Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Bajaj Dominar 400 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Ben de çektim laciyi sonunda.

Fotoyu becerebildim mi bilemedim

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:25 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:55 ----------

http://i953.photobucket.com/albums/a...ps0kx4dobb.jpg
    ozan1991 ve Angrypower bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ozan1991 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tvs apache/Bajaj dominar 400/yamaha mt07
    Arkadaşlar stock lastikler ne durumda değiştirmeliyim yaz bitene kadar götürürmü beni

Motosikleti
    MT-07
    Alıntı Cloud adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben de çektim laciyi sonunda.

Fotoyu becerebildim mi bilemedim

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:25 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:55 ----------

http://i953.photobucket.com/albums/a...ps0kx4dobb.jpg
    Güle güle kullan. Maalesef ben mecburiyetten mürdüm aldım. Gece mavisi kalmamıştı. Daha çok hoşuma gidiyordu gece mavisi.

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:59 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:57 ----------

Alıntı ozan1991 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar stock lastikler ne durumda değiştirmeliyim yaz bitene kadar götürürmü beni
    Yaz bitene kadar götürür ama Sabahları epeyce ısıtman lazım. Bide kurudan ıslağa geçerken aman ha bişey olmaz deme direk kayıyor. Bugün gibi kuru havalarda sıkıntı olmuyor.

Bide bu 4000rpm de kesilip tekrardan gaz yeme olayını gene yaptı. Virajda sıkıntı oluyor. Bugün götürmedim de Ptesi galiba götüreceğim serviese. Hem 23 Nisan die tatil. Gidip kolayca işimi halledip, bide yağ değiştirip geri dönerim.

Valla ben kışa kadar kullanırım stokları, ns150 de de 5000km sonra değişmiştim.Yine öyle yaparım.Bugün motoru eve getiriken bir 18km kadar kullandım, 70km geçmedim bu hızlarda rodajı bitmemiş lastiğe rağmen çok da rezalet değildi sabahın 9undaki asfaltta.

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:09 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:07 ----------

Alıntı Angrypower adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Güle güle kullan. Maalesef ben mecburiyetten mürdüm aldım. Gece mavisi kalmamıştı. Daha çok hoşuma gidiyordu gece mavisi.

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:59 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:57 ----------

Yaz bitene kadar götürür ama Sabahları epeyce ısıtman lazım. Bide kurudan ıslağa geçerken aman ha bişey olmaz deme direk kayıyor. Bugün gibi kuru havalarda sıkıntı olmuyor.

Bide bu 4000rpm de kesilip tekrardan gaz yeme olayını gene yaptı. Virajda sıkıntı oluyor. Bugün götürmedim de Ptesi galiba götüreceğim serviese. Hem 23 Nisan die tatil. Gidip kolayca işimi halledip, bide yağ değiştirip geri dönerim.
    Sağ ol.Valla iyi ki gece mavisi almışım dedim iyice inceleyince, çok hoşuma gitti.Zatrn test motorunda görünce beğenmiştim.Yoksa beyaz alacaktım.Daha iyi fotolar çekince atarım yine, çok hoş bi renk siyaha çalan bir lacivert.Tabii zevkler renkler, diğer renkler de güzel bence.Fotolar çok aldatıcı, yakından incelemek gerekiyor renkleri.Bi de ben koyu rengin daha bütünlüklü olduğunu düşündüm.Sanırım Ns150 siyahtı onun da etkisi var.
    Bu gaz yememe işi umarım kronik değildir.

Norton772 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Dio
    Alıntı mavellen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bendede 3 kere oldu.Anlam veremedim.Üçündede benzinim azdı ona yordum.Hayırlısı bakalım.Pompa v.s çıkmasında başımıza.
    Motor soğukken yapabiliyor. Onun dışında yaparsa kafanın içindeki soketleri kontrol ettirin. Dün bakımda Birol usta gaz kesiyor dedi ve incelemeye başladı. Özellikle direksiyonu kırınca gaz kesme yapıyordu. Sonra kafayı açıp kabloları kontrol etti ve bir tane soketi oraya giren kabloda sanırım ufak bir temasızlık vardı. Orayı bantlayınca yapmayı kesti.

Motosikleti
    MT-07
    Yok motor yeterince sıcaktı. Sıcaktı derken hali hazırda yardırmış gidiyordum. 30km gittikten sonra bir viraja dönecektim orada öndeki araç yüzünden 4000rpm'ye düştüm. Gaz verdim baktım kimse yok. Pazartesi servis yolu gözüktü kısacası

mavellen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Norton772 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motor soğukken yapabiliyor. Onun dışında yaparsa kafanın içindeki soketleri kontrol ettirin. Dün bakımda Birol usta gaz kesiyor dedi ve incelemeye başladı. Özellikle direksiyonu kırınca gaz kesme yapıyordu. Sonra kafayı açıp kabloları kontrol etti ve bir tane soketi oraya giren kabloda sanırım ufak bir temasızlık vardı. Orayı bantlayınca yapmayı kesti.
    Benimki 3 kere yapmıştı ilk aldığım zamanlar.Artık yapmıyor.Bendeki sadece motor soğuk iken hareket ettikten sonra olmuştu.Benim motor canavarı vahşet MAŞALLAH şeytan kulağına kurşun.

Motosikleti
    Honda Dio
    Ben uzun yol yapıyorum genelde ve henüz fazla basmadığim için pek olmadı bende de. Bir kaç kez soğuktan oldu gibi geldi. İlerleyen zamanda belli eder kendini. Yavaş yavaş tempo artırıyor bende. Şimdi şu 1000 km'deki devir sınırı da bir kalksın da sonrasına bakarım artık.

Motosikleti
    MT-07
    2000'de kalkıyor o. Ha kalkıyor dediğim ışık yanmıyor. Zaten bassan gidiyor alet

Motosikleti
    Arkadaşlar bu motor zorlanmadan uzun yolda kaç km hızla seyredebilir mesela 120-130 aralıksız 2 saat gidebilirmiyim sıvı soğutmalı olması bu yönden bir artımı

Arkadaşlar bu motor zorlanmadan uzun yolda kaç km hızla seyredebilir mesela 120-130 aralıksız 2 saat gidebilirmiyim sıvı soğutmalı olması bu yönden bir artımı
    Bence rahat rahat gidebilmesi lazım 400cc motorun. Ama bu soruya sanırım en iyi cevabı kdiner arkadaşımız verecektir, bildiğim kadarıyla epeyce bir uzun yol yapmış Dominarla.
    Benim de bu motoru alış sebebim, 120 gibi hızlarda motorun bağırmadan yorulmadan gidebilmesidir. Sıkıntısız gider bence.Ama 2 saat siz motorun üstünde yorulursunuz hiç durmazsanız.

Motosikleti
    Alıntı Cloud adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bence rahat rahat gidebilmesi lazım 400cc motorun. Ama bu soruya sanırım en iyi cevabı kdiner arkadaşımız verecektir, bildiğim kadarıyla epeyce bir uzun yol yapmış Dominarla.
    Benim de bu motoru alış sebebim, 120 gibi hızlarda motorun bağırmadan yorulmadan gidebilmesidir. Sıkıntısız gider bence.Ama 2 saat siz motorun üstünde yorulursunuz hiç durmazsanız.
    Ben illaki ara veririm sigara içer devam ederim hiç bişey yapmassm ama benimde alış sebeplerimden biri bu topspeed o kadar önemli değil 160 çıksamda uzun süre kalamam kalmakta istemem o hızlarda
    Cloud bunu beğendi.

Ben illaki ara veririm sigara içer devam ederim hiç bişey yapmassm ama benimde alış sebeplerimden biri bu topspeed o kadar önemli değil 160 çıksamda uzun süre kalamam kalmakta istemem o hızlarda
    Aynını düşünüyorum. O yüzden de uzun yıllar bana yeteceğini düşündüğüm için aldım, normalde 250cc üstüne çıkmaya hiç niyetim yoktu.200NS abs diyordum, D400 2017 cazip bi fiyata gelince bana aldım. Tahminim bizim gibi sürücüleri fazlasıyla tatmin edecektir.
    120, 130 u güle oynaya yapıp, konforlu şekilde götürür sizi uzun yolda bence.
    ozan1991 bunu beğendi.

Motosikleti
    MT-07
    110 gidilir de 120 den sonra titremeler başlıyor. Zaten rüzgar rahat bırakmıyor. Ha ön tur camı takacağım diyorsan bilmiyorum çünkü ben takmadım. Belki kışa girerken takarım.

Motosikleti
    Alıntı Angrypower adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    110 gidilir de 120 den sonra titremeler başlıyor. Zaten rüzgar rahat bırakmıyor. Ha ön tur camı takacağım diyorsan bilmiyorum çünkü ben takmadım. Belki kışa girerken takarım.
    Titremeyi sıkıntı etmem o kadar apacheden alışığım. cam çokta hoşuma gitmiyor aslında naked sonuçta bu orjinalliği bozulmuş gibi hissettiriyor bana.

Hocam rodajda kaç bin rpm i geçmemek gerekiyor 5000 i geçmemeye çalışıcam ama doğrumu

Ben işe git gel ağırlıklı ve otobanda kullanacağım için, rodaj bittiği anda ön tur camı, arka çanta, gidon yükseltme, 4lüflaşör, belki sis farı v.s. ne varsa takacağım.Önceki motorumda da yaptım turing motor gibiydi çok rahat etmiştim. Bunlar olmadan ulaşım amaçlı sık kullanımda pek efektif olmuyor motosiklet işi benim için.

mavellen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ben uzun yol yapıyorum genelde ve henüz fazla basmadığim için pek olmadı bende de. Bir kaç kez soğuktan oldu gibi geldi. İlerleyen zamanda belli eder kendini. Yavaş yavaş tempo artırıyor bende. Şimdi şu 1000 km'deki devir sınırı da bir kalksın da sonrasına bakarım artık.
    Anlık gaz yemiyormuş gibi oluyor.Belki pompası hassasdır pulsardaki gibi.Belkide pulsarın pompasının aynısıdır.

Motoru sürmek keyifli değilmi.Sanki enduro havası var gidon yükselince.

Motosikleti
    MT-07
    Ben aldığımdan beridir gidon yükseltme ile kullandığımdan, stock halini bilmiyorum

İlk 1000km 4000-5000rpm arasını geçme. Çok zorlandık aç gazı 10sn olmadan gene bırak. Sollaman gerekiyorsa kendini riske atma. Ben 1250km den sonra yardırdım. 100km/sa ile falan gittim 110’u kendime sınır belirledim. Şimdi max 140 ile gidiyorum. Daha basöıyor alet. Silivri’den Beylikdüzü’ne 18dk da girdim dün. Azıcık işim vardı. Bunları söyleyebilirim ancak. Halen düzgün oturamıyorum Bir ip gibi gidiyor bir sağa çekiyor. Daha sola çektiremedim Falan filan...

Motosikleti
    Honda Dio
    Alıntı mavellen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Anlık gaz yemiyormuş gibi oluyor.Belki pompası hassasdır pulsardaki gibi.Belkide pulsarın pompasının aynısıdır.

Motoru sürmek keyifli değilmi.Sanki enduro havası var gidon yükselince.
    Valla bende soğukken yaptı. Isındıktan sonra yaşamadım hiç. Fakat ilk yağ değişimi sonrası Birol usta test sürüşü yaptı ve elektrik kesiyor gibi yapıyor dedi. Sonrasında kafayı açıp tesisatı kontrol etti ve bir yeri bantlayınca hiç sorun kalmadı. O testi daha agresif yaptığı için benim farkedemediğim bir şeyi farketti sanırım. Biraz kullanayım da daha sağlıklı cevap veririm.

Motosikleti
    MT-07
    Valla bende soğukken yaptı. Isındıktan sonra yaşamadım hiç. Fakat ilk yağ değişimi sonrası Birol usta test sürüşü yaptı ve elektrik kesiyor gibi yapıyor dedi. Sonrasında kafayı açıp tesisatı kontrol etti ve bir yeri bantlayınca hiç sorun kalmadı. O testi daha agresif yaptığı için benim farkedemediğim bir şeyi farketti sanırım. Biraz kullanayım da daha sağlıklı cevap veririm.
    Aslında hocam sen böyle deyince aklıma geldi. Benim kafa tesisatı sökülüp çakarları monte etmişlerdi serviste. Acaba ondan dolayı mı yapıyor? Bende merak ettim. Yarın gidip bir sık Boğaz edeyim bizimkileri

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 6 kullanıcı var. (0 üye ve 6 misafir)