Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

DADYW DD250E-9 Regal Raptor Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    caraskal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    F 650 GS DAKAR '07
    Arkadaşlar bugün hiç olmadık birşey geldi başıma. Eşimle birlikte bir ziyarete gidiyorduk. Şişlideki benzin istasyonuna sapıp benzin aldım. Herzamanki kadar aldım. Normal bir şekilde depoyu doldurmasını istedim. Tam hareket edeceğim bir baktım depo kapağından benzin akıyor. Akmıyor sanki fışkırıyor. Biraz boşalttım depoyu. Ama kalkışlarda benzin hareket edince yine akıyor. Depo kapağında bir sorun tespit edemedim. Herzamankinden fazla zaten doldurmadım ki dolmaz. Acaba kapağındaki lastiğin özelliğini mi yitirdi? Bu sorunu yaşayanınız var mıdir?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Motosikleti
    F 650 GS DAKAR '07
    Benden başka yaşamadı mı hiç bu sorunu arkadaşlar?

Motosikleti
    Suzuki Marauder 800
    Büyük ihtimal kapakta sorun vardır. Detaylı inceleme imkanın yok mu.

Rona - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    markası ne bunun
    Alıntı caraskal adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benden başka yaşamadı mı hiç bu sorunu arkadaşlar?
    Merhaba Caraskal
    Çin'lilerin hemen hepsinde bu sorun var.İşe motorla gitmiştim bir gün, güneşte kalıp depo ısınınca benzin uçmuş akşam iş çıkışı motora bindim marşa bastım çalışmadı sabah gelirken depoda benzin olduğundan emin olduğum için ilk anda aklıma gelmedi benzinin olmadığı filtreyi kontrol etiğimde durumu anladım daha önceki motorumda da başıma gelmişti DEPO CONTASIIII..........
    Ben sorunu beyaz contaya benzeyen çift taraflı bantla çözdüm.
    Benzin kapağının siyah contasını güzelce kurulayıp conta üzerine çift taraflı bandı ikinci bir conta gibi sızdırma yapmayacak şekilde yapıştırmanız yeterli.Depo kapağı ilk zaman biraz zor kapanıyor ama zamanla alışıyor depomdaki benzinin uçmasından iyidir.
    kolay gelsin iyi sürüşler.

Motosikleti
    F 650 GS DAKAR '07
    Orjinal contayı işe yaramıyor diye attık. Şimdi geçici bir conta taktık ama işe yaramıyor. Belki bir ayakkabıcıdan falan bir kauçuk kestirerek deneyeceğim. Ama henüz ilgilenemedim. Ustam depodan olduğunu söylüyor. Garanti kapsamında yeni kapağıyla birlikte yeni bir depo isteyeceğiz. Ama pek de emin değilim bunun için yaparlar mı değiştirme. Ustama şimdilik güveniyorum ama bakalım bu basit conta sorununu aşabilecek mi (yiz)? Bayramda üç günlüğüne Zonguldağa gitmeyi düşünüyoruz, ama yarım depo doldurmakla uğraşamam. Her seferinde yarım depo doldurmak iki kat fazla zaman kaybetmek demek.

Motosikleti
    Suzuki Marauder 800
    Raptorculardan kimse yok mu forumda..Topic çok geriye düşmüş yaaa.... :(

kalipso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Arkadaşlar Bi Kaç Sorun Olacak Regal Raptorda Uzun Yol Kullanımı Nasıl Yakıt Nedir Birde Titreşim Varmıdır ???

Super Moderator Alper_tim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Artık araba var
    Alıntı telkarinn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Raptorculardan kimse yok mu forumda..Topic çok geriye düşmüş yaaa.... :(
    ben varım buralardayım
    motosiklet kullanmak şeytanla kumar oynamaya benzer ,hep sen kazanırsın ama o kazandığında oyun biter

Teknika - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2013 Model Hyosung GV250 EFI Aquila Full Siyah
    Yakıt tüketimi normal ama titreşim hiç de az değil regaller de. Benim satmamın en büyük sebeplerindendir. Yoruyor!

Alıntı kalipso adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar Bi Kaç Sorun Olacak Regal Raptorda Uzun Yol Kullanımı Nasıl Yakıt Nedir Birde Titreşim Varmıdır ???

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:03 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:01 ----------

Var. Ben varım. Rüzgarlık ne oldu?
    *** 2013 Model Hyosung Gt250r EFI Full Kırmızı Racing ***

Motosikleti
    Regal Raptor DD250E-9B 2011
    Arkadaşlar Regal Raptor dd250e-9 ile honda cbr 250r arasında kaldım. Sizce hangisi? Neden? Yardım edersenız cok sevınırım..

HaydarBıçak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbr125r
    bixenon almayı düşünüyorum ama dd 250E-9 için h6 alsam olur mu h4 mü olacak?
    İkincilik kaybedenler içindir...

Motosikleti
    cbr125r
    sesi mi duyan var mı eyyyyy rr kullanıcıları

Motosikleti
    Artık araba var
    Alıntı HaydarBıçak adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sesi mi duyan var mı eyyyyy rr kullanıcıları
    duyan varda xenon kullanmadığım için cevap veremedim
    motosiklet kullanmak şeytanla kumar oynamaya benzer ,hep sen kazanırsın ama o kazandığında oyun biter

Motosikleti
    cbr125r
    Alıntı Alper_tim adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    duyan varda xenon kullanmadığım için cevap veremedim
    önceki sayfalarda ali ustada h4 far ampulü taktım demiştin yanlış hatırlamıyorsam
    bende h4 ya da h6ya çevirmek istiyorum ama zahmetli bir iş mi?

Motosikleti
    Artık araba var
    Alıntı HaydarBıçak adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    önceki sayfalarda ali ustada h4 far ampulü taktım demiştin yanlış hatırlamıyorsam
    bende h4 ya da h6ya çevirmek istiyorum ama zahmetli bir iş mi?
    hee ben xenon far takıcan zannetmiştim
    biraz zahmetli şöyleki sanırım bizim far tasının içine eski reno araçların farba marka far içini alıyosun (ali usta daha iyi biliyor) sora bizim far tasının içine ali usta onu silikonlayıp sabitliyor sora arkadaki elektrik kablolarını h4 ampul girişine göre kesip biçiyo sora bi h4 ampul ediniyosun ve farı tekrar monte ediyosun oluyo
    bu kadarını biliyorum ben

Motosikleti
    cbr125r
    Alıntı Alper_tim adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hee ben xenon far takıcan zannetmiştim
    biraz zahmetli şöyleki sanırım bizim far tasının içine eski reno araçların farba marka far içini alıyosun (ali usta daha iyi biliyor) sora bizim far tasının içine ali usta onu silikonlayıp sabitliyor sora arkadaki elektrik kablolarını h4 ampul girişine göre kesip biçiyo sora bi h4 ampul ediniyosun ve farı tekrar monte ediyosun oluyo
    bu kadarını biliyorum ben
    nette araştırma yaparken birini buldum aynen senin söylediğin gibi farba marka tas alıp h4 ampüle uygun hale getirmiş.
    bu aşamadan sonra h4 xenon alarak yerine oturtmuş bende bu konuda bilgi topluyorum nasıl yaparım diye.
    acaba far tasını değiştirmeden yapabilir miyim diyordum ama sanırım değiştirmeden olmayacak. Bu arada
    ali ustayla konuştum senin motora yaptığı uygulamanın aynısını yapacağını ve araba farı gibi aydınlanma sağlayacağını söyledi
    eğer xenon işinin içinden çıkamassam ona götürüp yaptırıcam

~~NEO~~ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KAWASAKİ
    Arkadaşlar, düşük km'de, temiz kullanılmış, öncelikli tercihim T gidon bir Regal Raptor almayı düşünüyorum... Ankara ve yakın illerde olursa çok daha iyi olur... Satmak isteyen olursa görüşmek isterim, bilginize...

Alıntı çağrı RR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sonunda :D meraba aslında benim bir problemim vardı motorum tekleyip stop etmişti ve benzini bitti diye gittim benzin aldım ama yine çalışmadı sonra tekrar çalışmaya başladı ve 2 dk sonra tekrar stop etti.Aynı gün motoru arkadaşın motoryla şaşmazda bir tamirciye çektik ve adam daha mootora bakmadan manifolt dedi 80 tl dedi birde.Bazı arkadaşlarla konuştum çoğusu karbüratöt pislenmiştir hava filtresine falan baktır dedi.Bende kendim çözemicemi anladım artık ve bir tamirciye götürcem ama tanıdığım bir yok ve kazıklanmak istemiyorum ve motoruma başka tamircilerde zarar gelmesini istemiyorum bu konulard yardımcı olabilirsen sevinirm.Bu arada yazını da yeni gördüm. Şimdiden teşekkürler...
    Çağrı, kusura bakma mesajını yeni okuyorum, cevabımda geç geldi bu nedenle... Motorunu yaptırmışsındır sanırım bu geçen zamanda ama tekrar bi ustaya ihtiyacın olursa sana yardımcı olmaya çalışırım... Ben Regal'imi sattım ama tekrar almayı düşünüyorum...

Bu arada Ankara grubunda da sık sık buluşma yapıyoruz, başlığı takip edersen buluşma zamanını ve yerini de orada yazıyoruz... Gel, tanışalım, kaynaşalım, hem de sana yardımcı olmaya çalışırız her türlü... Hoşcakal...

Arkadaşlar Merhaba Öncelikle Hemen hemen hepiniz paylaşımlarınızdan dolayı tanıyorum sayılır. Yeni bir başlangıç motoru almayı düşünüyordum. Rastgele aramalar yaparken bu forumda buldum kendimi. yazılarınızın yaklaşık 20 25 sayfasını neredeyse nefes almadan okudum. Ve bende kararımı verdim 2011 model bir Regal Raptor DD 250E-9B almayı düşünüyorum. Ehliyet için kursa başvurdum yakındada sınav varmış yani ehliyet hazır gibi. Ama motoru nerden alabilirim. bu konuda hiç bir bilgim yok degerli vaktinizi bana yardımcı olmak için kullanırsanız çok sevinirim. Hepinizi saygıyla selamlıyorum. bence bu motor seçiminden dolayı nedense bizlerinde özel oldugumuza inanıyorum.
    ufuuk.guler@hotmail.com

~~NEO~~ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KAWASAKİ
    Alıntı Jetaimee adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar Merhaba Öncelikle Hemen hemen hepiniz paylaşımlarınızdan dolayı tanıyorum sayılır. Yeni bir başlangıç motoru almayı düşünüyordum. Rastgele aramalar yaparken bu forumda buldum kendimi. yazılarınızın yaklaşık 20 25 sayfasını neredeyse nefes almadan okudum. Ve bende kararımı verdim 2011 model bir Regal Raptor DD 250E-9B almayı düşünüyorum. Ehliyet için kursa başvurdum yakındada sınav varmış yani ehliyet hazır gibi. Ama motoru nerden alabilirim. bu konuda hiç bir bilgim yok degerli vaktinizi bana yardımcı olmak için kullanırsanız çok sevinirim. Hepinizi saygıyla selamlıyorum. bence bu motor seçiminden dolayı nedense bizlerinde özel oldugumuza inanıyorum.
    ufuuk.guler@hotmail.com
    Değerli dostum, aramıza hoşgeldin... Aynı ilde yaşadığımızı fark ettim ve yukarıdaki yazımı okuduysan sana da o arkadaşa yaptığım teklifi yapayım... Ankara il grubunun sayfasında buluşmalar oldukça yazıyoruz ve buluşuyoruz... Hoş sohbet ile keyifli vakit geçirebiliyoruz, bu arada da her konu da yardımlaşıyoruz... Yeni arkadaşları da aramızda görmekten keyif duyarız, haberin olsun... Ben Batıkent'teyim, yakınsan beraber de gidebiliriz buluşmalara...

Regal raptor'u tercih ettiğin için pişman olacağını sanmam... Kendi rakipleri arasında hemen hepsini incelediğimde Regal'den iyisini göremedim... Bende senin almayı düşündüğün modelin eski kasası vardı... Bu model bence diğer modelden daha gösterişli fakat kullanım açısından biraz daha zor... En başta bunu bilmelisin...

Bayii olayına gelince Ankara'da Regal Raptor bayii var ama nedenini bilmediğim bi şekilde fiyatları pahalı... İstanbul'dan getirtsen bile daha ucuza geliyor o derece pahalı yani... Şöyle anlatayım ; Ben bu seneki fuar da İstanbul'daydım... Regal raptor'un İstanbul'daki bayiisinin stantına gittim... Aklımda spyder modeli vardı... Yetkili arkadaş, motoru 5.100 TL'ye bıraktı... Motoru sandıktan çıkartırım, toplar, ayarlar, yakıtını koyar testlerini yaparım, herşey tamamlanınca da Kargoya veriririm, 100 TL de kargoya verirsen Türkiye'nin istediğin yerinde evinin kapısına indiririm motoru, sende yakıtını koyar binersin dedi... Ankara'ya dönünce aklıma buradaki bayii geldi... Oraya da gittim ama fiyatı görünce direk kaçtım... Aynı motora 5.700 TL istedi... Plaka, ruhsat hariç... Gerçi benim hesabım uymadı alamadım ama arada ki fiyat farkını sen hesapla...
    O nedenle ya Ankara'da ki bayii ile sıkı bi pazarlık yapıp o fiyata çekeceksin yada İnternette, özellikle de sahibinden.com da sıfır km satan yerlere gidip anlaşıp kargo ile alıp getirteceksin...

İşte sana iki tane link... Biri İstanbul, Biri Ankara bayii... Herşey ortada...

http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...5456088/detay/

http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...1756521/detay/

Hiç bi dükkan veya bayii benim babamın oğlu değil veya düşmanım da değil, hangisi daha iyi hizmet verir, hangisi daha iyi fiyat verirse onu seçerim... Bahsettiğimiz para 5.000 TL, az değil... Üzerine plaka, ruhsat, sigorta masrafları da bindimi iyice zorlar, ne gerek var... Arada ki fiyat farkına plaka çıkar, ruhsat çıkar yada ne bileyim git Kask al, mont al... Sonuçta aynı motor niye fazla para kaptıracaksın ki...

Neyse kafanızı şişirmeyim, Ankara'da hep böyle oluyor o nedenle bu konuda canım sıkkkın... Elimden geldiğince anlatmaya çalıştım, takıldığın bi nokta olursa tekrar yardımcı olmaya çalışırım... Herşey dilediğince olsun, Hoşcakal...

Arkadaşım öncelikle verdiğin bilgiler için çok teşekkür ederim. Bende bu önümüzdeki pazar günü bir arkadaşımla Ankara piyasasını araştıracaktık. Mondial-Ramzey falan bakacaktık. ama Regal Raptoru görünce kesin kararımı verdim. Sadece çanlı olarak görüp almayı düşünüyorum. İşim gereği sık sık İstanbul a gidiyorum. Kargo masrafı olmadan oradan alıp gelebilirim aslında. Hemde bu keyifli motorun tadını uzun yolda çıkara çıkara. Ben bu motoru görünce çok heyecanlandım. her şey biran önce olsun bitsin istiyorum. Tabi buda tam detaylı bir araştırma yapamamaya sebep oluyor. ama burada sizler sayesinde hiç soru işareti kalmadı aklımda. Ehliyeti alır almaz soluğu İstanbul da alacağım. Eğer mail adresimden beni eklersen bu etkinlik olaylarını falanda detaylı konuşa biliriz verdiğin bilgiler için tekrar çok teşekkür ederim. Benim ismim Ufuk Bu arada.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 4 kullanıcı var. (0 üye ve 4 misafir)

Bu Konudaki Etiketler