış ölçüyorsun demeyin. eminim ki doğru ölçüyorum. 1000 bakımım geldi, ali ustaya söyleyeyim de karbüratöre falan bi okuyup üflesin. gerçi bujileri değiştir düzelir dedi ama pek kafama yatmadı. var mı bi bilen bu konuda???
    benzini eksik almış olmayasın diyecem.
    pazar günü için anadolu kavağı ok.karşıdan kaç kişi var

Motosikleti
    RR - DADYW Class 250cc
    demonicdreams

Hava filtresini bir temizle istersen, yüksek yakıt sarfiyatının en büyük sebebi o bildiğim kadarı ile.

Arkadaşlar

Bende en sonunda yarın gidip teslim alıyorum motoru. Sizlerin aranıza katışmayı çok istiyorum ama daha önce hiç motosiklet deneyimim olmadı. Biraz öğreniyim katılacağım aranıza direk.
    Bu arada ben Beşiktaş/Yıldız'da oturuyorum. Buralarda olup ta (GWS burada ama ses yok ondan günlerdir yaw) beraber takılmak isteyen olursa her zaman beklerim diyorum.

Kaldera
    Abi, bujilerde sorun yok diyorsun Murat Bey başkası ile karıştırıp benim bujileri değiştirmiş hemen. (Bu arada karıştırdığı arkadaş mesaj atmış ona deişsin diye bu forumu okuyorsa haberi olsun bujiler yanlış motora takılmış) Ama ben bir orjinalini deneseydim diye düşünüyorum seninde dediklerini düşünerek. Zaten kasktır kilittir cepte kuruş kalmadı bide ona saymayalım

cuk_o - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Başakşehir 4.etap/2.kısım/ikitelli/İSTANBUL
    Motosikleti
    Regal Raptor DD250E-9 (RC "racing cruiser")
    demonic bujilerden olabilir doğrudur hava filtreside olabilir ama, ne bilim sök sağını solunu bak yaw bu kadar beleşci olma kardeşim aaaa hava filtresini sök sabunlu suyla iyice bi yıka sonra bujileri sök iyice tinerle yıka sonra tiner kurumadan bi dene çakmakla yanıyomu die
    etrafına bir baksana evrendeki herşey sana hizmet etmek için yaratılmış.........

KALDERA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    visal 125 DOMİNAR 400 UG-HERO XPLUS 200 4V
    Alıntı oven[B adlı üyeden alıntı
    Kaldera[/B]
    Abi, bujilerde sorun yok diyorsun Murat Bey başkası ile karıştırıp benim bujileri değiştirmiş hemen. (Bu arada karıştırdığı arkadaş mesaj atmış ona deişsin diye bu forumu okuyorsa haberi olsun bujiler yanlış motora takılmış) Ama ben bir orjinalini deneseydim diye düşünüyorum seninde dediklerini düşünerek. Zaten kasktır kilittir cepte kuruş kalmadı bide ona saymayalım
    yaw bırakın şu bujiyi mujiyi artık....zaten üzerinde NGK marka CR6HSA çıkıyor.neyle değiştireceksiniz bunu.yani muadil olarak çin malı bir buji yokki üzerinde.tam tersi olsa katılacağım size.tamam çok kalitesiz çin bujileri var piyasada ama bizim motorla bunu bir alakası yoook.söksün herkez motoru alırken bujiyi bakın ne var üzerinde.anlamadım gitti şu buji davasını..
    millet bujileri neden değiştiriyor biliyormusunuz..boğuyorlar motoru.uğraşıyorlar,uğraşıyorlar çalıştıramıyorlar.boğulduğu için bujiler sırılsıklam ıslanıyor.sonra tutup bujileri değiştiriyorlar motor çalışıncada kabahat bujide oluyor.yada çalıştıramayıp akü bitince akü kabahatli oluyor...
    yaw bu motoru almak isteyenler hiç mi araç kullanmadı? buna benzer sorunla hiç mi karşılaşmadılar..aynı sorun araçlardada var..

arkadaşlar pazar günü anadolu kavağı gezisi için herkez hemfikirmi ? ve diğerüşütükler' yok galiba

gezi yeri=anadolu kavağı (cenevizlilerin kalesi son nokta olur )

buluşma yeri= tüm katılımcı arkadaşlarla kavacık köprüsü üzerinde saat 12 (herkez için uygunsa)
    grup sürüşü kavacık köprü üzerinde başlar,yuşa tepesinde mola,kavakta son bulur.yine herkez için uygunsa kavakta deniz ürünlerinden yemek yeriz.saat üç gibi de yola çıkar karşıdan gelenlere sahilden hareme kadar eşlik ederiz
    dijital foto makınası olan getirebilir.bende olması gereken iki makına hala ortada yok..
    mesafe km=kavacıktan yaklaşık 10--15 km dir.toplam katedilecek yol 50-60 km civarı olabilir.yakıt sorunumuz olmasın. bunlara eklenti yada değişiklik yapabilirsiniz
    1) kaldera
    2) demonicdreams
    3) AtiRaptor
    4) DinoF1
    5) Fes71
    6) cuk_o
    7)
    8)
    hadee ey üşütükler camiası teşrifleriniz rica olunur...cümbüş var yine

demonicdreams - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DADYW
    Alıntı oven adlı üyeden alıntı
    demonicdreams

Hava filtresini bir temizle istersen, yüksek yakıt sarfiyatının en büyük sebebi o bildiğim kadarı ile.
    çok sağol. ilk deneyeceğim şey bu olacak. teşekkürler.

Alıntı cuk_o adlı üyeden alıntı
    sök sağını solunu bak yaw bu kadar beleşci olma kardeşim aaaa hava filtresini sök sabunlu suyla iyice bi yıka sonra bujileri sök iyice tinerle yıka sonra tiner kurumadan bi dene çakmakla yanıyomu die
    ben mi?.. abi ben çantaları bile sökemiyorum be

buluşma planı
    avrupa yakası için 10.15 sirkeci arabalı vapur iskelesi
    harem'de saat 11.00'da
    11.30'da kavacıkta.
    toplanıp anadolu kavağına doğru yol alıyoruz millet.
    isimlerinizi ekleyin.
    1) kaldera
    2) demonicdreams
    3) AtiRaptor
    4) DinoF1
    5) Fes71
    6) cuk_o
    7)
    8)

edit: saatleri geri aldık

Arkadaşlar,

Selam. Bugün Aykon'dan Murat bey ile görüştüm. Esasında ben fuara motoru almak üzere gitmiştim. Ancak Vergi konusu belli olmadığı için satış yapmıyorlardı. Bugün telefon açtım; Murat bey zammın gerçekleştiğini ve motorların yeni fiyatının:

- DADYW 250E-9 4320 YTL (Plaka Hariç)
    - DADYW Class 4890 YTL (Plaka Hariç)

olduğunu belirtti. Hayallerim suya düştü.

Büyük ihtimalle bu motoru alamayacağım. Sizlerin bu veya benzeri motorları eskiye yakın fiyattan almak bakımından tavsiye edebileceğiniz bir bayii var mı? Varsa belirtebilirmisiniz?

Saygılar...

nightwatcher - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kawasaki ER-6N
    arkadaşlar ben dün itibariyle bneim orjinal fardan vazgeçtim. abi içi dışı heryeri plastik. başka bi modelin metal farını ispariş ettim daha hoş görünüyor sağlam ve fiyatı 30 YTL. ya güzellim motoruma palstik far takmışlar. yolda tırnakları kırıldı. ama garanti olmuomuş. sizleri de bilgilendireyim dedim arkadaşlar. herhangi bir parçacıdan güzel bir far edinebilirsiniz. içine de H4 OSRAM far ampulu.
    live to ride, ride to live

mes - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Sadece Mondial HYENA 100 herşeye yeter
    pazar günü yapılan enduro yarıslarından

demonicdreams - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DADYW
    fiyat konusu gözardı edilemez tabii ki. Hatta ben hala motosikletimin parasını ödüyorum. Gerçekten zorlayıcı olabiliyor. Bu ikisi arasında fiyat farkı ne kadardır şimdi bilmiyorum ama herşeye rağmen kalite ve görüntü olarak biraz daha diş sıkmaya değer görüyorum bizim RR'leri. Bir-iki ay sonra "lan ben n'aptım yaa" demeyecek şekilde karar vermek lazım... iyi düşünülmeli.

Bu arada;
    http://www.motosiklet.net/forum/show...060#post201060

edit: myway uyarın için sağol, şimdi düzelttim sanırım

myway - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı demonicdreams adlı üyeden alıntı
    fiyat konusu gözardı edilemez tabii ki. Hatta ben hala motosikletimin parasını ödüyorum. Gerçekten zorlayıcı olabiliyor. Bu ikisi arasında fiyat farkı ne kadardır şimdi bilmiyorum ama herşeye rağmen kalite ve görüntü olarak biraz daha diş sıkmaya değer görüyorum bizim RR'leri. Bir-iki ay sonra "lan ben n'aptım yaa" demeyecek şekilde karar vermek lazım... iyi düşünülmeli.

Bu arada;
    http://www.motosiklet.net/forum/show...060#post201060
    Kesinlikle katılıyorum, fiyat farkı önemli ancak eğer imkan varsa maddi anlamda sıkışmaya değer bi motor, aldığın motora her binişinde iyi yapmışım demek var bide her almayı düşündüğün motoru gördüğünde keşke bundan alsaydım demek var, pişman olamamak lazı. Ben çok mutluyum regalle
    Bu arada demonicdreams, link açılmıyo.

Motosikleti
    Regal Raptor Class
    Bugün 100KM'yi devirdim, herşey çok güzel. Tek sorun vibrasyon. Devir yükselince çok rahatsız oluyorum, rodajdan sonra azalır umarım.

Topuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    clint, yellowrock reklamları ne hikmetse bana hiç rastlamadı. gece yarılarında mı yayınlanıyor bu reklamlar.

ferdi kaza sigortası ile ilgili bir hatırlatma yapmak istiyorum. bir sigorta firmasının ferdi kaza ile ilgili sözleşmesini okumuştum. her şey gayet güzeldi. yalnız bir madde, kaza sayılmayan halleri düzenliyordu ve o madde içinde, motosiklet kazaları da yer alıyordu. yani motosiklet sürerken kaza geçirirseniz.. sigortadan her hangi bir hak talep edemiyorsunuz. sebebi ise, motosiklet ile kaza riskinin çok yüksek olması olsa gerek. bunu neden yazıyorum, böyle sigorta yaptırmak isteyen arkadaşlar, metni dikkatli okusunlar. motosiklet kazaları paket içeriğine dahil mi dikkat etsinler.

elbette ki yellowrock'un ferdi kaza sigortasının sözleşmesinin paket içeriğini bilemeyeceğim. bana göre, yellowrock bir motosiklet firması olduğuna göre, sigorta paket içeriğinde motosiklet kazaları da dahil edilmiş olmalıdır. böyle olup olmadığını, bilgisi olan var ise burada yazarsa konuya bir açıklık getirilmiş olur.

sonyakuza - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    herkeze slm ensonunda bende dadyw ile uzun yol fırsatı buldum gerçi fazla uzun sayılmaz gebze ama enazından birşeyi daha iyi anladım bu makine iyi bir yol tutuşu var kadran 140 rahat yaptım iki motor gittik çok zevkliydi gidiş amacı motor teslimatıydı arkadaş yeni oldugundan kendisinin götürmesinde kaza riski olurdiye bizler yardım ettik bununlada mutluluk duydum erdemir arkadaşımın katkısı büyüktü sağolsun herkeze hayırlı seyirler güneşiniz bol olsun

spjet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DD 250 REGAL RAPTOR
    Tuncay ben 140 yaptım dediğimde insanlar inan mamıştı belki şimdi inanırlar bu arada gebze tübitak araştırma merkezinden AYKON m.köy e 25dk. sürdü yolumuz iki kişi
    DADYW DD250E-9 Regal Raptor 34 SKJ 98

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat
    Ertuğrul_Öz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dışı büyük içi küçük sarı şey
    Benim motor 760 kmde bugün denedim 4. vitesde 110 dedi (zorlasam belki 115) 5. vitese attım bişey değişmedi (Gerçi hava karışık rüzgarlıydı)

Bu kilometrelerde normal midir ?
    [COLOR="Blue"]Ne Kadar Yükseğe Çıkarsan, O kadar Yüksekten Düşersin. [/COLOR]

Motosikleti
    DADYW DD250E-9
    ben size soyledım 140 gördüm hemde kac defa zorlasam daha da devam ederdi diye
    acıkcası benım makınanın bu hızları alması daha cok 1500-2000 km den sonra oldu o zaman kadar max 120 oda 4 vitest 100-110 sonra 5 anca 120 oluyordu şimdi ise 4 de 100-110 sonra 5 'de140

ancak makine en rahat 115-120 arası (yuksek km hızda) suruşu keyifli ve titreme yok 135 'in üzerinde hafif bir (aynadan anlıyorum) titreşim oluyor AMA 115-125 arası cok sessiz geliyor

fes71 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Dominar D250
    Sevgili sonyakuza,teslimata götürdüğün motor sıfır mıydı?140 falan?
    PRUVANIZ NETE,DENİZLERİNİZ SAKİN,
    MOTOSİKLET HAYALLERİNİZ GERÇEK OLSUN! 34 HVD 12 SİYAH İNCİ

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler